Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ти усещаш ли се каква гигамегахипер глупост изръси? 1,6 милиарда??? И си човек, който разбира от финанси...

Чети тук, официалния сайт на НАТО - абзаца Military Budget. Аман от глупости.

Link to comment
Share on other sites

Чети тук, официалния сайт на НАТО - абзаца Military Budget. Аман от глупости.

 

Аман от глупости - верно. Как може да си помислиш, че НАТО ще има годишен бюджет от един милиард и нещо?!?!? Не е нужно нищо да се гледа. Това е бюджета за чистачките вероятно...

 

ЕТО ти - от сайта на НАТО

 

Всъщност някой гледа ли какво показва Румен изобщо? Някаква мисъл влага ли се?   

Link to comment
Share on other sites

Рядко приказвам глупости.

Може и да е рядко, но в случая тоталното омешване на НАТО и Пентагона е меко казано глупост.

Link to comment
Share on other sites

Аз едно не разбирам - едни и същи хора искате България да отделя по-голяма част от бюджета си за военните, но в същия момент отчитате като нещо негативно размера на бюджета на други страни от НАТО (с които сме съюзници даже). Обърках се.

Link to comment
Share on other sites

Хляб и зрелища! Ама сте ми забавни всичките. Като завалят бомбите и ракетите, ПРО дали ще ни опази? Ако Турция реши да си прибере санджака Румелия, Русия и Америка дали ще ни помогнат? Ванка, мое съм путлераст, ма съм българин. Бях в Руско и се върнах. ;) В Англия бях - върнах се. И не смятам България за част от Европа, просто защото не е. Ние сме по-скоро анадолци и малоазиатци по манталитет.

Link to comment
Share on other sites

Танасе, значи това:

Ванка, мое съм путлераст, ма съм българин.

Нещо не се връзва с това:

И не смятам България за част от Европа, просто защото не е. Ние сме по-скоро анадолци и малоазиатци по манталитет.

 

Ако си българин би трябвало да знаеш какво е казвал Васил Левски навремето:

Нашето драгоценно отечество ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи.

От нас зависи да бъдем равноправни с другите европейски народи

 

Нито един от големите български възрожденци не е говорил против европейската принадлежност на България. Нито един! За разлика от една камара настоящи идиоти, които всячески се опитват да ни върнат в Северна Азия. Макар и този феномен много добре да е бил разбран още от Христо Ботев с уникалното му прозрение:

У всеки един народ, в началото на неговото възраждане и приемане европейската култура и цивилизация, се появяват на всяка една стъпка смешни, скръбни и даже възмутителни черти.

За съжаление точно в България и у българите явно този процес понастоящем отнема твърде много време, вероятно заради уникалното ни балканско твърдоглавие.
Link to comment
Share on other sites

Ако големите възрожденци с тяхното прозрение познаваха Европа в този и вид, едва ли биха били толкова възторжени от това да бъдем част от нея.

Аха, големите български възрожденци са живяли в изолирана стерилна среда, само сред чисти българи.

Сигурно дори никога не си чел това и не знаеш кой и за какво го е писал:

 

Ц е л. С една обща революция да се направи коренно преобразуване на сегашната държавна деспотско-тиранска система и да се замени с демократска република (народно управление). На същото това място, което нашите прадеди със силата на оръжието и със своята кръв [са] откупили, в което днес безчовечно беснеят турските кеседжии и еничери и в което владее правото на силата, да се издигне храм на истината и правата свобода. И турският чорбаджилък да даде място на съгласието, братството и съвършеното равенство между всички народности. Българи, турци, евреи и пр. ще бъдат равноправни във всяко отношение: било във вяра, било в народност, било в гражданско отношение, било в каквото и да е било. Всички ще спадат под един общ закон, който по вишегласие на всички народности ще се изработи.

Link to comment
Share on other sites

Аз едно не разбирам - едни и същи хора искате България да отделя по-голяма част от бюджета си за военните, но в същия момент отчитате като нещо негативно размера на бюджета на други страни от НАТО (с които сме съюзници даже). Обърках се.

 

Естествено ще се объркаш. В единия случай говорим за опазване на националната сигурност и суверенитет (ако не дай си боже се наложи), а в другия говорим за едно трошене на пари в БЕЗУМНИ размери, което на практика е лишено от смисъл и обслужва 100% американски интереси. Назад Галицин го каза по-така лежерно и лесно за четене...  

Link to comment
Share on other sites

T.e. като при шофирането - който кара по-бързо от теб е ненормалник, а който кара по-бавно е охлюв. Разбрах. Значи ако ние харчим такива пари е за благото на отечеството и е хубаво, а ако друг го прави значи е лишено от смисъл трошене на безумни пари и е мръсник... 

 

Вече всичко ми е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Трошим пари и затова американското посолство ни съобщава за заплаха от терористична атака снощи, докато си плямпахме, а не някоя наша институция.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Пак нищо не ти е ясно. Лягай си.  :laughing:

 

Ами обясни като за лаици че да разберем де.

 

Аз и за расизма и патриотизма не получих смислено обяснение защо едното да е лошо а другото добро - ако искаш пробвай... между другото съм за и 2те, без да се прекалява и да се стига до насилие, просто не виждам защо да не харесва човек себеподобните си повече от по-различните - това ми се струва съвсем нормално, че и генетично заложено даже.

Link to comment
Share on other sites

А нека погледнат тарикатитьи като Ники колко ни струва годишно на нас НАТО. И каква полза имаме ние от НАТО, казвам ние народа, не такива като Иван на хранилка, освен че ни ползват абсолютно безплатно военните бази, което е поредна безумна тъпотия на родните подлоги... Покрай снощните раздувки забелязах, че ние, понеже сме много богати и ларж, даваме 1.2% от "колосалния" си БВП редом с държави като Германия, Дания и Холандия... Мъдрост и красота.... По този показател гордо изпреварваме разни "бедни" държавици като Испания, Италия, Канада, Чехия, Белгия, Унгария... 

 

Ники, какво още да ти се обяснява? Ако не си го проумял очевидното не знам как да ти го обясня. В единия случай говорим за национална армия. Без значение на коя държава. В другия имаме военна сила от множество национални армии, която не само изпълнява задачки и е изцяло в интерес на един тартор, но и за целта се плаща членски внос. Какво още не ти е ясно? Не си глупав доколкото си спомням. Сравнението което даде обаче беше изключително глупаво.

Link to comment
Share on other sites

Официално искам да заявя - мразя всички с механични клавиатури!
(компютъра ми е в спалнята и шума от механичната ще ми докара развод)

Link to comment
Share on other sites

Поднових въйфона с 6S. Силно съм впечатлен от прехвърлянето на инфо. Въведох си и айклауд акаунта и все едно не съм сменял телефона. Даже рингтона ми е същия.

Link to comment
Share on other sites

Ако ти кажа с каква гадост "работя"... само и само да е тиха...

Има и механични клавиатури с тихи копчета...

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм скролвал по-бързо през постовете. И дори скролвайки, видях,че 5 човека говорят за 4 различни неща.

 

Classic Bulquorum.

Link to comment
Share on other sites

Защо ми се струва, че в името да докажете непременно някаква си ваша теза, отричате факта между милион бежанци без документи, да има и 10к джихадисти? Ама ония бомбаджиите били 2-ро поколение емигранти - ОК, обаче едното не отрича другото. Освен това да не мислите, че тия дето влезнаха някога ще бъдат върнати обратно или пък сами ще си се върнат?  Максимум 10% да се приберат след години, но останалите 90% така хубаво ще се окопаят в Германия и околните страни, че и бая ще се размножат щото при тях раждаемостта и традициите не са като при нас...и ако европейските ръководители го продължават все така по хуманния начин...тогава да видите след години за какво "второ поколение" ще си говорим...ама не ние де, а децата и внуците ни..

И какво ще се измени?

Добре, има 10К джихадиста. А колко К джихадиста европейско производство отидоха в Сирия? Че и белички има сред тях, не само мургави морди. Имаме си ги, развъждаме си ги, та малко нови няма да изменят толкова силно картинката, просто ще разнообразят генофонда (един вид, ще си имаме advanced джихадисти :)) )

Най-смешното е, че докато си повтаряме как влизат хиляди и хиляди терористи, то терористичните актове се правят от нащо си домашно производство. Защо в такъв случай трябва да почвам да се плаша и подскачам от новите? И като спрем новите, дори да ги върнем всичките, това как ще ни реши актуалният проблем? 

Трябва ли и да игнорираме постоянното повтаряне, че бежанците ни взривяват? То просто не е вярно към момента. Питанката трябва да е - защо в Европа растат терористи? Защо не са се интегрирали тези хора ? Когато си отговорим на тези въпроси ще знаем и какво да правим с тези новите нинджи, и как да спрем развитието на проблема.

Иначе +- няколко терориста, все тая. 

 

@Raptor - Ако трябва да се чувстваме изплашени от Турция (бивш и настоящ съюзник , помагат ни да се отървем от руски окупатори в Добруджа и т.н..) то 1,2% са малко. Желаната наборна армия струва пари , модерната техника струва пари. Та ако наистина не искаш да сме подлоги то трябва да се оплакваш, че харчим само 1,2%, а не 12 или 20 % ... Самостоятелността струва пари.

Освен ако мисълта ти не е, че е било по-готино като сме били руски подлоги :)  

И не се оплаквайте, че трошим пари за участие в натовските мисии, поне имаме някакви военни с опит, който също е необходим.

 

Дам, най-старата съществуваща днес Европейска държава я изкараха, че не е част от Европа, wtf 0.o

Link to comment
Share on other sites

 

 

Дам, най-старата съществуваща днес Европейска държава я изкараха, че не е част от Европа, wtf 0.o

 

Мисля, че много пряко вземахте думите му, никой не оспорва географския факт че сме в Европа, но в чисто израстване като ценности, морал и прочие сме далеч от европейското съзнание. Нито инфраструктурата ни е европейска, нито здравеопазването ни е европейско, нито пенсионната система ни е европейска, нито образователната система ни е европейска...нищо не ни е европейско, освен географското място. И затова Ганьо не е виновен, виновен е Путин и кремълските комуняги.

Link to comment
Share on other sites

@Raptor - Ако трябва да се чувстваме изплашени от Турция (бивш и настоящ съюзник , помагат ни да се отървем от руски окупатори в Добруджа и т.н..) то 1,2% са малко. Желаната наборна армия струва пари , модерната техника струва пари. Та ако наистина не искаш да сме подлоги то трябва да се оплакваш, че харчим само 1,2%, а не 12 или 20 % ... Самостоятелността струва пари.

Освен ако мисълта ти не е, че е било по-готино като сме били руски подлоги :)

И не се оплаквайте, че трошим пари за участие в натовските мисии, поне имаме някакви военни с опит, който също е необходим.

 

Тук няма нито едно нещо, което да мога да счета за вярно.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...