Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

wOOx - аз не разбирам за какви ограничения говориш... 

 

Ако имаш две И-устройства, прехвърлянето на файлове се извършва без да е необходимо инсталирането на допълнително приложение. Предполагам същотото е ако и двете устройства са с Андройд.

В случай, че двете устройства са с различна ОС е нормално да се изисква допълнителен медиатор за пренасяне на данните. 

 

Не ме разбирай погрешно, че имам намерение да защитавам Епъл. Далече съм от това да стана фанатизиран тяхен фен :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

В случай, че двете устройства са с различна ОС е нормално да се изисква допълнителен медиатор за пренасяне на данните. 

 

Медиатор? Като такъв не трябва ли да се явява универсалния стандарт BT, за който толкова говорите, и то по подразбиране, при положение, че двете устройства се виждат? :)

Link to comment
Share on other sites

Е, браво...от вчера насам Вокса и Дедото са се хванали за гушите и щяха да се избият взаимно точно за тоя BT, а ти даже и не се замисляш за него. :laughing1:...ама щото сигурно не си преглеждал престрелките им в другите теми (те действат едновременно на няколко фронта). :lol:

Link to comment
Share on other sites

wOOx - аз не разбирам за какви ограничения говориш...

 

Ако имаш две И-устройства, прехвърлянето на файлове се извършва без....

Веднага ти давам пример:аз съм с дроид,жена ми е с айфон,лежим си на забутан гръцки плаж дето няма мобилно покритие,за ланка да не говорим.Слушам си последния албум на любима банда(Flac през най-якия плеър PowerAmp).Жена ми вика искам и аз да го чуя...Имам на дроида ir порт,блутуут,музиката е на 64gb micro sd карта на ключовете закачена имам 32 gb флашка с микро usb и в колата кабел micro usb-micro usb.Всички тия възможности са неприложими при епълското отроче-няма слот за карта,не поддържа блутуут трансфер,конектора е смотания епълски вместо приетия за стандарт micro usb...Фото апарата ми има микро usb преточвам си снимките на телефона ако искам да пратя нещо веднага на някой и тн.Ей това са ограничения.В един момент осъзнаваш че телефон за 200 лв в момента(SGS4) е в пъти по функционален от такъв за поне 1000...Да не споменавам батерията-на айфона загива в 4 следобед,моята и тя тогава само дето аз вадя резервната и след 30 сек.пак съм на 100 процента,при айфона е леееко невъзможно...евентуално пауър банк някакъв.

Link to comment
Share on other sites

Е точно за това става дума, а думичката е "универсалност"...или "съвместимост", на кой каквото му харесва повече. Нелепо е, при това разпространение днес на мобилна техника, когато практически всеки носи в джоба си някакъв телефон, да затрудниш напълно умишлено по някакъв начин дадена комуникация между тези устройства било то с въвеждането на специализиран слот или пък софтуерно да отрежеш дадена функционалност. Да, има и други заобиколни начини, но защо трябва да минаваш през тях, когато всичко може да стане безкрайно лесно.

Мразя затворените системи и подобен род изнудване от страна на дадена фирма още от времето когато нямаше никакви мобилни телефони, дори и мобифоните май не бяха излезли, ако някой все още си спомня за тях...най-много пейджъри да е имало, ама и за тях не съм сигурен. Бях взел един семплер на AKAI, който беше с 1 MB памет (да, такъв беше стандартът по онова време) :). Искаше ми се да разширя обема на тази памет с още 1 мегабайт (максимума, който можеше да сложа). При положение, че от доста време вече бяха излезли SIMM модулите и 1 мегабайт  струваше доста евтино за онова време ($30), ония от AKAI бяха преценили, че няма нужда клиентите им да минават толкова евтино и бяха сложили специализиран слот за разширение, вървящ единствено с техен модул памет, което ме принуди да си купя тоя 1 MB от тях на цена от около $250. ;)

Ето затова мразя безсмислените оскъпявания и връзвания на клиенти единствено към конкретна фирма. Добре поне, че с PC-тата вече не е така и не трябва всеки път когато човек ми подаде флашка с нещо на нея, да трябва да гледам флашката с какъв слот е, на коя фирма е, каква защита са й сложили от фирмата и как аджеба да трябва да прехвърля това, дето ми трябва. :)

Link to comment
Share on other sites

Веднага ти давам пример:аз съм с дроид,жена ми е с айфон,лежим си на забутан гръцки плаж дето няма мобилно покритие,за ланка да не говорим.Слушам си последния албум на любима банда(Flac през най-якия плеър PowerAmp).Жена ми вика искам и аз да го чуя...Имам на дроида ir порт,блутуут,музиката е на 64gb micro sd карта на ключовете закачена имам 32 gb флашка с микро usb и в колата кабел micro usb-micro usb.Всички тия възможности са неприложими при епълското отроче-няма слот за карта,не поддържа блутуут трансфер,конектора е смотания епълски вместо приетия за стандарт micro usb...Фото апарата ми има микро usb преточвам си снимките на телефона ако искам да пратя нещо веднага на някой и тн.Ей това са ограничения.В един момент осъзнаваш че телефон за 200 лв в момента(SGS4) е в пъти по функционален от такъв за поне 1000...Да не споменавам батерията-на айфона загива в 4 следобед,моята и тя тогава само дето аз вадя резервната и след 30 сек.пак съм на 100 процента,при айфона е леееко невъзможно...евентуално пауър банк някакъв.

 

Амин.

 

Е точно за това става дума, а думичката е "универсалност"...или "съвместимост", на кой каквото му харесва повече. Нелепо е, при това разпространение днес на мобилна техника, когато практически всеки носи в джоба си някакъв телефон, да затрудниш напълно умишлено по някакъв начин дадена комуникация между тези устройства било то с въвеждането на специализиран слот или пък софтуерно да отрежеш дадена функционалност. Да, има и други заобиколни начини, но защо трябва да минаваш през тях, когато всичко може да стане безкрайно лесно.

Мразя затворените системи и подобен род изнудване от страна на дадена фирма още от времето когато нямаше никакви мобилни телефони, дори и мобифоните май не бяха излезли, ако някой все още си спомня за тях...даже не знам дали имаше все още и пейджъри. Бях взел един семплер на AKAI, който беше с 1 MB памет (да, такъв беше стандартът по онова време) :). Искаше ми се да разширя обема на тази памет с още 1 мегабайт (максимума, който можеше да сложа). При положение, че от доста време вече бяха излезли SIMM модулите и 1 мегабайт  струваше доста евтино за онова време ($30), ония от AKAI бяха преценили, че няма нужда клиентите им да минават толкова евтино и бяха сложили специализиран слот за разширение, вървящ единствено с техен модул памет, което ме принуди да си купя тоя 1 MB от тях на цена от около $250. ;)

Ето затова мразя безсмислените оскъпявания и връзвания на клиенти единствено към конкретна фирма. Добре поне, че с PC-тата вече не е така и не трябва всеки път когато човек ми подаде флашка с нещо на нея, да трябва да гледам флашката с какъв слот е, на коя фирма е, каква защита са й сложили от фирмата и как аджеба да трябва да прехвърля това, дето ми трябва. :)

 

 

Те твърдят, че тия ограничения са с цел повишаване на user experience-а. Всяко едно от тия ограничения.

 

Тъй като се говори, че iPhone 7 няма да има 3.5 жак, интересно ми е как ще убедят аудиофилите, че използването на DAC-а в новите слушалки с Lightning конектор, вместо този в телефона, ще е за тяхно добро. Имаш си слушалки за $500 или повече, супер много им се кефиш, защото си ги избирал в рамките на години и много проба-грешка, но с новия iPhone 7 просто не можеш да ги ползваш, защото няма къде да ги включиш. DAC-а на iPhone-а сега е чудесен според хората и доста добре си се справя с музиката. С новия телефон, ще трябва да купуваш най-вероятно преходник, където DAC-а ще е със съмнително качество, а освен това ще е и още едно устройство, което да се мандахерца....

Link to comment
Share on other sites

Бъди сигурен, че ябълките ще ти предложат фърст клас преходник с идеален DAC, който да си закупиш на съответната определена от тях цена. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали има смисъл да дъвчите дискусията Ай-телефоните и Андроид-телефоните. Ясно е че и едните и другите си имат предимства. 

 

Едно от основните предимства на слушалки с вграден DAC е че можеш да предоставиш Active Noise Cancelation (ANC) без да е необходимо слушалките да имат самостоятелни батерии. 

Очаква се слушалки с Lightening конектор да са по-компактни и да не са по-скъпи от съществуващите с ANC. 

 

Ползвал съм високия клас слушалки с АNC и по време на полет има осезаема разлика в качеството в сравнение с алтернативните слушалки. 

Link to comment
Share on other sites

Бъди сигурен, че ябълките ще ти предложат фърст клас преходник с идеален DAC, който да си закупиш на съответната определена от тях цена. :grin:

...Който разбира се е адски безсмислен и създаден с цел да продават още една джвъчка за 99.90$(примерно) на празноглавите хамериканци...Другия вариант дето се сещам са некви безжични ултра свръхсупердуперневероятни безжични слушалки (499.90$ примерно) дето са покъртително юзърекспириънсфрендли не виждани са до тоя момент и са стерео(баси иновацията,ще има припаднали пред епъл сторе-тата).

Link to comment
Share on other sites

А защо не за $99.99...за повече симетрия...и защо само за американците. ;)

Всъщност няма спор - определено знаят да произвеждат телефони и аудио и ако си им фен, ще си го вземеш...аз съм фен на фосилите и си купувам такива...други са фенове на друго и си купуват преходници и слушалки...няма лошо, разнообразие да има. :)

Link to comment
Share on other sites

Мидекс, добре го написа... Аз тъкмо мислех да се самоцетирам с един коментар от същата тема :):

 

Гледам какви щуротии пишете всички и се сещам за приказката с лисицата и киселото грозде.

Демек като не мога да си го позволя значи не си заслужава  :)

Link to comment
Share on other sites

Заеби ги тези клишета за лисицата и гроздето. Аз мога да си го позволя, но не бих дал пари заради някакъв фанатизъм, марка или моден бум. Приеми, че има хора които просто мислят разумно и рационално. Същите изхвърляния беше направил и за детските колички...щом не даваме 2-3 к за колички, едва ли не, не можем да отгледаме деца.

Link to comment
Share on other sites

....Аз тъкмо мислех да се самоцетирам с един коментар от същата тема :):

Нещо уекичко се обърка...Два айфона до тук съм имал лично мои,и в двата случая усещането след свободата на андроид е като да настъпиш мотика...не робувам на марки ползвам това,което отговаря на определени Мои критерии.Клишенцата са фенбойчетата с купени айфони на изплащане за в чалготеките,ако ме разбираш де ;-)

Link to comment
Share on other sites

Веднага ти давам пример:аз съм с дроид,жена ми е с айфон,лежим си на забутан гръцки плаж дето няма мобилно покритие,за ланка да не говорим.Слушам си последния албум на любима банда(Flac през най-якия плеър PowerAmp).Жена ми вика искам и аз да го чуя...Имам на дроида ir порт,блутуут,музиката е на 64gb micro sd карта на ключовете закачена имам 32 gb флашка с микро usb и в колата кабел micro usb-micro usb.Всички тия възможности са неприложими при епълското отроче-няма слот за карта,не поддържа блутуут трансфер,конектора е смотания епълски вместо приетия за стандарт micro usb...Фото апарата ми има микро usb преточвам си снимките на телефона ако искам да пратя нещо веднага на някой и тн.Ей това са ограничения.В един момент осъзнаваш че телефон за 200 лв в момента(SGS4) е в пъти по функционален от такъв за поне 1000...Да не споменавам батерията-на айфона загива в 4 следобед,моята и тя тогава само дето аз вадя резервната и след 30 сек.пак съм на 100 процента,при айфона е леееко невъзможно...евентуално пауър банк някакъв.

Амин

 

Нещо уекичко се обърка...Два айфона до тук съм имал лично мои,и в двата случая усещането след свободата на андроид е като да настъпиш мотика...не робувам на марки ползвам това,което отговаря на определени Мои критерии.Клишенцата са фенбойчетата с купени айфони на изплащане за в чалготеките,ако ме разбираш де ;-)

Амин2

 

Епъл продават свръхнадценени продукти с отвратително затворена среда и без възможност да правиш каквото и да е било без да си плащаш като поп за разни преходници. Не, благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Епъл са си секта. Вярно - печеливша секта, благодарение на многото въодушевени сектанти.

Досега не ми се е случвало да ползвам Windows mobile. Някой по-запознат да сподели, дали и там има подобни тъпотии?

На мен като че ли най-много взе да ми харесва именно Windows телефоните. Общо взето до сега не съм открил чак толкова фрапиращи простотии.

Link to comment
Share on other sites

Заеби ги тези клишета за лисицата и гроздето. Аз мога да си го позволя, но не бих дал пари заради някакъв фанатизъм, марка или моден бум. Приеми, че има хора които просто мислят разумно и рационално. Същите изхвърляния беше направил и за детските колички...щом не даваме 2-3 к за колички, едва ли не, не можем да отгледаме деца.

Хммм.... Ще се замисля върху това, което си написал. Благодаря ти за изразеното мнение. Поздрави. ;)

Link to comment
Share on other sites

Епъл са си секта. Вярно - печеливша секта, благодарение на многото въодушевени сектанти.

Досега не ми се е случвало да ползвам Windows mobile. Някой по-запознат да сподели, дали и там има подобни тъпотии?

Никъде няма такива тъпотиики.

 

Те епъл си работят правилно. Ако имаш iPhone, iPad, MacBook, Apple TV, купуваш си филмите от iTunes, музиката също, използваш iCloud и Apple мейл акаунт. Тия около теб също. Ако излезеш и стъпчица в страни, започваш да се биеш в главата защо изобщо ти е било нужно.

 

  

Хммм.... Ще се замисля върху това, което си написал. Благодаря ти за изразеното мнение. Поздрави. ;)

Много цивилизован спорещ. А+++ Ще споря отново. 5/7

Link to comment
Share on other sites

Много цивилизован спорещ. А+++ Ще споря отново. 5/7

 

На тебе май ти хареса...викаш, тука сме се нагледали на какви ли не спорещи, че някои и бият даже. :D

Link to comment
Share on other sites

Е точно за това става дума, а думичката е "универсалност"...или "съвместимост", на кой каквото му харесва повече. Нелепо е, при това разпространение днес на мобилна техника, когато практически всеки носи в джоба си някакъв телефон, да затрудниш напълно умишлено по някакъв начин дадена комуникация между тези устройства било то с въвеждането на специализиран слот или пък софтуерно да отрежеш дадена функционалност. Да, има и други заобиколни начини, но защо трябва да минаваш през тях, когато всичко може да стане безкрайно лесно.

Мразя затворените системи и подобен род изнудване от страна на дадена фирма още от времето когато нямаше никакви мобилни телефони, дори и мобифоните май не бяха излезли, ако някой все още си спомня за тях...най-много пейджъри да е имало, ама и за тях не съм сигурен. Бях взел един семплер на AKAI, който беше с 1 MB памет (да, такъв беше стандартът по онова време) :). Искаше ми се да разширя обема на тази памет с още 1 мегабайт (максимума, който можеше да сложа). При положение, че от доста време вече бяха излезли SIMM модулите и 1 мегабайт струваше доста евтино за онова време ($30), ония от AKAI бяха преценили, че няма нужда клиентите им да минават толкова евтино и бяха сложили специализиран слот за разширение, вървящ единствено с техен модул памет, което ме принуди да си купя тоя 1 MB от тях на цена от около $250. ;)

Ето затова мразя безсмислените оскъпявания и връзвания на клиенти единствено към конкретна фирма. Добре поне, че с PC-тата вече не е така и не трябва всеки път когато човек ми подаде флашка с нещо на нея, да трябва да гледам флашката с какъв слот е, на коя фирма е, каква защита са й сложили от фирмата и как аджеба да трябва да прехвърля това, дето ми трябва. :)

Чакай малко. Как така е нелепо. Ми кой ще стриже овцете за 799 долара без такси. Един голям смях. Опитваме да играем тривиадор. Качвам го аз на телефон за 200, качва го човек на S6, обаче третия с великия айфон след 30 мин мъки му дадох моя лаптоп, че да стане игра.

 

Пределно ми е ясно, че някой с 10 сиско-та ще ми обясни как е трябвало да напишем някой код, с който да заобиколим ограничението. Въпроса е, че не искаме да се занимаваме с глупости след като сме натиснали 1 бутон на нашите телефони.

 

И аз бях залитнал по тия алуминиеви джаджи ама за толкова пари ще си взема пс4 и oneplus 3 и ще ми духат. Айде мерси от нахапани ябълки

Link to comment
Share on other sites

...и ще ми духат. ..

 

Колко върви там духането? Питам не да спестя някой лев, че много идва пътя дотам и се губи ефекта, ами ей така, от интерес, да си разширя общата култура... :evil

Link to comment
Share on other sites

Баси...и за да ти врътнат една свирка вече трябва да се пазариш...накъде отива тоя свят...значи пак ще ме прекарат, понеже никога не се пазаря и веднага давам колкото ми поискат. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...