Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Не е много сигурно...казват, че групата на военните не била достатъчно голяма, а и в момента настройват хората срещу тях като ги карат да излизат по улиците и площадите.

 

П.П. По БНТ и БТВ предават директно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Да, ама преди малко изказаха теорията, че Ердоган уж сам си го бил направил с цел да си заздрави позициите...с тия конспиративни теории човек вече тотално се обърква...сега пък казаха, че вече имало жертви, а някакъв боен самолет бил свалил някакъв хеликоптер със 17 човека...

Link to comment
Share on other sites

Освен полицейския час въведен по-рано днес, вече си имат и военно положение...да им е честито. :moon: ...летищата вече не приемат и не изпращат самолети...а всъщност ми е интересно, след като има полицейски час - какво правят всички тия тълпи по улиците по това време?

Link to comment
Share on other sites

А аз имам познати в Турция... мъка...
 
 
Ангеле, да се върнем на старата тема :)

Да де ама ти не си прехвърляш сам. Ами ако ония отсреща няма мегабайти останали трафик? Или няма много по принцип. 500Мб клипче не са малко изобщо, за да се плаща за прехвърлянето им при положение, че получателя физически е до теб.

 

Продължаваш да спориш за различни неща. 500мб клипче колко време ще го претакаш през bluetooth-a бе готин? Това че можеш не значи, че ще става за нещо. Освен това нещата се мислят да им е удобно на хората. Аз като се замисля как съм пращал на други хора - или съм давал линк към dropbox или през email. Всякакви други "сложнотии" работят когато са на кеф общо взето и затова избягвам да ги ползвам. Да ми говориш колко важна е дадена функция, която аз досега и един път в живота си не съм ползвал ми звучи смешно. Или хайде да го кажем така - на мен тази функция дори да я имам ми е излишна. А аз ползвам доста повече неща на телефона си от един обикновен човек - примерно като жена ми или майка ми.

 

 

Замисли се къде е разликата в размера. РИП-а е 5ГБ, Блу Рей-я е 30ГБ. Звука е 10. Как да е компресиран тоя филм, че да не виждаш 15ГБ липсваща информация? :)

Аз искам като съм на кино да се тресе стола, а не бойните сцени да са със силата на звука на диалозите. Поне в къщи е така. Настеойвам звука по диалозите и после оставям останалото да си идва от филма. Диалозите се чуват нормално, а бойните сцвни тресат стаята. На дискотека звука не само е по-силен, а е и по-небалансиран. И на мен ми пищят ушите.

 

Както ти казах - това че качеството е по-добро го признавам, но за мен не е осезаемо по-добро - т.е. толкова осезаемо, че да кажа - еее тва едното ми идва размазано и ми е гадно да го гледам. Аз намирам разлика между TS и 480р, намирам и разлика между 480р и 720р, но между 720р и 1080р разликата не е кой знае каква. Сигурно има но не ми прави впечатление да е драстично по-добра картината. А звук аз слушам през тонколонките на телевизора и то доста тихо защото когато мога да гледам филм то е когато други хора спят в съседната станя та общо взето непретенциозен съм към звука. За мен е важно да е стерео и дотам. Дали има емнайсе канала - дреме ми на шлифера - аз имам 2 малки тонколонки на телевизора само. Стига да няма някой руснак или китаец да говори връз оригиналните актьори аз съм ок. 

 

а не бойните сцени да са със силата на звука на диалозите

 

 

Аз пък искам бойните сцени да не са 10 пъти по-силни от диалозите защото едните искам да ги чувам без да се налага на другите да намалям рязко звука за да не го чуват това и комшиите. Няма по-дразнещо нещо от това при едни сцени звука да е толкова силен, че да ти пробие тъпанчетата, а другите ако не увеличиш силата на звука да не можеш да чуеш/разбереш нищо. 

 

Диалозите се чуват нормално, а бойните сцвни тресат стаята

 

Ако си ми комшия и нямаш правилна звукоизолация на въпросната стая бих те убил бавно и мъчително (след около 8мата забележка, защото все пак съм търпелив човек). Няма по-досадно нещо от това някой да си надуе телевизора така че да го чуваш все едно си му на гости.

Link to comment
Share on other sites

Продължаваш да спориш за различни неща. 500мб клипче колко време ще го претакаш през bluetooth-a бе готин?

 

Да дам едно рамо на 'готиния' - няма да е цяла вечност...доколкото съм запознат със стандарта - с 25 Mbps, а с новата 5-та версия - двойно по-бързо. :)

 

...За мен е важно да е стерео и дотам...з имам 2 малки тонколонки на телевизора само.

 

Ей от това ви идват споровете. ;)

 

Ако си ми комшия и нямаш правилна звукоизолация на въпросната стая бих те убил бавно и мъчително...

 

Добре, че съм се осигурил двойно - не съм ти комшия и имам правилната звукоизолация. :lol:

 

--------------------------------------------------

 

А между другото преди малко военен самолет е бомбардирал Парламента...3 пъти...

Link to comment
Share on other sites

Продължаваш да спориш за различни неща. 500мб клипче колко време ще го претакаш през bluetooth-a бе готин? Това че можеш не значи, че ще става за нещо. Освен това нещата се мислят да им е удобно на хората. Аз като се замисля как съм пращал на други хора - или съм давал линк към dropbox или през email. Всякакви други "сложнотии" работят когато са на кеф общо взето и затова избягвам да ги ползвам. Да ми говориш колко важна е дадена функция, която аз досега и един път в живота си не съм ползвал ми звучи смешно. Или хайде да го кажем така - на мен тази функция дори да я имам ми е излишна. А аз ползвам доста повече неща на телефона си от един обикновен човек - примерно като жена ми или майка ми.

 

Както ти казах - това че качеството е по-добро го признавам, но за мен не е осезаемо по-добро - т.е. толкова осезаемо, че да кажа - еее тва едното ми идва размазано и ми е гадно да го гледам. Аз намирам разлика между TS и 480р, намирам и разлика между 480р и 720р, но между 720р и 1080р разликата не е кой знае каква. Сигурно има но не ми прави впечатление да е драстично по-добра картината. А звук аз слушам през тонколонките на телевизора и то доста тихо защото когато мога да гледам филм то е когато други хора спят в съседната станя та общо взето непретенциозен съм към звука. За мен е важно да е стерео и дотам. Дали има емнайсе канала - дреме ми на шлифера - аз имам 2 малки тонколонки на телевизора само. Стига да няма някой руснак или китаец да говори връз оригиналните актьори аз съм ок. 

 

> а не бойните сцени да са със силата на звука на диалозите

 

Аз пък искам бойните сцени да не са 10 пъти по-силни от диалозите защото едните искам да ги чувам без да се налага на другите да намалям рязко звука за да не го чуват това и комшиите. Няма по-дразнещо нещо от това при едни сцени звука да е толкова силен, че да ти пробие тъпанчетата, а другите ако не увеличиш силата на звука да не можеш да чуеш/разбереш нищо. 

 

> Диалозите се чуват нормално, а бойните сцвни тресат стаята

 

Ако си ми комшия и нямаш правилна звукоизолация на въпросната стая бих те убил бавно и мъчително (след около 8мата забележка, защото все пак съм търпелив човек). Няма по-досадно нещо от това някой да си надуе телевизора така че да го чуваш все едно си му на гости.

 

Не. Ти продължаваш да спориш за различни неща, защото аз започнах спора. :)

Май не разбираш идеята. Излезнал си с някой. Правиш снимка с твоя телефон, защото прави по-хубави снимки. Как ще споделиш снимката с другия човек на момента, ако той няма останал data лимит към плана си? Аз не казвам, че е жизнено важна, но пък ти да ми обясняваш как трябва да ползвам cloud услуги, за да прехвърлям информация, щото другото било нам си кво е също смешно. Иди на морето да те видя как ще качваш файлове на облачните услуги, за да споделяш с хората, които се намират буквално на 25см от теб, като интернета не ти стига да си заредиш пощата и Вайбъра....

 

Ами има разлика. Вземи си един Blu-ray, пусни си го на Плейстейшъна и после си пусни един 1080p RIP на същия филм.

Това за звука ще се направя, че не съм го прочел. :D :D Не знам дали си запознат с концепцията на слушалките като цяло. :) Обикновено ако не искаш да вдигаш шум, се ползват слушалки.

 

Не ти е правилно възприятието. Не може бойните сцени да са със същата сила, защото филма се опитва да предава реализъм. Аз и ти като си говорим, силата на звука не е същата като тази ако ти гърмя с пистолет пред теб. Няма как във филма да е едно и също. Проблема, който усещаш, се появява от факта, че ползваш безполезните колони на телевизора. Ако си вземеш един централен говорител, през който да излиза всичкия диалог и 2 предни говорителя, през които да излиза останалото, ще усетиш разликата и ще намалиш промените в нивата на звука. Ако си вземеш пък и ресивер и си пускаш нощния режим вечерно време, изобщо никой няма да те чуе какво правиш.

Имало разлика в нивата на звука.. Еми ще има, как няма да има като слушаш от телевизора? Ти си си взел пантофи, сложил си си ги на ръцете и се чудиш защо са ти студени краката. Еми не става така...

 

Ако съм ти комшия и дойдеш неколкократно преди 11 да ми обясняваш как ти вдигам шум, ще те пратя да си догледаш Шоуто на Слави. :)

Аз след 11 шум не вдигам, а и то реално се чуват вибрациите. Нощния режим на усилвателя реже ниските честоти на сигнала и засилва високите, за да не се губи диалога при ниски нива на звука. Така че в съседите нищо не се чува. :) Това с тонколонките от телевизора обаче няма как да се постигне. Вземи си едни слушалки за 400-500лв и няма да искаш да гледаш филм без тях вече. То това твоето в момента нищо не е.

 

 

А между другото преди малко военен самолет е бомбардирал Парламента...3 пъти...

 

БЪЛГАРСКИЯ ЛИ?!?!?!?!?! А ДАНО (!!!!), но знам, че говориш за Турския.

Link to comment
Share on other sites

БЪЛГАРСКИЯ ЛИ?!?!?!?!?! А ДАНО (!!!!), но знам, че говориш за Турския.

 

И на мен ми се щеше да го напиша...ама и аз знам, че става дума за турския. :) ...който междувременно отнесе и 4-та бомба...

 

 

 Нощния режим на усилвателя реже ниските честоти на сигнала и засилва високите, за да не се губи диалога при ниски нива на звука.

 

Аз пък нямам нощен режим на нито един от усилвателите и ако знаеш точно сега с какви децибели и баси дъня...но все пак съм затворил прозорците, понеже не съм чак такъв гадняр. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Най вероятно нямаш и съседи на долния етаж, че колкото и изолация да слагаш по стените и тавана, тоя бас все някъде трябва да отиде. :)

Link to comment
Share on other sites

Имам съседи точно под мен, а басът отива в няколко стотици квадратни метра минерална вата на листове един над друг под пода и зад стените (и над тавана за всеки случай, макар че аз съм най-горе) + още няколко прегради. :)

 

----------------------

 

Btw превратът свърши...хванаха лошите и сега ще ги карат да обещаят, че повече няма да правят така. Това май ще да е най-краткия преврат в историята и вече направо вярвам в конспиративната теория, че Ердоган сам е инсценирал всичко, за да дойде после на бял кон. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Btw превратът свърши...хванаха лошите и сега ще ги карат да обещаят, че повече няма да правят така. Това май ще да е най-краткия преврат в историята и вече направо вярвам в конспиративната теория, че Ердоган сам е инсценирал всичко, за да дойде после на бял кон. :moon:

Много слаб театър на султан Ердоган по пътя му към утвърждаване на абсолютната власт в Турция и ислямския султанат. Жалко за свестните хора, които се поддават на подобни изтъркани манипулации.

Link to comment
Share on other sites

Не. Ти продължаваш да спориш за различни неща, защото аз започнах спора. :)

Май не разбираш идеята. Излезнал си с някой. Правиш снимка с твоя телефон, защото прави по-хубави снимки. Как ще споделиш снимката с другия човек на момента, ако той няма останал data лимит към плана си? Аз не казвам, че е жизнено важна, но пък ти да ми обясняваш как трябва да ползвам cloud услуги, за да прехвърлям информация, щото другото било нам си кво е също смешно. Иди на морето да те видя как ще качваш файлове на облачните услуги, за да споделяш с хората, които се намират буквално на 25см от теб, като интернета не ти стига да си заредиш пощата и Вайбъра....

 

Много е просто - ще му я пратя по-късно. Дреме ми на шлифера имал ли нямал ли.. Като иска да я види на момента ще му подам моя телефон за 2-3 секунди. То щото е толкова важно и спешно и го правя през ден ще кажеш... 

Link to comment
Share on other sites

Събуждайки се рано рано и преглеждане на новините и аз мисля, че е 100% театър. Простотия до шия и тия подбрани военни... направо ме е жал за тях.

Link to comment
Share on other sites

Много е просто - ще му я пратя по-късно. Дреме ми на шлифера имал ли нямал ли.. Като иска да я види на момента ще му подам моя телефон за 2-3 секунди. То щото е толкова важно и спешно и го правя през ден ще кажеш... 

 

Ето. Значи няма решение на проблема, а има заобикаляне и отлагане на проблема. С не-Епъл телефоните няма такъв проблем в този аспект. Проблема е, че не е така положението само в този аспект, а и в други. Ако всички електронни устройства по света бяха Apple - нямаше да има проблем и всичко щеше да работи чудесно. Да, ама не са.

Link to comment
Share on other sites

Ако всички електронни устройства по света бяха Apple - нямаше да има проблем и всичко щеше да работи чудесно. Да, ама не са.

 

И парадоксът е, че не че не могат да го направят, а нарочно са го спънали. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ето. Значи няма решение на проблема, а има заобикаляне и отлагане на проблема. С не-Епъл телефоните няма такъв проблем в този аспект. Проблема е, че не е така положението само в този аспект, а и в други. Ако всички електронни устройства по света бяха Apple - нямаше да има проблем и всичко щеше да работи чудесно. Да, ама не са.

Има решение на проблема. Айфоните и всички съвременни "Ай" устрайства подържат AirDrop, което позвалява директен трансфер на файлове между устройствата.

Ако пък искаш да изпратиш файл към андроид устроиство, то тогава това може лесно да стане през ВиФи-то.

Link to comment
Share on other sites

Има доста възможности... Една от тях е описана по-долу:

Share files over WiFi (without Internet)
Sharing files over the Internet might not be feasible in all situations, especially when a considerable amount of data is being transferred. Such transfers are often time consuming and involve significant use of Internet bandwidth.

In such cases, a WiFi network can be used to share files between connected devices without the Internet. The WiFi network may either be hosted by an external wireless access point (WiFi router), or by one of the file sharing devices, via WiFi Direct technology.

Share files over WiFi using external WiFi hotspot
WiFi hotspots are common in home and public areas these days. And you may take advantage of these hotspots to share files between devices connected within the same WiFi network, without using the Internet.

SHAREit from Lenovo, is a decent cross-platform app for sharing files over WiFi, which is available for Windows Desktop, Android, iOS and Windows Phone devices. Platforms that do not have a native SHAREit app, can access and transfer files via web interface (WebDAV). The steps below will guide you to share files between iOS and the Android or Windows Phone devices over WiFi, using SHAREit.

Download and install SHAREit on the both devices that you want to transfer files between.
Connect the devices to the same WiFi network and open the SHAREit app on both.
On the sending device, tap on the SEND icon and select the file to send. Once the file is selected, tap on OK or Next to proceed.
On the receiving device, tap on the RECEIVE button. The receiving device should now be displayed on the sender’s screen.
Back on the sending device, tap on the receiver’s avatar to send the file.
The file will be sent to the receiver and stored in the app’s local storage (on iOS) or a predefined location (on Android and Windows Phone). Check the app settings to find out the save location.

Note: On an Android or Windows Phone device, you can choose the file to send from the photo or video library as well as via the file browser. On iPhone, iPad or iPod Touch, you can send files from the Camera Roll or in-app storage.

If the file you want to send is not available in these locations, you can import it to SHAREit’s local storage via iTunes File Sharing or by using the “Open In” option of another app, containing the desired file.

If you are sharing files with a platform that doesn’t have the SHAREit app, open the app on the iOS device, tap on the Hamburger menu and select Connect PC. An IP address will be displayed on screen. On the other device, open up a web browser and type in the IP address.

To send a file from the iOS device, place it in the SHAREit’s local storage and let the other device download it via the web interface. Similarly, to receive a file on the iOS device, the other device needs to upload it via the same interface.

Share files over WiFi without a WiFi network
If there is no WiFi hotspot available in the vicinity, you can take the advantage of WiFi Direct to host a WiFi network on one of the file sharing devices. The other device can then join this hosted network, and file transfer can occur in the same way as mentioned in the previous section, using SHAREit app.

Note: For hosting a WiFi hotspot, the platform must have support for WiFi Direct. Android supports WiFi Direct from version 4.0 (ICS) onwards, while all Windows Phone devices running Windows Phone 8.1 or higher supports WiFi Direct technology. On iOS, AirDrop uses WiFi Direct internally for sharing files among AirDrop enabled devices.

Even though iOS support WiFi Direct, Apple does not allow third party apps to control this feature. Hence, for sharing files with iOS without an external WiFi hotspot, the WiFi network has to be hosted by the other device (Android, Windows Phone, etc.). The iOS device needs to manually join the hosted network in order to send and receive files, using the SHAREit app.

Transfer files from iOS to Android
For sharing files from iOS to Android via WiFi Direct, you can follow the steps given below:

Download SHAREit app on both devices from the respective app stores.
On Android, open SHAREit and tap on RECEIVE option.
If no WiFi network is available, SHAREit will create its own WiFi hotspot (WiFi Direct).
Once the hotspot is started, on your iOS device, go to Settings >> Wi-Fi. Make sure WiFi is turned on and select the hosted network from under CHOOSE A NETWORK section.
When the iPhone, iPad or iPod Touch is connected to the network hosted by SHAREit on the Android device, open the SHAREit app on iOS and tap on the SEND button.
Choose a file to send from photos, videos or in-app storage. If the file you want to send is not available in these locations, import the file to the local storage of the app using iTunes File Sharing option or the Open In feature of another app.
Once the file is selected, you should be able to see the receiver’s device on the screen. Tap on the receiver to send the file.
Transfer files from Android to iOS
If you want to send files from Android to iOS over WiFi Direct, follow the steps given below:

Download SHAREit app on both the devices from the respective app stores.
On Android, open SHAREit and tap on SEND option.
Select a file to send from the Android device and tap on Next.
SHAREit will try to search for peers in the vicinity. On this screen, pull up the menu from the bottom of the screen and choose the receiver’s device type as iOS. SHAREit will now start a WiFi hotspot on the Android device.
On the iOS device, go to Settings >> Wi-Fi. Make sure WiFi is turned on and select the hosted network from under CHOOSE A NETWORK section.
When the iOS device is connected to the hosted WiFi, open the SHAREit app on it and tap the RECEIVE button.
On the Android device, the receiver’s iOS device should now appear on screen. Tap on the receiver to send the file.
Share files between iOS and Windows Phone
Even though WiFi Direct option is not available under the Settings menu on Windows Phone, there is a small trick to enable and use the WiFi Direct feature. The feature is hidden under the name of Internet Sharing.

Sure, Internet Sharing option is ideally used to tether the cellular data connection over WiFi, but the WiFi network hosted from the Windows Phone uses WiFi Direct technology. And you can use it to transfer files between itself and another device wirelessly without consuming cellular data.

The below steps will guide you to share files between iOS and Windows Phone devices using SHAREit app.

Download SHAREit app on both the devices from the respective app stores.
On Windows Phone, go to Settings >> cellular+SIM (or mobile+SIM) and turn on Data connection.
Next, go to Settings >> internet sharing and turn on Sharing. The hosted WiFi name (Broadcast name) and password will be displayed below.
On the iOS device, go to Settings >> Wi-Fi. Make sure WiFi is turned on and select shared WiFi network from under CHOOSE A NETWORK section.
Once the iOS device is connected to the WiFi hotspot created by Windows Phone, you can send and receive files on the iOS device using the SHAREit app in the same way as mentioned in the previous section.
Link to comment
Share on other sites

Има доста възможности... Една от тях е описана по-долу:

Доста лесно, наистина.

Значи трябва да подготвя всичките си познати с инсталиран ShareIt, ако случайно решим да си прехвърляме нещо.

:D :D

 

Защо просто не признаеш очевидното и да приключваме, не е като ти да си измислил iPhone и да управляваш функционалността му.

Link to comment
Share on other sites

Доста лесно, наистина.

Значи трябва да подготвя всичките си познати с инсталиран ShareIt, ако случайно решим да си прехвърляме нещо.

:D :D

 

Защо просто не признаеш очевидното и да приключваме, не е като ти да си измислил iPhone и да управляваш функционалността му.

 

Това е като да сравнявам стоковия андроид със symbian и да го плюя че няма Т9 търсене на контактите от dialer-a и ти да ми обясниш че мога да си инсталирам друг dialer който го има и моята реплика да е идентична с твоята по-горе.

Link to comment
Share on other sites

Не е същото. Едното е лично предпочитание, а другото е ограничена функционалност. Едното е поправимо от твоя страна, а другото трябва да се случи при всички околни.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...