Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

А защо тогава официално не го поддържат, щом върви ? Все трябва да има някаква причина ?

Как искаш да продават новите телефони, ако старите им издържат на новостите и хората не намират причина да ги сменят. Не им е изгодно да си купуваш телефон веднъж на 4-5 години.
Link to comment
Share on other sites

Как искаш да продават новите телефони, ако старите им издържат на новостите и хората не намират причина да ги сменят. Не им е изгодно да си купуваш телефон веднъж на 4-5 години.

И ако не можеш да си сложиш някакъв модифициран андроид просто си стоиш със старата версия или си купуваш телефон през 1 година. В същия момент iOS 8 се подържа от 4S. След кратко проучване скъпите модели на HTC, Samsung, LG и Nokia са 50 лева по евтини от iPhone 5s. Така че ако някой иска да си купи скъп телефон отделя около 1000 лева и си харесва една марка(ако иска да е скъп). Между другото какви иновативно мислите, че ще измислят компаниите следващите 3 години ?

Link to comment
Share on other sites

Предвид темповете, с които се развиват технологиите, можем да очакваме всичко. В момента 3 години са повече от 10 преди... 

Link to comment
Share on other sites

Нямам нищо против Айфон. Стига да бяха наполовина по-евтини и да предлагаха устройства с две сим карти. Липсва ми диверсификацията, която ми предлагат телефоните с Андроид. А откакто разбрах и за китайските чудеса на природата, друго не ме интередруса. :)

Link to comment
Share on other sites

И ако не можеш да си сложиш някакъв модифициран андроид просто си стоиш със старата версия или си купуваш телефон през 1 година. В същия момент iOS 8 се подържа от 4S. След кратко проучване скъпите модели на HTC, Samsung, LG и Nokia са 50 лева по евтини от iPhone 5s. Така че ако някой иска да си купи скъп телефон отделя около 1000 лева и си харесва една марка(ако иска да е скъп). Между другото какви иновативно мислите, че ще измислят компаниите следващите 3 години ?

4С е на няма и 3 години още. Виж, 4-ката, дето е на 4, също я резнаха от към иос8. Ти да не мислиш, че само едните го правят? :) Всички са маскари в крайна сметка.
Link to comment
Share on other sites

Ох... пак ще се занимавам със смотаните канадци... Кръстник, да не си си и помислил да ставаш клиент на WIND!

Тия са толкова канадци, колкото аз съм китаец, ама карай. Мисля, че като се тръгне по веригата на различните собственици и накрая се стига до някаква руско-египетска банда. Те са дребна риба тук така или иначе и покритието им е доста мизерно все още. Аз съм на Бел, които освен огромното покритие дори из разните чукари, вадят доста интересни скорости на LTE връзката. :)

 

ПП. Този форум май живна нещо, благодарение на Епъл vs. Андроид фенските препирни. :lol:

 

Кръстник, меринджейчето, дето ми пили нервите е индиец.

Хахаха, welcome to the club! :laughing1:

bell_956547470.png

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, меринджейчето, дето ми пили нервите е индиец. Останалата част от съпорта им не знам к'ви са, ама като ми изтърсиха веднъж, че чарджинг системата им не пазела логове и... не знам... 

Link to comment
Share on other sites

4С е на няма и 3 години още. Виж, 4-ката, дето е на 4, също я резнаха от към иос8. Ти да не мислиш, че само едните го правят? :) Всички са маскари в крайна сметка.

 

Ем реално 4с е излезъл на 11 октомври 2011, но няма значение. В крайна сметка всеки използва това което му харесва или това което му трябва. Моите кратки впечатления са, че ако не ползваш орязани андроидски версии и искаш телефона ти да си получава ъпдейтите избора е iPhone, защото явно по - дълго си позволяват подръжката. Отделно доколкото знам андроида с всяка следваща версия става все по - тежък и по - тежък, което изисква малко повече рам, малко по - мощни процесори. За изкарването на по - големия  дисплей според мене са били виновни инвеститорите. Иначе да всички са едни маскари, изкарват много пари и само гледат как да се плюят :)

 

едит: Това което говора са си лично мои впечатления  и не карам никой да се съобразява с тях :) Примерно брат ми има нексус 4 и е с последната версия на андроид и се усеща лек лаг. Телефона се води с най - чистия андоид и е с 2 гб рам. В същия момент имам достъп до на колегата 4с, която върви една идея по - добре.

Link to comment
Share on other sites

Стасьо, какви ги говориш, момче? Аз не ползвам орязани версии и телефонът ми си получава редовно ъпдейтите за всичко, когато има такива. И не е Айфон и никога няма да бъде... 

Link to comment
Share on other sites

още два размера за екраните- пак ще се ебават с разработчиците на приложения :) :) Според мен 5" е вече много, 5.5 направо неудобно за работа. Истианта е някъде между 4.7" и 5"

ПП, те верно ли чак сега ще пуснат на телефоните възможност за завъртане на картината докато си в менютата?

Силно се надявам че осъзнаваш каква тъпотия написа...щели се ебават с разработчиците заради дисплеа, а в същото време дивайсите с андроид са към няколко хиляди пъти повече всеки с различен хардуер и големина на екрана....

 

 

Всяка година по това време се изливат всичките тея лайна....не съм видял всеки път като излезе самсунг/хтц някой от ейпъл феновете да ви хейтва че телефоните са ви от рециклирани кофички кисело мляко....в момента ползвам и един нексус5 телефона за парите си е невероятен, има си плюсовете пред ейпъл но има и страшно много минуси, не крия че в някои отношения е по добър но като цялостно усещане е много далече от ябълките, тва го пиша като човек ползващ и 2-те операционни системи а не като повечето от хейтърите в темата които са държали айфон два пъти за по 30мин ама са компетентни по всеки въпрос...Реално от хейтърите научавам новостите за новите ейпъл устройства щото следят представянето повече от "нашата секта".Така че стига глупости ползвайте си кофичките и си живейте живота.

 

6цата е приятна и декември мисля да я взема, 6+ е прекалено голям както и да го гледам лично на мен дори нексуса с 5" ми е неудобен.

Link to comment
Share on other sites

Силно се надявам че осъзнаваш каква тъпотия написа...щели се ебават с разработчиците заради дисплеа, а в същото време дивайсите с андроид са към няколко хиляди пъти повече всеки с различен хардуер и големина на екрана....

 

 

Много си е прав човека между другото. В момента изкараха нова система за правене на дизайна, която всеки програмист ще трябва  да се научи как се работи с нея. В същия момент написаха и нов език за правене на приложения - "swift". В момента имам чувството, че всички приложения ще имат по една бяла линия отдясно или ще са центрирани посредата :) Правенето на дизайна на приложение за андроид няма нищо общо с правенето на дизайн за ябълката и неможе да се сравнява.

Link to comment
Share on other sites

Силно се надявам че осъзнаваш каква тъпотия написа...щели се ебават с разработчиците заради дисплеа, а в същото време дивайсите с андроид са към няколко хиляди пъти повече всеки с различен хардуер и големина на екрана....

 

Не помня при кой точно модел смениха размера на дисплеите и резолюциите, и едно известно време приложенията трябваше да се преправят, защото хората пишеха за няколко устройства с фиксиран един и същи размер на екрана(който беше "идеалния"). И се появиха едни черни линии по краищата, просто защото софтуера не беше предвиден да се оразмерява. При андроид точно щото ги има всякакви размери, нещата са написани по друг начин и точно този проблем го няма. Но пк там никой не е казвал това е размера, повече не ви трябва. А писането за конкретен фиксиран екран е по-лесно от това да се прави някакво скаlиране и доста от хората си бяха  спестили работата, именно защото им беше казано че ще е това.  За това говорех. Не знам ти какво разбра, но е нещо друго.

Link to comment
Share on other sites

Ползвам iphone още от 2-ката не помня някога да е имало неработещи бъгващи или приложения с каквито и да е било проблеми включително черни линии. Нито от 3--->4 нито от 4--->5 съмнявам се и сега да ги има. 

 

 

За сметка на това първата седмица с Нексус в ръце се сблъсках с хиляди бъгващи приложения и пълни със скам рекламки. И ми се наложи да изчета половината гугъл докато си намеря нещата които ми трябват и които се очаква да работят. 

 

 

 

И отново не хейтвам против андроид определено си има някои предимства но не разбирам защо се хейтва срещу ейпъл при положение че и там има ОГРОМНИ предимства, особено ако искаш устройството да работи както трябва без да го ръчкаш постоянно, нищо друго просто нещата там се случват с такава лекота с каквато най-вероятно никога няма да бъдат постигнати в андроид системката. Не всичко е хардуер с който се фукат всички нови флагмани на големите производители.

Link to comment
Share on other sites

Злобиле, ТИ не хейтваш. Иван (руута) също не хейтва (много). Ама останалите ай-фенчета са такава пасмина, че е трудно да не си създаде човек мнение за цялата марка..

Link to comment
Share on other sites

Т'ва е все едно да кажеш, че BMW е селска кола, защото 9/10 собствениците им са с такъв манталитет ( за БГ говорим).

 

П.С. Днес чистих клавиатурата на Mac-a (pro keyboard m7803) и просто е очеизвадно, защо нещата им държат цена.

Link to comment
Share on other sites

Не съм ползвал никога айфон, но съм работил с продукти на Епъл и определено си заслужават. За нексуса съм съгласен - има много минуси. Но просто се раздухва някаква истерия. Същата история, като с GTA 5, примерно.

 

П.С. Ебах тия бълхи в 204, аз на село не съм виждал толкова големи....

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...