Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Не са се отказали, освен ако не е новина от тези дни. По принцип се очаква още тази година да я пуснат и за PC "с множество подобрения, които извличат максимума от мощността на PC".

 

Междувременно зърнах някакъв "дебат" по бТВ. Честно, седенките на мегдана в нашето село са по-интелектуални. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ами, като викаха отзад агитката на Дяко Дяков, какъв дебат да се получи. 

Споменаха, че преустройствата в градината излизали 11 млн лв. Това ако е вярно, Тотев трябва да го обесим пред кметството!

Link to comment
Share on other sites

Ами, като викаха отзад агитката на Дяко Дяков, какъв дебат да се получи. 

Споменаха, че преустройствата в градината излизали 11 млн лв. Това ако е вярно, Тотев трябва да го обесим пред кметството!

Толкова е. Плюс изсичането на безброй дървета. А знаеш ли за вторият гребен канал? Искат да изсекат цялата гора между сегашният канал и река Марица.... За там са планирали 7 милиона, ако не се лъжа.

 

edit:

Забравих и площад Централен. Проектът който спечели е УНИКАЛЕН!!!

 

Ето и клипчето с проекта. Можеш да се насладиш как ще изглежда в скоро време....

 

Link to comment
Share on other sites

Мдам... на тези избори наистина не виждам за кого да гласувам. Ще трябва да го направя по логичния начин, а не по симпатии.

Link to comment
Share on other sites

Градината не е 11 милиона, трябваше да е 9 с подземния паркинг под фонтана, който няма да го има и от там мина на 7. От което пък много голяма част е за създаването на самия фонтан, който трябвало да наподобява езерото от 1926 година.

 

Не съм в никакъв случай Гербер*ст ама поне Тотев го виждам да прави нещо, за разлика от старите кметове дето бяха само по телевизията.

 

П.П. Ето инфото, http://news.plovdiv24.bg/510834.html 7 милиона. 

 

П.П.2. Тотев се пребориха и най-накрая за зала Колудрума. Вече има решение на служебното правителство за отпускане на 5.6 милиона лева, които дължи държавата и така строителството ще се довърши. Общината ще инвестира още 1 млн. лв в тоя обект. Да не говорим за 30 милионни заем, с който ще правят Руски, Коматевско най-накрая трябва да стане асфалт и т.н.

Link to comment
Share on other sites

http://www.webcafe.bg/id_1486243492

 

Аз съм пълен лаЙк в това отношение, ама това дърво как ще го поддържат?! И като щяла да пропуска светлина въпросната дървена мембрана, няма ли да капе кал по главите на разглеждащите долу в дъждовен ден?!

Link to comment
Share on other sites

http://www.webcafe.bg/id_1486243492

 

Аз съм пълен лаЙк в това отношение, ама това дърво как ще го поддържат?! И като щяла да пропуска светлина въпросната дървена мембрана, няма ли да капе кал по главите на разглеждащите долу в дъждовен ден?!

Точно това с водата ме притеснява. Да не говорим и калта и прахоляка от минаващите отгоре хора. Трудно ми е да си представя и как ще понесе няколко хиляди човека при концерт.

 

plovdiv24 е най - герберасткият сайт на който можеш да попаднеш. Поразгледай малко на това място:

https://www.facebook.com/pages/%D0%A6%D0%B0%D1%80-%D0%A1%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0/118619911495214?fref=ts

Link to comment
Share on other sites

http://www.webcafe.bg/id_1486243492

 

Аз съм пълен лаЙк в това отношение, ама това дърво как ще го поддържат?! И като щяла да пропуска светлина въпросната дървена мембрана, няма ли да капе кал по главите на разглеждащите долу в дъждовен ден?!

?В материала се говори за новия апарат на китайците от Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Ами, като викаха отзад агитката на Дяко Дяков, какъв дебат да се получи. 

Споменаха, че преустройствата в градината излизали 11 млн лв. Това ако е вярно, Тотев трябва да го обесим пред кметството!

Не са 11, 13 са :) така поне ми каза един приятел който е общински съветник. Наистина ще стане хубаво, но тази цена е безумна...

Link to comment
Share on other sites

Да се чудиш отде вони на гнило и накрая да откриеш, че е от дренажа на хладилника... Бляк...

Link to comment
Share on other sites

?В материала се говори за новия апарат на китайците от Xiaomi.

Не, просто си редактирах мнението.

Интересното е, че Xiaomi са станали №6 по продажби...

Link to comment
Share on other sites

Градината не е 11 милиона, трябваше да е 9 с подземния паркинг под фонтана, който няма да го има и от там мина на 7. От което пък много голяма част е за създаването на самия фонтан, който трябвало да наподобява езерото от 1926 година.

 

Не съм в никакъв случай Гербер*ст ама поне Тотев го виждам да прави нещо, за разлика от старите кметове дето бяха само по телевизията.

 

П.П. Ето инфото, http://news.plovdiv24.bg/510834.html 7 милиона. 

 

П.П.2. Тотев се пребориха и най-накрая за зала Колудрума. Вече има решение на служебното правителство за отпускане на 5.6 милиона лева, които дължи държавата и така строителството ще се довърши. Общината ще инвестира още 1 млн. лв в тоя обект. Да не говорим за 30 милионни заем, с който ще правят Руски, Коматевско най-накрая трябва да стане асфалт и т.н.

градината от 13млн е намалена на 11. засега. прогнозна горна граница. 7 млн БГН са само парите, които нашата община трябва да плати като самоучастие, другите 50%  са по европрограма и може би някой ден току виж едва ли не ще бъдат възстановени. Освен ако на герберастчето не реши пак да ги забави за да се изкара мъченик.

Спортната зала: Прогнозната стойност на залата е била 30 млн лв. За да се обявят тези намерения, общината е трябвало към момента (2010г.) да е предвидила наличието на този ресурс. Още тогава завършването е било планирано за 2015г. Информация обаче за този търг не намирам в АОП.

Но покрай измененията щукнали на хитрия ни кмет лесно може да се провери какво е изхарчено към момента:

1. за груб строеж до акт. 14 - 3 млн лв. (www.aop.bg  реф№ 00267-2012-0029)

2. консултантска дейност (независим надзор) - 70 хил лв (реф.№ 00267-2012-0030)

3. препроектиране - 650 хил лв (реф.№ 00267-2012-0051)

4. довършителни дейности - 24 хил лв (реф.№ 00267-2012-0073) стойността очевидно е занижена нарочно за д ане се минава през нов търг, а да се възложи директно. Оправя се лесно с едно-две анексчета или просто ще се пусне нова поръчица за всяка дейност - например реф. №00267-2012-0108, тип "Договаряне без обявление по ЗОП" за "Вътрешна хидроизолация на обект "Спортен комплекс".

5. авторски надзор от проектанта  - 55 хил лв (реф.№ 00267-2012-0039), защото е пропуснато в първия договор с проектанта, както и в т. 3

 

това е само информация за сключените договори. реално по непроверени данни към момента са разплатени доста по-големи суми. не е ясно за какво.

По думите на кмета за довършителните работи не му стигат някакви си 5-7 млн (вж т.4), но само докато правителството не беше герберастко.

 

между другото на кой по дяволите му е хрумнало че еталбонд цветово аранжиран в неповторимия стил "тва имаше - тва сложих" е красив?! Някои провинциални градове така си тапицираха моловете и съответно берат само присмех.

Link to comment
Share on other sites

Още един глас за Xiaomi. Щом китайците им правят и ментета, смятай :D

 

Че Тотев харчи, харчи, но поне има резултат.Лошо няма да се лапа, въпроса е да се прави и нещо за града.Всеки лапа колкото може, но поне не купува едни

метли без дръжки за 700 бона.

Link to comment
Share on other sites

Аз видях само един осран бивш парк. Направено е, да. Разсипан е един паметник на културата. Кой се беше изцепил, че ще покриват Античния?

Link to comment
Share on other sites

Лично аз не съм гербераст, но кметът Тотев направи доста за града ни. По-специално имам наблюдения за парк "Лаута", където редовно тренирам, и мога да кажа, че се правят доста неща! Този парк не беше баран от години и си беше сериозна мизерия, а сега е започнал да става едно прекрасно място за почивка на всички хора, докато преди само трениращи ходеха, защото нямаше условия. Ето и последната придобивка, на която се надявам скоро да станем свидетели -> http://plovdiv.dir.bg/news.php?id=17380148 

Link to comment
Share on other sites

Не, няма да мръднем напред докато ни управляват хора като боко, барека, станишев, доган и разни знайни и незнайни герои. Проблемът обаче е, че аз поне не виждам кой може да направи промяната. Ето идват избори, а аз съм от хората, които просто не виждат за кой да си пуснат гласа... Следователно имам 2 вариант: не гласувам; пускам невалидна бюлетина. Не казвам, че кмета е перфектен, но поне прави нещо за ралзика от тези преди него. Няма да казвам, че заради малоумното ни правителство загубихме 2 европейски първенств (по волейбол и по футбол за младежи)

Link to comment
Share on other sites

Намерих едни ключове за автомобил в парк "Лаута". Ако някой случайно ги е загубил, да пише ЛС с марката на автомобила и нещо по-специфично, от което да разбера, че наистина са негови и да му ги върна. Наоколо имаше само деца и прецених, че е по-добре да ги взема, отколкото да ги оставя и децата да ги попилеят.

Link to comment
Share on other sites

inside-iphone5-components-cost.jpg

 

Tова е измежду най-малоумните калкулации, които съм виждал. 

 

Предлагам на всеки гледащ подобни неща, за започне сам да произвежда въпросните телефони срещу $197 и да ги продава срещу $300 примерно и да започне да брои пачките. Като осъзнае, че машините, които ги сглобяват, транспорта, разходите за персонал, реклама и най-вече разработката на софтуера също струва пари да вземе да се застреля с цел повишаване на средното IQ на планетата... учтиво моля всички такива да го направят по възможност по-скоро, че взе да ми писва от кръгли идиоти на всяка крачка.

 

 

ПС: Много си е добре 5.5 инча за телефон. Аз примерно мисля да си взема именно този за втори телефон, че старата нокия нещо взе да издиша. 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...