Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Сега не че нещо, ама хубава ракия, добре отлежала може да съперничи на хубаво уиски и хубав коняк. Зора е, че трудно се намират 15+ годишни ракии, правилно отлежали в бъчви.

 

То всъщност и ракията и коняка са гроздови дестилати...

 

А интересен е факта, че 15+ годишно уиски е доста по-евтино от 15+ годишен коняк

 

15+ годишна ракия още не съм опитвал. Мисля, че беше 9 годишна онази, която ми донесе Галин и верно беше много арна.

 

За мен хубавия алкохол трябва да има вкус и аромат и да липсва онзи рязък вкус на спирт. Градуса трябва да го чувстваш в хранопровода, а не по езика. Поне на мен така ми харесва. Нямам претенции да съм голям разбирач. Само съм опитвал това и онова от лиготия.

Всъщност конякът е винен дестилат, който в последствие отлежава между 2 и 15-20 години за да стане Коняк. Та си има сериозна разлика в технологията на двете напитки. Отделно, че коняк може да се прави само от два сорта грозде (в съответните пропорции). Колкото до онази ракийка... Твърде е възможно е и да е нейде, къде петнаесете, понеже човекът, който я е варил (по времето, когато ти я донесох) вече не е между живите от 8-9 години, а не е варил ракия през последните две години от живота си.

А по отношение на описаните от теб качества на доброто питие съм на СТО процента съгласен!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Бях те помолил да ми запазиш от тази ракийка, мисирино.... 

Та ти с тази ракийка се вкара в Год мод ОНАЗИ вечер бе, Мисир!

Ама споко. Има още към двеста литра, обаче колегата е в Холандия в момента и не е ясно кога ще мога да взема пак.

П.п. Не, че нямам тука едни скатани две кила де...... :shy:

Link to comment
Share on other sites

Аз добре знам, че пихме от нея - за чий чеп мислиш поисках да запазиш.... Тя е толкова 'арна, че изкарва руския военен хор и изтегля без помощни средства танк от площада.... 

 

Тоя гергьовски дъжд е злато, но ми съсипва работата в двора....

Link to comment
Share on other sites

Мхъм злато е :) Баща ми реши да напръска и след 15 мин заваля.Добре,че има още 1/2 пръскачка разтвор.

Link to comment
Share on other sites

Аз тоя чеп го ядох преди 2 седмици с едно шибано облаче, което точно в моя чест удари за 5 мин да измие. А ти на баща ти му кажи, че сутрин не се пръска. 

Link to comment
Share on other sites

Това с изключение на водката разбоира се, защото там основното в технологията е чистотата и вкуса на водата плюс перфектната филтрация. :)

Водката никога не съм я харесвал като питие. Като добавка към мезе става или като средство да се нарежеш.. но не мога да се насиля да я причисля към хубавите питиета, нищо че има водки по 50+ кинта бутилката...

Link to comment
Share on other sites

Водката никога не съм я харесвал като питие. Като добавка към мезе става или като средство да се нарежеш.. но не мога да се насиля да я причисля към хубавите питиета, нищо че има водки по 50+ кинта бутилката...

 

На тебе ти е простено, миличък..... 

 

=========================================================

 

В тоя ред на мисли гергьовският дъжд създава такава пивка обстановка..... Направо ми иде да потегля към хижата на Марица, където със сигурност питиетата не са спряли..... Въздържам се само защото знам, че там минималния престой е 48 часа....  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

И какво от това? Не може ли да му се "порадваме" ако няма да е хит за 3 поколения напред?

Link to comment
Share on other sites

Целта на тия парчета не е да ти осмислят живота, ми в рамките на 3-5 минути 3-4 пъти максимум да вкара някакво разнообразие.

Link to comment
Share on other sites

Радвайте му се. Аз му се порадвах 15 секунди. Вече го забравих.

Колко ли ти е гадно вечер в някое от онези заведения...

Link to comment
Share on other sites

Unleash the Kracken!!!!

 

Всъщност е "Release the Kraken". :lol:

А всъщност.

Unleash_963976_518904.jpg

Link to comment
Share on other sites

Стефчо си е прав, що пък всички трябва да харесват ракия, аз също не я харесвам и предпочитам дори посредствена водка пред нея, пробвал съм доста видове ракия, включително и на разни мастер йода казанджии, отлежавали в нам’си кви бъчви ми.... не ми харесва мирише ми неприятно. 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...