Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

А какъв е критерият, когато му крещиш в ухото и той пак не те чува?

 

Само веднъж съм бил на такова място - в ресторанта на Лаута...някъде в средата на 90-те ме бяха поканили на имен ден, на който не можех да откажа да не ида. Ситуираха ни на една дълга "сватбарска" маса почти пред оркестъра, който свиреше само най-върлите чалги по онова време и за капак имаше 2 кючекини, които обикаляха по масите да събират пари. Поседях около половин час само от учтивост и възпитание, останалите на масата май правеха същото като мен, понеже повечето не се познаваха помежду си, а и дори да викаш в ухото на съседа си по стол, нямаше никакъв шанс да чуе какво му казваш...абе...нещо от рода 130 децибела и нагоре с преобладаващи средни честоти. След половин час си измислих, че имам някаква работа и се изнесох, понеже ако бях изкарал до края на вечерта, най-вероятно щях да имам загуба на слух през следващите дни, което за мен е доста притеснително, понеже това ми е инструментът за работа. ;)

Иначе и друг път съм бил на доста силна музика - озвучавания, барове, концерти и най-много да са ми пищели ушите в следващите 2-3 дена, но такова чудо, каквото беше в Лаута е много трудно да бъде описано..."дивите 90-те"... за който си ги спомня... :notify:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Само веднъж съм бил на такова място - в ресторанта на Лаута...някъде в средата на 90-те ме бяха поканили на имен ден, на който не можех да откажа да не ида. Ситуираха ни на една дълга "сватбарска" почти пред о0ркестъра, който свиреше само най-върлите чалги по онова време и за капак имаше 2 кючекини, които обикаляха по масите да събират пари. Поседях около половин час само от учтивост и възпитание, всички на масата май правеха същото като мен, понеже повечето не се познаваха помежду си, а и дори да викаш в ухото на съседа си по стол, нямаше никакъв шанс да чуе какво му казваш...абе...нещо от рода 130 децибела и нагоре с преобладаващи средни честоти. След половин час си измислих, че имам някаква работа и се изнесох, понеже ако бях изкарал до края на вечерта, най-вероятно щях да имам загуба на слух през следващите дни, което за мен е доста притеснително, понеже това ми е инструментът за работа. ;)

Иначе и друг път съм бил на доста силна музика - озвучавания, барове, концерти и най-много да са ми пищели ушите в следващите 2-3 дена, но такова чудо, каквото беше в Лаута е много трудно да бъде описано..."дивите 90-те"... който си ги спомня... :notify:

 

Сега е същото във ВСЕКИ един ресторант с жива музика.

 

Аз по партитата поне си нося тапи. Не в дискотеките обаче, че като се напия ще ги изгубя, пък и е някакси нелепо да се ходи на дискотека с тапи в ушите. :)

Link to comment
Share on other sites

Сега е същото във ВСЕКИ един ресторант с жива музика.

 

Аз по партитата поне си нося тапи. Не в дискотеките обаче, че като се напия ще ги изгубя, пък и е някакси нелепо да се ходи на дискотека с тапи в ушите. :)

 

Нямам представа - аз не ходя по такъв род заведения с такава жива музика...а за съжаление тогава в Лаута не си носех тапи...иначе вероятно щях да издържа малко повече...още десетина минутки, може би. :P

Link to comment
Share on other sites

Нямам представа - аз не ходя по такъв род заведения с такава жива музика...а за съжаление тогава в Лаута не си носех тапи...иначе вероятно щях да издържа малко повече...още десетина минутки, може би. :P

 

E, как бе? :) Моите тапи бутат много.

 

https://www.alpinehearingprotection.com/earplugs/partyplug/

Малко е тъпо само в началото, защото не ги слагам още с влизането, а ги слагам като излезне главния диджей и увеличат музиката.

Та като ги сложа, ушите ми имат нужда малко да свикнат от разликата в силата на звука на подгрявката и изолацията с тапите.

 

Ти какви ползваш?

Link to comment
Share on other sites

Ти какви ползваш?

 

Имам едни оранжеви от мемори пяна - когато заемат формата на ушния канал, наистина обират подобаващо количество децибели, но не могат да се сравнят с едни антифони на 3М, които ги бях взел от едно изложение в Панаира преди години...не само, че са изолирани с хубав материал, но и като ги сложиш, правят вакуум, тъпанчето спира да се движи и не чуваш практически нищо. :music

Само дето не са много приложими за партита, понеже ще е доста нелепо да стоя там с големи оранжеви "слушалки" на главата. :D

Link to comment
Share on other sites

Знам ги тия оранжевите. Те са за строителни работници бе. :D

Моите имат един микроскопичен канал в средата с пластмасов елемент, за да не ти спират звука и да можеш да си слушаш всичко както си му е реда. Само му намалят силата. Пробвай ги, не са лоши изобщо. Не са и толкова скъпи.

Link to comment
Share on other sites

Знам ги тия оранжевите. Те са за строителни работници бе. :D

Пробвай ги, не са лоши изобщо

 

По-вероятно за летища - за тия, дето стоят близо до маневриращите самолети...с тях без проблем мога да се цаня за работа да махам с флагчетата на излитащите изтребители от някой самолетоносач примерно. :lol:...и твоите сигурно не са лоши, но нямам необходимост - отдавна избягвам да ходя по много шумни музикални мероприятия (последните 2 ми бяха лятото миналата година). Даже обратното...гледам да стоя на съвсем тихо, дори и в центъра, въпреки че живея практически на улица - понякога като влезна за нещо в студиото, направо си чувам мислите защото точно там почти не прониква никакъв звук отвън. :D

Link to comment
Share on other sites

Ти да видиш!

Аз се нагледах на паркирани заедно коли на жандармерията и НАП и седящи под дебела сянка служители. Естествено се спираха съвсем селективно бусове и камиони, както и... леки автомобили. Тоест, пред очите на целокупния народ, едни хора вършеха работа на... нашите.... хора. А на стандартния европейски скъсаняк, дошъл тук без идеята да има някакъв спомен от пребиваването си никак не му пука с какво ще се осере. Важното е да е еФтинко, да е много и с него да успее да се докара до дередже, цяла вечер да се млати в тъпата глава с резен ананас, докато се налива (бях свидетел и на такава гледка)

Link to comment
Share on other sites

Е,тая пача е активна и днес

Тая смята да заведе дело за дискриминация като от прочетеното лично аз не мисля,че може да го докаже.Обаче работи за тях.Кой ли я захранва финансово?

Link to comment
Share on other sites

Българският език е достатъчно богат и разнообразен, за да му измисляме тепърва още нови думички. ;)

Факт, който не те прави по-малко сухар ;)

Link to comment
Share on other sites

"бойща"? :P

Мислех си да напиша бой, после боища и правех други неща в момента и...  :D Поправих се, то това е абсурдна грешка :)

Link to comment
Share on other sites

Факт, който не те прави по-малко сухар ;)

 

Ти да видиш адаша...аз съм мокра кърпичка в сравнение с него. :lol:

 

Кажи по-добре да рискувам ли с това Хитачи, че другата седмица вече трябва да слагам...

 

Link to comment
Share on other sites

17 часа?? Толкова не мога да оравя каквото и да е едно единствено нещо.

 

Аз си разцъках малко кариерата на Фифа 17 преди няколко дни и щях да хвърля контролера в телевизора, защото не можах да мина едни тренировки на HARD... Просто не можех да отбележа точки на тренировките и туй то. Идеше ми да се разплача от безсилие направо.

Link to comment
Share on other sites

17 часа?? Толкова не мога да оравя каквото и да е едно единствено нещо.

 

Аз си разцъках малко кариерата на Фифа 17 преди няколко дни и щях да хвърля контролера в телевизора, защото не можах да мина едни тренировки на HARD... Просто не можех да отбележа точки на тренировките и туй то. Идеше ми да се разплача от безсилие направо.

Aз за това не игра сам. Само с гости у нас. Падна ми батерията ба джойстика. На кабел играх.... Ужас. Палците са ми подути :D
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...