Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тва, да махнеш заглушители на мотор, е като да махнеш спойлерите на болид....

ще имам мотор със заглушител когато чуеш гущер да пърди.
Link to comment
Share on other sites

Ще пърдиш като гущер ако те набарам да ми трещиш с някой таралясник и да ми стряскаш детето...  :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

П.П. Чудя се дали тая майсторка ходи по домовете да образова на място....и да ми разбие стената само даже съм съгласен. :laughing1:

Ако има такива майсторки с такова работно облекло, веднага си сменям професията и ставам контрактор в същата бригада. :lol:

Link to comment
Share on other sites

За всяка. Да не мислите, че в САЩ всичко е според буквата на закона. Да, не шарят чак толкова много мотористите обаче пистарките и особено чопърите се чуват от около половин километър. Голям чопър до мен на кръстовището като тръгва и ми заглушава всичко. Звука е дразнещо силен, в пъти по-силен и кофти от пистарка.

 

Нисана на съквартиранта ми също е безумно шумен. Въобще решиш ли...никой не може да те спре.

Link to comment
Share on other sites

ще имам мотор със заглушител когато чуеш гущер да пърди.

Оф, ама си ми и ти един дечко.... Пика на тенекийка, та да му дрънка.... Пич, запиши си един диск с възможно най-неистовия пистарски вой и си го слушай в колата на път за или от работа.... Щот да караш мотор, наистина няма да те кефи.

Link to comment
Share on other sites

Ще пърдиш като гущер ако те набарам да ми трещиш с някой таралясник и да ми стряскаш детето...  :gangstah:

 

Що така бе, Видене? По лекия начин е пакет захар в резервоара и поне 3-4 месеца няма да го чуеш изобщо  :lol:  само ще гледаш сиира  :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Ясноооо, моралисти. Няма кой да ви се върже.

 

Много сте отворени, а 99 процента карат без заглушители. Точно никога ще пипнете чужда собственост и ми е много интересно как ще отвориш резервАра. Айде сиктир от тука до левия трЕтоар.

Link to comment
Share on other sites

 Въобще решиш ли...никой не може да те спре.

 

Може, може, както писах вчера ТУК ако не могат да ги спрат, сами се спират и в доста от случаите завинаги  :angel2:

То, тези капачки се отварят с фиба или с безопасна игла, а дори и да не успее една спринцовка подсладител в маркуча на горивото върши същата работа. Мноооого дяволии съм правил в детството и юношеството си  :grin:

Link to comment
Share on other sites

 

...Много сте отворени, а 99 процента карат без заглушители...
Не става дума за морал а за практичност.Да попръцкаш малко из града е едно,да тръгнеш на път съвсем различно.Глух си и не чуваш нищо.И истинските фенове на моторите не карат без заглушители а дават луди пари за такива произведени от Акрапович,Йошимура,ВансХенс и тн.
Link to comment
Share on other sites

Бе за заглушителя веднага ще се намерят добросъвестни граждани, ама не отваряй скоба за тукашните моралисти, кой затапил ЕГР'а, кой махнал ония филтър с ония частици, дет струва колкото половината кола, я някой катализатор за 500 леа върнат...по дяволите ГАЗОВА уредба не съм видял да е в нормите за замърсяване (щом не пуши значи всичко е уред)...обаче ще препискат за шум....типично по български...

Link to comment
Share on other sites

Не става дума за морал а за практичност.Да попръцкаш малко из града е едно,да тръгнеш на път съвсем различно.Глух си и не чуваш нищо.И истинските фенове на моторите не карат без заглушители а дават луди пари за такива произведени от Акрапович,Йошимура,ВансХенс и тн.

+1

Започнал  съм, с велосипед Пони с прикачен двигател от балканче на него, после Балкан Люлин от 1958г , Симсон-50, MZ-trofi 125, IJ350, CZ 350-6V, CZ350-12V, ETZ250-дългата база, ETZ 251-къса база(пълен боклук за управление), Honda CBR 600 и последното ми беше Kawasaki Ninja ZX-6R

А сега ми е мерак да си взема едно ТАКОВА ендуро, но без да му махам заглушителите. В краен случай може и ТАЗИ разновидност

Link to comment
Share on other sites

Човече, за какво говрим... те 50% от хората карат престъргани до лист спирачни дискове и незнайни накладки... нямат ръчна ... ние за гърнета си говорим.

Link to comment
Share on other sites

Нз защо си мислят, че колкото повече шум, толкова повече ще се подмокрят девойките или ще ти викат "егати яката пистарка/бегачка, чуек".

Такива индивиди от мен отнасят едно огромно съжаление. Съжаление, че не могат да изпъкнат с нищо друго освен да побучиш възможно най-селската по улиците. Съжаление, че както в приказката, че царят е гол, в случая комплексара и чувството за малоценност е очевиден за всички, но само той не го разбира.

 

@vinyl_master и @host всеки ден гледам подобни димящи гробници. По вида ще познаеш какъв мизерник е и собственика.

Но типично по български е точно да оправдаваш едното нарушение с друго. Или нещо от типа "Цялата държава втасала, това ли е основния проблем". или "като не могат да ме хванат защо да не го правя", или" ще си правя каквото си иска, веднъж се живее". Промяната първо започва от самите хора, един по един. Докато всеки не започне да се съобразява с някакви норми на поведение и на мислене, особено да се съобразява с околните, нещата никога няма да се оправят. 

Link to comment
Share on other sites

Човече, за какво говрим... те 50% от хората карат престъргани до лист спирачни дискове и незнайни накладки... нямат ръчна ... ние за гърнета си говорим.

+1

Ама те не осъзнават, че застрашават живота не само на другите, но и собствения си. Ако се треснат и се утрепят сами както и да е, ама обикновено помитат и съвсем невинни хора.

Аз си имам едно правило за шофирането, първо се увери, че можеш да спреш и след това тръгни на път. За мен второстепенни са проверката на водата и маслото, не че не ги проверявам, но съм свикнал сутрин като запаля и тръгна още на 3-4-тия метър натискам спирачката за да се уверя че колата спира и след това продължавам, просто навик вече, придобит от инструктора ми едно време, винаги ни го повтаряше и съм го запомнил и до днес.

Link to comment
Share on other sites

Човече, познавам един идиот дето си стърга ДВА ПЪТИ дисковете и твърдеше, че с някакви турски накладки нямало ядове ... и накрая свали едната джанта за спукана гума ... и се беше изтъркал до РЕБРАТА вътрешните на вентилирания диск

brake_disc_types.jpg

... харабия ... и не му правело впечатление... тва е УБИЕЦ. И не му пука.

Link to comment
Share on other sites

Човече, познавам един идиот дето си стърга....
Аз пък познавам един собственик на фирма /бившият ми шеф/дето на служебна кола карана от синът му престърга дисковете... :o Същия тиквеник кара 4.2 литрова спортна кола за два чувала пари...

 

Link to comment
Share on other sites

+1

Започнал  съм, с велосипед Пони с прикачен двигател от балканче на него, после Балкан Люлин от 1958г , Симсон-50, MZ-trofi 125, IJ350, CZ 350-6V, CZ350-12V, ETZ250-дългата база, ETZ 251-къса база(пълен боклук за управление), Honda CBR 600 и последното ми беше Kawasaki Ninja ZX-6R

А сега ми е мерак да си взема едно ТАКОВА ендуро, но без да му махам заглушителите. В краен случай може и ТАЗИ разновидност

Остави го , бе... То си мисли, че звукът, който чуваш около мотора е същия, дето го чуваш и когато си върху него.... Аджамийска работа....

На времето само като си помисля що пара съм потрошил за да обезшумя двигателя (тефлоново зъбно колело на разпределителния вал, текстолитово на генератора, холотронно запалване с електронна корекция на момента....), а кви магии и еквилибристики докато оправя гърнетата така, че да изчистя всички високи и звънтящи тонове, та да остане само онзи оргазмен, плътен звук на боксера....

Link to comment
Share on other sites

Бе за заглушителя веднага ще се намерят добросъвестни граждани, ама не отваряй скоба за тукашните моралисти, кой затапил ЕГР'а, кой махнал ония филтър с ония частици, дет струва колкото половината кола, я някой катализатор за 500 леа върнат...по дяволите ГАЗОВА уредба не съм видял да е в нормите за замърсяване (щом не пуши значи всичко е уред)...обаче ще препискат за шум....типично по български...

 

Нямам спомен да съм променял нещо по мотора и изпускателната система, а и съм си купил колата нова от магазина. И тоя шум ме ВБЕСЯВА и всеки такъв го псувам до последно коляно. Това важи за над 95% от хората. Значи няма лошо да пърди някой като уродлив кретен и да буди хората и стряска децата през три пресечки, понеже друг си е свалил катализатора или не си е сменил накладките.... Страхотна логика... Руми, не си сериозен, надявам се.   

Link to comment
Share on other sites

Оф, ама си ми и ти един дечко.... Пика на тенекийка, та да му дрънка.... Пич, запиши си един диск с възможно най-неистовия пистарски вой и си го слушай в колата на път за или от работа.... Щот да караш мотор, наистина няма да те кефи.

Т'ва е отвратителен звук. Докарвам подобен, когато прекаля с боба, ама и като поразстроя положението. И като напъна в кенефа - яко, да гърми прекъсвача...

Тая мания да ти пърди мепесето не я разбирам. Моята кола беше с изтръгнато гърне, що пари хвърлих да му сложа обратно кукото... Кефи ме колата да ме изстрелва, ама защо трябва да осведомявам целия квартал и над 3500 оборота да не мога да си чувам музиката - не разбирам...

Link to comment
Share on other sites

Не мога да трая нещо да ми дрънчи. Последният път разглобих почти цялата предница заради лабав болт, щото кората под двигателя свиреше над 100км... Сега заделям пари за полуоска, че и там вие нещо. Абе дразни..

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...