Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

А не може да се отрече и предимството от 5години гаранция при WD ;) Моя нещо е почнал да зацикля та като свърша QA курса ще го върна да го прегледат.Реално могат ли нещо да направят или да не си гобя изобщо времето ? Купих го от един магазин в София.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Аз така и не разбрах, важна ли ти е информацията или не :) Ако е що не шитнеш един raid 1?

 

The NVIDIA nForce 590 SLI™ chipsets incorporate six Serial ATA connectors with high performance RAID functions in RAID 0, 1, 0+1, 5 and JBOD. The Silicon Image controller provides another two Serial ATA connectors for RAID 0, 1, and JBOD functions. This motherboard is the ideal solution to enhance hard disk performance and data back up protection without the cost of add-on cards.

 

Ако не ти е важна, скочи на една чернилка и готово. Поне гаранцията е голяма.

Link to comment
Share on other sites

Подкрепям Ицо. Минаха времената, когато цялата нужна информация трябваше да бъде на харда. Ползвам Гугъл драйв откакто излеза, дропбокса от около 2 години и си поддържам само необходимите неща на компа. Всичко, което е за архива, ми е по виртуалните дискове.

Link to comment
Share on other sites

cloud.mail.ru => 100 gb за без пари.

pcloud с изпълнение на няколко таска става от 10гб на 19гб.

 

Всички документи и снимки и на мен са ми в облаците. Само разни филми и незначителни файлове не са бекъпнати...

Link to comment
Share on other sites

Ами всичко се случва - ако утре фалира или започне да ти иска пари за достъп до нещата ти? (пресен пример - Imageshack)

 

Винаги ще предпочитам да си държа нещата на 2-3 мои компютъра, отколкото някъде "във въздуха", където освен всичко друго могат да бъдат видяни не само от когото аз искам. 

Link to comment
Share on other sites

Не схващам за какви дискове Hitachi говорите като отдавна няма такива, по-точно дисковете нямат нищо общо с холдинга Hitachi. Има HGST (бившите Hitachi Global Storage Technologies), които в момента са собственост на Western Digital.

Link to comment
Share on other sites

Ами всичко се случва - ако утре фалира или започне да ти иска пари за достъп до нещата ти? (пресен пример - Imageshack)

 

Винаги ще предпочитам да си държа нещата на 2-3 мои компютъра, отколкото някъде "във въздуха", където освен всичко друго могат да бъдат видяни не само от когото аз искам. 

 

+1 

Аз също не моА да се доверя до толкова на clоud backup че да си кача всичко там.....добрият стар преносим диск ми се вижда доста по-разумен вариант. Особено пък като SSD-тата поевтинеят достатъчно никъв шанс да ползвам cloud услуга. 

Link to comment
Share on other sites

Не схващам за какви дискове Hitachi говорите като отдавна няма такива, по-точно дисковете нямат нищо общо с холдинга Hitachi. Има HGST (бившите Hitachi Global Storage Technologies), които в момента са собственост на Western Digital.

 

Има и още как - цяла гама се продават  :grin:

 

+1 

Аз също не моА да се доверя до толкова на clоud backup че да си кача всичко там.....добрият стар преносим диск ми се вижда доста по-разумен вариант. Особено пък като SSD-тата поевтинеят достатъчно никъв шанс да ползвам cloud услуга. 

 

Виртуалните драйвове са много удобни за шерване с близки и роднини по чужбина и дотам... 

Link to comment
Share on other sites

Много пресен пример за "надеждните" cloud услуги е изтичането на доста пикантни снимки на Дженифър Лорънс, Кейт Ъптън и много други... Пък вие ги хвалете облаците...

Link to comment
Share on other sites

Ами всичко се случва - ако утре фалира или започне да ти иска пари за достъп до нещата ти? (пресен пример - Imageshack)

 

Винаги ще предпочитам да си държа нещата на 2-3 мои компютъра, отколкото някъде "във въздуха", където освен всичко друго могат да бъдат видяни не само от когото аз искам. 

Ами моето синхронизиране в двустранно. Т.е. всичко го имам и на харда във всеки момент. Точно за ситуациите като с твоя Seagate, облака е много полезен.

Иначе ти винаги можеш да си използваш външни хардове за backup, но за важни документи и снимки облаците са решението. 

Да ги имаше преди години, нямаше да си изгубя 90% от снимките на бала  :nugget:

Link to comment
Share on other sites

Публичният облак крие редица рискове, някои от които вече бяха споменати. Има нелоши решения за персонални облаци, които до голяма степен могат да се използват като компромисно решение. Става въпрос за най-обикновен RAID-1 NAS с подходящ софтуер за персонален облак, който в комбинация със стабилна интернет връзка може да се доближи до идеята за почти перфектния персонален облак. :)

Link to comment
Share on other sites

...

 

Колега, припомни ми следващия път като те видя да те шамаросам :) Как може да взимаш сини и зелени дискове. Това са лайна с променливи обороти, като те самите даже не знаят с колко работят. Възможно най-скапаните дискове са това. И евтини... и да не стават за райд защото са некадърно изпълнение и контролера започва да отчита грешки като се опита да синхронизира взимането на данните от повече от един такъв.

 

Червените и те са на 7200 оборота. Разликата с черните е доста малка.

 

Сийгейт си стават но вариантите за сървъри. SAS дисковете им примерно са си ок.

 

cloud.mail.ru => 100 gb за без пари.

pcloud с изпълнение на няколко таска става от 10гб на 19гб.

 

Всички документи и снимки и на мен са ми в облаците. Само разни филми и незначителни файлове не са бекъпнати...

 

pcloud са едни млади и зелени момченца, които с един колега преди няколко месеца им наливахме акъл как се прави security и защо някои неща е добре да минават през https... и да не са в url-a всички данни. Доста време им трябваше докато стоплят за какво им говорим, после половината неща ги игнорираха с тезата "ами че това си е вашия компютър, защо ще давате url-и ей тъй"...

 

Аз също не моА да се доверя до толкова на clоud backup че да си кача всичко там.....добрият стар преносим диск ми се вижда доста по-разумен вариант. Особено пък като SSD-тата поевтинеят достатъчно никъв шанс да ползвам cloud услуга.

 

Това изказване беше толкова лаишко, че ми е трудно да започна дори да обяснявам. ССД-тата са бързи... и ненадеждни. Данни в облака е нещо съвсем отделно. Прави се по следните причини:

1. синхронизация на няколко машини и/или устройства (няколко компютъра, телефона, таблети и т.н.)

2. архив на данни на съвсем различно място (защото токовите удари не прощават и шанса да ти заминат всичките дискове, вързани към компютъра е право-пропорционален на силата на токовия удар)

3. преносим диск е далече по-податлив на загуба на информация отколкото облака - изпускане/удар, загубване и други.

 

Виртуалните драйвове са много удобни за шерване с близки и роднини по чужбина и дотам...

 

И ти нищо не разбираш забелязвам.

 

Я да те питам - колко струва един диск? А колко често го сменяш? И колко можеш да разчиташ на него? За 100 евро на година DropBox ти дават 1тб, а майкрософт ти дават 1тб + office 365 за $84. Като се замислиш изобщо не е чак толкова лоша сделката.

 

Много пресен пример за "надеждните" cloud услуги е изтичането на доста пикантни снимки на Дженифър Лорънс, Кейт Ъптън и много други... Пък вие ги хвалете облаците...

 

В случая се оказа следното

 

1. незнанието на потребителя, че изтриването на снимка от устройството не я изтрива от облака

2. некадърността на потребителя да си сложи по-сложна парола и съответно "прецакването" на защитата чрез dictionary атака. Смях в залата.

 

Публичният облак крие редица рискове, някои от които вече бяха споменати. Има нелоши решения за персонални облаци, които до голяма степен могат да се използват като компромисно решение. Става въпрос за най-обикновен RAID-1 NAS с подходящ софтуер за персонален облак, който в комбинация със стабилна интернет връзка може да се доближи до идеята за почти перфектния персонален облак. :)

Публичния облак си е много добре за повечето неща. Аз не бих доверил на никой строго секретни военни данни, нито нещо друго, където е необходима висока степен на секретност (всъщност такава машина не бих я включил изобщо в интернет), но нормални документи, музика и т.н. спокойно може да се качват където ти падне. Всъщност музиката дори на pcloud може да се качи.

 

А за персоналните облаци и NAS - човека не му се дават $200 за диск ти му говориш да се бръкне $500 + дисковете отделно :P

 

Отдавна ползвам github за личните си проекти и съм безкрайно доволен. Изобщо не се притеснявам дали няма да изпатка някой сървър докато работя (защото дори в идеални а не български условия, дисковете чат пат им идва времето). Приел съм, че нивото на сигурност е задоволително и 100% гаранция нямам, а ако някой от моите хора иска да ми открадне проектите аз по никакъв начин няма да мога да го спра да си ги запише на флашка примерно.

Link to comment
Share on other sites

 

И ти нищо не разбираш забелязвам.

 

Я да те питам - колко струва един диск? А колко често го сменяш? И колко можеш да разчиташ на него? За 100 евро на година DropBox ти дават 1тб, а майкрософт ти дават 1тб + office 365 за $84. Като се замислиш изобщо не е чак толкова лоша сделката.

 

 

Диск под 7 години нямам, имам 10+ годишни... Разчитам доколкото мога да разчитам. Лошото е че ми изпаткаха UPS-те и двата, та подозирам, че може токов удар да е поразил този последния, тъй като от няколко дни тока е тотална дискотека (съмнява ме дали няма нещо общо със скъсания наскоро кабел долу пред входа). И докато Енермакса пази голямата машина и обира тия удари, то второстепенната е с кирташко захранване и може там да е бил зора - два пъти я намирах загаснала. Та за 600-700 евро сеш'са колко харда ще си купя? И какъв по-точно е шанса да изгорят едновременно дисковете на главната машина, на втората машина, на лаптопа и на преносимия хард 2ТБ в Банкя? Не ми се виждат особено големи... Както казах вече, трябва да съм абсолютно луд да плащам за пространство, от което не се вадят пари. А да слагам там лични неща, особено пък документи, котио могат да бъдат видяни от сульо и пульо "администратор" - аре молим. Филмчета, игрички, песнички - добре. И дотам.     

Link to comment
Share on other sites

Не виждам проблем да си архивирам базите данни на клиентите в Амазон. Под $5/месец и изобщо нямам никакви притеснения дали и колко е надеждно всичко. Счетоводни истории също (те и без това резултатите от по-голямата част се публикуват). Снимките на малкия също са архивирани съвсем сигурно в облака.

 

Ти какво пък толкова тайно имаш дето те е страх? Нали се сещаш, че тайните служби ако са те нарочили си имат досатъчно на брой zero-day exploits за които нито ти нито антивирусната са ти наясно и спокойно могат да ти изсмучат всичко. Айде нашите са доволно некадърни, но американските - гаранция. Пък дори да си добре защитен те майкрософт ще им дадат достъп ако толкова настояват.

Link to comment
Share on other sites

Абе вие няма ли да си лягате най-сетне? :woot

 

P.S. И аз на разни мъгляви облаци много вяра нямам...

 

P.S.#2...като казах "мъгляви"...леле снощи в каква мъгла пътувах...за последните 30 години такова нещо май не ми се е случвало - на 2-3 метра само се вижда, караш с 10 км/ч, не виждаш ни осова линия, ни завоя къде е, нито нищо...по едно време явно асфалтът е бил на дупки ама нали не се вижда, направо почнах да се питам дали вече не съм излезнал извън пътя и карам из някоя нива без да съм разбрал... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

незнанието на потребителя, че изтриването на снимка от устройството не я изтрива от облака

Дедо, тук леко се изложи. Това е един от основните и в същото време крупни мега-проблеми на публичните облаци, влизащ в тотално противоречие с елементарните принципи на privacy на индивидуалната личност. В този случай "незнанието" на потребителя няма нищо общо. Публичните облаци продължават да пазят абсолютно всичко в архивите си, дори и ти да си решил да "изтриеш" не само качените данни, но дори и профила си. Това само по себе си е ГРАНДИОЗЕН проблем и не би трябвало изобщо да се подценява.

Link to comment
Share on other sites

И кво ще ми откраднат на мен? Преводи за ектопаразитите по прилепите? Дядо, познавам една девойка от екипа на pcloud. И Пешо я знае.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...