Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Накратко - nice work, God!

E баш пък на тази снимка ама хич не ми харесва.

 

 

ПС: Баси хората спорят как усещали разлика между медни и сребърни кабели, с и без позлатени накрайници... а аз слушам онлайн радио на 96kbps :)

 

... доста често при това със слушалките, които дойдоха заедно с телефона ми (безплатно)... когато изобщо го слушам всъщност на слушалки а не на колонките на лаптопа

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Среброто е най-добрият проводник на електричество, с най-малко съпротивление, микроома за см.

 

Silver 1.59 

Copper 1.72

Gold 2.44

Aluminum 2.84

Zinc 5.8

Platinum 10.0

Steel 10.4

Tin 11.5

 

А позлатените отворени конектори се позлатяват, защото златото не оксидира.

 

И най-вече новите оптични входове и изходи на модерната техника за предаване на сигнал, на практика без никакво съпротивление или радио и електромагнитни интерференции

Вече стандарт за видео сигнала.

 

Чудя се дали ако си заменя всичките кабели със сребърни ще започна да правя по-добре музика...или пък ще започна да се кефя повече на Джъстин Бийбър (примерно). ;) Вероятно поне второто ще се получи, знаейки колко ми струват новите благородни кабели...само не трябва да забравя да ги разработя преди това. :))

 

Румба, само ако ти кажа какви неща съм чел от "видни аудиофили", които постоянно цитират разни опити правени от "видни учени". ;) Точно затова отдавна вече и не чета какви щуротии още могат да изпишат, понеже след като разбрах, че звукът се променял коренно само от това в каква посока е положена капката калай върху буксата спрямо кабела...просто разбрах колко съм изостанал в развитието си и спрях дотук. :)

Link to comment
Share on other sites

Така е, но както казах по-горе, аудиофилите не се различават от рибарите или тунинг маниаците, които правят какво ли не за да впрегнат някое друго магаре :)

Link to comment
Share on other sites

Малко цитати искаш ли? От статия на виден руски аудиофил, обясняващ как се разваля звука при физическото цифрово копиране на файп на твърдия диск и на флашка. ;)
 

Всяко преместване на музикален файл вътре в пространството на твърдия диск, или на външен носител довежда до влошаване на звука.
Деградацията на звука се чува добре даже със слушалки.
При това, ако етапите са няколко, то влошаването на записа се сумира.
Най-значително влошаване (даже по-силно по влияние от сфазирането) се наблюдава при презаписване на музикалния файл на флашка.
Също така при презаписване на музикален файл, чувствително отрицателно влияние върху звука оказват, всякакви чужди тела и предмети поставени върху корпуса на компютъра и върху евентуално другите устройства свързани с него.
Това обаче е сериозна тема и изисква допълнително разглеждане в отделна статия.

 

                                                                                       x_files.jpg

 

 

P.S. Никакви флашки повече! :laughing1:

 

P.S.S. Аааа, да - и вече спирам да си оставям чашата с капучиното върху компютъра. :D

Link to comment
Share on other sites

Румба, само ако ти кажа какви неща съм чел от "видни аудиофили", които постоянно цитират разни опити правени от "видни учени". ;)

Казва се - Естъкнати учЕни! Звучи много по-авторитетно и по този начин придава известна доза тежест и достоверност дори и на най-болнавите твърдения

Нали, друго си е като кажеш, че да речем Луната всъщност е три четвърти пълна тава със загоряла мусака. И подкрепиш тази инак откровена небивалица със съкрушителния довод, че е доказано от редица естъкнати учЕни в едикояситам лаборатория... Автоматически се прибавят едни поне 75%  достоверност.

Link to comment
Share on other sites

ПС: Баси хората спорят как усещали разлика между медни и сребърни кабели, с и без позлатени накрайници... а аз слушам онлайн радио на 96kbps :)

 

... доста често при това със слушалките, които дойдоха заедно с телефона ми (безплатно)... когато изобщо го слушам всъщност на слушалки а не на колонките на лаптопа

 

Оле, оле, ОЛЕ!

 

Малко цитати искаш ли? От статия на виден руски аудиофил, обясняващ как се разваля звука при физическото цифрово копиране на файп на твърдия диск и на флашка. ;)

                                                                              

P.S. Никакви флашки повече! :laughing1:

 

P.S.S. Аааа, да - и вече спирам да си оставям чашата с капучиното върху компютъра. :D

 

Този е някакъв болен. :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Оле, оле, ОЛЕ!

 

Ти не разбираш - дедовите 96kbps не са като нашите 96kbps ; той като програмист си е разработил собствен нов революционен кодек, който свири по-добре даже и от flac. :D

 

-----------------------------------

 

...трябва да почакаш няколко дена, че в момента превеждам към сметката на Мидекс - той е тиранин, затова му давам само 2 милиона! :moon:

Само да те уведомя, че си ми превел само единия милион...струва ми се, че пак се тарикатиш нещо...за наказание ще те вържа за един стол, ще ти сложа слушалки и ще ти пускам безконечно всичките албуми на Джъстин Бийбър! :music

 

Все още си чакам втория милион...побързай, че искам да си купя това и не ми стигат парите, понеже първия милион вече го изхарчих! :woot

 

https://www.youtube.com/watch?v=tUHWDcOG7E8

Link to comment
Share on other sites

Оле, оле, ОЛЕ!

 

 

Ти не разбираш - дедовите 96kbps не са като нашите 96kbps ; той като програмист си е разработил собствен нов революционен кодек, който свири по-добре даже и от flac. :D

Какви ти 96килобита - в момента съм си пуснал на колонките Катра ФМ (така казаха преди малко) и върви нещо та да не ми е съвсем тихо докато работя. Не бих могъл да кажа че го слушам, но ми е приятно.

 

Я! Току що пристигна пожарна кола и влетяха в сградата на Кадастъра... Видимо уж нищо няма...

Зле. Тези изобщо имат ли някакви цифрови данни и архиви? Да не се окаже изведнъж, че грам няма информация кой на какво е собственик?

Link to comment
Share on other sites

 Зле. Тези изобщо имат ли някакви цифрови данни и архиви? Да не се окаже изведнъж, че грам няма информация кой на какво е собственик?

 

Нищо сериозно като че ли нямаше... Парадоксално е, че тази сграда в сърцето на града поради неуредици и реституции е свърталише на наркомани в приземния си етаж. Обикаляха и светеха с фенерчета вътре, не разбрах какво е станало....

 

Колкото до кадастъра - всичко е цифрово отдавна, само дето цялата кадастрална карта без изключение е сбъркана. Имал съм случаи, в които виждам как се налага човек да се разправя, че няма как гаража му да е на 4-ти етаж... Моят имот вместо на Васил Априлов, бе записан на ул. Кокиче в другия край на града... На баба ми апартамента вместо 125 квадрата е писан 112, нищо, че е абсолютно еднакъв с този на вуйчо ми отдолу, който е записан 125... Една от сградите ми  е записана със СЕДЕМ идентификатора.... Да не почвам да разправям точно какви лайна са изсрани.  

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Какви ти 96килобита - в момента съм си пуснал на колонките Катра ФМ (така казаха преди малко) и върви нещо та да не ми е съвсем тихо докато работя. Не бих могъл да кажа че го слушам, но ми е приятно.

 

 

Зле. Тези изобщо имат ли някакви цифрови данни и архиви? Да не се окаже изведнъж, че грам няма информация кой на какво е собственик?

 

 

Не разбирам как човек, който държи на качеството във всичко друго може да се примирява с такива неща. :) Това с колоните на лаптопа беше черешката на тортата. :)

Link to comment
Share on other sites

Да не почвам да разправям точно какви лайна са изсрани.

Стандартен бъркоч като навсякъде. Малко по малко се оправя, ама и тази петилетка няма да е

 

 

Не разбирам как човек, който държи на качеството във всичко друго може да се примирява с такива неща. :) Това с колоните на лаптопа беше черешката на тортата. :)

Ами първо няма къде да сложа някакви огромни колони, второ не знам какво искам да слушам и ми е ок да върви нещо като фон (като вземе да ме дразни го спирам и работя на тихо) и трето - ми не ме дразни или нещо да ми е неудобно че да искам да го сменя - това ме удовлетворява. Най-хубавите ми слушалки са едни Jabra Revo (май) които наистина са по-качествени ама нямам желание ей тъй да седна да слушам музика с тях и половината време ги ползвам за да говоря с някой по телефона.

Link to comment
Share on other sites

Ами първо няма къде да сложа някакви огромни колони, второ не знам какво искам да слушам и ми е ок да върви нещо като фон (като вземе да ме дразни го спирам и работя на тихо) и трето - ми не ме дразни или нещо да ми е неудобно че да искам да го сменя - това ме удовлетворява. Най-хубавите ми слушалки са едни Jabra Revo (май) които наистина са по-качествени ама нямам желание ей тъй да седна да слушам музика с тях и половината време ги ползвам за да говоря с някой по телефона.

 

 

Не са ти нужни огромни колони, за да слушаш музика с нормално качество. Огромните колони са за големи помещения, защото изтласкват повече въздух. Едни букшелф колонки ще са напълно достатъчни.

 

Виж, за другото няма решение, тъй като е въпрос на предпочитание. :)

Link to comment
Share on other sites

Не са ти нужни огромни колони, за да слушаш музика с нормално качество. Огромните колони са за големи помещения, защото изтласкват повече въздух. Едни букшелф колонки ще са напълно достатъчни.

 

Виж, за другото няма решение, тъй като е въпрос на предпочитание. :)

В офиса максимално големите тонколонки, които мога да сложа са 10см на височина + отзад има място са subwoofer. Сега съм с едни на Creative (мързи ме да търся модела кой е - прилично се чуват)

 

За радиото - ами то и без това го слушам толкова тихо, че едва се чува та и на 396 килобита да беше едва ли ще намеря разлика. Но както казах - не ми е тръпка. Имам приятел, който след една случка си мислеше, че ще оглушее с едното ухо и замисляше самоубийство, защото не можел да преживее това да не може да слуша музика и с 2те си уши (той е "пациент" като онези горе със златните и сребърни кабели, които се разработват)...

Link to comment
Share on other sites

КЪДЕ?

 

Получих ваучер за 70% отстъпка при сметка до 70 лв от Foodpanda.bg. Може би е като за редовен клиент или на случаен принцип, тъй като не го виждам в сайта. Съответно си поръчах суши за 68 лв = 20 лв.

Link to comment
Share on other sites

Продължавам да недоумявам истерията по това суши... Опитвал съм в няколко ресторанта, корейски, японски вариант, за мен продължава да си е безвкусен ориз с някакви работи вътре и сос. Колкото и да обичам разнообразието - сърмите си ги предпочитам сто пъти.

Link to comment
Share on other sites

Получих ваучер за 70% отстъпка при сметка до 70 лв от Foodpanda.bg. Може би е като за редовен клиент или на случаен принцип, тъй като не го виждам в сайта. Съответно си поръчах суши за 68 лв = 20 лв.

 

Твоята кожа... Само да не си го накиснал в уасаби...

 

Да не си пингвин, че да ядеш сурова риба?

 

Че какъв е проблемЪТ? Все едно не ядем сурова кожата на прасето, още топла под горелката. 

 

Продължавам да недоумявам истерията по това суши... Опитвал съм в няколко ресторанта, корейски, японски вариант, за мен продължава да си е безвкусен ориз с някакви работи вътре и сос. Колкото и да обичам разнообразието - сърмите си ги предпочитам сто пъти.

 

Тук нещата опират до Аз-а. Много други азове са на различно мнение... 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...