Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Интересно ми стана за избирателния процес на президент в щатите как е. Няма такава система никъде другаде. Нашата е в пъти по-прозрачна и по-директна...

 

Моля изгледайте видеото...

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q-4Sfn_ti-U

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Президента на САЩ се сменя на всеки 4 до 8 години. Припомни си Путин от кога е на власт?

 

Деспотичната клика, която изби поне 3 дисидента, за които се сещам също май е в една доста близка нам държава, а най-големия скандал с изнесена вътрешна информация беше от Сноудън и той успешно успя да избяга и не са го утрепали още.

 

Иначе, че и онези не са цвете за мирисне е друга тема, но в случая със самолета май баш ракета го е свалила.

 

Затварят ги ;)

И задължително всеки демократично избран президент за 4-8 години си спретва поне една война и избива няколко хиляди цивилни. И демократично избрания президент хич не е деспотичен...абе тва, че полицията там си убива хора ей така за спорта нЕма го коментираме (доста сериозни протести имаше в съответните градове). Скоро четох една статия, че САЩ е на първо място по безследно изчезнали хора...да приемем, че от Русия няма чак толкова информация, но нали Америка е връх на демокрацията, а защо са водещи по този показател. Кой ли беше казал, че ЦРУ стои в основата на тези изчезнали хора??? А относно олигарсите...ами в Америка си има Нестле, които съвсем скоро обявиха, че водата не трябва да бъде даденост на всеки жител на земята. Монсанто, които лобираха за безумния закон, че който си посади домати, например в задния двор, автоматично става престъпник и подлежи на съд. Разни фамилии които обявиха, че света трябва да бъде населен с максимум 500 милиона човека. Примери има още стотици. 

Link to comment
Share on other sites

Е, ти си с хамериканско мислене, на теб май ще трябва по-ясничко да ти се обяснява :D

 

14088910378854.jpg

 

1335811429_e5545f5301578f24398e258aa51.j

 

ukraina-svastika.jpg

 

И за десерт - единствените две армии в света, които дават войнска клетва в балаклава са на Украйна и ИГИЛ.... Да бе, аз сигурно съм рубладжия и путлераст...Ма имам глава на раменете си и знам, че в света трябва да има равновесие. Щото не може да има само един хегемон, бил той американският орел-мършояд, руската мечка или китайският дракон. Това винаги води до бели. 

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам изключително забавен факт - в България хората са шампиони по намиране на поводи за разделение. Ама направо сме недостижими. И в момента най-забавния е САЩ/СССР. Ама хората направо се хващат за гушите кой от двата империалистични злодея и по-големия злодей. И типично по нашенски доводите в защита на единия злодей обикновено са кирливите ризи на другия. И тука вече имаме обилно поле за замеряне с кал, тъй като и двата злодея имат богати колекции от кирливи ризи. 

Link to comment
Share on other sites

Ма имам глава на раменете си и знам, че в света трябва да има равновесие. Щото не може да има само един хегемон, бил той американският орел-мършояд, руската мечка или китайският дракон. Това винаги води до бели.

+1 освен това всички са мизерници. Да живее анархията! Хората си се справят сами по-добре когато никой не им се бърка

Забелязвам изключително забавен факт - в България хората са шампиони по намиране на поводи за разделение. Ама направо сме недостижими. И в момента най-забавния е САЩ/СССР. Ама хората направо се хващат за гушите кой от двата империалистични злодея и по-големия злодей. И типично по нашенски доводите в защита на единия злодей обикновено са кирливите ризи на другия. И тука вече имаме обилно поле за замеряне с кал, тъй като и двата злодея имат богати колекции от кирливи ризи.

Това с ваденето на кирливите ризи е добра стара макрсистка традиция. Още Маркс е започнал с дискредитирането на противника като вместо да оборва аргументите той е осмивал личностите и ги е представял в такава светлина, че по един махленски начин да каже "абе какво я слушаш тази бе, тя сестра й е курва, значи и тя не е много различна, къде ще ме учи на морал" (един вид)

Link to comment
Share on other sites

Аз мога ли да попитам нещо просто: кой въоръжава и дава пара на ISIS?

До момента от това, което съм видял - Саудитска Арабия. Те и на АлКайда дават пари

Link to comment
Share on other sites

Още прекрасни видеа!

 

Много внимателно да се слуша.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=-KHCNk9BYy4

 

Руснаците обичат да ползват приятно звучащи изрази като "интереси" или "сфера на влияние" които обаче не съвпадат с нашите виждания за тях.

Цял свят дели воюващите в Сирия на бунтовници против режима на Асад, самият Асад и ISIL. Руснаците наричат всички различни от Асад терористи/ISIL и ги бомбардират посъвместно. Ок, нямам против, няма да влизам в полемика кого да бомбардират, но когато видиш какво се говори по медиите им, и какво разправят самите руснаци след това - всички са убедени, че Русия бомбардира единствено ISIL. Това си е чиста форма промиване на мозъци, и причина за неразбирателство след това. Разбира се като говорят по медиите звучат много убедително. Но мен някак си не ме кефи да се правят дебилни опити за промиване които трябваше да са останали във времето на Студената война. Най-видно беше откриването на олимпийските игри, цял свят видя как единият кръг не се включи, но в Русия показаха запис и руснаците не разбраха нищо, по този повод им скъсаха от бъзици посолството тук.  Или ситуацията в Крим кгоато руснаци ми обясняваха как лично президента им е казал, че там нямат войници, докато целият свят знаеше, че това не е така. Сега същите руснаци са горди с постъпката и смятат "пазенето на тайната" за велика стратегия, щото Путлер им казал така :)

 

Интереси/сфера на влияние - ти схващаш ли какво има предвид Путлерчо с това? По време на СССР ние сме им били в сферата на влияение, Чехия също. Как са я пазили ? С пращане на танкове в Прага. Според тях ние сме им в зоната на интереси и до сега и съответно нямаме право да се защитаваме или подготвяме за защита срещу тях. Нямаме право да имаме съюзници които Русия не одобрява, въобще нямаме право да мислим и правим каквото и да е без да попитаме Русия. Това ли точно им мислене трябва да слушам и одобрявам ?!?! 

И "ама САЩ правят еди какво си" не е валиден отговор. 

Link to comment
Share on other sites

И "ама САЩ правят еди какво си" не е валиден отговор. 

Да, само че това са 90% от доводите на повечето подкрепящи доктрината на Русия...

Link to comment
Share on other sites

...Най-видно беше откриването на олимпийските игри, цял свят видя как единият кръг не се включи, но в Русия показаха запис и руснаците не разбраха нищо, по този повод им скъсаха от бъзици посолството тук. 

 

Друга подобна случка наскоро беше, когато на грандиозната им манифестация с военни машини, един от новите супертанкове закъса насред Червения площад, та се наложи след това да идват други машини да го изнасят. Официалната версия обаче беше, че "закъсването" било умишлено, с цел да се покаже операцията по евакуирането на машината. ;)

Но не ги подценявай толкова руснаците - те също си имат интернет, освен това голяма част от тях са доста умни и надали се връзват на политическите "промивания" за които говориш. А че те (промиванията) си ги има още от соц-времето, от хитлеристко време, че и от времето на Светата Инквизиция - в това няма спор. :)

Link to comment
Share on other sites

Но не ги подценявай толкова руснаците - те също си имат интернет, освен това голяма част от тях са доста умни и надали се връзват на политическите "промивания" за които говориш. 

Да, само че процентът, които не се връзват на това промиване е горе-долу колкото процента при нас. Самият факт, че преизбрахме кралят-тиква е достатъчно показателен за ефикасната работа на пропагандната машина. И проблема е, че мислещите хора се давят в масата празноглави, вярващи  на телевизора люде. Били те нашенци, руснаци, украинци или каквито там източноевропейци...

Link to comment
Share on other sites

Каква доктрина бе хора, руснаците имат 2 бази (ДВЕ) извън техни територии, каква пропаганда, какво чудо...къде бяхте когато щатите нападнаха Ирак?...

 

https://www.youtube.com/watch?v=GU2avVIHde8

Link to comment
Share on other sites

Друга подобна случка наскоро беше, когато на грандиозната им манифестация с военни машини, един от новите супертанкове закъса насред Червения площад, та се наложи след това да идват други машини да го изнасят. Официалната версия обаче беше, че "закъсването" било умишлено, с цел да се покаже операцията по евакуирането на машината. ;)

Но не ги подценявай толкова руснаците - те също си имат интернет, освен това голяма част от тях са доста умни и надали се връзват на политическите "промивания" за които говориш. А че те (промиванията) си ги има още от соц-времето, от хитлеристко време, че и от времето на Светата Инквизиция - в това няма спор. :)

И аз все така разсъждавам, но това което виждам от тях направо ме удивлява. Обяснявам си го, че много от тях са толкова настървени срещу Запада, че каквото и да им кажеш на темата те ще го приемат за 100% истина. 

При условие, че руснаци живеещи в Чехия, работещи за американска компания ми ги разказват тези дивотии, какво да мисля за тези в Русия ? Достатъчно линкове са ми давали и към форумите им.

Пример от личният ми живот - майката на приятелката ми е чиста рускиня, но от много години живее в западна Украйна. Роднините в Русия и звънят и притеснено я питат как е, и и предлагат да си отиде в Русия, защото в западна Украйна било опастно за руснаци. 0.о Но нека са си такива, само да не очакват, че всички други ще кимат с глава и ще им ръкопляскат :)

 

Каква доктрина бе хора, руснаците имат 2 бази (ДВЕ) извън техни територии, каква пропаганда, какво чудо...къде бяхте когато щатите нападнаха Ирак?...

 

https://www.youtube.com/watch?v=GU2avVIHde8

 

А колко бази да имат? 0.о Вярвам, че много им се иска да имат база при нас, но не се получава. :)

И какво ще кажем за желанието им да сме им в сферата на влияние и да си развяват коня както им дойде тук? Примера с нападението над Украйна и анексирането на Крим ? Русия по договор са гарантирали целостта на Украйна в замяна на отказването и от ядрен арсенал, та какво правят в Крим ?

Едит : И въобще как американското навлизане в Ирак може да бъде свързано с желанието на Русия да има сфера на влияние разпространяваща се над европейски държави ? 0.0

Link to comment
Share on other sites

 

Я го прегледай пак.

 

И въобще как американското навлизане в Ирак може да бъде свързано с желанието на Русия да има сфера на влияние разпространяваща се над европейски държави ? 0.0

 

 

Това не знак как го свърза, едното няма нищо общо с другото.

Просто ми омръзна да слушам как руснаците били по империалистично настроени от сащ, за това го сложих това.

 

Последно, обещай ми да изгледаш "Неразказаната история на САЩ от Оливър Стоун, много добър, дълъг филм. Има го във всеки един торент, и в колибка със субтитри и после пак ще поговорим.

Link to comment
Share on other sites

+1 освен това всички са мизерници. Да живее анархията! Хората си се справят сами по-добре когато никой не им се бърка

 

Силно се надявам, че това е някаква форма на сарказъм и/или шега.

Ако настане анархия, можеш да си сигурен, че ти, аз и разни други подобни не-агресивни персони ще сме едни от първите отзовали се на улицата без нищо. В рамките на максимум 2 години, човечеството няма да съществува вече. Ще стане като в пост-апокалиптичен филм.

Link to comment
Share on other sites

Силно се надявам, че това е някаква форма на сарказъм и/или шега.

Ако настане анархия, можеш да си сигурен, че ти, аз и разни други подобни не-агресивни персони ще сме едни от първите отзовали се на улицата без нищо. В рамките на максимум 2 години, човечеството няма да съществува вече. Ще стане като в пост-апокалиптичен филм.

 

:thumbsdown:

 

+1 освен това всички са мизерници. Да живее анархията!

 

:thumbsup:

 

Да живее дедо! Дедо - ПРЕЗИДЕНТ! :D w-sub-machine-gun.gif

Link to comment
Share on other sites

Силно се надявам, че това е някаква форма на сарказъм и/или шега.

Ако настане анархия, можеш да си сигурен, че ти, аз и разни други подобни не-агресивни персони ще сме едни от първите отзовали се на улицата без нищо. В рамките на максимум 2 години, човечеството няма да съществува вече. Ще стане като в пост-апокалиптичен филм.

 

Първо ще сте бити и е%ани, а след това ако изобщо ви оставят живи, може и да останете на улицата.... Н е ми се мисли пък с птеромисира какво ще се случи ако не успее да отлети моменталически към някоя родопска пещера... 

Link to comment
Share on other sites

Не и преди да отнеса сериозна група, тъй като съм тежко въоръжен, а и знам какво да правя с оръжието си. Нint - няма да му слагам китка на прклада...

Link to comment
Share on other sites

Не и преди да отнеса сериозна група, тъй като съм тежко въоръжен, а и знам какво да правя с оръжието си. Нint - няма да му слагам китка на прклада...

 

Е, щом имаш оръжие... Значи ще тичам към твоя покрив. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...