Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Какво е ЕПК?

 

Сега живеем в блок от 64-та на 4-ти етаж, бая си се усети оная вечер и ни въртя в кръг. Не го знам как е изчисляван, но като съм влизал по комшиите дето правят ремонти, няма много бетонови шайби. Като знам на нашата къща дето е само 2 етажа колко тона желязо съм вкарал, предпочитам да си живея в нея, отколкото в тоя блок, колкото и да е хубаво строителство преди '87.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Какво е ЕПК?

 

ЕдроПлощен Кофраж.

Къща на 2 етажа си построил, вкарал си незнам колко си тона желязо (сигурно по твоя преценка) в нея, а не знаеш основни неща. Странна работа. Какво си учил?

Да - и един японец с постоянно местожителство в мазето, който да балансира в основите...

 

Основите се балансират от резервоарчето на покрива. Японеца, освен да порка саке, не виждам какво друго ще прави в мазето :)

Link to comment
Share on other sites

ЕПКто е на шайби, на теория е по-устойчиво на сеизмични действия. Там няма свръзки между етажите, образно казано, почне ли се строеж на ЕПК, бетоновозите не спират да наливат бетон, 24/7 до като не се дигне блока. Но, както говорихме за силните заметресения, Вранчанското искара 3 блока ЕПК, заради ревизия на 3 от 4 шайби... бяха настанени хората в Люлин в панелки. Но пак казвам ЕПК няма как да вибрира, то се люлее, и на теория е по-устойчиво на земетръс. То и за това панелка повече от 9 етажа няма.

Link to comment
Share on other sites

ЕдроПлощен Кофраж.

Къща на 2 етажа си построил, вкарал си незнам колко си тона желязо (сигурно по твоя преценка) в нея, а не знаеш основни неща. Странна работа. Какво си учил?

 

По моя преценка, 2 тухли нямаше да ме остави някой да преместя. Първия камион дойде и веднага милите ми комшии ми пратиха проверка. Имам проект, изчисления, строителен надзор и всичко необходимо за да е по закон и както трябва да бъде.

Link to comment
Share on other sites

Основите се балансират от резервоарчето на покрива. Японеца, освен да порка саке, не виждам какво друго ще прави в мазето :)

 

"и един японец в мазето" = "надали имат работещ резервоар на покрива"

Link to comment
Share on other sites

"и един японец в мазето" = "надали имат работещ резервоар на покрива"

 

РезервУарЪ може и да не бачка. Важното е да е пълен. Щото ако е празен, джапонеца пак ще фирка саке  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

ЕПКто е на шайби, на теория е по-устойчиво на сеизмични действия. Там няма свръзки между етажите, образно казано, почне ли се строеж на ЕПК, бетоновозите не спират да наливат бетон, 24/7 до като не се дигне блока. Но, както говорихме за силните заметресения, Вранчанското искара 3 блока ЕПК, заради ревизия на 3 от 4 шайби... бяха настанени хората в Люлин в панелки. Но пак казвам ЕПК няма как да вибрира, то се люлее, и на теория е по-устойчиво на земетръс. То и за това панелка повече от 9 етажа няма.

 

Бъркаш май едроплощен кофраж с пълзящ кофраж ... ?!? 

Не си го усетил, защото впоследствие се коригираха и казаха, че земетресението е вертикално, ако беше хоризонтално бая щеше да те залюлее на 16 етаж.

 

По отношение на земетръса, ЕПК представляват една много, много корава конзола, забита в земята, т.е. точно противоположно на панелите, те нямат много голяма възможност да гасят енергията с деформация, те просто са достатъчно корави да я понесат, на теория.

 

Link to comment
Share on other sites

Крайният резултат е общо взето един и същ, просто кофражните платна са по-големи и затова е ЕПК, а другото ППК, няма кой знае какво занчение де, идеята, е че и при двата типа технология се различават от панелните сглобки, което ги прави да се люлеят при земетръс, а не да вибрират и да поемат люлеенето като при панелките. Но иначе, да, при пълзящия бачкат на 3 смени, но и при другия се строи много, много бързо.

 

Минуса за мен при тия сгради, е че са много големи, преди години като си купувах жилище, ходих на оглед в едно ЕПК, всичко беше супер с апартамента, но 16 етажа с по 8 апартамента на етаж, доооста трудно става поддръжката и разбирателството с тия хора, щото на практика си в едно малко село :)

Link to comment
Share on other sites

Значи времето на вън е чудно, само, че трафика е ужасен. Не мога да разбера с пасат 2012 как се движиш с 20 по изчистен булевард ??? 

Link to comment
Share on other sites

Значи времето на вън е чудно, само, че трафика е ужасен. Не мога да разбера с пасат 2012 как се движиш с 20 по изчистен булевард ??? 

 

Летни гуми или човекът е наплашен :) Колко ти е нова колата няма никакво значение :) Веднъж, като се прибирах към София в голям дъжд в канавките имаше масово коли, които струват 100к + :)

Link to comment
Share on other sites

По моя преценка, 2 тухли нямаше да ме остави някой да преместя. Първия камион дойде и веднага милите ми комшии ми пратиха проверка. Имам проект, изчисления, строителен надзор и всичко необходимо за да е по закон и както трябва да бъде.

 

По твоя преценка, викаш. А, какво казва строителният надзор и техническия ръководител е по-интересното. Или са били в отпуска по това време  :lol:

Въпросът ми беше риторичен :)

Link to comment
Share on other sites

По твоя преценка, викаш. А, какво казва строителният надзор и техническия ръководител е по-интересното. Или са били в отпуска по това време  :lol:

Въпросът ми беше риторичен :)

 

Търсиха някой някой псевдо специалист като тебе, да им каже какво да правят. Има си строителни инженери, смятали са каквото трябва и така е изпълнено, а според техническия контрол и тея дето ми даваха акт 16, казаха че е преизчислено поне по 1.5 спрямо стандарта в момента, за тея 2 етажа.

Link to comment
Share on other sites

Търсиха някой някой псевдо специалист като тебе, да им каже какво да правят. Има си строителни инженери, смятали са каквото трябва и така е изпълнено, а според техническия контрол и тея дето ми даваха акт 16, казаха че е преизчислено поне по 1.5 спрямо стандарта в момента, за тея 2 етажа.

 

AKT 16 не същетвува като понятие поне от 6-7 години. Ама нали си специалист  :laughing1:

А, да ти изчислят арматурата със 150% отгоре... да ти имам специалистите!

Link to comment
Share on other sites

Какво да мисля... 26.02. и 27.02. Паметни дати в моя живот...

26.02.2008 г. - преди 10 години за първи път си писах с Жоро, на същия ден за първи път се видяхме...

27.02.2008 г. - оттогава сме заедно...

26.02.2014 г. - Жоро ми предложи брак...

27.02.2017 г. - баща ми бе диагностициран с рак....

Странно нещо е животът... С едни те събира, с други разделя... Цената никога не е малка...

Мили хора, желая ви да сте здрави! Вие и близките ви! :heart:

 

А ето как започна всичко...

 

9274274N.jpg

Link to comment
Share on other sites

AKT 16 не същетвува като понятие поне от 6-7 години. Ама нали си специалист  :laughing1:

А, да ти изчислят арматурата със 150% отгоре... да ти имам специалистите!

 

Много му пука, не съм строител, проектант или брокер да ме интересува имало или нямало АКТ 16 като понятие. 

Еми явно от теб са се учили, ако изобщо разбираш от тея работи. Какъв си по образование та да видим, колко ти ги разбираш?

Link to comment
Share on other sites

Какво да мисля... 26.02. и 27.02. Паметни дати в моя живот...

26.02.2008 г. - преди 10 години за първи път си писах с Жоро, на същия ден за първи път се видяхме...

27.02.2008 г. - оттогава сме заедно...

26.02.2014 г. - Жоро ми предложи брак...

27.02.2017 г. - баща ми бе диагностициран с рак....

Странно нещо е животът... С едни те събира, с други разделя... Цената никога не е малка...

Мили хора, желая ви да сте здрави! Вие и близките ви! :heart:

 

А ето как започна всичко...

 

9274274N.jpg

 

Това след снимките в онази тема ли е? :D

Link to comment
Share on other sites

Какъв си по образование та да видим, колко ти ги разбираш?

 

 

Съдейки по ника, вероятно е някакъв дизайнер на биопродукти...или най-малкото прави дизайна на кофички за кисело мляко. :P

biodesign_exhibit.pngkiselo-mliako-frezco-3i6.jpg?w=426&h=352

 

...чеша си езика, че нещо ми е скучно с тоя сняг... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Това след снимките в онази тема ли е? :D

Мхм. Писахме си до сред нощите, видяхме се и така :D
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

...чеша си езика, че нещо ми е скучно с тоя сняг... :laughing1:

Излез да покараш малко, да ти се опънат нервите от малоумници в снега...

Link to comment
Share on other sites

Съдейки по ника, вероятно е някакъв дизайнер на биопродукти...или най-малкото прави дизайна на кофички за кисело мляко. :P

Има някаква истина в написаното от теб, но категорично не правя дизайн на продукти, на кисело мляко пък въобще :lol:

 

Еми явно от теб са се учили, ако изобщо разбираш от тея работи. Какъв си по образование та да видим, колко ти ги разбираш?

Много моля! Не ми замесвай името с това на шайката, дето е допуснала грешка от 150%

Колкото до образованието ми, ами нямам пари да си купя. Така, че е никакво - само 3-ти завършен клас.

Link to comment
Share on other sites

Излез да покараш малко, да ти се опънат нервите от малоумници в снега...

 

Тц, не ща...в такова време категорично избягвам да излизам с колата най-вече заради другите. Оня ден докато беше само мокро, по "6-ти септември" карам си зад един, по едно време на една пешеходна пътека тръгнаха да пресичат, оня пред мен спря доста бързо, аз имах достатъчно дистанция и също спрях почти нормално на малко повече от метър зад него (въпреки, че ABS-ът ми се обади), но като хвърлих инстинктивно един поглед и в огледалото, заедно с погледа чувам и едно зверско свирене на гуми (явно е нямал ABS) и добре, че имах оня свободен метър отпред, за част от секундата действах и завих вдясно, като се изтеглих в дясната лента до него, а оня отзад с блокиралите гуми спря на около 30 санта от онзи, дето преди малко беше пред мен, а сега вече ми беше отляво...сещаш се ако не бях действал бързо, кой щеше да е потърпевшия...а в снега да не говорим изобщо кой как кара и каква дистанция спазва...

Link to comment
Share on other sites

Тц, не ща...в такова време категорично избягвам да излизам с колата най-вече заради другите. Оня ден докато беше само мокро, по "6-ти септември" карам си зад един, по едно време на една пешеходна пътека тръгнаха да пресичат, оня пред мен спря доста бързо, аз имах достатъчно дистанция и също спрях почти нормално на малко повече от метър зад него (въпреки, че ABS-ът ми се обади), но като хвърлих инстинктивно един поглед и в огледалото, заедно с погледа чувам и едно зверско свирене на гуми (явно е нямал ABS) и добре, че имах оня свободен метър отпред, за част от секундата действах и завих вдясно, като се изтеглих в дясната лента до него, а оня отзад с блокиралите гуми спря на около 30 санта от онзи, дето преди малко беше пред мен, а сега вече ми беше отляво...сещаш се ако не бях действал бързо, кой щеше да е потърпевшия...а в снега да не говорим изобщо кой как кара и каква дистанция спазва...

Ами давам ти пример - аз живея до събота пазара, от нас до Пулса станах свидетел на 2 катастрофи, заради олигофрени, които не ползват мигачи и предприемата резки маневри...

 

28167764_10212694555413512_3395556658252Всички войнстващи феминистки вън с лопатите :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хаха, Нео, аз колата най-хубаво я чистя. Жоро да ти каже.

Преди няколко години беше излязъл за работа пеш, а аз се гъзих 2 часа да чистя, чак ръчках под калниците да махна леда. Замръзнах, ама нали си обичам мъжа :D

Сега също с кеф бих я изчистила ако имаше смисъл :D Той докато излезе утре за работа, пак ще е същото.

Link to comment
Share on other sites

Много моля! Не ми замесвай името с това на шайката, дето е допуснала грешка от 150%

Колкото до образованието ми, ами нямам пари да си купя. Така, че е никакво - само 3-ти завършен клас.

 

Извинявам им се! Не знаех, че дори в 4-ти клас не те пускат, та сигурно носиш вар и цимент по строежите. Ама вие в трети клас и проценти ли сте учили? Хайде много моля не ги намесвай, щото сам казваш че не ги знаеш.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...