Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

 

Както виждате, Банката е обект на безпрецедентна криминално организирана атака от слухове и злонамерени публични изказвания. Няма банка в света, която да може да издържи на такава организирана атака.

Само днес сме изплатили на всеки клиент, дошъл в Банката, общо над 800 милиона лева.

Дано са стабилни, че 800 млн лева са си сериозна сума за банка в България да загуби. Още повече за 1 ден. Поне ще има 2 дена да се внесе малко яснота и може хората да се успокоят. Поне да се разкарат опашките, че да мога да си внеса парите :) Ако ще чакам 20-40 маймуни пред мен, няма да ми издържат нервите да вися по опашките. По спомени ПИБ казаха, че оперират с около 9-10 мрд. Значи около 10% от парите им днес са хвръкнали от наплашените влогодържатели.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Баща ми каза, че пред ОББ в "Тракия" също е имало доста сериозна опашка...

 

 

Няма страшно, не е само пред ОББ. Ако тая събота и неделя не се направи нещо по въпроса, в понеделник ще е пред всяка банка ;)

 

Както каза Гримьора - някой с ташаци трябва да излезе и да успокои населението. Може би, ако се вземат в ръце тея в НС, трябва да излязат няколко души и да потвърдят, че нещата са наред, подкрепено с примери и достатъчно обяснения. И това потвърждение - по всички ефирни телевизии, за да се успокоят малко хората. Иначе всички влогове ще влязат в една единствена банка - БУРКАН БАНК...

Link to comment
Share on other sites

а това което прави впечатление на мен е че така се реагира само в българските банки.  и къде ще ги дянат парите като ги изтеглят?!

що вложителите не си теглят парите от гръцките/кипърските или италянските банки, които оперират тук?

преди известно време харпацумян се оплакваше, че твърде много банки му седяли на клона и му пречели на бизнеса, като в друго интервю обясняваше, че 200-300 бона месечен бонус са съвсем нормални.

Link to comment
Share on other sites

а това което прави впечатление на мен е че така се реагира само в българските банки.  и къде ще ги дянат парите като ги изтеглят?!

що вложителите не си теглят парите от гръцките/кипърските или италянските банки, които оперират тук?

 

 

'Щото 97-ма не е много отдавна :) И по-добре да ги издеш и да ги изпиеш тея пари, от колкото да ги глътне банковата система, ако се стигне до повтаряне на събитията.

Link to comment
Share on other sites

Не, 'щот нямам, ама някой ако иска - мога да изтегля неговите :lol:

Link to comment
Share on other sites

Незнам понеделник ако пред всички банки има опашки , какво правим . Гледам чейнджаджиите вдигат курс продава на Еврото 2.10 егати

Link to comment
Share on other sites

Ми...аз по-горе цитирах - народ, който вярва в глупости е способен да си докара криза от слухове. Пред Райфайзен, Уни и Пощенска пукнат клиент няма - минах и през трите по работа. Цялата работа е изкуствено вдигане на напрежението. ПИБ са с удължено работно време, пуснаха си официално изявление хората. БНБ също се изразиха официално. Ма баба Софка не вярва, тя вярва на леля Минка.

Link to comment
Share on other sites

Аз не и не виждам смисъл да се тегли повече от необходимото за текущи разходи. Иначе близкия офис на райфайзен беше пълен до горе по обяд, а в цкб изобщо не можах да влезна, за да направя една вноска.

Link to comment
Share on other sites

Ми...аз по-горе цитирах - народ, който вярва в глупости е способен да си докара криза от слухове. Пред Райфайзен, Уни и Пощенска пукнат клиент няма - минах и през трите по работа. Цялата работа е изкуствено вдигане на напрежението. ПИБ са с удължено работно време, пуснаха си официално изявление хората. БНБ също се изразиха официално. Ма баба Софка не вярва, тя вярва на леля Минка.

Няма одължено работно време ,а съкратено такова .

 

Уважаеми клиенти,

 

Както виждате, Банката е обект на безпрецедентна криминално организирана атака от слухове и злонамерени публични изказвания. Няма банка в света, която да може да издържи на такава организирана атака.

 

Само днес сме изплатили на всеки клиент, дошъл в Банката, общо над 800 милиона лева.

 

Банката разполага с достатъчно пари в брой и различни инструменти, за които е необходимо технологично време, за да бъдат налични в Банката. Затова днес ще работим с клиенти до 15.00 часа, в събота (28.06.2014 г.) и неделя (29.06.2014 г.) няма да обслужваме клиенти. Банката ще обслужва нормално клиентите от понеделник.

 

Благодарим Ви за разбирането.

Благодарим Ви, че вярвате в нас.

 

От Ръководството

Link to comment
Share on other sites

Ми, чудесно - на офиса до нас виси табелка, че банката ще работи до 18:30. А по принцип работят до 17:30. Може да са сбъркали.

Link to comment
Share on other sites

ще работят, но не с клиенти сигурно.

ББ вече иска 5 млрд заемче да прави на България. и МВФ да идва да бюджетира.

Заплашиха че ще смъкнат приходите на американските Марици ония от ЦРУто нещо май ни се обидиха.....

 

 

 

в България съм! В България съм!

Link to comment
Share on other sites

Да. Току-що минах. После и снимка. Не работят с клиенти, но работи-попитах. Навиках една леля, компетентно обясняваща, че парите трябва да се изтеглят. Учудващо, но хората ме подкрепиха.

Link to comment
Share on other sites

Работят, но касата не работеше, както бяха любезни да ми обяснят, заради "злонамерените атаки срещу банката". Иначе за кредити и прочие банкови услуги си работеха. Лелята ми се сопна, че правителството било виновно. А аз и казах, че като е виновно правителството, да обвинява и себе си, щото сама си ги е избирала. И млъкна. Нямах време да се карам повече, че бързах за малката.

 

Ред. http://www.bloomberg.com/news/2014-06-27/bulgarian-lenders-under-attack-central-bank-chief-warns.html

Те поне не са собственост на прасето Пеевски.

 

Ред.2 Снимката забравих

IMG_20140627_164623.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...