Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ако съм достатъчно ексцентричен, и не е нужно човек да има кинти за да е такъв. Иначе купуването на предмети, в т.ч. и недвижимо имущество, е до време. Лично според мен прага е различен. Всеки се насища на различен етап, зависи от характера му. Ако си алчен , ще си алчен и за едната стотинка..., ако си щурав, ще възхваляваш уличните котки. И не ти трябват кинти за тая работа, но принципно мангизите развращават.

 

Не бе Стеф, принципно си дрънкаме тука...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Жив съм. Още съм в цивилизацията, но съм с ново жилище и второ лапе. Нямам време чекия да си ударя, но ако някой е на зор, да ме търси в сурат-тефтера.

Link to comment
Share on other sites

Как тия овчари от западна България получиха финала за супер купата на Европа.

Мани супер яд ме е, че не отидох...

Link to comment
Share on other sites

Атанасе, честито и за бебенцето, и за новия дом! Да сте живи и здрави всички :)

Link to comment
Share on other sites

Жив съм. Още съм в цивилизацията, но съм с ново жилище и второ лапе. Нямам време чекия да си ударя, но ако някой е на зор, да ме търси в сурат-тефтера.

Танасе, живи и здрави да сте! Момче или момиче? :) :beerchug

Link to comment
Share on other sites

................

 

Всичко което казва е на 100% вярно, но....е на 100% известно на всеки, който е на 30(+) и поне малко се замисля над нещата в живота. Всъщност това беше и стратегията на Пайнър, които тръгнаха от едното нищо и сега са най-голямата компания за продуциране на поп-фолк. Без въобще да ме вълнува такъв род музика, смятам че навремето подходиха съвсем адекватно към условията тук и впоследствие много професионално затвориха цикъла от издирването на бъдещите си "звезди" до продажбата на продуктите им в техни магазини + масирана реклама под формата на грандиозни концерти, клипове (пак в тяхна телевизия) и т.н.

Така че без значение дали говорим в локален или световен мащаб - нещата горе-долу са едни и същи. Това разбира се не изключва да има много добри музиканти и изпълнители между популярните в момента, но в случая става дума за музикалната индустрия и похватите й. :)

 

П.П. Btw, примерът в клипа с компресията не беше много адекватен, понеже такъв тип компресия може да направи само някое дете, което си е играло с врътките на компресора. ;)

Link to comment
Share on other sites

Много приказки в клипа за да се обясни едно просто нещо - времената се менят, с тях се мени и музиката (заедно с качествата й, типът изпълнители и прочие...). Та, неслучайно ийгълс пеят "we haven't had that spirit here from nineteen sixty nine...", щото оттам насетне започва един плавен преход към... сегашното ниво.

 

А нашата чалга впрочем си е хубаво нещо на фона на голямата част от западния поп. Дори и само като текстове и послание да ги разгледаме.

Link to comment
Share on other sites

Музиката става по-малоумна като елементарно следствие от факта, че масата също става все по-тъпа и ограничена в световен мащаб!

Link to comment
Share on other sites

Който търси - намира. В стиловете, които слушам все още успявам да изкопая банди, които да са далеч от mainstream-а, но въпреки това ми харесват изключително много.

Link to comment
Share on other sites

Midex edit: Преместено от друга тема

 

Сега си представи W Garden. Същото като Какао Бийч, но не на морето и не само лятото.

 

Музиката в тези клубове може да е по-тиха и пак да е силна. Ненужно силна е музиката навсякъде. Тия хора нямат ли звукови инженери...

Link to comment
Share on other sites

Именно - то не е музика, а брутален шум! Не е като не съм бил на такива места, не е като да съм ходил по големи партита, но то си има граници... В един момент вече то нито е приятно да се слуша, нито можеш да се чуеш с някого и т.н. и т.н. 

 

Link to comment
Share on other sites

Това със звуковите нива при партита и озвучавания да започват средно силно и да завършват невъобразимо силно е всеизвестен феномен. ;) За мен критерият дали е силна една музика е когато говориш нещо на съседния до тебе, а той не те чува. :P

Link to comment
Share on other sites

Всичките Пловдивски заведения са така. Крещиш на тоя до теб и той не те чува. А всичко може да е толкова по-приятно ако се бутне малко нивата и музиката при правенето на клуба се сложи така, че да е равномерно разпределена из цялото заведение.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...