Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ако още не сте си купили пробвайте за мигрената/синуитни обостряния инфрачервена лампа ;) по 50лв има... след 2 седмици курс всеки ден по 10мин обикновено има изключително благодатен ефект. Да не говорим, че помага при мускулни болки, разтежения и т.н. Наистина е прекрасна работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Видене, ти говориш за ибупрофен 600мг. Това е Ибупрофен 600мг. Аз няма как да знам на баба ти хапчетата с рецепта какво точно съдържат освен Ибупрофен 600мг, нали така?

Link to comment
Share on other sites

Видене, ти говориш за ибупрофен 600мг. Това е Ибупрофен 600мг. Аз няма как да знам на баба ти хапчетата с рецепта какво точно съдържат освен Ибупрофен 600мг, нали така?

 

1. Това лекарство също е СЪС ШИБАНА РЕЦЕПТА! (което фактически бе казуса на цялата дискусия)

2. Ако едно Ферари струва 300000 и някой ми каже, че предлага Шмерари за 30000 и е същото, някак си съществува тенденция да НЕ му вярвам. Въпреки че при лекарствата най-често имаме надцакване в цената 2, 3, 5 пъти само заради името, както е при Аспирина например. Та ти ако му вярваш - добре, аз лично - не.  

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, Виден говореше първоначално за Нурофен 600 мг...после смени на Ибупрофен 600 мг...абе с 2 думи - несериозна работа. :lol:

Друг е въпросът, че основното действие се дължи най-вече на активното вещество (в случая ибупрофена), а останалото са помощни вещества, които могат да се прочетат в листовката на всеки един марков продукт като Адвил, Нурофен и подобни. А доколко помагат и засилват действието помощните вещества - това само един Господ знае, а и самонастройката също е много важна. :))

 

П.П. И точно за 'Аспирин' не ми говори - щатският аспирин направо ти го подаряват...с доставката до вратата ми, хапчето ми излиза точно 1 цент. Само не ми казвай, че и от аспирина има разни турбо-варианти. :P

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, Виден говореше първоначално за Нурофен 600 мг...после смени на Ибупрофен 600 мг...абе с 2 думи - несериозна работа. :lol:

Друг е въпросът, че основното действие се дължи на активното вещество (в случая ибупрофена), а останалото са помощни вещества, които могат да се прочетат в листовката на всеки един марков продукт като Адвил, Нурофен и подобни. А доколко помагат и засилват действието помощните вещества - това само един Господ знае, а и самонастройката също е много важна. :))

 

Ако съм казал Нурофен съм сбъркал - за Ибупрофен става въпрос. Въпреки че ако не се лъжа Нурофен е май същото нещо. 

 

ЕДИТ: Мда - Нурофен е 100% ибупрофен. Все пак се извинявам за тази си ужасна грешка...  :grin:

 

====================================

 

Коста, тия лампи са много тъмна магия да ти кажа. Ние имахме една от тия безумно скъпите временно, така и не помогна особено за мигрената на майка ми. Но не знам, може в по-леки случаи да помага.... При всички положения без проба не трябва да се купува, особено тия дето са по 600-700 лева или нещо от сорта...

 

Изби ми колконка на Тошибата, трябва да ми намериш нова  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Въпреки че ако не се лъжа Нурофен е май същото нещо. 

 

Ей по това дето написа стана ясно, че хал хабер си нямаш от темата 'маркови лекарства vs генерици'. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали е с рецепта. Не пише.

 

2 хапчета Нурофен 400 (без рецепта) = 800мг ибупрофен. 800 > 600. Не знам каква е толкова дискусията. Ако искаш повече от някое лекарство - просто увеличаваш дозата. Друг въпрос е вече дали е здравословно.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали е с рецепта. Не пише.

 

2 хапчета Нурофен 400 (без рецепта) = 800мг ибупрофен. 800 > 600. Не знам каква е толкова дискусията. Ако искаш повече от някое лекарство - просто увеличаваш дозата. Друг въпрос е вече дали е здравословно.

 

Пише и още как - чети. 

При медикаментите принципа 2+2=4 далеч не винаги важи. 

 

Дядо Пламене, има един по млад, но по-умен от мене и тебе дядо - Гугъл. Всъщност той е още чичо. Питай го какво съдържа Нурофен. 

 

Чакай да ти спестя тоя труд, че може да те болят пръстите от артрит:

 

There are 11 variants of Nurofen, all of which contain the analgesic ibuprofen as an active ingredient.

 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, и аз му го казах същото, но той спори, че оня неговият бил някакъв супер-хипер-турбиниран, турбината качвала най-малко още 200 коня, та затова не можело да се равнява на 3х200 милиграма. :laughing1:

Видене, знам ПРЕКРАСНО какво съдържа всяко едно марково лекарство, което ми се е налагало да ползвам, а в случая ти попадаш в още по-голяма дупка, след като казваш, че твоето е генерик. А там го дават с рецепта, просто защото дозата му е тройна в сравнение с тази, която е на обикновения Ибупрофен. И те е завъртяла главата просто защото все едно си изпил 3 хапа по 200 милиграма обикновен Ибупрофен. Разбери, че Ибупрофенът е генерик без добавките, които ги има в останалите маркови лекарства, базиращи се на Ибупрофен + още 5-6 добавки.

Link to comment
Share on other sites

Пичуи, не сте добре :laughing:

Междувременно двата мола в милия ни град са евакуирани, защото някой се е обадил да каже, че има бомба, Централна гара също - честити събота и неделя :moon:

ПС - реших да си озвучавам Хапартамента (долби-молби) и като видях цените за хубав ресивър и някакви по-сносни колони и ми настръхна косъма...

Link to comment
Share on other sites

За това не мога да кажа, но съм пил по 2 нурофена форте и далеч нямат ефекта на тоя хап. Тоест нещо се не връзва. То по тая логика изпий 15 хапчета от слабия и няма файда да го има силния изобщо. Обезсмисля се и рецептата като цяло, след като спокойно може да се надрусаш с 3 блистера свободно достъпен, нали така? Като ти дам и го опиташ, ще го сравниш с другото, което пиеш. Аз хапчета мразя и пия само в краен случай. Това обаче силно ме впечатли като ефект, както и скоростна проява на ефекта. 


ПС - реших да си озвучавам Хапартамента (долби-молби) и като видях цените за хубав ресивър и някакви по-сносни колони и ми настръхна косъма...

 

И аз по тази причина отлагам тоя момент вече 8 години  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

ПС - реших да си озвучавам Хапартамента (долби-молби) и като видях цените за хубав ресивър и някакви по-сносни колони и ми настръхна косъма...

1200лв дадох аз за 2 тонколони с ресивер. С по-малко може да минеш, но ще е далеч от задоволително качество.

 

После още 400лв за събуфер. Забравих го.

Link to comment
Share on other sites

За това не мога да кажа, но съм пил по 2 нурофена форте и далеч нямат ефекта на тоя хап. Тоест нещо се не връзва. То по тая логика изпий 15 хапчета от слабия и няма файда да го има силния изобщо. Обезсмисля се и рецептата като цяло, след като спокойно може да се надрусаш с 3 блистера свободно достъпен, нали така? Като ти дам и го опиташ, ще го сравниш с другото, което пиеш. Аз хапчета мразя и пия само в краен случай. Това обаче силно ме впечатли като ефект, както и скоростна проява на ефекта.

 

Маркетинг, драги - друго си е да кажеш в рекламата "Супер Ефикасен Ибупрофен", който всъщност представлява единствено 3х200. Бих повярвал само ако ми говореше не за генерик, а за дадена марка, производителят на която има запазените права за помощните вещества, които е изследвал и решил, че подсилват ефекта на основното вещество.

Link to comment
Share on other sites

Маркетинг, драги - друго си е да кажеш в рекламата "Супер Ефикасен Ибупрофен", който всъщност представлява единствено 3х200. Бих повярвал само ако ми говореше не за генерик, а за дадена марка, производителят на която има запазените права за помощните вещества, които е изследвал и решил, че подсилват ефекта на основното вещество.

 

А ще повярваш ли като го пробваш тогава? Ако естествено ти действа по същия начин де. Откъде да те знам след толкова хиляди години какви главоболия си натрупал.....  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

По-скоро ти трябва да вземеш 3х200мг и да кажеш дали ефекта е същия, защото си пробвал голямото.

Link to comment
Share on other sites

1200лв дадох аз за 2 тонколони с ресивер. С по-малко може да минеш, но ще е далеч от задоволително качество.

 

После още 400лв за събуфер. Забравих го.

Бая пари са това... А аз си мислех, че с 500 лева ще мина :laughing:

Ще трябва да мисля сега схеми. Не съм се отказал още! :moon:

Link to comment
Share on other sites

По-скоро ти трябва да вземеш 3х200мг и да кажеш дали ефекта е същия, защото си пробвал голямото.

 

Именно това казвам - 2 броя Нурофен Форте не мога да ги усетя дето се вика. Имам предвид в сравнение с това. А от това 2 броя не смея да взема, защото имам чувството, че ще ме приспят.

Link to comment
Share on other sites

Бая пари са това... А аз си мислех, че с 500 лева ще мина :laughing:

Ще трябва да мисля сега схеми. Не съм се отказал още! :moon:

Аз взех само ресивер за 400. И е някакво чудо на техниката, защото е евтин, а не отстъпва по качество на по-скъпите. За 500лв - стерео усилвател втора ръка и колони втора ръка.

Link to comment
Share on other sites

Вие сте харни бре, аз искам да си направя сериозна система, като по принцип всеки от компонентите й е по над 800 кинта. До тонколони хич не съм стигал, но последните Jamo, които гледах, бяха по над бон бройката... То добре че го разтуриха тоя сектор в Технополис, че висях там с часове....  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Вие сте харни бре, аз искам да си направя сериозна система, като по принцип всеки от компонентите й е по над 800 кинта. До тонколони хич не съм стигал, но последните Jamo, които гледах, бяха по над бон бройката... То добре че го разтуриха тоя сектор в Технополис, че висях там с часове.... :laughing:

То цената не е гаранция за качество, особено в тоя сектор дето има колони по 4000лв бройката, които звучат като дъски с автоговорители Thunder за 15лв залепени на тях.

 

А сектора в Технополис имаше една и съща стока в продължение на над 10 години, без нито едно ново попълнение.

 

Моите са Ямаха. И колоните и ресивера. Вуфера е някакъв Чешки и го взех на черния петък на супер далавера, но при него голямо значение няма. Само да е достатъчно силен усилвателя, за да може да изтласка говорителя бързо, за да не се получава тътен.

Link to comment
Share on other sites

Само да е достатъчно силен усилвателя, за да може да изтласка говорителя бързо, за да не се получава тътен.

 

Това означава ли, че ако ми е слаб усилвателя и тихичко пусна на големите колони една дъъъълга гръмотевица, няма да я чуя реално? :))

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...