Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Абе не знам колко съм интелигентен, но се занимавам с музика откакто се помня. Минал съм през всички аналогови носители, напълно съм наясно и с цифровите, но в момента в който написа, че физиологията нямала връзка с психоакустиката, наистина ми се отщя даже и да чета...отделно, че в случая думата "физиология" дори и не е най-точната, но го разбрах какво има предвид като я употреби.

А иначе...даже не се и занимавам с него, ами си пия капучиното, гледам едни клипове в тубата и след всеки клип минавам тук да драсна някой ред - мъча се да догоня Виден по брой постове, ама нещо не ми се получава. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

То е ясно кой се излага. Аз поне не претендирам да работя в тая област, докато ти поне може да си кажеш правим каквото можем и е най-популярно и достъпно масово в момента, а скъпото и онова, което голямата част професионалисти ценят и признават, просто не е удобно и удачно да бъде стандарт в момента (защото все пак храната прави борбата, а хората нямат толкова много пари и възможности да осигурят и поддържат на ниво качествено оборудване).

 

Изобщо, музиката е въздействие, а не просто сравняване на честотни характеристики. Да не говорим, че стъпаловидната цифрова крива не може да замести напълно плавната аналогова, колкото и да философстват по темата разни 'експерти'. Именно затова на живо хубав концерт е 100 пъти по-приятно изживяване отколкото запис, дето има и n-брой изкуствени промени в студиото.

 

Що се хабите да доказвате, че земята е плоска с тия нови технологии не е ясно на никой - все едно секс с робот да е по-хубаво от секс с жив човек... геймърски истории.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо, музиката е въздействие, а не сравняване на честотни характеристики.

 

Досега това е единственото изречение с което съм съгласен...но да говориш за "стъпала" при съществуващите вече семплиращи килохерци и битове е меко казано смешно - все пак не сме в ерата на зараждане на цифровата техника, така че твърдението е давност 20-тина години. Отделно, че голяма част от цифровата техника, с която работят професионалистите е в пъти по-скъпа от ретро грамофон за колекционери...

Link to comment
Share on other sites

Когато се запознах с Тим Оуенс, бивш вокалист на Judas Priest, го попитах за винилите. Той тогава ми каза, че издават ограничено количество бройки за колекционери. Реално те не са с по добро качество...просто носталгия (негови думи). Той самия предпочита СД или флаг.

Link to comment
Share on other sites

Досега това е единственото изречение с което съм съгласен...но да говориш за "стъпала" при съществуващите вече семплиращи килохерци и битове е меко казано смешно - все пак не сме в ерата на зараждане на цифровата техника, така че твърдението е давност 20-тина години. Отделно, че голяма част от цифровата техника, с която работят професионалистите е в пъти по-скъпа от ретро грамофон за колекционери...

Има си стъпала и имат значение, независимо от всякаквите килохерци и 'разделителна способност'. Първо, както ти намеквам и още веднъж ще го направя, има едно нещо физиология на човешкото тяло, и там тия теории как цифровото имало същия ефект като аналоговото, не минават. А специално cd-тата пък, по стандарт винаги са били доста, доста зле в това отношение - много далеч от висококачествен 24 бита студио запис.

 

 

Професионално аналогово студио ела ми кажи цена в момента, да видим, как ще го сравняваш с грамофон (то и с домашните хубави системи пак ще минеш на червено, впрочем...).

 

Когато се запознах с Тим Оуенс, бивш вокалист на Judas Priest, го попитах за винилите. Той тогава ми каза, че издават ограничено количество бройки за колекционери. Реално те не са с по добро качество...просто носталгия (негови думи). Той самия предпочита СД или флаг.

Аз в началото казах, че в момента какво правят с винилите, не знам дали е за предпочитане. Особено с разпространяването на практиката да вземат мастера от cd-то и с него да направят винила :laughing:. Преди имаше и такива случаи, ама рядко- при някой, дето иска да мине метър.

 

Изобщо, май с вокалиста сте разменили няколко приказки и ти вече си решил, че знаеш и 2, и 200 по темата ;).

Link to comment
Share on other sites

Именно затова на живо хубав концерт е 100 пъти по-приятно изживяване отколкото запис, дето има и n-брой изкуствени промени в студиото.

 

Що се хабите да доказвате, че земята е плоска с тия нови технологии не е ясно на никой - все едно секс с робот да е по-хубаво от секс с жив човек... геймърски истории.

 

Поредната тъпа генерализация. Живия концерт бил по-приятен. Мнооооого субективно.

Не знам на колко години си и на колко живи събития си бил, но съм готов да се обзаложа, че през последните 7 години, съм бил на повече събития и живи изпълнения от теб. И не, на живо не винаги е по-добре, защото на живо единствения фактор не е музиката.

 

Наслаждавай се на музиката докато ти пищят високите в ушите, защото звуковия инженер не си е свършил работата или просто не съществува като единица, докато ти се разхождат пияници по краката и те осмърдяват на пот.

 

Изписахме одеве 189301 реда, но ти продължаваш да си говориш тъпотии. Щях да подкрепя charmock, че си трол, но подходът ти е прекалено първичен, а и си доста буквален, както няколко пъти си доказал в предишни постове.

Link to comment
Share on other sites

Ми що взимаш недобър концерт за пример? Някой не си е свършил работата и го е прецакал - те т'ва са масово модерните специалисти, както сам си се убедил. Плати си да ти свирят на ушенце, ще си доволен (ама струва едни пари, нали ;)).

 

Изобщо, колко реда глупости ще изпишете, ми е все тая. Пишете и още, ама от това черното няма да стане бяло, нито пък някой ще започне да изглежда по-умен...

Link to comment
Share on other sites

Има си стъпала и имат значение, независимо от всякаквите килохерци и 'разделителна способност'. Първо, както ти намеквам и още веднъж ще го направя, има едно нещо физиология на човешкото тяло, и там тия теории как цифровото имало същия ефект като аналоговото, не минават. А специално cd-тата пък, по стандарт винаги са били доста, доста зле в това отношение - много далеч от висококачествен 24 бита студио запис.

 

 

Професионално аналогово студио ела ми кажи цена в момента, да видим, как ще го сравняваш с грамофон (то и с домашните хубави системи пак ще минеш на червено, впрочем...).

 

Аз в началото казах, че в момента какво правят с винилите, не знам дали е за предпочитане. Особено с разпространяването на практиката да вземат мастера от cd-то и с него да направят винила :laughing:. Преди имаше и такива случаи, ама рядко- при някой, дето иска да мине метър.

 

Изобщо, май с вокалиста сте разменили няколко приказки и ти вече си решил, че знаеш и 2, и 200 по темата ;).

Всъщност с Тим бяхме в съседни стаи в хотела 4 дена, а и през останалото време и на шезлонгите на басейна и в бара пак бяхме заедно. Също така си поддържаме активна кориспонденция във фейсбук. Просто пича е много готин и е кеф да се комуникира с него. Тъй че вярвай ми, че съм разменил повече от две приказки с него.

А относно концертите на живо, сигурно на пръсти се броят хората които са били на повече от мен и жена ми. Ако искаш мога да ти наредя билетите (които носталгично си пазя)на холната маса и да ти ги снимам. И тук не говорим само за събития в България, а за концерти и в САЩ в Русия, Англия, Белгия. Ангел е напълно прав, че не винаги концертите на живо са мерило за качество. На един концерт на любима група, на която знам песните на изуст...ми беше трудно да позная коя песен почват да свирят заради отвратителния саунд. И това не е единичен случай. И наистина вземи се спри, щото не убеждаваш в нищо никой, просто в момента хората ти се смеят на малоумщината.

Link to comment
Share on other sites

Ми що взимаш недобър концерт за пример? Някой не си е свършил работата и го е прецакал - те т'ва са масово модерните специалисти, както сам си се убедил. Плати си да ти свирят на ушенце, ще си доволен (ама струва едни пари, нали ;)).

 

Изобщо, колко реда глупости ще изпишете, ми е все тая. Пишете и още, ама от това черното няма да стане бяло, нито пък някой ще започне да изглежда по-умен...

Щото всичките са такива. Няма концерт, който да ми докара повече детайл в звука, от домашната система. Първо като започнеш, че PA тонколоните по концертите нямат за приоритет детайл и резолюция, за разлика от домашното оборудване.

На концерт се ходи по други причини, а не да чуеш музиката така, както изпълнителя я е предвидил да се чуе.

 

Да ми свирят на ушенце? Как акустичните характеристики на реалния инструмент сравнени със записа на същите инструменти влезнаха в дискусията?

 

Винила е в пъти по-низша технология от дигиталните формати, че дори и нормално Audio CD. Тва е. От одеве не оборваш аргументите ми, та ще предположа, че просто не знаеш как и единствената причина да продължаваме да го дъвчим е, че си от хората, които не знаят как да признаят поражение.

Link to comment
Share on other sites

Ми на живо на по-малки събития, с качествени усилватели, колони и звук, не си ли ходил??? Кой ти е крив, пич, по принцип аз имам приятели музиканти, знам за какво говоря, а ти не си попадал на правилното място (или по-точно, ходил си на масовите такива, а нивото масово е паднАло).

Link to comment
Share on other sites

На един концерт на любима група, на която знам песните на изуст...ми беше трудно да позная коя песен почват да свирят заради отвратителния саунд. И това не е единичен случай.

Така бях на концерта на Agalloch в Mixtape... Имам мрачни предчувствия за Wintersun тази есен. За които имам билет.

@charmock, тия слушаш ли ги? Ще ходиш ли на концерта?

Link to comment
Share on other sites

Защо ли ми се струва, че инстинкта продължава да говори за някакви съвсем други неща, дето са само в главата му...

Link to comment
Share on other sites

Така бях на концерта на Agalloch в Mixtape... Имам мрачни предчувствия за Wintersun тази есен. За които имам билет.

@charmock, тия слушаш ли ги? Ще ходиш ли на концерта?

Задължително. Обаче си мисля, че трябваше да е в зала, спокойно щяха да я напълнят. Ти чу ли последния им албум?

Link to comment
Share on other sites

Инстинкта си мисли за аналогова музика вс цифрова и игнорира проблемите на винила като такъв.

Инстинкте представи си Скрилекс на винил. :)

Link to comment
Share on other sites

Всъщност с Тим бяхме в съседни стаи в хотела 4 дена, а и през останалото време и на шезлонгите на басейна и в бара пак бяхме заедно. Също така си поддържаме активна кориспонденция във фейсбук. Просто пича е много готин и е кеф да се комуникира с него. Тъй че вярвай ми, че съм разменил повече от две приказки с него.

 

Ся са правиш на ударен - разменили сте две приказки ОТНОСНО плочите, иначе здравей и здрасти може и една година да си казвате, аз не се впечатлявам от това изобщо. И  нищо не си разбрал в действителност. Защо - защото виждаш какво става, ако се пробва на всеки срещнат без задълбочени познания да се опитва да му обяснява. Тая тема е добра илюстрация.

Link to comment
Share on other sites

Инстинкта си мисли за аналогова музика вс цифрова и игнорира проблемите на винила като такъв.

 

Намекнах му да си провери за думата "носител", но той си знае неговото - то вярно, че сме в спам темата, но чак пък толкова "изгубени в превода"... ;)

Link to comment
Share on other sites

Когато някой спори с Пламен или Ангел на тема аудио, направо ми се сгрява сърцето :moon:

Единственият, който разбира повече в тази област, е Виден! :moon:

Link to comment
Share on other sites

Когато някой спори с Пламен или Ангел на тема аудио, направо ми се сгрява сърцето :moon:

Единственият, който разбира повече в тази област, е Виден! :moon:

Съгласен съм - той винаги ме оборва. :sad1: ...ама за успокоение, сега ще започна да споря с тебе на тема видеокарти да видиш колко съм начетен! :woot

 

П.П. Искаш да кажеш, че си изчел целия тоя траш от последните часове? :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

В момента две неща - за сефте да похваля EVN. Трябваше да правят около 4 часа профилактика, но за час и половина смениха токовия трансформатор в трафопоста и пуснаха тока! Нямаше такива работливи пчелички, че бяха и хора на възраст!!!

Второ - два пъти ми се наложи да минавам през Столипиново и адски ми прилича на Слънчев бряг... Що така?!

Link to comment
Share on other sites

Второ - два пъти ми се наложи да минавам през Столипиново и адски ми прилича на Слънчев бряг... Що така?!

 

Заради чистотата и акустиката? А басейни от тръбите имаше ли? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Заради всичко. Имаше и басейни, да не говорим разни карети с коне и прочее... И са като летовниците - мургави и неориентирани... :grin:  :grin:  :grin:  :grin:  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм - той винаги ме оборва. :sad1: ...ама за успокоение, сега ще започна да споря с тебе на тема видеокарти да видиш колко съм начетен! :woot

 

П.П. Искаш да кажеш, че си изчел целия тоя траш от последните часове? :bowdown:

Стига едитва, бре! :D

Много ясно, че не съм изчел всичко. Не съм мазохист. Попрегледах малко от мозъчните пръдни на инстинкта и повече не ми трЕбеше.

 

ОФТОПИК:

Август Попов се обажда на Юлиан Вергов:

-Ало, Юли?

-Да?

-Август е..

:moon:

Link to comment
Share on other sites

Инстинкта си мисли за аналогова музика вс цифрова и игнорира проблемите на винила като такъв.

Инстинкте представи си Скрилекс на винил. :)

Е, какви са тия проблеми на винилова плоча от старите vs cd (щото от това се започна) ???

 

Скъпа е, не е лесно да се поддържа, иска цифра пари за просвирване (качествена аналогова система) за да се усети разликата, не може да се пуска в колата.

 

И пак, звукът е по-хубав, и въздействието на музиката е по-хубаво. Това е най-важното, останалото са подробности (като например, че по принцип имаха по-добър мастеринг от този на цд-тата, което се усеща при всички положения всъщност, дори, когато се прослушват цифрово).

Link to comment
Share on other sites

Е, какви са тия проблеми на винилова плоча от старите vs cd (щото от това се започна) ???

 

Скъпа е, не е лесно да се поддържа, иска цифра пари за просвирване (аналогова система) за да се усети разликата, не може да се пуска в колата.

 

И пак, звукът е по-хубав, и въздействието на музиката е по-хубаво. Това е най-важното, останалото са подробности.

Като знам какви пари е качественото музикално оборудване, цената май не е водещо тук.

Дадох ти жокер - Скрилекс на винил. Представи си какво ще прави иглата и колко ще пропусне.

Дължината на записа е от значение, имаш шум от самият материал.

Както спомена woox-a имаш проблеми и при определени честоти.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...