Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Незаконните - едва ли.
Законните - никога няма да се махнат от широкия център.Не и за бартер панелка в Tракия (поне така говориха като живеех там :D ).

И нека парите да говорят:
 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

430x330.jpg

Емел Етем и Сергей Станишев откриват първия център за аерокосмическо наблюдение в България през 2007 г.

"...По-любопитното е, че от 5 години насам действа Център за аерокосмично наблюдение (ЦАН), за създаването на който бяха похарчени над 3,3 млн. лв. Той беше създаден от разформированото Министерство на извънредните ситуации, а сега е в МВР. Работи със софтуер, който служи за работа в близко до реалното време и е специално организиран за прогнозиране на наводнения и система за ранно предупреждение.

ЦАН трябва да осъществява превантивни действия за повишаване на готовността за реагиране при бедствия. Центърът наблюдава със сателити територията на страната в реално време за развиващите се природни процеси и явления. Според националния план данните от центъра могат да се използват за извършване на различни видове оценки и анализи, свързани с природните бедствия.

"През ноември 2011 г. бе изведен в орбита американският сателит за наблюдение на Земята NPP, който е следващото поколение на сателитите TERRA и Aqua, от които ЦАН получава данни. В ЦАН има възможност за получаване на данни от NPP, като за целта е необходимо закупуване на съответната приемна апаратура за него", пише в Националната програма за защита при бедствия, приета на 7 май..."

 

"Центърът за аерокосмически наблюдения" от няколко месеца не е в Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението (ГДПБЗН)". Преди няколко месеца бе преместен в административната дирекция "Комуникационни и информационни системи". От ЦАН може да се получи моментна снимка, но може и да не се получи. От друга страна, центърът работи с партньори в чужбина, откъдето също получава информация и снимки", каза говорителят на ГДПБЗН Валери Кръстев. "

Link to comment
Share on other sites

Баси мяката. Последните 2 години не бях боледувал, а сега за 2 седмици се натръшках 2 пъти и то само някаква тъпа температура, втория път и леки болки в гърлото. Дразнещо е.

Link to comment
Share on other sites

Има вирус някъв. Снощи малкия бяс го тръшна ей така - от нищото.

Ред. Гледам "Ну,погоди!" с малката и си мисля - Аню нито е пеерас, нито се облича модно. Още през 60-те са носили розови ризки и смахнати вратовръзки... А малиновите сака бяха хит през 90-те сред руските борчета....

Link to comment
Share on other sites

Мисля да си взема нова клавиатура, вместо да чистя сегашната. 15 болтчета за отвиване, майна. 

 

SweetBrown.jpg

Измий я, оставяш я да изсъхне и ще е като нова :))

Пък ако не се получи, винаги можеш да вземеш новата :D

Link to comment
Share on other sites

Ако под "измиваш" имаш предвид да я напръска с копчетата надолу с обезмаслител който излиза като пяна и после с пулверизатор с водичка , пак надолу, да я изплакне... може и да стане.

Link to comment
Share on other sites

Ако под "измиваш" имаш предвид да я напръска с копчетата надолу с обезмаслител който излиза като пяна и после с пулверизатор с водичка , пак надолу, да я изплакне... може и да стане.

Прекалено сложно :))

Просто да я накисне във вода, а може и да я постави и под струята на душа :)) Стават като нови :)

Link to comment
Share on other sites

Прекалено сложно :))

Просто да я накисне във вода, а може и да я постави и под струята на душа :)) Стават като нови :)

 

Зависи дали не пиива кола/кафе пред ПС-то :D .Тогава гаранция ефект няма да има.

Link to comment
Share on other sites

Това с миенето под душа ми допада като идея, даже имам една четка за под, която би била от полза, но бих го пробвал само ако вече имам резервна клавиатура. А и какво ще правя, докато съхне? :)

 

Освен това, този метод няма да реши проблема с колониите смърфове под клавишите :D

Link to comment
Share on other sites

Ок, викни ме да гледам следващия път като си чистиш клавиатурата с бира. :)

 

Кой ти говори за чистене на клавиатура бре, Слакър! Мойта е на 11 години и не е мита... 

Link to comment
Share on other sites

Ами разговора в темата върви за това как Психозата да си почисти клавиатурата. Или ти се включи като kotora и вмъкна нещо от космоса в текущия разговор ;)

Link to comment
Share on other sites

Тва да четеш CV-та било много забавна работа :grin:  Понеже в момента си диря падуан и началството ми натресе и отговорността по подбора му.  Единствените изисквания, които съм отбелязал в обявата са кандидатът да има някакъв опит в областта на автоматиката и системотехниката или в хладилното дело. Само това, мамка му, кратко и ясно. Надявах се да се обадят някое и друго студентче тъкмо завършило или някой майсторан на, когото да се наложи да му обяснявам защо няма на веднага да започне да получава 2к лева, ама не би... Полазиха ме цял рояк хотелски аниматори, треньори по латино танци, общи работници в фивашки цехове, мотокаристи, тираджии и прочее ненужни мене индивиди. Както и такива, работили цял живот като директори на заводски комин и гордо изтъкващи веселия си нрав, смятайки тези си компетенции и умения за жизнено важни за позицията - техник, във фирма "Едикояси" ООД.

Има и един доста сериозен процент от хора, прочитането на чиито трудови автобиографии причинява непоносимо страдание на четящия ги.  То не са писания на чатица, то не са неща, превеждани все едно през гугъл преводача... Гвоздеят на тази група обаче го ковна един индивид (инж. Едикойси), който явно доста се беше постарал за започва думите си на шльокавица и да ги довършва на кирилица или пък да започва на кирилица и да завършва на шльокавица.... :blowup:

Е нема подобна кретения, мамка му....

В интерес на истината съм отделил и двадесетина човека, които мисля да препитам (претендиращи, че притежават нужните умения), обаче се чудя колко от тях ще успеят да избутат до края на интервюто, та изобщо евентуално да стигнат и до практическите тестове....

Link to comment
Share on other sites

А какво да говорим ако трябва да минат и теста на масата с ракиите...   :laughing:  :laughing:  :laughing:

Ъффф... Тва всеки го може.  Друго си е да прекараш и маркираш 200-300 жичлета, докато припяваш - Тъкала е Донка престилка и играеш ръченица с две кърпи в ръце, като едновременно с това, приготвяш продуктите за една тава гръцка мусака :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...