Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Бая пари са това... А аз си мислех, че с 500 лева ще мина :laughing:

Ще трябва да мисля сега схеми. Не съм се отказал още! :moon:

Със съкилийника като смятахме за 5.1 трудно се слиза под 2500 долара, освен ако не напипаш всичко на разпродажби или някви далавери. Обаче неговата с-ма хем не е най-доброто на пазара и пак падат разни неща от рафтовете, а куките са редовни гости. Качеството е мед.

Link to comment
Share on other sites

Това означава ли, че ако ми е слаб усилвателя и тихичко пусна на големите колони една дъъъълга гръмотевица, няма да я чуя реално? :))

Ами, не съм сигурен точно, но така четох и реално има логика. Ако имаш 12" бас говорител в голямо тяло с много въздух в него, 30 вата усилвател няма да има нужната сила, за да го изтласка достатъчно силно, че да отиде до край и да се върне в изходна позиция на време за следващия удар на баса, от което де получава разминаване и се чува буботене вместо хубав и отчетлив бас. Не е ли така?

 

Чефо, надали е най-доброто на пазара. :) Ако беше, думичката "съквартирант" нямаше да я има в изречението ти. При наличието на тонколони по много над $10000 е някакси невъзможно. В САЩ има марки, които в Европа не се предлагат. Разни такива, които се предлагат по интернет само от малки фирми. Хората ги хвалят. Axiom примерно. И вуферите на XTZ. Също има и стари модели ресивери на сносни цени.

 

Ауфиофилията е мноооооооооого скъпо хоби. За аудиофилите има кабели по $10000 метъра.

Link to comment
Share on other sites

Ами, не съм сигурен точно, но така четох и реално има логика. Ако имаш 12" бас говорител в голямо тяло с много въздух в него, 30 вата усилвател няма да има нужната сила, за да го изтласка достатъчно силно, че да отиде до край и да се върне в изходна позиция на време за следващия удар на баса, от което де получава разминаване и се чува буботене вместо хубав и отчетлив бас. Не е ли така?

 

Чефо, надали е най-доброто на пазара. :) Ако беше, думичката "съквартирант" нямаше да я има в изречението ти. При наличието на тонколони по много над $10000 е някакси невъзможно. В САЩ има марки, които в Европа не се предлагат. Разни такива, които се предлагат по интернет само от малки фирми. Хората ги хвалят. Axiom примерно. И вуферите на XTZ. Също има и стари модели ресивери на сносни цени.

 

Ауфиофилията е мноооооооооого скъпо хоби. За аудиофилите има кабели по $10000 метъра.

Все пак не сме милионери. Pioneer рисийвър, джамо тонколони. Искам да ти кажа, че си е много, много добре. Другото момче има Ямахи буквално високи колкото мен. Ако бутането на къщата е цел - лесно се постига. Аз ще съм предоволен да слушам музика на това + един 60, 60 и малко инча огънат телевизор. Първо да почна бачкане обаче, че след като оздравях съм го наблегнал на пиене и слушане на народна музика. :D :D

Link to comment
Share on other sites

Кво общо има силата на дадена музика с нейното качество не разбирам... та все се споменават... ама все тая.

Link to comment
Share on other sites

Кой е казал, че качеството е лошо. В смисъл нито съм Тиесто, нито живеем в звукозаписно студио, но качеството си е много ок, силата също, кривенето...не го познавам ;).

Link to comment
Share on other sites

За аудиофилите има кабели по $10000 метъра.

 

Чефо - свиваш от някой магазин без да те видят 6-7 метра от тоя кабел и Хелкета ти е в кърпа вързан. :D

Link to comment
Share on other sites

Чефо - свиваш от някой магазин без да те видят 6-7 метра от тоя кабел и Хелкета ти в кърпа вързан. :D

ок ама съм готиничък за затвора. Ще гледам да си го изработя :-D :-D
Link to comment
Share on other sites

Адвил и Тайленол са въшкарски залъгалки. Те са като простия аспирин, който си купуваме. Погледни този Ибупрофен, който купуваш колко милиграма е. Няма как да надвишава 200, иначе ще е с рецепта. Сега си представи тройно по-силен пейнкилър (в смисъл ако си запознат с ефекта де)...  :laughing:

Видене, аз взимам Адвил с 400мг ибупрофен съвсем спокойно без рецепта, а Тайленола няма нищо общо с Адвила, защото е на основата на парацетамол.

При медикаментите принципа 2+2=4 далеч не винаги важи. 

Видене, с това направо изби рибата, братко. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Те Канада не бяха ли с някъв олекотен режим на купуване на лекарства? Или се бъркам?

Link to comment
Share on other sites

Те Канада не бяха ли с някъв олекотен режим на купуване на лекарства? Или се бъркам?

Олекотен? Пробвай да си вземеш какъвто и да е антибиотик без рецепта например.

Link to comment
Share on other sites

Мина ми през главата, и реших да направя на дъщерята стаята по атрактивна, и с малко финанси повече изобретателност, се получи това:

 

https://youtu.be/8H8CgtPvSeo

Link to comment
Share on other sites

А сектора в Технополис имаше една и съща стока в продължение на над 10 години, без нито едно ново попълнение.

 

 

По-скоро почти без продажба.  :grin:

 

Никога, ама никога не си инсталирайте Heartstone на телефона... мъкаааааааааа как направих аз тази грешка!

 

Кой те би по главата изобщо да се замисляш за подобно идиотично действие?  :online2long:

 

Кво общо има силата на дадена музика с нейното качество не разбирам... та все се споменават... ама все тая.

 

Нищо по принцип, но нали знаеш...  :shy:

 

Видене, аз взимам Адвил с 400мг ибупрофен съвсем спокойно без рецепта, а Тайленола няма нищо общо с Адвила, защото е на основата на парацетамол.

Видене, с това направо изби рибата, братко. :lol:

 

Говорим за 600мг - явно има разлика. Тайленол и Адвил следва да ти помагат ако си настинал - така и никога лично аз не съм усетил грам ефект и от двете. Освен да съм резистентен към тях....

 

Кажи коя риба избих, тая в потока на голф игрището ли? Нима не го знаеш това?

Link to comment
Share on other sites

Ами, не съм сигурен точно, но така четох и реално има логика. Ако имаш 12" бас говорител в голямо тяло с много въздух в него, 30 вата усилвател няма да има нужната сила, за да го изтласка достатъчно силно, че да отиде до край и да се върне в изходна позиция на време за следващия удар на баса, от което де получава разминаване и се чува буботене вместо хубав и отчетлив бас. Не е ли така?

.

Ами не, не е така...ама ще обяснявам утре че сега е късно...
Link to comment
Share on other sites

ПС - реших да си озвучавам Хапартамента (долби-молби) и като видях цените за хубав ресивър и някакви по-сносни колони и ми настръхна косъма...

 

И аз преди една година бях на същия хал, и ми се завиваше свят от цените на ресийвърите и колоните. И след дълго лутане се реших и взех ТОВА изобщо не съжалявам хола ми е 6,5м на 3,5м и звука е прекрасен и доста плътен. Като го надуя да гледам някой филм и жената се прибира към 22,00ч от работа и още от входната врата на блока разбира че аз гледам филм, при положение че съм на 6-тия етаж  :lol: Само че когато го взех беше към 700лв без малко.

Вярно че марков ресийвър и хубави колони са много по-добре, но цената не си струва за апартамент. Лично мое мнение. Вярно че в колата ми е същата мощност като на домашното кино :punk просто обичам силната музика.

Link to comment
Share on other sites

Така си е, брат. И аз стигнах до извода, че толкова пари, изляти за такава техника при липса на възможност за наслада поради разбираеми причини са безсмислица. Просто няма как да й се порадва човек в блок с десетки комшии. Пък и с времето някак си ми минава мерака... Но някой ден в моята си къща ще инсталирам нещо, от което да вибрират вратите....  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Младенски, това блу-рей плейър с четири колони и бас ли е?

ПС. Трябва ми съвет. Майка ми си изпусна (във вода) ГСМ-а, който й взех от китайски online магазин преди 6 месеца. Суших го, молитви му хвърлях, не иска да запали... Въпросът ми е - да се занимавам ли въобще с изпращане обратно до Китай. Има ли възможност да ми уважат гаранцията, защото знам, че в България не го правят (за мокрен продукт) и някой бил ли е на моя хал да сподели малко инфо :)

Link to comment
Share on other sites

Младенски, това блу-рей плейър с четири колони и бас ли е?

 

ПС. Трябва ми съвет. Майка ми си изпусна (във вода) ГСМ-а, който й взех от китайски online магазин преди 6 месеца. Суших го, молитви му хвърлях, не иска да запали... Въпросът ми е - да се занимавам ли въобще с изпращане обратно до Китай. Има ли възможност да ми уважат гаранцията, защото знам, че в България не го правят (за мокрен продукт) и някой бил ли е на моя хал да сподели малко инфо :)

На някои батерии има нещо като стикер, който реагира на течност, т.е. ако си е променил цвета, няма да уважат гаранцията. А и като го отворят, пак ще видят и ще я откажат.

Link to comment
Share on other sites

Младенски, това блу-рей плейър с четири колони и бас ли е?

Да, това е + център, две предни, две задни и субуфер. Домашно кино 5.1 с оптичен вход и HDMI 

Един диск не съм му пуснал, вързал съм го с оптичен кабел към компютъра и с HDMI към телевизора и съм забравил звука е, както казах много приятен за ухото, особено за комшиите  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Тия домашни кина изобщо не могат да изкарат качеството на нормална колона. Просто нямат нужната акустика. Нямат и плътността на по-голяма колона заради малките пластмасови тела. Но пък всеки сам си преценя. Едни искат да им думка силно, други искат да се чувстват като на концерт - тихичко. Качествената колона може да изкара целия звуков диапазон без да е нужно да се усилва и да гърми.

 

Магданозе, стана утре вече. Обясни ми сега за басовете, че аз на няколко места това четох и както казах - има логика. :)

Link to comment
Share on other sites

Моментът, в който виждаш как пада оптиката на цял микро-район... И ти се свива ануса от неприятна тръпка...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...