Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

И докато говорихте за олигарси, някак си не мога да назова един с руско име ако не го потърся в нета, но от другата страна ми излизат няколко имена, като: Дж. П. Могран, Рокфелер, Тръмп...и кой да се сети, 50% от тазгодишните американски избори са финансирани от 400 фамилии...о, каква демокрация, справка пак да видим клипчето с избирателната с-ма в щатите...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Дейба, развари ми се ориза за мексиканското... Пичове... Приемете го - ние сме на кръстопът, на юг от нас дреме една от най-големите и добре въоръжени армии в света, икономиката ни е срината, управниците ни са пеераси - пишкосмуци, нямаме армия, разузнаване, гражданско общество...За кво сте седнали да ми спорите? Който и да дойде, ние ще сме зле, докато не започнем да си отстояваме националните интереси като Унгария, например.

 

П.С. Ся за тва изказване няма да ми преведат и рубла... Па и доларчаа няма да ми дадат...

Link to comment
Share on other sites

Па и доларчаа няма да ми дадат...

 

Да ти пратя ако искаш...имах тука някъде един пробит - лично Джулиано Джема ми го даде. :popcorn:

 

P.S. Не Джена на Ангел, а оня италианеца...

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Това не знак как го свърза, едното няма нищо общо с другото.

Просто ми омръзна да слушам как руснаците били по империалистично настроени от сащ, за това го сложих това.

 

Последно, обещай ми да изгледаш "Неразказаната история на САЩ от Оливър Стоун, много добър, дълъг филм. Има го във всеки един торент, и в колибка със субтитри и после пак ще поговорим.

Свързва се с изказването на Путин цитирано малко по-горе, което и аз съм цитирал. Там директно се жалва, че Румъния била в НАТО, е ние сме и съседи и по принцип Русия се оплаква и за нащо членство в НАТО. 

Проблема ми е, че удобно пропускат вижданията си относно това какво трябва да се случва в България. И въобще ме дразни факта, че Русия си позволява да изявява претенции към други суверенни държави. 

Филмчето ще го изгледам от любопитство, но политиката на САЩ няма общо в случая. По дефиниция ние не сме колония на САЩ, а отделна държава, имаме право да водим каквато си политика решим, и ако някой трябва да се изказва за тази политика то това не е Русия, а българският народ, но те това не го схващат. Все още вярват, че имат право на дума относно случващото се на балканите. Да си гледат собствената пъничка. 

Link to comment
Share on other sites

Да си гледат собствената пъничка

 

:P

 

Истината е, че освен преките икономически интереси, руснаците са доста честолюбиви и се чувстват предадени от социалистическите си сателити, които бяха под тяхното крило сумати години...и то не просто предадени, ами и голямата част от тях просто ги отрекоха. То не бяха боядисвания на паметници, бутане на паметници и мавзолеи още в самото начало и т.н. Просто не трябваше да се прави по "гадния" начин, защото засяга - факт. А за България особено ги заболя, по обясними причини - чел съм стотици мнения на руснаци из форумите им.

Link to comment
Share on other sites

:P

Ех :))

 

Истината е, че освен преките икономически интереси, руснаците са доста честолюбиви и се чувстват предадени от социалистическите си сателити, които бяха под тяхното крило сумати години...и то не просто предадени, ами и голямата част от тях просто ги отрекоха. То не бяха боядисвания на паметници, бутане на паметници и мавзолеи още в самото начало и т.н. Просто не трябваше да се прави по "гадния" начин, защото засяга - факт. А за България особено ги заболя, по обясними причини - чел съм стотици мнения на руснаци из форумите им.

Да това ясно, но и живеят с идеята, че все още имат право да казват какво трябва да се случва тук. Също така удобно игнорират историята м/у двете ни държави и факта, че след Освобождението действат основно срещу нашите интереси. Разбирам ги, имат си собствени интереси, но и ние имаме право на наши. :)

М/у другото ако човек се зачете ще забележи, че идейката как ние сме славянска държава се настанява в историческите ни учебници след идването на комунизма в България :) Обяснения как Аспарух дошъл с една шепа войници и разбил византийската армия водена лично от императора им. Та съответно славяните на бързо ни претопили :))

От друга страна руснаците обичат да натъртват на факта, че са ни освободили, но през зъби едвам едвам признават, че кирилицата си е наша, и че сме им дали и писмеността и религията, че и езика в известна степен... :)

Но не, тук си имаме хора които им се кланят и благодарят и т.н.

Link to comment
Share on other sites

От друга страна руснаците обичат да натъртват на факта, че са ни освободили, но през зъби едвам едвам признават, че кирилицата си е наша, и че сме им дали и писмеността и религията, ....

 

Грешат обаче....кирилицата, религията и всичко останало идва само и единствено от македонците. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Грешат обаче....кирилицата, религията и всичко останало идва само и единствено от македонците. :grin:

:D

И първият човек, въпреки, че там поляците също имат претенции :D

Link to comment
Share on other sites

Свързва се с изказването на Путин цитирано малко по-горе, което и аз съм цитирал. Там директно се жалва, че Румъния била в НАТО, е ние сме и съседи и по принцип Русия се оплаква и за нащо членство в НАТО. 

Проблема ми е, че удобно пропускат вижданията си относно това какво трябва да се случва в България. И въобще ме дразни факта, че Русия си позволява да изявява претенции към други суверенни държави. 

Филмчето ще го изгледам от любопитство, но политиката на САЩ няма общо в случая. По дефиниция ние не сме колония на САЩ, а отделна държава, имаме право да водим каквато си политика решим, и ако някой трябва да се изказва за тази политика то това не е Русия, а българският народ, но те това не го схващат. Все още вярват, че имат право на дума относно случващото се на балканите. Да си гледат собствената пъничка. 

За пореден път показваш, че нямаш никаква реална представа за реалността, а си живееш в собствен свят на глупости и статистики пред монитора! Естествено, че съм против Русия да казва какво да става тук, но ние сме си кажи речи колония на САЩ само дето не официална. Не са казали не са им се надупили в буквалния смисъл нашите любими политици. Откриха си и офис на DEA в София, кажат ли нещо ние сме първите, които заставаме зад тях, без да се мисли първо за националния интерес! Гърците може да са мързеливи пияници, ама си знаят първо националния интерес!

Link to comment
Share on other sites

Хора, четете история, за предпочитане по-далече назад във времето, за да не влагате личните си предразсъдаци в разсъжденията. Ще видите, че всяка международна ситуация днес, има такава и в миналото. Човечеството не е променило и с милиметър принципите си на съществуване.

Link to comment
Share on other sites

За пореден път показваш, че нямаш никаква реална представа за реалността, а си живееш в собствен свят на глупости и статистики пред монитора! Естествено, че съм против Русия да казва какво да става тук, но ние сме си кажи речи колония на САЩ само дето не официална. Не са казали не са им се надупили в буквалния смисъл нашите любими политици. Откриха си и офис на DEA в София, кажат ли нещо ние сме първите, които заставаме зад тях, без да се мисли първо за националния интерес! Гърците може да са мързеливи пияници, ама си знаят първо националния интерес!

Това с монитора не знам как го прецени, но най-малкото жизненият ми опит не се изчерпва с живота в България :))

"По дефиниция ние не сме колония на САЩ, а отделна държава, имаме право да водим каквато си политика решим, и ако някой трябва да се изказва за тази политика то това не е Русия, а българският народ, но те това не го схващат."  

Имаш нещо против това твърдение ли ? Някъде да съм написал, че трябва да се кланяме на САЩ ? "Кажи речи колония на САЩ" е около 1000 пъти по-добре от "кажи речи колония на Русия" :) Но това си остава НАШО решение. Ако искаме да сме колония на САЩ или щат в ЕС или нещо друго, ще бъдем, защото това си е нашо решение и Русия няма право да ни се меси.  

 

Link to comment
Share on other sites

Докато си събувах дънките, инцидентно си изхлузих левия чорап. Маг Мидекс, какво означава това? Какво предвещават звездите? :moon:

 

fortune-teller-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Това с монитора не знам как го прецени, но най-малкото жизненият ми опит не се изчерпва с живота в България :))

"По дефиниция ние не сме колония на САЩ, а отделна държава, имаме право да водим каквато си политика решим, и ако някой трябва да се изказва за тази политика то това не е Русия, а българският народ, но те това не го схващат."  

Имаш нещо против това твърдение ли ? Някъде да съм написал, че трябва да се кланяме на САЩ ? "Кажи речи колония на САЩ" е около 1000 пъти по-добре от "кажи речи колония на Русия" :) Но това си остава НАШО решение. Ако искаме да сме колония на САЩ или щат в ЕС или нещо друго, ще бъдем, защото това си е нашо решение и Русия няма право да ни се меси.  

 

Ти пък в коя точно държава видя,че НАРОДА РЪИШ ЛИ, взима някакви решения по външната, вътрешната и каквато там още се сетиш политика :) Аре събудете се малко, че стана ракиено време, вие още ми сънувате с отворени очи :)

Link to comment
Share on other sites

В САЩ е пълно с олигарси - тва Бил Гейтс, тва Уорън Бъфет, да не забравяме и новоизлюпени олигарси като Лари Пейдж, Сергей Брин (внимание, тук имаме и руска връзка, демек типичен олигарх) и Марк Зукърбърг. Всички тия са учебникови примери за олигарси, изстреляни на върха в йерархията благодарение кеширането на тесните им връзки с управляващите политически кръгове. :lol:

В САЩ просто олигарсите имат по-различно изражение - там са под вид на корпорации, които не само дърпат конците на Щатите, ами и на голяма част от останалия свят! Голдман Сакс, Ситигруп, Джей Пи Морган, заедно със Мудис С анд Пи, Ей Ай Джи и някои от фалиралите компании направиха най-голямата схема в историята наречена Световната финансова криза 2008 и освен уволнения, почти никой не влезе в затвора. След това един от най-големите Бен Бернарке продължи схемата прикривайки своите бивши работодатели Голдман, че и измислиха нова: така наречения quantative easing - от който пари до обикновения човек почти не стигнаха, но милиардерите и корпорациите увеличиха богаството си няколко пъти, докато хората и пенсионните фондове които изгоряха с голяма част от парите си тогава даже не са ги върнали. Същите тези хора и корпорации и хора си дърпат конците и слагат удобни на тях президенти от доста време или ти си мислиш, че неща като убийството на Кенеди, аферата Уотъргейт, Моника Люински са случайни събития?

 

Това с монитора не знам как го прецени, но най-малкото жизненият ми опит не се изчерпва с живота в България :))

"По дефиниция ние не сме колония на САЩ, а отделна държава, имаме право да водим каквато си политика решим, и ако някой трябва да се изказва за тази политика то това не е Русия, а българският народ, но те това не го схващат."  

Имаш нещо против това твърдение ли ? Някъде да съм написал, че трябва да се кланяме на САЩ ? "Кажи речи колония на САЩ" е около 1000 пъти по-добре от "кажи речи колония на Русия" :) Но това си остава НАШО решение. Ако искаме да сме колония на САЩ или щат в ЕС или нещо друго, ще бъдем, защото това си е нашо решение и Русия няма право да ни се меси.  

 

На кой точно е това решение? Ти ли го взе? Някой твой роднина ли? Референдум ли имаше, че си е наше решение? Как точно е наше решение, като никой не ни е питал?

 

Ти пък в коя точно държава видя,че НАРОДА РЪИШ ЛИ, взима някакви решения по външната, вътрешната и каквато там още се сетиш политика  :) Аре събудете се малко, че стана ракиено време, вие още ми сънувате с отворени очи  :)

 

Веднага мога да ти дам скорошен пример съседите ни Гърция, които най-нагло вдигат врява до небесата като трябва да си плащат законния външен дълг

Link to comment
Share on other sites

На кой точно е това решение? Ти ли го взе? Някой твой роднина ли? Референдум ли имаше, че си е наше решение? Как точно е наше решение, като никой не ни е питал?

Политиците в България да не ни ги пращат от космоса ? Сами си ги избираме, по дефиниция те представляват нашите интереси. Ако хората не искат, защо си избират правителство което е ЗА членството ни в НАТО и ЕС ? Алтернативата съществува, гласувайте или си правете собствени партии, някой да ви спира ? 

Не си и спомням да сме протестирали срещу влизането ни в НАТО при самото му случване. Но пък за Uber протестираме :))

Link to comment
Share on other sites

Веднага мога да ти дам скорошен пример съседите ни Гърция, които най-нагло вдигат врява до небесата като трябва да си плащат законния външен дълг

И какво като вдигат врява ? Те ли ще вземат това решение точно, според тебе. Щото аз съм сигурен , че няма да са те. Вдигането на врява е добре, показва че има някаква общност с някакво съзнание. Естествено това съзнание се проявява в момент в който, предстои да им бръкнат в джобовете или за по-образно, направо ще им правят преглед на простата. В същия момент, когато са се взимали решенията довели Гърция до сегашното и състояние, протестиращите са си лежали на дирниците. И не, няма кой да остави народа да взима такива решения. Точно това решение ще го вземе Европа и освен ако не стане гражданска война в Гърция, това решение ще е окончателно. 

 

По повод избраните от "народа". Момко, много ми се иска сега да станеш от стола, да си изкараш главата от задника и да почнеш да мислиш с нея. Хората си избират правителството защото това е избора, който им се дава. Политически фамилии има по цял свят, не ме карай да изброявам в момента. Да влезнеш в политиката в България, не значи да те избере народа. Значи някой да те финансира, или сам да се финансираш, да станеш популярна личност, да си към някоя партия и т.н. Схемата е стара колкото света и само много ама много заблуден човек, може да си помисли, че като иде да гласува, избрания от него е негов представител. Ако до толкова не схващаш, направо не ми отговаряй, че няма смисъл. И не е само в България така, вервай ми. Огледай се из любимата ти Чехия как се случват нещата и ще разбереш сам.

Link to comment
Share on other sites

ARPAnet за пореден път си личи, че нямаш никаква представа за реалността... Къде е тая алтернатива? Кой точно? Покажи ми го? Как се влиза в политиката? Решаваш правиш партия и готово? Не ти трябват милиони и медийно влияние?  :Facepalm: Пак доказваш, че си живееш в твоя виртуална реалност

Link to comment
Share on other sites

По повод избраните от "народа". Момко, много ми се иска сега да станеш от стола, да си изкараш главата от задника и да почнеш да мислиш с нея. Хората си избират правителството защото това е избора, който им се дава. Политически фамилии има по цял свят, не ме карай да изброявам в момента. Да влезнеш в политиката в България, не значи да те избере народа. Значи някой да те финансира, или сам да се финансираш, да станеш популярна личност, да си към някоя партия и т.н. Схемата е стара колкото света и само много ама много заблуден човек, може да си помисли, че като иде да гласува, избрания от него е негов представител. Ако до толкова не схващаш, направо не ми отговаряй, че няма смисъл. И не е само в България така, вервай ми. Огледай се из любимата ти Чехия как се случват нещата и ще разбереш сам.

Политически фамилии в България? За западният свят мога да се съглася, но България ? :))

"Да влезнеш в политиката в България, не значи да те избере народа. Значи някой да те финансира, или сам да се финансираш, да станеш популярна личност, да си към някоя партия и т.н. "

Или иначе казано - да си размърдаш задника и да се постараеш да влезеш в политиката, а не да пишеш по форумите :)  Не са много професиите (политиката си е професия един вид) в които можеш да влезеш само със щракване на пръсти .. освен може би продавач в Макдоналдс и подобните :)) 

И пак, има партии в БГ които поне на приказки са против ЕС и НАТО, да си ги избират хората. 

 

ARPAnet за пореден път си личи, че нямаш никаква представа за реалността... Къде е тая алтернатива? Кой точно? Покажи ми го? Как се влиза в политиката? Решаваш правиш партия и готово? Не ти трябват милиони и медийно влияние?  :Facepalm: Пак доказваш, че си живееш в твоя виртуална реалност

Пък доктор се става след Х години университат + още Х години стажант , същото и с адвокатите и т.н.. Пък на някои места хората зимат и сериозни студентски заеми ... Боже мой, каква изненада, че трябва да се размърдаме за да се случи нещо. 

И само м/у другото - набирането на популярност в момента е доста по-евтино и лесно от колкото преди  десетина години да кажем. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...