Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

За стока продавана в 2 различни магазина, на една и съща цена, при един и същи срок на изплащане през една и съща фирма за кредити 350лв разлика?!?!?!? Е баси договорките дето имат и едните и другите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

ПичУИ, пак спорите на вкус и на цвят, което знаем, че не води до никъде....

 

Води ето до тук =>  crap-hitting-the-fan.gif

 

 

 

 

 

 

 

Нали?

--------------------------------------------------------------------------------------

 

А липсата на институцията - Казарма, доведе до изключително високо общо покачване на нивата на педерзлъка (в общоприетия смисъл)и путкинщината.

Link to comment
Share on other sites

Води ето до тук =>  crap-hitting-the-fan.gif

 

 

 

 

Заеби оня ден тръгвам да кося и някви котки бяха осрали двора,и се случи горното :lol: 

Link to comment
Share on other sites

То пък като гледам някои ходилите какви са "примери" в живота...

 

Виж сега, Слакър, казармата не е вълшебна институция... Ако си роден кретен, трудно може да има промяна, освен ако не се остане постоянно вътре.... Но пък и роденият кретен след казарма знае нЕкои основни елементаризми.... 

Link to comment
Share on other sites

Ако при някакви форсмажорни обстоятелства държавата трябва да ни мобилизира, тези който не са се клели, какво става с тях. Това от факта, че по последни проучвания 25% от хората в България биха я защитавали. Това за сега добре, но след време, не ми си мисли какво може да стане...много майстори ще станат, пък няма кой да носи вар.

Link to comment
Share on other sites

Кой седнал да ми говори на Мисир!?!

Ти си я 'апнеш, ама си я прокарай и с некоя-друга 'кийка и сам ще се сетиш дали е кладница.... Мисир с мисира ти.....

Единствената кладница, която може да изглежда толкова безобразно е култивираната от Лекси, Метро и прочее, ама па тя няма нищо общо като вкус и аромат с истинската, дива Кладница. Ако ти се яде такава гъба, то тогава трябва да си я береш в късната есен и началото на зимата и расте само по дървета, които умират или са вече мъртви, но с кора. Освен това, тия дървета трябва да са по места с висока влажност (брегове на реки) и да остават продължително време в мъгла, преди да ги огрее за кратко есенното слънце.

 

П.п. Аз си имам едно местенце, дето му викам Фризера и зимата като разбуташ къде половин метър сняг и си береш прясна гъба :))

 

П.п.2 Брал съм си и за Нова година, замразена, направо от дънера.

Link to comment
Share on other sites

Тази гъба специално я гледа един тип в село в чували със слама, доколкото чух. Опържена с масло е УБИЕЦ. В момента плющим с баща ми. Мисир.  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Тази гъба специално я гледа един тип в село в чували със слама, доколкото чух. Опържена с масло е УБИЕЦ. В момента плющим с баща ми. Мисир.  :grin:

Култивирано лайно :sick  !

Следващия път, когато се престрашиш да ми дойдеш на гости ще разбереш какво съм имал предвид в предното си писание.....

Link to comment
Share on other sites

Култивирано лайно :sick  !

Следващия път, когато се престрашиш да ми дойдеш на гости ще разбереш какво съм имал предвид в предното си писание.....

 

Забравяш, че си носил от тия кладници у нас и добре знам за какво иде реч. Ама нали си мисир, не обръщам внимание...  :grin:

 

======================

 

Как ми се ще да ме заключат тия в спалното си....  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

11012736_839223732824035_636041768712762

Link to comment
Share on other sites

Забравяш, че си носил от тия кладници у нас и добре знам за какво иде реч. Ама нали си мисир, не обръщам внимание...  :grin:

 

======================

 

Как ми се ще да ме заключат тия в спалното си....  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

11012736_839223732824035_636041768712762

Нямам такъв спомен..... Най-много да съм ти донесъл някое бурканче с маринована кладница,.... Щот не друго, ами прясната си я хапвам само вкъщи, кат един ми ти истински сибарит :shy:

 

П.п. Па от тия жълтите.... Нали знаеш какво казват истинските китайски лечители за това, което се случва с чурката ти?

Link to comment
Share on other sites

Нямам такъв спомен..... Най-много да съм ти донесъл някое бурканче с маринована кладница,.... Щот не друго, ами прясната си я хапвам само вкъщи, кат един ми ти истински сибарит :shy:

 

П.п. Па от тия жълтите.... Нали знаеш какво казват истинските китайски лечители за това, което се случва с чурката ти?

 

Именно маринована плющяхме с ципураки. В тоя ред на мисли скоро не сте ми гостували... 

 

Виждам ,че не си погледнал ТОЗИ клип точка 8.

Link to comment
Share on other sites

Корейския съвсем малко ми куца, иначе веднага да съм се кандидатирал.

 

11255858_348238505365526_233288187489904

Аз на четири-пет ракии и двата езика ги владея перфектно!

Ето и доказателство => 另一個倒 Lìng yīgè dào и 다른 부어 daleun bueo  :))

 

П.п.

Виждам ,че не си погледнал ТОЗИ клип точка 8.

Едитнал си Бай-х♚й....

Ако искаш...., мога да ти дам телефона на .... елегантната дама..., та и тя да ти обясни точно какъв клякав МИСИР си, а?

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш...., мога да ти дам телефона на .... елегантната дама..., та и тя да ти обясни точно какъв клякав МИСИР си, а?

 

Не искам да я притеснявам... И без това ежедневно се бори с мисир... Не е лесно... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Не искам да я притеснявам... И без това ежедневно се бори с мисир... Не е лесно... :grin:

Ти пък от къде знаеш, че не е лесно....? Да не би да си говорил с Даринка, ъм? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Корейския съвсем малко ми куца, иначе веднага да съм се кандидатирал.

Хахахаха, 400-500 кинта за "софтуерен специалист" с корейски и китайски. Якоооо! Да хващат направо някой севернокореец, ще им излезе доста по-евтино. Три паници ориз дневно и две-три сушени цаци.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Скрийншота е фотошопиран, няма какво да се коментира.

Тъкмо мислех да изкоментирам, че на такава заплата могат да вземат студент 1ви курс задочно... някъде от Русенския университет примерно. Защото то в Пловдив на такава заплата хора с над 6 месеца опит не се намират, камо ли да знаят всичкото написано, а пък с корейски могат да пробват с 1 нула отгоре, но не е добре да хранят особени надежди. За 5к в долари или евро имат НЯКАКЪВ шанс до 6 месеца да намерят човек. В Пловдив. За София с този корейски ще трябва малко по-добре да се постараят, но за до към 8-9к в евро могат да намерят човек.

Link to comment
Share on other sites

А има ли човек в БГ, който да ги владее двата езика. Аз сред моите познати имам само 1, който може да говори и до някъде да пише на Японски. Това е лудница

Link to comment
Share on other sites

Има. Познавам 3-ма. Единият емигрира в Китай, защото му предложиха наистина хубави пари(някъде около милионче-милионче и половина зеленки), а човекът е млад - 37г., но е наистина отличен специалист, което е странно, при положение, че май има-няма 7 години опит по специалността си(хидро-инженер)... Последния път, като се чухме, каза, че вече е началник на някакъв много голям проект хидровъзли...Е, има го и дерта с Партията... :D

 

Ред. Сега се сетих и за един друг, с когото се запознах в Англия, освен китайски и корейски, говори и японски - карал е някакви специализации по роботика в Япония. Мрежови инженер.

Link to comment
Share on other sites

Тая сутрин станах рано, за да потичам по крайбрежието на Арабско Море. В 7:10 температурата беше около 30 градуса. Обаче след кросчето (и банята) бях буквално нов човек. Дано успея да си го създам като навик :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...