Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ами...причини всякакви...лек треволяк...весели гъбки... :P

Същевременно ме учудва, че уж разбира и следи бойните изкуства, но Бадр Хари за него е "някакъв кикбоксьор" :)

Link to comment
Share on other sites

Не, не е онова. Онова се оправяше с обикновена антивирусна, от типа на Dr.Web. А това няма оправия.

Онова с нищо не се оправяше след заразяване, защото в повечето случаи телефона се бриква. Да не би да говориш за наскоро открития Мазар Бот, който се разпространява с СМС-и? 

Link to comment
Share on other sites

Имах предвид защо са се отказали от концепцията, доказала се и работеща прекрасно в последните 25 години...дай да не продължаваме в тая тема, че вече съм започнал в другата.

Отговарям ти тука - защото нямаш клавиатура, а пръста е прекалено голям за да се сложи нещо съвсем малко, а пък слагането на нещо голямо би изяло прекалено много от и без това малкото пространство по екрана.

 

Всичко се върти около това да е удобно да се работи с пръсти а не с някакво по-прецизно устройство. И същевременно максимално да се пести батерията (нещо, което при PC-тата ти е в неограничени количества по начало, освен при лаптопите, но и те държат повече на "бой" по принцип).

Освен това отвори/затвори концепцията донякъде влиза в конфликт с това приложенията да получават уведомления при определени ситуации (потърси GCM или APNS примерно).

 

Сега сложи на кантара и факта, че някои от ресурсите на процесор и памет, с които разполагат днешните телефони са значително по-големи от тези на първите PC-та за които беше предназначена въпросната концепция (пусни/спри).

 

Идеята е хич да не ти пука кое си спрял или не. То всъщност тъй или иначе е спряно, докато е неактивно освен при определени събития - примерно GPS-a отчита промяна на местоположението ти (ако приложението го е поискало и ти си разрешил), или е дошло уведомление от сървъра при което приложението се събужда, обработва го и пак заспива. В iOS примерно има и един background transfer за обмен на големи пакети информация (примерно качване на снимки на сървър като фейсбук) което може да става ако имаш wifi, дори приложението да не е "отгоре".

 

Цялата работа е мислена за удобство и това, че ти правиш нещо, после оставяш телефона (или таблета) и той продължава да работи и да прави което е необходимо без да е нужно ти да го побутваш известно време или без да е нужно да включваш и изключваш това и онова и забравиш ли да ти свърши батерията примерно за нула време, а тези неща да си стават автоматично. 

Link to comment
Share on other sites

След тоя обяснителен ферман ми остава единствено да се убедя за пореден път, че аз просто не съм стандартния средностатистически потребител, на който не му пука за разни удобни концепции. :)

 

Освен това...пръстът ми може да е голям, ама пък си имам доста фина тъчскрийн писалка, а що се отнася до мишката и клавиатурата...тук не позна - знаеш ли колко удобно си работя на таблета точно с мишка и клавиатура....само и онова хиксче да бяха ми оставили, ама явно няма пълен кеф на тоя свят. :P

Link to comment
Share on other sites

Ако исках да си дам толкова зор нямаше изобщо да питам. Аз се надявах някой да резюмира или поне да даде 1-2 линка.. чаааак толкова не ме гони любопитството че да се ровя.

След тоя обяснителен ферман ми остава единствено да се убедя за пореден път, че аз просто не съм стандартния средностатистически потребител, на който не му пука за разни удобни концепции. :)

 

Освен това...пръстът ми може да е голям, ама пък си имам доста фина тъчскрийн писалка, а що се отнася до мишката и клавиатурата...тук не позна - знаеш ли колко удобно си работя на таблета точно с мишка и клавиатура....само и онова хиксче да бяха ми оставили, ама явно няма пълен кеф на тоя свят. :P

Просто малко по-различен начин на мислене. Първо писалките имат свойството да се губят и второ е далече по-удобно с пръсти отколкото с някаква си писалка.

 

Аз имам един клиент, който около 15 години след излизането на windows xp (да за xp говоря!) се престраши да работи с мишка. Преди това информационната му система си работеше само с клавиатура. И неговия довод беше "аз си поръчвам нещата и искам да са направени като за мен - програмата ще работи както аз съм свикнал, а няма аз да свиквам да работя с тези компютри по нов начин на всеки 3 години"

 

И ти така сега - на таблет работел с мишка - честно ти изби рибата. Защо изобщо ти е таблет? Ми вземи си някое малко PC примерно Lenovo Helix да кажем (или някой по-евтин китайски аналог) Хем си в истински windows а не мизерен андроид хем е и таблет, хем и мишка има...

 

Таблети и телефони са мислени да се работи с пръсти, защото вероятно ти си единствения човек в целия свят, който счита, че другото е по-удобно. Освен това на никой не му пука дали някое приложение е отворено или не, стига да не хаби ресурси и да не става по-бавна джаджата от него. А дали някоя програма се води отворена или не е без значение, докато никому не пречат. А те като не са най-отпред просто не работят, паметта им е запазена на "диска" и си стои така и не пречи никому. Та защо ти настояваш да ги спираш освен за собствено успокоение не мога да си обясня.

Link to comment
Share on other sites

Та защо ти настояваш да ги спираш освен за собствено успокоение не мога да си обясня.

 

Много просто - не му вярвам, защото е скрито, а щом нещо го скриват, без да ти дадат възможност да го погледнеш, значи не трябва да му имаш доверие. :laughing:

И не само - хващал съм го много пъти, че нещо уж би трябвало да не заема памет, а заема, уж не би трябвало да е там изобщо, а разни програми все пак го откриват на заден план, дърпащо макар и минимални ресурси.

А тоя човек с клавиатурата е много прав - като е свикнал така да си работи и си поръчва програмите като за него, ще му ги правиш като за него...той така си ги харесва. А с мишка и клавиатура на таблет си е точно толкова лесно да се работи, колкото е на всеки лаптоп или PC например ; това, че е мислено за тъчскрийн е ясно, но щом имам възможността да избирам...когато ми е кеф си работя с мишката и клавиатурата, когато ми се налага да го размъквам и да свърша нещо бързо - ползвам тъча ; важното в случая е, че имам избора, а не като Андроида - да не ми дава да гледам и да пипам. :P

 

 

Аз се надявах някой да резюмира или поне да даде 1-2 линка.. чаааак толкова не ме гони любопитството че да се ровя.

 

Скутера е личност, възкресила тема от 2007-ма - ето ти линк...предупреждавам обаче, че доста зорно се чете. ;)

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, че Уиндоуса след 8 също спира приложенията и тене заемат вече РАМ, но това не е точно така, защото ги пази кашира и в случай, че решиш да ги пуснеш пак скоро? С Андроид е същото. Ако имаш достатъчно памет налична за нормална работа - приложенията ще седят каширани. После автоматично ще започне да ги затваря.

 

Единственото, което ме дразни мен е, че не знам какво ми точи батерията и се дразня...

Link to comment
Share on other sites

Скоро ще ти се наложи обаче ако искаш всичко да ти функционира правилно.. Под "след 8" имах предвид 8 включително.

Link to comment
Share on other sites

 

Много просто - не му вярвам, защото е скрито, а щом нещо го скриват, без да ти дадат възможност да го погледнеш, значи не трябва да му имаш доверие. :laughing:

И не само - хващал съм го много пъти, че нещо уж би трябвало да не заема памет, а заема, уж не би трябвало да е там изобщо, а разни програми все пак го откриват на заден план, дърпащо макар и минимални ресурси.

А тоя човек с клавиатурата е много прав - като е свикнал така да си работи и си поръчва програмите като за него, ще му ги правиш като за него...той така си ги харесва. А с мишка и клавиатура на таблет си е точно толкова лесно да се работи, колкото е на всеки лаптоп или PC например ; това, че е мислено за тъчскрийн е ясно, но щом имам възможността да избирам...когато ми е кеф си работя с мишката и клавиатурата, когато ми се налага да го размъквам и да свърша нещо бързо - ползвам тъча ; важното в случая е, че имам избора, а не като Андроида - да не ми дава да гледам и да пипам. :P

 

 

 

Скутера е личност, възкресила тема от 2007-ма - ето ти линк...предупреждавам обаче, че доста зорно се чете. ;)

Ето едно нагледно примерче за ползването на рам

vAr9oRB.png

Това, че нещо е кеширано в паметта не означава, че тя не е достъпна в пълният си размер за всеки апп на който тя му потрябва :) Или пък, че се ползва активно, то затова е кеш :))

Забележи разликата м/у "free" и "available" 

Link to comment
Share on other sites

Много моторджии, много нещо... Ама имаше много красиви неща в колоната... Както и жени с мотори! И един Балкан, който строши порцелана... От тия

 

023122664-big.jpg?r=0

 

Естествено на Гладстон имаше едно разпиляно Сузуки, напраскало се странично в Мерцедес... 

Link to comment
Share on other sites

То там буквално нямаше никой, сравнено с количеството машини в колоната... Така и не разбрах откъде се взе всичкото това чудо...

 

Другото, което ме изкефи - в колоната имаше две такива:

 

03eb28ca58f8209d06d30761b25b37a5_big.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мда добре се получи днес,покарахме си времето беше с нас...Е има винаги диванета но като цяло мина без инциденти...Горе на Бачково беше лудницата,имаше хора чак от Варна...

 

Рапторе тая каска освен на фаца за друго не става ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, че Уиндоуса след 8 също спира приложенията и тене заемат вече РАМ

Кое и кога спира? 

 

 

Единственото, което ме дразни мен е, че не знам какво ми точи батерията и се дразня...

 

Никой не знае. Едно от чудесата на андроида. Ужким екрана ми хаби най-много ама не е баш така и според мен не отчита правилно кое колко хаби. 

 

Много просто - не му вярвам, защото е скрито, а щом нещо го скриват, без да ти дадат възможност да го погледнеш, значи не трябва да му имаш доверие. :laughing:

За да може да се пипа трябва да се направи интерфейс за това. Освен това щом може да се пипа хората го правят дори когато не трябва. 

 

И не само - хващал съм го много пъти, че нещо уж би трябвало да не заема памет, а заема, уж не би трябвало да е там изобщо, а разни програми все пак го откриват на заден план, дърпащо макар и минимални ресурси.

С андроид нещата са 100 пъти по-сложни (и по-зле).  :) То и с ios не е много по-добре но в това отношение андроида държи първенството.

 

А тоя човек с клавиатурата е много прав - като е свикнал така да си работи и си поръчва програмите като за него, ще му ги правиш като за него...той така си ги харесва.

О определено. В един момент стигнах до извода, че ми е доста изгодно това. Накрая и той доволен и аз доволен :)

 

важното в случая е, че имам избора, а не като Андроида - да не ми дава да гледам и да пипам. :P

 

Искаш да ползваш таблет по начина по който ползваш компютър, а там нещата са дизайнвани за друго нещо. Един вид като да искаш да ползваш москвича вместо товарен автомобил. Е получава се ама принципно не му е това основното предназначение и не се представя особено добре. 

 

 Скутера е личност, възкресила тема от 2007-ма - ето ти линк...предупреждавам обаче, че доста зорно се чете. ;)

А да - май и друг път бяхте го коментирали, само дето слабо ме вълнува та дори не съм пробвал да прочета какви ги пише. Аз стигам до заглавието на темата и продължавам нататък.

Link to comment
Share on other sites

То там буквално нямаше никой, сравнено с количеството машини в колоната... Така и не разбрах откъде се взе всичкото това чудо...

 

Другото, което ме изкефи - в колоната имаше две такива:

 

ако 3 пресечки на улицата фул с мотори ти е малко... нз ама щом си рекъл

 

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос ме мъчи след днешните варварски атентати в Брюксел. Как така се получи, след като Русия уж съсипаха ИДИЛ от бомби, унищожаваха по 300 ислямисти на всеки един бомбен рейд, натикаха ги в миша дупка и т.н. и т.н., в един момент шепата останали ИДИЛ-човци решиха да си отмъщават на горките еврогейски белгийци? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос ме мъчи след днешните варварски атентати в Брюксел. Как така се получи, след като Русия уж съсипаха ИДИЛ от бомби, унищожаваха по 300 ислямисти на всеки един бомбен рейд, натикаха ги в миша дупка и т.н. и т.н., в един момент шепата останали ИДИЛ-човци решиха да си отмъщават на горките еврогейски белгийци? :blink:

 

Е те отмъщават затова, че белгииската полиция залови ония симпатяга преди няколко дни. Сигурно са се опасявали, че ще им намерят арсенала и са решили да го оползотворят.  

А по отношение на руснаците - нали вече им свалиха няколко пътнически самолета. 

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос ме мъчи след днешните варварски атентати в Брюксел. Как така се получи, след като Русия уж съсипаха ИДИЛ от бомби, унищожаваха по 300 ислямисти на всеки един бомбен рейд, натикаха ги в миша дупка и т.н. и т.н., в един момент шепата останали ИДИЛ-човци решиха да си отмъщават на горките еврогейски белгийци? :blink:

Ами да ти кажа доста по-лесно е там, отколкото в Русия където такива ги гледат на кръв, защото расизма понякога се оказва полезен. Хайде ела ги различи, кой какъв е като из Европа е пълно с такива, как точно ми кажи ще различиш този, на който са му промили празната кратуна да се взриви или да изпозастреля народа? По твоята логика Белгия най-много ги е разгромила Даеш, че баш нея натиснаха? И да те попитам друго: Защо ги нямаше тези, преди да изакат САЩ това лайно в Сирия, против най-лошия диктатор Асад?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...