Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Политически фамилии в България? За западният свят мога да се съглася, но България ? :))

"Да влезнеш в политиката в България, не значи да те избере народа. Значи някой да те финансира, или сам да се финансираш, да станеш популярна личност, да си към някоя партия и т.н. "

Или иначе казано - да си размърдаш задника и да се постараеш да влезеш в политиката, а не да пишеш по форумите :)  Не са много професиите (политиката си е професия един вид) в които можеш да влезеш само със щракване на пръсти .. освен може би продавач в Макдоналдс и подобните :)) 

И пак, има партии в БГ които поне на приказки са против ЕС и НАТО, да си ги избират хората. 

Това доказва ли по някакъв начин, че НАРОДА си избира правителството, или ще ми сучеш кадаифчета, че да замажеш простата истина ? Народа и право на избор в едни изречение е направо смешно. Аз не искам да се занимавам с политика, защо трябва аз да си размърдам задника. Задника го мърдам всеки ден като ходя на работа и вследствие на това си плащам данъците. Това е достатъчно за да изисквам от тези които се занимават с управлението и политиката, да ме управляват както трябва. Политическите фамилии ги споменах за да ти обясня, че така е по цял свят. Сега ако пък вземеш да ми говориш и за правата на народа, меко казано ще ти се изсмея на наивността. 

Link to comment
Share on other sites

Това доказва ли по някакъв начин, че НАРОДА си избира правителството, или ще ми сучеш кадаифчета, че да замажеш простата истина ? Народа и право на избор в едни изречение е направо смешно. Аз не искам да се занимавам с политика, защо трябва аз да си размърдам задника. Задника го мърдам всеки ден като ходя на работа и вследствие на това си плащам данъците. Това е достатъчно за да изисквам от тези които се занимават с управлението и политиката, да ме управляват както трябва. Политическите фамилии ги споменах за да ти обясня, че така е по цял свят. Сега ако пък вземеш да ми говориш и за правата на народа, меко казано ще ти се изсмея на наивността. 

Има избор разбира се. Не е избрал АТАКА да го управлява, само по себе това е добър избор. 

Ако на народа не му харесва как го управлява ГЕРБ, защо си ги избира отново и отново ? Не ни хареса НДСВ, пропаднаха. Но колко беше избирателната активност на последните избори ? Към 60% ?

Народа може да протестира, да изхвърли от управлението тези които правят глупости, въобще народа може да се размърда. Но народа си мръдва задника единствено когато му бръкнат в джоба - Uber, зимни сметки. 

 

Много ми е интересно как точно си представяш перфектният вариант Ти ? Какъв точно избор искаш? 

 

Link to comment
Share on other sites

Силно се надявам, че това е някаква форма на сарказъм и/или шега.

Ако настане анархия, можеш да си сигурен, че ти, аз и разни други подобни не-агресивни персони ще сме едни от първите отзовали се на улицата без нищо. В рамките на максимум 2 години, човечеството няма да съществува вече. Ще стане като в пост-апокалиптичен филм.

 

 

Първо ще сте бити и е%ани, а след това ако изобщо ви оставят живи, може и да останете на улицата.... Н е ми се мисли пък с птеромисира какво ще се случи ако не успее да отлети моменталически към някоя родопска пещера...

Знам, че така са ви разказвали в училище, но нещата стоят леко по-различно. Анархията не е безредици и всеки да си прави каквото си иска. Анархистите са хора, които искат минимална намеса на държавата. Ако смятате, че анархиста е въоръжен луд с молотов (както го описват в училище) много се бъркате. За всеки е изгодно да има общество и да се подкрепяме взаимно за да живеем по-добре. Само че не виждам смисъл всеки да дава половината от заработеното си на някой друг за да се издържа бюрократичната машина.

Link to comment
Share on other sites

Ае сиктир с тая политика ве... Ебати идеолозите... Отворете си тема. Само фекалии вече сумати страници. Онея с СССР били примера за държава, САЩ дето може са лежи за кво ли не, щото просто си беден били демокрация... Ае стига сте ни отваряли очите В ТАЗИ ТЕМА.

 

Link to comment
Share on other sites

Деспотичната клика, която изби поне 3 дисидента, за които се сещам също май е в една доста близка нам държава, а най-големия скандал с изнесена вътрешна информация беше от Сноудън и той успешно успя да избяга и не са го утрепали още.

 

Е, да... ЦЕЛИ трима са си новина. Докато хилядите избити и стотици хилядите останали без дом в следствие на тънко планираните действия от страна на политиканите в световния маясъл са просто статистика...  Ей..., как да не ти се радва човек, ъм!?! Щото, едно е журналята да надраскат - ТРЕТИ ДИСИДЕНТ Е УБИТ, а съвсем друго да напишат колко хиляди са избити в следствие на преките военни действия (а тези загинали в последствие са една съвсем друга бира) от страна на американците в суверенната територия на суверенна страна. Щот, нали... Некси от тва сензация не става. Един вид, не се продава, а и такова понятие като Свободна журналистика НЕ съществува!

 

Да, щото нали там е сърцето на исляма.

В понеделник ходих в Пазарджик да пускам в експлоатация Едно Хени Пени в дюнерджийницата на един палестински мюсулманин. По някое време разговорът тръгна в посока на събитията в Сирия. Интересна ми беше позицията на този човек от гледна точка на това, че Сирия и Палестина имат доста... хъм, интересни отношения. Точните му думи бяха - Съчувствам им на обикновените хора там, а тия от ИДИЛ не са хора, а свине и кучета (като натърти на свине). Те не са никакви мюсулмани, защото няма как да крещиш Бог е Велик и да избиваш хората като добитък. И това не е никакъв джихад (свещенна война), защото коранът е категоричен по въпроса, че джихад се обявява само и единствено в името на защитата на исляма, като вярване.

Спомена също така и, че Ал Багдади има еврейски корени  ;)

 

 

Н е ми се мисли пък с птеромисира какво ще се случи ако не успее да отлети моменталически към някоя родопска пещера...

Той е ИММОРТЪЛ! Преживял е еони, бил е свидетел на разцепването на Пангея и формирането на сегашните континенти, а ти го плашиш с някаква анархия....

 

 

Знам, че така са ви разказвали в училище, но нещата стоят леко по-различно. Анархията не е безредици и всеки да си прави каквото си иска. Анархистите са хора, които искат минимална намеса на държавата. Ако смятате, че анархиста е въоръжен луд с молотов (както го описват в училище) много се бъркате. За всеки е изгодно да има общество и да се подкрепяме взаимно за да живеем по-добре. Само че не виждам смисъл всеки да дава половината от заработеното си на някой друг за да се издържа бюрократичната машина.

Мда. А в началото и комунистите са се наричали - Анархо-комунисти... Странно как човек като теб успява едновременно да храчи по определени политически схващания и в същото време да прегръща основите на тези схващания....

Link to comment
Share on other sites

Мда. А в началото и комунистите са се наричали - Анархо-комунисти... Странно как човек като теб успява едновременно да храчи по определени политически схващания и в същото време да прегръща основите на тези схващания....

Анархо-комунист е Ноъм Чомски. Има интересни идеи, но не всички.

 

А аз още не съм решил кое ме кефи повече - анархията или монархията. Определено е монархията ако аз съм царя ;)

Link to comment
Share on other sites

Като цяло изказването ти прекрасно обяснява защо както анархията, така и комунизмът са абсолютни утопии. Щото в основите и на двете е заложено - Всеки според възможностите, всекиму според потребностите ;)

Link to comment
Share on other sites

 Знам, че така са ви разказвали в училище, но нещата стоят леко по-различно. Анархията не е безредици и всеки да си прави каквото си иска. Анархистите са хора, които искат минимална намеса на държавата. Ако смятате, че анархиста е въоръжен луд с молотов (както го описват в училище) много се бъркате. За всеки е изгодно да има общество и да се подкрепяме взаимно за да живеем по-добре. Само че не виждам смисъл всеки да дава половината от заработеното си на някой друг за да се издържа бюрократичната машина.

 

Провери значението на думата.

Това с "минимална намеса на държавата" е нещо друго, но не и Анархия.

 

Съгласен съм с последното мнение на gado.

Link to comment
Share on other sites

Един от най-добрите примери за анархист е Нестор Махно. Мога да покажа едни интересни снимки на хора от ИДИЛ, за които е потвърдено, че са афганистанец, руснак, чеченец и евреин. Ама съм рубладжия и ще ме обвинят в путлераство. Пък и наистина - я заебете тая политика. Щот кучетата си лаят, а червената мафия у нас си краде.

Link to comment
Share on other sites

Докато си събувах дънките, инцидентно си изхлузих левия чорап. Маг Мидекс, какво означава това? Какво предвещават звездите? :moon:

 

Мидекс го няма, питай Медикс...и си купи по-широки панталони.

 

Чак непривлекателно.

 

Всяко нещо дето е доста над нормите вече не изглежда добре....и с мускулите при жените е така, и с устните, и с циците...абе с всичко.

Link to comment
Share on other sites

но ние сме си кажи речи колония на САЩ само дето не официална.

Това е абсолютно така. Интересно е да видим също какви са едни от най-отличителните особености на тази колониална зависимост? Например 100%-ва зависимост от американски енергийни източници и монополни структури. Даже когато веднъж една руска фирма плахо се опита да направи проучване за възможностите за добив на шистов газ в българския шелф, гадните американци тутакси спретнаха масови вълненя и парламента скоропостижно гласува тотална забрана ДОРИ и на проучванията за шистов газ и така 100%-та зависимост от американския вносен газ беше бетонирана със закон. Българският парламент е пълен с партии на директна издръжка на Белия дом, като някои от тях даже започват предизборните си кампании от Вашингтон, а в София правят съвместни концерти в НДК с най-популярните американски кънтри изпълнители. В България е пълно с финансирани от Белия дом американофилски организации, проповядващи вечната дружба между двата народа с ежегодни масови мероприятия като събори по разни язовири, концерти на хора на американската армия и прочие културни мероприятия. Българското Черноморие е завлядяно от американци, дори си имат собствени американски почивни бази за скаути. Край Бургас има един нефтен терминал на една американска компания, който на практика е американска територия - там български власти трудно могат да припарят. Опа, чакай малко, че се обърках, май беше леко по-различно.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това е абсолютно така. Интересно е да видим също какви са едни от най-отличителните особености на тази колониална зависимост? Например 100%-ва зависимост от американски енергийни източници и монополни структури. Даже когато веднъж една руска фирма плахо се опита да направи проучване за възможностите за добив на шистов газ в българския шелф, гадните американци тутакси спретнаха масови вълненя и парламента скоропостижно гласува тотална забрана ДОРИ и на проучванията за шистов газ и така 100%-та зависимост от американския вносен газ беше бетонирана със закон. Българският парламент е пълен с партии на директна издръжка на Белия дом, като някои от тях даже започват предизборните си кампании от Вашингтон, а в София правят съвместни концерти в НДК с най-популярните американски кънтри изпълнители. В България е пълно с финансирани от Белия дом американофилски организации, проповядващи вечната дружба между двата народа с ежегодни масови мероприятия като събори по разни язовири, концерти на хора на американската армия и прочие културни мероприятия. Българското Черноморие е завлядяно от американци, дори си имат собствени американски почивни бази за скаути. Край Бургас има един нефтен терминал на една американска компания, който на практика е американска територия - там български власти трудно могат да припарят. Опа, чакай малко, че се обърках, май беше леко по-различно.  :lol:

Понякога се изумявам истински от глупостите които пишеш. Явно наистина четеш мноооого различни новини от реалната ситуация тук. 

Link to comment
Share on other sites

Понякога се изумявам истински от глупостите които пишеш. Явно наистина четеш мноооого различни новини от реалната ситуация тук. 

Защо, искаш да кажеш, че нищо от горното не е вярно и не сме американска колония ли? Е как така, нали всички вярват в това?  :lol:

Link to comment
Share on other sites

А бе Путин идвал ли е у нас откак е на върха?А американския университет в Благоевград разбира се е създаден с благородни помисли.И прочие.А-а-а,да не забравяме разни фондации.А и защо разни хора като Ричард Ран чертаеха "развитието" на страната?

Link to comment
Share on other sites

А бе Путин идвал ли е у нас откак е на върха?

Не знам дали е идвал, ама някой му беше подарил ей тва пале. Май беше премиера на Джибути.  :lol:

 

tumblr_ms4jufDJbH1sgbuqso1_500.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хахахаха - атакистите къртят миФки... по-тъп плакат от този не бях виждал скоро:

 

"Петко от Атака се впуска в Дебилиадата не с летящ, а с ракетен старт. То не е Че Гевара, то не са коси, то не е решителен поглед, то не е арт. В добавка връща социализма, но само ако стане кмет на село Коиловци, иначе не. Лайквайте за него, той заслужава да е в Топ 10, дори повече, но повече няма."

 

12119038_10207554568120071_2357939151196

 

 

Като цяло изказването ти прекрасно обяснява защо както анархията, така и комунизмът са абсолютни утопии. Щото в основите и на двете е заложено - Всеки според възможностите, всекиму според потребностите ;)

При анархията всеки се грижи за себе си. Нещо съвсем естествено

Link to comment
Share on other sites

Уеуеееее... к'во направихте с форОма бе :lol:

Я веднага сменяйте темата на казарма, цици или футбол, че килъра ще закрие целия форОм :lol:

Например - волейболистите ни играят на полуфинал... в София :)


При анархията всеки се грижи за себе си. Нещо съвсем естествено

tCopmja_Oud30r_naked-gun-facepalm.gif

Link to comment
Share on other sites

Голям идеялист тоя djadomraz бе. Какво да ви говоря....

 

Ще изчезнат правителства и граници при анархията. Единственото обединяващо хората ще останат религиите и разните му други там групировки, които и сега ги има, но малко или много кротуват. Няма да има какво да спре нямащите и мързеливите просто да вземат това, което искат, но явно за djadomraz това не е проблем.

 

Djadomraz, ти или си си изградил бункер в който ще изчакаш 15 години да се уталожат нещата, или не разбираш какво ще се случи точно..

 

Нали осъзнаваш, че ако настане изведнъж анархия, всички моментално ще останем без работа като за начало, освен ако не произвеждаме или търгуваме с оръжия.

 

Mad Max нали си гледал? Ми ей това ни чака, но по-зле, защото популацията е в пъти по-голяма, отколкото беше във филма.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...