Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Тия домашни кина изобщо не могат да изкарат качеството на нормална колона. Просто нямат нужната акустика. Нямат и плътността на по-голяма колона заради малките пластмасови тела. Но пък всеки сам си преценя. Едни искат да им думка силно, други искат да се чувстват като на концерт - тихичко. Качествената колона може да изкара целия звуков диапазон без да е нужно да се усилва и да гърми.

 

Магданозе, стана утре вече. Обясни ми сега за басовете, че аз на няколко места това четох и както казах - има логика. :)

Не съм много съгласен с това ти мнение w00x-e. Човешкото ухо е толкова недоразвито че не може да улови разликата, особено ако е тихичко, виж когато се вдигнат децибелите тогава има вероятност да се усети, при животните е друго особено при някои бозайници които долавят шум на 10-ки километри.

Така че според мен, (пак казвам мое мнение) за апартамент не си струва парите, виж ако е на село или някое малко градче в къща с голям двор, и на достатъчно разстояние от комшиите така, че да не им вибрират прозорците, там си ЗСЛУЖАВА  :thumbsup: . На Калофер каква система имах Jamo вярно стерео беше но такъв звук, падаше маджуна от прозорците, но се наложи да я продам за да замина за Пловдив. И така, толкова по уредбите за апартаменти.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Младенски, Ангел е прав, защото не говори за мощност, а за обем на телата и качеството на възпроизвеждане. Ти пък си прав от друга страна, че на много от хората слухът им е или недоразвит, или закърнял...но от друга страна има хора, които с това си вадят хляба и си пазят слуха - от опита на годините и работата със звук, те могат да чуят такива неща, които средностатистическият човек изобщо няма да долови. Та всичко е много относително...и затова си има за всеки вкус - различна по цена и качество аудио система. :))

Link to comment
Share on other sites

По принцип човекът може да чува от 16 херца до 20 000 херца, но в редки случаи...обикновено е от 20 до към 16 000...като и там зависи...а за качествено аудио можем да поговорим доста...като започнем от материала, от който е изработен говорителя и стигнем до компонентите вложени в даден усилвател...темата е толкова широка, колкото спектъра на чуваемост за хората...даже още повече..има доста параметри от които зависи качеството на звука...източник, усилвател, озвучително тяло...и всяко едно от тях със съответните му характеристики...

Принципно няма никаква връзка на мощността и как даден говорител бива изтласкан от нея...много е важно, на първо място, в какъв обем е сложен дадения говорител, как този обем е уплътнен, от какъв материал е направен (ПДЧ, МДФ, бук, дъб, габър, гранит, мрамор). После започваме да си говорим за чувствителност на говорителя, после за филтрите, и чак тогава отиваме на захранващата го мощност, която няма много общо с качеството на звука..и още доста работи мога да изпиша, но сега дращя от тела и клавиатурата ми е толкова дребна, че ме нерви адски много...като се докопам до комп, може да попиша повече...

Наздраве!

Link to comment
Share on other sites

Пичове, аз не съм аудиофил, въпреки че чувам много добре :) - отчитам го на факта, че като малък почти всяка болежка ме удряше в ушите и без майтап - чувам по-добре от повечето хора, които познавам, НО не съм придирчив откъм звука - важното е да постигна т.н. 3д ефект - да поставя 2 колони пред мен и 2 зад мен, за да чувам отвсякъде + лек бас. Такава система би трябвало да ми свърши работа, нали?

Link to comment
Share on other sites

Това, че чувам прилепите, прави ли ме добре чуващ?

 

Защо тази нощ дават Време разделно? Точно тази нощ?  

 

Хонорара на Мейуедър. Бъркам ли или в свръхтежка категория не е имало такива цифри и защо?

 

Тоя е бит от Сарафа, ако добре си спомням. Пикам им на цифрите - виж де е Сарафа сега. Без коментар....

Link to comment
Share on other sites

Защо тази нощ дават Време разделно? Точно тази нощ?

 

 

Тоя е бит от Сарафа, ако добре си спомням. Пикам им на цифрите - виж де е Сарафа сега. Без коментар....

Да, разбрах. Плувна на всякъде тая новина от преди 20 години. Общи взето не ме интересува. Имал ли е избор - имал е. Преебал ли е нещата - да. Сега не е редно да се жалва докато другия както се изрази - получих 9 цифрен хонорар. Чета и как се жалва Пакяо. Също като Пулев. А фактите са, че Мейуедър е все още непобеден и взе сума, която и с парите на внуците ми няма да доближа. В същото време Кличко буквално взе пари за семки.
Link to comment
Share on other sites

Пичове, аз не съм аудиофил, въпреки че чувам много добре :) - отчитам го на факта, че като малък почти всяка болежка ме удряше в ушите и без майтап - чувам по-добре от повечето хора, които познавам, НО не съм придирчив откъм звука - важното е да постигна т.н. 3д ефект - да поставя 2 колони пред мен и 2 зад мен, за да чувам отвсякъде + лек бас. Такава система би трябвало да ми свърши работа, нали?

При мен е така зад холовата гарнитура са двете задни колони, отпред от ляво и от дясно на телевизора на около 1м са предните две колони, над телевизора е центъра, който предава фронталния звук на екрана, и от дясно долу е буфера.

Като си пусна blu ray филм от компютъра на 3D и ти казвам става лудница от ефектите, щерката от време на време заляга  :laughing: когато прелети нещо отзад и се появи на екрана. Мен му устройва идеално, и чувам и виждам перфектно.  :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Хонорара на Мейуедър. Бъркам ли или в свръхтежка категория не е имало такива цифри и защо?

Не е имало просто Мейуедър е по-атрактивен и знае по-добре как да се продава и маркетира на пазара... Кличко, Пулев и въобще сегашните свръх тежки са толкова скучни боксьори, че дори в Щатите, където доста гледат бокс, не ги ебават много много... Аз в Съботата останах до 6 и нещо да гледам мача на живо го даваха по Первъй канал. Ето клипче на целия мая

Link to comment
Share on other sites

Не е имало просто Мейуедър е по-атрактивен и знае по-добре как да се продава и маркетира на пазара... Кличко, Пулев и въобще сегашните свръх тежки са толкова скучни боксьори, че дори в Щатите, където доста гледат бокс, не ги ебават много много... Аз в Съботата останах до 6 и нещо да гледам мача на живо го даваха по Первъй канал. Ето клипче на целия мая

Явно знае и да печели. Сега остава след като прекрати кариерата си да не обяви фалит.

Link to comment
Share on other sites

Явно знае и да печели. Сега остава след като прекрати кариерата си да не обяви фалит.

Чак пък да обяви фалит :D

Link to comment
Share on other sites

Чак пък да обяви фалит :D

Това за мен е най-възможния сценарий ;). Дори баща му от това се притеснява. 60% от баскетболистите обявяват фалит до 5-тата година след края на кариерите им. Щото стотиците милиони спират да идват, но разходите не спират. Да не забравяме, че все пак е негър и обича всичко да блещука ;).

Link to comment
Share on other sites

Стефчо, някои негри са падали в коритото с варта кат малки, та това не е на сто процента!

Link to comment
Share on other sites

Поредната трагедия с безрасъдни моторджии - убито момче в Мирово, мозък по асфалта.... След малко ще обработя видеото... Всичко ми се обърна направо. Тази вечер едно семейство е почернено.... 

Link to comment
Share on other sites

Това за мен е най-възможния сценарий ;). Дори баща му от това се притеснява. 60% от баскетболистите обявяват фалит до 5-тата година след края на кариерите им. Щото стотиците милиони спират да идват, но разходите не спират. Да не забравяме, че все пак е негър и обича всичко да блещука ;).

И това го има, но той е изкарал доста повече от баскетболистите - тази година 200+ милиона предните по 100+ :)

Link to comment
Share on other sites

Днеска се качвам в 102 в София и отивам да си купя билетче от шофьора.В насрещното има плътна колона.И капута с мотора решава,че е над другите и си праши с пасажер срещу рейса.Вчера пък по подбалканския имаше към 20-30 мотора.Еми такива простотии вършат и след това винаги другите са им виновни. 

Link to comment
Share on other sites

А Лоджитек се отказали от бизнеса с мишки. Запасявайте се докато има. Че после само разни смотани недомислици ще трябва да купуваме.

Ама така е, като правеха неща издържащи години.

Link to comment
Share on other sites

А Лоджитек се отказали от бизнеса с мишки. Запасявайте се докато има. Че после само разни смотани недомислици ще трябва да купуваме.

Ама така е, като правеха неща издържащи години.

Къде го прочете това ? 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...