Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

По-добро от Хитачи няма. Както всяка марка си има типове и Хитачи не се различават. Факт е че Хитачи имат най-малък процент на дефекти и няма дейта център, който да не използва хитачи :)

 

As of the end of December 2013, Backblaze had 12,765  Seagate drives, 12,956 Hitachi drives, and 2,838 Western Digital drives. These drives are not all the same age — some are almost four years old, while many were installed in the past year. The odd numbers are because Backblaze basically buys whatever drive offers the most competitive dollar-per-gigabyte ratio, with reliability being a secondary factor. For most of the last four years, Seagate and Hitachi have offered the best price-per-gig, with Western Digital Red drives only now becoming a viable option for Backblaze.

 

hard-drive-annual-failure-rate-hitachi-s

hard-drive-survival-rate-in-months-hitac

 

Хитачи общо взето кастфоните и касетките им са шир потреба. Тия изроди правят самолети, корабни двигатели и военна техника и какво ли още не. Нямат лабао :)

Link to comment
Share on other sites

Замирисва ми на нещо такова:

 

WD 2TB 7200 64MB SATA III WD2003FZEX Black, сега остава да видим цената на АДРОИТ от 166 $ дали е добра. Ще има отстъпка от нея де...

Link to comment
Share on other sites

Имам 500ГБ Хитачи сата диск на машината за торенти в момента е на 43117 часа и няма никакви проблеми, оказа се че и другия оцелял диск на машината за занимавки е пак Хитачи, но 80гб ата. И двете машини са с Убунту, а убунтуто се слави с апетита си да хруска дискове

Link to comment
Share on other sites

Не виждам причини. Досега нямам оплаквания от тях. На моя приятел отстъпката не я знам точно, като че ли е 10%.

 

Прегледах нашите доставчици. Най-голям избор дискове има при ЖАР, след това са ПИК... Хитачи има само при ЖАР и на тия цени мога да им кажа "много поздрави". 2ТБ диск Хитачи ми го дават по-скъпо от 2ТБ сървърен диск на Уестърн при еднакви параметри. Ай сиктир. Доста хваща око с жената си от под 150 лева 3ТБ външен на Уестърн, MyBook essential, USB 3.0... При ПИК пък сенита на Сийгейт са убиец. 3ТБ е колкото 2ТБ Уестърн в ЖАР. Размисли и страсти.... 

 

И понеже дискове не съм купувал от много години и съм станал лаЙк, какъв е тоя параметър 6гб/с, ще рече САТА3? И моето старо дъно Asus M2N32-SLI Premium ще има ли проблем със САТА3?

Link to comment
Share on other sites

Нали все пак знаете че тук говорим за десктоп системи, а не за сървърни?

И аз съм с две ръце за WD. Сеагейта трака като дизел vs модел на Тесла.

Link to comment
Share on other sites

Предвид факта, че вече втори диск 500ГБ на Сийгейт умря, повече не мисля да купувам такива. Интересно е, че 320-ката ми си работи още, дип че е над 7 годишна и е най-старият активен хард по системите ми... Сега обаче почвам да треперя и на 1.5 ТБ, защото от около година стартирам с предупреждение да го сменя веднага, защото не му работел SMART-а... Та Сийгейт колкото и да са евтини - мерси, вече не са това, което бяха. 

Link to comment
Share on other sites

Аз гледам 2ТБ в момента. 320 лева някак си са много за нормален диск, при положение, че на Уестърн за тая цена вземам сървърен. Както казах обаче, тепърва ще има размисли и страсти.... 

Link to comment
Share on other sites

Мисля да приключа с покупката на дискове от БГ, с изключение на спешните случаи.

Newegg вече доставят до UK, а от там до тук е 2 лв./кг... само Warten му е майката


Виж напр. тази оферта: Western Digital Red NAS Hard Drive WD30EFRX 3TB IntelliPower 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5" NAS Hard Drive

Link to comment
Share on other sites

Тука тоя диск в ЖАР е 244 лева - ако имаш авер с отстъпка и вартенето се обезсмисля. Освен всичко друго, аз си вземам и читава фактура, защото ДДС-то го прибирам. И освен това червена серия - силно рискова схема. Ся зора е, че 3ТБ черен е на цената на 2ТБ сървърен...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Минал съм през почти всички марки - Seagate, WD, Hitachi, Samsung и като че ли съм най-доволен от Хитачи. Като цена - качество за мен са най-добри. От Seagate вече малко бягам, защото 3 диска са ми се разваляли от тази марка.

Видене, ако не ти се дават много пари, помисли за този диск - http://erabg.com/products/details/part/2TB-TOSHIBA-64MB-SATA3/

Сата 3 е, но няма да имаш проблеми с твоето АРХАИЧНО дъно :D

Въпреки че аз и преди съм го казал - ако някой иска да разбере що е то бързина - за primary SSD, за secondary - HDD

Link to comment
Share on other sites

Имам една преносима Тошиба от която бях много доволен, но тази година си отиде... Ту работи, ту не работи и дори не знам какво му е. Отказва да чете понякога, едвам изпразних всичко важно от него. В момента единствения нов хард е на лаптопа. И ако и той замине (а тази година вече ВСИЧКО е възможно мама й каръшка) и ще се изпари целият ми видео и фотоархив от 12 години насам. А за Хитачи нямам против хвалбите - имам против цените. 

 

И дъното ми си е много хубаво!  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

За теб няма ли Гугъл драйв? 15ГБ фрее и можеш да си купиш още 100GB - 2$, 1TB - 10$ месечно с което тотално си решаваш проблема с фотографиите, които трябва да пазиш. 

Link to comment
Share on other sites

Елементарно - съхранение на 3-4 места. За пространство се плаща само тогава, когато това пространство вади пари. Иначе си е пълна идиотщина. 

Link to comment
Share on other sites

Елементарно - съхранение на 3-4 места. За пространство се плаща само тогава, когато това пространство вади пари. Иначе си е пълна идиотщина. 

 

Минал съм го този етап с 3-4 места. А пари се дават и за удоволствие иначе ставаш техен роб.

Link to comment
Share on other sites

На мен зелен 2тб WD почна да отказва, ама май е от проблемите които имах със захранването. Старите баракуди на СГ са железни - една 320гб ми върти торентите 6-7 години вече, За сега е ОК. Сега съм решил да взимам черна серия 2тб на WD, че новите СГ много ги псуват, а като гледам и тестове и статистики, не са 1 и 2-ма стигнали до заключението, че не стават.

Червените ВД ги дават, че са предназначени за райд - даже май са на 5400 оборотите. Синята серия е стабилна, но нямат големи дискове - макс 1ТБ. Черните се водят най-стабилни, бързи и с 5 години гаранция. Само ,че са по=шумни защото нон стоп са на 7200 оборота, а другите като зелената серия примерно ги променят според натоварването.

Link to comment
Share on other sites

За 2.5" SATA дисковете мога да говоря доста, защото ползвам доста лаптопи и имам 8 такива диска (различни марки), но щом става дума за десктоп машини, също бих могъл да споделя някакви впечатления, понеже имам няколко средни по големина 3.5" SATA диска (пак от различни фирми) - Hitachi 500 GB - работи идеално от доста време (малко шумен) ; WD Black - имам 2 диска по 640 ГБ (без забележки за каквото и да е...производителност, стабилност, шум и т.н.) ; Seagate - ползвам безпроблемно няколко техни диска от по-старите серии, с изключение на един от най-старите, който напоследък натрупа 4 лоши сектора, но накрая ги застопори...като цяло нямам оплаквания, изключая серията им с фалшивия фърмуеър, заради който ми отиде безвъзвратно един чисто нов 500 GB ; имам и един IBM, който е доста бавничък, понеже е стара серия.

Link to comment
Share on other sites

За $1 еднократно, dropbox може да се направи 18 GB. Имам три такива акаунта.

 

Тъй, тъй, но на мен ми трябват около 60-70 гиги само до момента...

 

Минал съм го този етап с 3-4 места. А пари се дават и за удоволствие иначе ставаш техен роб.

 

В нашто село има една много хубава приказка - ПАРИ ЗА ГЛУПОСТИ НЕ ДАВАМ. Забележи, ЗА ГЛУПОСТИ, това няма общо с удоволствието.

 

Старите баракуди на СГ са железни - една 320гб ми върти торентите 6-7 години вече, За сега е ОК. Сега съм решил да взимам черна серия 2тб на WD, че новите СГ много ги псуват, а като гледам и тестове и статистики, не са 1 и 2-ма стигнали до заключението, че не стават.

 

Старите са бетон просто. Навремето пред мен никога не е стоял въпроса какъв хард ще взема, само колко голям. Но от 500гб-те насам имат проблеми и нямам намерение повече да си късам нервите. 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...