Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

И какво ще се измени?

................................

................................

................................

................................

................................

 

Няма нужда да пиша чак толкова много за да ти отговоря. :) Мислиш единствено в "сегашно време" и не искаш да предположиш 1-2 поколения напред как ще изглеждат нещата. Като оставим настрана, че дори и в 'сегашно време', ония хиляди боклуци, дето са се промъкнали инкогнито без документи и с чужди имена между всичката многомилионна маса, какви зулуми биха могли да направят в близките месеци и години...само след поколение или две, когато вече са си народили дечицата в крайните квартали (като онова гето в Брюксел например или в някои квартали на Париж, дето полицай не влиза)...има ли нужда да ти обяснявам тогава пък тия там дето се чувстват ощетени от живота и имамите вече са им промили мозъците - какво точно ще правят през ден в името на Аллаха?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Мисля, че много пряко вземахте думите му, никой не оспорва географския факт че сме в Европа, но в чисто израстване като ценности, морал и прочие сме далеч от европейското съзнание. Нито инфраструктурата ни е европейска, нито здравеопазването ни е европейско, нито пенсионната система ни е европейска, нито образователната система ни е европейска...нищо не ни е европейско, освен географското място. И затова Ганьо не е виновен, виновен е Путин и кремълските комуняги.

 

Точно това казвах и аз преди няколко страници. С тая разлика, че мен ме разпънаха на кръст, а теб те игнорираха.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че много пряко вземахте думите му, никой не оспорва географския факт че сме в Европа, но в чисто израстване като ценности, морал и прочие сме далеч от европейското съзнание. Нито инфраструктурата ни е европейска, нито здравеопазването ни е европейско, нито пенсионната система ни е европейска, нито образователната система ни е европейска...нищо не ни е европейско, освен географското място. И затова Ганьо не е виновен, виновен е Путин и кремълските комуняги.

Ами кой му е създал начина на миселене на Ганъо ? Меркел ли? Или руснаците? 

Защото ако е Меркел интересно що приличаме повече на западнала руска провинция от колкото на западнала немска. 

 

Тук няма нито едно нещо, което да мога да счета за вярно.... 

Е ако знаеш някой който да подарява самолети, танкове, ракети просто ей така без да иска нещо в замяна, кажи си.

Аз съм слушал, че струват доста. 

 

Няма нужда да пиша чак толкова много за да ти отговоря. :) Мислиш единствено в "сегашно време" и не искаш да предположиш 1-2 поколения напред как ще изглеждат нещата. Като оставим настрана, че дори и в 'сегашно време', ония хиляди боклуци, дето са се промъкнали инкогнито без документи и с чужди имена между всичката многомилионна маса, какви зулуми биха могли да направят в близките месеци и години...само след поколение или две, когато вече са си народили дечицата в крайните квартали (като онова гето в Брюксел например или в някои квартали на Париж, дето полицай не влиза)...има ли нужда да ти обяснявам тогава пък тия там дето се чувстват ощетени от живота и имамите вече са им промили мозъците - какво точно ще правят през ден в името на Аллаха?

Но то проблема го имаше и вчера. Какво правят в момента в името на Алаха? В бъдеще ще правят същото и даже не е нужно да е баш в името на Алаха. Погромите във Франция и Лондон от преди няколко години да не ги направиха бежанците от Сирия? И ако не намерим решение на въпроса "what went wrong"  така или иначе ще продължим да произвеждаме нови идиоти. На които не им трябва помоща на новите бежанци, новичките са просто плюсче което ще ускори нещата, но не създават генерално нов проблем.

Какво да кажем за нашите цигани? Те така или иначе се множат по-бързо от българите и сами успяват да формират бъдещият проблем. Тях не можем да ги върнем обратно, те са български граждани. Как ще решим този проблем? Затова казвам, че като си решим съществуващите проблеми с тях ще решим и новият свързан с бежанците. 

Затварянето на граници е точно гледане в днеса.

Разбира се можем да продължим с модата да се избират нацистчета, както сториха Словакия примерно. То старите концлагери си стоят неизползвани, може да се пригодят., имаме и нужният опит. Но все си мисля, че повечето европейци искат по-добро решение. 

Link to comment
Share on other sites

Е ако знаеш някой който да подарява самолети, танкове, ракети просто ей така без да иска нещо в замяна, кажи си.

Аз съм слушал, че струват доста. 

 

Да подарява? Ти в каква фантастика живееш? Я погледни и ти колко е членския внос годишно и пак се пропуска безплатното ползване на базите у нас... А тия "подаръци" - разни излезли от употреба вещи, подхвърлени като на скитник - нам туда не надо. Имахме си чудесни МИГ 29 и чудесни ракети. И много други неща. Подлогите допуснаха да бъдат унищожени и ние да се превърнем в една въшка, от която нищо не зависи и играе по свирката на разни келеши... Без никакво право на собствено мнение. Очевидни неща не ми се коментират излишно.  

Link to comment
Share on other sites

...новичките са просто плюсче което ще ускори нещата...

 

Аджеба де - точно това искам да кажа и защо Меркел поиска нещата да се ускорят...а и с това количество хич не са някакво малко плюсче, а доста на брой големи плюсове-катализатори.

Link to comment
Share on other sites

Да подарява? Ти в каква фантастика живееш? Я погледни и ти колко е членския внос годишно и пак се пропуска безплатното ползване на базите у нас... А тия "подаръци" - разни излезли от употреба вещи, подхвърлени като на скитник - нам туда не надо. Имахме си чудесни МИГ 29 и чудесни ракети. И много други неща. Подлогите допуснаха да бъдат унищожени и ние да се превърнем в една въшка, от която нищо не зависи и играе по свирката на разни келеши... Без никакво право на собствено мнение. Очевидни неща не ми се коментират излишно.  

Говоря за нови.

Хубаво си имаме старите МИГ-29 и още по-старите МИГ-21, но в момента ни е проблем да поддържаме и тях. Ако не искаме да сме подлога на някого си, но да имаме адекватна сила ще трябва да си купим нова техника + да си поддържаме старата, което значи пари. Та ние си пенсионирахме МИГ-23 просто защото са скъпи за поддръжка. 

Членството в НАТО ни струва невероятните 15 милиона лева на година, което при спрягана цена от 50 милиона за Ф-16 изглежда някак си смешно. А авиацията не ни е единственият проблем. 

Простичка сметка - с 1,2% не можем да си поддържаме останките от армията. Какво щяхме да правим ако си бяхме запазили всичко?

Затова и написах по-рано, че който иска адекватна армия трябва да пита - Защо не харчим 12% от БВП, а само 1,2%

 

Аджеба де - точно това искам да кажа и защо Меркел поиска нещата да се ускорят...а и с това количество хич не са някакво малко плюсче, а доста на брой големи плюсове-катализатори.

Аз те разбрах, просто гледам по-общо на проблема. 

 

Edit: хм, нещо ми се омаза форматирането на текста :))

Link to comment
Share on other sites

А що никой не коментира думите ми за манталитета?

 

Е как що - щото требе да се лае, не да се чете....  :grin:

 

Трябва да си неразбран, лишен от право на мнение и разпънат!  :moon:

 

=============================

 

Колега, изобщо не са ни дотрябвали самолети за купуване. Имахме си чудесна ескадрила. А ракетите хляб и ремонт не щат. Това ни беше достатъчно да поддържаме правото си на мнение и в частност - да решаваме НИЕ каква позиция ще заемем при определени обстоятелства. Вместо това дори не чакаме и тояга - скачаме на сухо. Справка - погледни какво изсра вчера един от топ кретените ни по повод атентатите в Брюксел. 

Link to comment
Share on other sites

Поднових въйфона с 6S. Силно съм впечатлен от прехвърлянето на инфо. Въведох си и айклауд акаунта и все едно не съм сменял телефона. Даже рингтона ми е същия.

Честито. Аз от години супер много се кефя на iCloud. Ако ще продаваш стария, не забравяй да си го отпишеш от акаунта иначе няма активиране. iCloude даже ти възстановява последните набрани номера :).

Link to comment
Share on other sites

Честито. Аз от години супер много се кефя на iCloud. Ако ще продаваш стария, не забравяй да си го отпишеш от акаунта иначе няма активиране. iCloude даже ти възстановява последните набрани номера :).

Дадох го на жената, засега не могат да се разберат с телефона, но нормално след като преминава от Андроид към АйОс
Link to comment
Share on other sites

Дадох го на жената, засега не могат да се разберат с телефона, но нормално след като преминава от Андроид към АйОс

Виждал съм няколко такива случая. След няколко седмици няма и да иска да чуе никога повече за андроид.

Link to comment
Share on other sites

А що никой не коментира думите ми за манталитета?

 

Който е тоооолкова различен от манталитета на гърци, италианци и испанци... 

 

Колега, изобщо не са ни дотрябвали самолети за купуване. Имахме си чудесна ескадрила. 

Ъъъъъ за същите 30+ годишни самолети ли говорим? Хората на 20 годишна кола не искат да се качват, ти на 30 годишен самолет искаш да повериш отбраната... 

Link to comment
Share on other sites

Виждал съм няколко такива случая. След няколко седмици няма и да иска да чуе никога повече за андроид.

SwiftKey-a на андроида е доста по-добър.

 

И на ios няма desktop ами винаги си все едно в менюто. 

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъъ за същите 30+ годишни самолети ли говорим? Хората на 20 годишна кола не искат да се качват, ти на 30 годишен самолет искаш да повериш отбраната...

Чичо Виден явно е хапвал някакви весели гъбки и си ги приказва едни такива весели кръчмарски мохабети за 30 годишни таралясници. Не пропускай и този проблясък по-долу за ракетите. :lol:

 

А ракетите хляб и ремонт не щат.

Link to comment
Share on other sites

.... за същите 30+ годишни самолети ли говорим? Хората на 20 годишна кола не искат да се качват, ти на 30 годишен самолет искаш да повериш отбраната.;)

 

В интерес на истината срокът на ползване при бойните самолети е малко по-различен от този при колите. ;)

Американците и досега продължават да си ползват F15, F16 и др. модели, започнали да летят още през 70-те години, но реално днес F15, F16 и останалите са съвсем други самолети след множеството модернизации, компютъризации и всякакви други "-зации", направени през годините. По подобен начин стоят нещата и с руските мигове, сута и т.н. - повечето са започнали да летят още преди 30 и повече години, но и до днес продължават да се ползват модели със същите обозначения, но претърпели множество промени и екстри за тия години.

Link to comment
Share on other sites

Вие сте притежатели на отклонения

 

Тъй си е...а това ситното долу емотикона ли се води? Питай Виден, той да ти обясни що се нарича ЕМОТИКОНА! :lol:

 

------------------------------

 

А между другото на малките пикльовци трябва да им скъсат гъза от бой и да глобят родителите им поне с 3 заплати, че да не им минава втори път да се кодошат по тоя начин. Два дена след атентата, поредният пикльо скучае и се обажда на 112 да каже, че в училището му има заложена бомба...и от там се почва едно изнасяне на всички ученици и учители, специални части проверяват навсякъде за бомба и т.н. То бива слободия, ама пък много стана... :pirate

Link to comment
Share on other sites

Тъй си е...а това ситното долу емотикона ли се води? Питай Виден, той да ти обясни що се нарича ЕМОТИКОНА! :lol:

 

------------------------------

 

А между другото на малките пикльовци трябва да им скъсат гъза от бой и да глобят родителите им поне с 3 заплати, че да не им минава втори път да се кодошат по тоя начин. Два дена след атентата, поредният пикльо скучае и се обажда на 112 да каже, че в училището му има заложена бомба...и от там се почва едно изнасяне на всички ученици и учители, специални части проверяват навсякъде за бомба и т.н. То бива слободия, ама пък много стана... :pirate

Link to comment
Share on other sites

SwiftKey-a на андроида е доста по-добър.

 

И на ios няма desktop ами винаги си все едно в менюто. 

 

3rd party клавиатурите на iOS са мега зле. Пробвах 2 и просто бях едва ли не принуден да използвам тази на Apple. Лагваха, не излизаха. Всяко приложение си ползваше различна клавиатура - някакъв тотален хаос.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...