Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Аа смених си маслото и нищо й няма ;) Оня ден я пробвах шоково Пловдив-София,че бързах :D

 

 

10 мин след "шоковото" пробване ... пробва ли колко има по щеката? 

Link to comment
Share on other sites

Да беше колкото като я гледаха в сервиза.След това на другия ден пак я проверих и пак си беше супер :) 

Link to comment
Share on other sites

Проверявай от време на време ... щото 2л масло не заминават току-така. 

 

Какво е било преди маслото и сега какво е като визкозитет? 10в40?

Link to comment
Share on other sites

Преди беше 5в30 слагам го да се поумие,че вътре е кенеф.не искам да ползвам добавки,че може да стане лошинко.Сега сложих 10в40.Ще го гледам имам 1 шише в багажника,ако стане нещо.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, тия от HBO толкова ли не могат да наемат 2-ма кадърни преводачи, че превеждат сериал като Силиконовата долина, вместо силицевата? Вярно, че думата на английски звучи като силикон на български, но пък други неща ги превеждат правилно. potassium защо не го превеждат потато тогава, ами си е калий, както трябва да е? Много ме дразни като почнат да пишат силиконовата долина. И то на места, където се очаква да са наясно. Примерно в сайтове за технически новини, компюти като праснат силиконовата долина и полудявам.

Link to comment
Share on other sites

електронно класиране за детския ясли и градини......

Излиза класиране и в 3 от 5-те ясли, които сме писали няма прието и едно дете, в другите 2 приети 1 и 5 деца на общо основание. Другите деца на необщо основание ли ще ги приемат не е ясно. И тука е няква мафия, пък после електронно било, мелектронно

Link to comment
Share on other sites

Мислите си, че на 28 е прекалено късно, за да хванете варицела... Неееее, не е.

Link to comment
Share on other sites

Познавам човек, който я хвана на 30 и няколко :)

Аз също не съм карал шарка. Та май покрай малката може и мен да ме прасне :)

Link to comment
Share on other sites

Мислите си, че на 28 е прекалено късно, за да хванете варицела... Неееее, не е.

Което ми напомня, че трябва да се извлича максимума от всяка ситуация.

Време е за варицелно парти http://vbox7.com/play:1638eee2&start=202    :D

Link to comment
Share on other sites

Тези, които организират варицелни, спинни, чумни и сифилисни партита, трябва да бъдат пребивани с камъни. Алооооо, ду ю хев буталооо! Това е остро инфекциозно заболяване! Що не си организирате оргия с болни от бяс спинозни маймуни, а? 

Link to comment
Share on other sites

Аз лично ще си организирам затворническо парти 10 дни с ТВ. И с Жоро, когато не е на работа. Той поне е карал, че оставаше двамата да се тръшнем, щяхме да сме картинка.

 

7407598B.jpg

Link to comment
Share on other sites

Тези, които организират варицелни, спинни, чумни и сифилисни партита, трябва да бъдат пребивани с камъни. Алооооо, ду ю хев буталооо! Това е остро инфекциозно заболяване! Що не си организирате оргия с болни от бяс спинозни маймуни, а? 

Ами да те тръшне на 25 като мен си е доста по-кофти да ти кажа миналата година я изкарах и направо ми еба мамата тая варицела - 4 дни от 39.1 до 39.9 температура, гърлото леш, никакъв апетит ослабнах 8 кг за 6 дни...

Link to comment
Share on other sites

Якичко. Аз съм от 3 дни с 37,5 до 38,5. И наистина почти не съм яла от неделя. Но пък гърлото ми е добре (засега).

Link to comment
Share on other sites

И сега си представете как някакви малоумници организират събиране на деца, с цел тези, които не са я карали, да могат да се заразят. И това обикновено е по паркове. За мен си е направо опит за нападение с биологично оръжие.

Link to comment
Share on other sites

И сега си представете как някакви малоумници организират събиране на деца, с цел тези, които не са я карали, да могат да се заразят. И това обикновено е по паркове. За мен си е направо опит за нападение с биологично оръжие.

 

Говориш глупости. Въднъж това го коментирахме и с Жоро Асасина. Меко казано много по-добре е тази болест да се прекара в най-ранна детска възраст. Като оставим настрана, че минава безпроблемно, при възрастните може да бъде много опасна, без да коментирам двуседмичната карантина. Не е казано, че трябва непременно да заразиш детето си, но то така и така най-вероятно ще я прекара в периода на детската градина, който е едно голямо събиране на болести.   

Link to comment
Share on other sites

Видене, изтрезней първо. Съгласен съм, че болестта е най-добре да се прекара в детска възраст. Говоря, че е подсъдна идиотщина да събереш болни и здрави деца, особено в парка.

Link to comment
Share on other sites

Вземи ти изтрезней и спри с глупостите. По кухата ти логика не си пращай детето на детска градина.

 

Характерно е че при децата варицелата протича по-леко отколкото при възрастните,поради което някои родители предпочитат да осигурят целенасочено на децата си контакт и евентуално по-леко преболедуване от това заболяване в детска възраст.

 

 

Протичането при децата е доста по-леко, отколкото при възрастните. Много често при тях вирусът, който причинява варицелата, предизвиква болестта херпес зостер. При него има мехурчест обрив по кожата на гърдите, гърба или лицето. Той е силно болезнен.

 

 

Като явно не си го научил от възрастните - има интернет да се образоваш. 

 

КЪСНА ВАРИЦЕЛА И ОПАСВАЩИЯТ ЛИШЕЙ ВОДЯТ ДО УСЛОЖНЕНИЯ НА СЪРЦЕТО, УВРЕЖДАНЕ НА СТАВИТЕ, ВИРУСНИ ПНЕВМОНИИ;
Да започнем с варицелата. Заразяването с тази инфекция става обикновенно през есента и зимата. При възрастните хора са възможни и детски прояви. Например отначало на торса, а след това по шията, лицето и ръцете се появява обрив във вид на мехурчета. Размерът им е колкото главичката на топлиика. След това тези мехурчета се покриват с коричка и опадват. Варицелата се предизвиква от от същия този херпесен вирус, от които се провокира и опасващият лишеи на гръдния кош. Детската форма на болестта по принцип преминава без особени последици. Важното е през това време да не се простудят бъбреците. Обаче опасващият лишей е много опасен, защото предизвиква невралгия на междуребрените нерви. А също и усложнения на сърцето, вирусни пневмонии, увреждане на ставите. Ако пипнете варицела важно е да спазвате режим на легло. А при опасващия лишей се налага да приемате противовирусни препарати.   
Link to comment
Share on other sites

:Facepalm:

 

Не знам как по-елементарно да ти обясня, за да проникне през бирените изпарения...

 

ИНФЕКЦИОЗНО ЗАБОЛЯВАНЕ ПО ВЪЗДУШНО-КАПКОВ ПЪТ, КАРАНТИНА, ОПАСНОСТ ЗА ОБЩЕСТВЕНОТО ЗДРАВЕ. 

Светна ли ти? Или трябва да го видиш през дъното на чашата, гама-позитивен спирохет такъв.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...