Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

charmock, тука не говорим какво се предпочита масово. То това е ясно. Чети цялата тема по-добре преди да включваш (особено там за Тим, може да разбереш дали с две думи изобщо си е правил труд да ти обяснява нещо, щото ако няма причина, не навлизат изобщо в детайлите, и време отнема, и зависи на кого говорят).

 

Сега за SACD-то гледам материал, и по-точно, в него се използва DSD (Direct Stream Digital), наричано още делта-сигма модулация - еднобитово квантуване, за което:  "Why 1-Bit Sigma-Delta Conversion is Unsuitable for High-Quality Applications" (дано са го оправили това)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ти даде пример за България, аз ти дадох пример за света. Прочел съм темата и съм разбрал достатъчно, за разлика от теб

Link to comment
Share on other sites

Сега за SACD-то гледам материал, и по-точно, в него се използва DSD (Direct Stream Digital), наричано още делта-сигма модулация - еднобитово квантуване, за което:  "Why 1-Bit Sigma-Delta Conversion is Unsuitable for High-Quality Applications" (дано са го оправили това)

 

Благодарен съм, че ми отвори очите със статия от от преди 16 години.

 

Зададох много, много простичък въпрос, на който не получих отговор:

 

Някога слушал ли си нещо от SACD носител, при това не просто прехвърлено, а специално ремастерирано за SACD?

Hint: отговаря се с ДА или НЕ

Link to comment
Share on other sites

С лентите пък нещата са още по-различни, ама дай да не ги захващаме и тях, щото разбираш ли всички вкъщи свирим на Студери, слушаме на монитори Адам, пушим цигари Кент и ядем бонбонки Тик-Так....Ти нали си наясно с физиологията както твърдиш, нали човекът възприемал музиката с цялото си тяло, та не било важно какво само влизало в ушите - ОК, няма спор, ама нали се сещаш, че и да си хиперсензитивен с тялото, а с ушите си да чуваш 50 килохерца с ниво 20 децибела от 1 километър, ако си на гарата до линията с пристигащия влак, все ще ти е тая за красиво чуруликащото славейче в близката гора. Носителят е в случая ключовата дума, не аналоговото аудио като такова, щото това аудио може да го трансферираш по един начин на цифров носител с всичките недостатъци на процеса...и на аналогов носител с всичките му негови недостатъци...

 

Абсолютно съм съгласен с теб, само дето аз пуша Дънхил (червен, ако го вълнува някой).

Инак цялата тази... ъъъ... дискусия свежо ухае на съвсем физиологично изпусната сутришна пръдня, видяла бял свят около половин час преди момента за друсане на крушата.

 

 

А, да.... И няма по-противно изглеждащо нещо, от дебелана с изрязан цял бански, състояш се предимно от сиджимки и тантели...

Link to comment
Share on other sites

А, да.... И няма по-противно изглеждащо нещо, от дебелана с изрязан цял бански, състояш се предимно от сиджимки и тантели...

Слеващият път при описване на подобни случки, непридружени с ясен снимков материал, ще те глобяваме. :lol:

Link to comment
Share on other sites

За мен лично, инстинкта е видена на някой вече умрял форум и сега търси да мигрира и виденира другаде. Но за добро или лошо, тук вече има Виден, а според кода на Виденът - по всяко време във вселената може да съществува само един единствен Виден. 

Link to comment
Share on other sites

 

Влизам аз да видя цени и ако си купя нормални педали и скоростен лост....отиваме към пари, за които купих Субару 95та. Ай сиктир. Тия познават ли парите....а виждам клипове на хора с по няколко от най-висшия клас волани, седалка, 3 телевизора и тн....Парите майната му - плъзгам картата ако съм толкова луд и готово ама времето.....от къде толкова свободно време.

 

Някой ако има Асето Корса - може да премерим сили на "зеления ад" с БМВ е30 М3, че ако караме с 458 ГТ2, ще трябва да ви взимам парите с лекота :D :D :D. Говорим за без ТК, АБС и ръчни скорости естествено.

 

 

-----------------

 

Бива ли да се сцепвам от кеф на тая песен хахах: https://www.youtube.com/watch?v=dxXbmWN5of4

Link to comment
Share on other sites

Дори не искам да си помисля колко бира изпивам покрай Wacken :lol:

 

А аз даже и не искам да разбирам какво става после с тая бира, щото все по някое време трябва да излезе някъде... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дори не искам да си помисля колко бира изпивам покрай Wacken :lol:

Аз вече изпивам една бутилка капитан Морган. Пауъруолф и Амон Амарт ме размазаха просто. Сега очаквам Авантазия в 12 ч. В този ред на мисли, като изключим тези дето свирят в момента Волбит..., всички други от днешния ден съм ги гледал на живо. 

Link to comment
Share on other sites

На мен още в началото ми стигнаха за деня братята Кавалера.Но...Колкото повече толкова по-добре.Открих Kreator за себе си :)

Link to comment
Share on other sites

Крейтър е група която винаги я гледам с удоволствие (3 пъти до сега на живо) и почти никога не бих си я пуснал да я слушам в къщи. Като изключим последния албум който го въртях бая пъти.

Link to comment
Share on other sites

А аз даже и не искам да разбирам какво става после с тая бира, щото все по някое време трябва да излезе някъде... :lol:

Да ти го опиша в 4диекс ако искаш?

 

На мен още в началото ми стигнаха за деня братята Кавалера.Но...Колкото повече толкова по-добре.Открих Kreator за себе си :)

Не си слушал или не си обръщал внимание на Криейтър до сега!?

 

Кръстник, телефонът не винаги ми е под ръка. А и не мисля, че картата му памет би понесла толкоз много северо европейски чар, без да си вземе безсрочен, не платен отпуск...

Link to comment
Share on other sites

Да ти го опиша в 4диекс ако искаш?

 

Я дай превод...писах вече, че след днешния спор ми е паднало ай кю-то...

 

Edit: Схванах, но недей, че ценя спокойния сън.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Не си слушал или не си обръщал внимание на Криейтър до сега!?

 

 

И двете.Някак си ги пропуснах до сега.Никак не са малко бандите във всички стилове рок.

Link to comment
Share on other sites

Абе кво става с дедо, Наско и Психозата. Бяха доста активни, а нещо не ги виждам напоследък да пишат.

Link to comment
Share on other sites

 

А, да.... И няма по-противно изглеждащо нещо, от дебелана с изрязан цял бански, състояш се предимно от сиджимки и тантели...

Забравил си да споменеш най-важният аксесоар на такова прасе. Чантичката на кръста.

Link to comment
Share on other sites

Надали е имала чантичка на кръста - не по причина, че обиколката й е голяма, а защото този тип аксесоар е по-характерен за други, ама знам ли...аз на такива места не ходя...

Link to comment
Share on other sites

От доста време в квартала забелязвам съседи,а и очевадно и непознати да ръсят манджи в малоумните си опите да хранят бездомните котки.Вчера менюто беше цаца.Макар,че тези индивиди едва ли присъстват в настоящия форум бих искал да им кажа едно:

Безхаберни малоумници,спрете да цапате в нескопосания си опит да покажете грижа към животните.Популацията им видимо нарастна и в момента пред входа на блока ми се мотаят 4-5- котки и не е далече деня,когато ще влизат и в асансьора.Освен това в интензивния автомобилен трафик все повече котки ще бъдат жестоко сгазвани и ще дават фира.В събота видях как току що ударена котка от агония и болка непрекъснато се мята във въздуха и наокола хвърчат пръски кръв от ударената и муцуна.Почти,а даже и повече грозна картинка като тази:

 

Image_1248385_128.jpg

 

 

Ако може нека модератора я покаже като спойлер с предупреждение-не знам как се скрива тук.За "по-чувствителните" натури.Благодаря за вниманието.

Link to comment
Share on other sites

Ми вие хранете бездомните кучета - така ще се получи желания баланс в природата.

 

Между другото, за отбелязване е в нашите съседи гърците май са на почит кучетата, точно така както котките в момента тук.,,

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...