Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Сигурно ще загубя и малкото точки мъжественост, които са ми останали, но напоследък вкъщи пием ябълков или крушов сайдер (4%) :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Aз от 3 дни се усмъртявам с джин + изцеден сок от лимон ... 3 джина + 200мл тоник ... после се чудя все ми се пие вода.... дехидратация :D

Link to comment
Share on other sites

Пък аз ей сега си взех филтрите - оригиналдъ са, да не повярва човек.

Link to comment
Share on other sites

Казах ти :) в сектора натиска е много голям, много са играчите на дребно и вече не може всеки да си праска надценка 300% и да ти пробутва фейк. 

Ама филтъра не е с активен въглен, нали ?

 

____________________________________

Абе чудя се, тия "съвременните дишащи" материи за фланелки, панталони... снощи си гледам едно видео и до голяма степен съм съгласен с човека (специално за фланелките ,след 3:50 ) > 

 

 

Общо взето май на ефектнивно е светъл цвят(синьо :D , да не е черно), памук + синтетика 50/50 и тва е. 

 

____________________________________

Някъде до средата е тва за което иде реч. 

Link to comment
Share on other sites

Без активен въглен са. С активен са по 20-30лв. Питай какво те интересува за дишащите материи. На Рийбок и Адидас тая година са много яки, само дизайна им куца малко. Ако носех такива марки, бих си купил. Дишащите материи са 100% полиестер или с минимална добавка на еластан.

 

Пред ПИБ до вкъщи има опашка. Да, вярно е - хората си теглят спестяванията. Ако не се усетим навреме, ни чака същата история като преди 18 години.

Link to comment
Share on other sites

Aз имам най-различни найкове, адидаси и т.н. Обаче мисля яко да ги заеба и да мина на памук в някви проценти със синтетика (синт да не повече от 50%). Говоря за разни дето са за бачкане и т.н. 

 

А иначе мен ми беше ясно, че е без въглен филтъра само да се успокои дЪ Раптор питах да потвърдиш. Аз тая година ще видя дали да не вземе с въглен ама като знам в Плд колко е прашно ... ще стане на лайно за 3м и сигурно ще се запуши , тия дни ще видя как е обикновения след точно 1г в колата - стария беше оригилалдЪ... да не ви казвам иначе жълтия филтър, че беше черен и на камък.

Link to comment
Share on other sites

Еми ... да нямаш "ликвидност" на заверените сметки по депозити, в една от най-големите банки в страната до скоро ... ако имаш до 50хил евра в нея, ок ... ако имаш повече лошо. Просто хората с под 50к не го знаят тва и ся така са се изплашили, че няма на къде повече.

Link to comment
Share on other sites

Именно това е идеята - масовото изтегляне на пари е добър индикатор. Ако се наложи някакъв мораториум и всеки позволил си някакви глупости с дестабилизация да бъде съден за клевета и затварян веднага, може и да стане. Ако не....http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B0_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_(1996-1997)

 

За дишащите материи - в никакъв случай памук.

 

Ред. Да, хората са меко казано слабо информирани и се поддават на всякакви малоумни провокации.

Link to comment
Share on other sites

Именно това е идеята - масовото изтегляне на пари е добър индикатор. Ако се наложи някакъв мораториум и всеки позволил си някакви глупости с дестабилизация да бъде съден за клевета и затварян веднага, може и да стане. Ако не....http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B0_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_(1996-1997)

 

За дишащите материи - в никакъв случай памук.

 

Ред. Да, хората са меко казано слабо информирани и се поддават на всякакви малоумни провокации.

 

 

Защо да е добър индикатор масовото изтегляне на пари? Според мен, това си е индикатор за загуба на доверие към банковата система и от там нататък - сриването и, поради липса на активи.

Link to comment
Share on other sites

Няма страшно ве... Орешарката каза, че всичко е ток и жица, и от БКП казаха, че сме щели да ревем за него после ... щото още не сме го оценили - дейба колко е двусмислено, а?

Link to comment
Share on other sites

Пред ПИБ до вкъщи има опашка. Да, вярно е - хората си теглят спестяванията. Ако не се усетим навреме, ни чака същата история като преди 18 години.

Направо не знам да коментирам тази абсурдна ситуация, която се случва в нашата държава. Делянчо и Доганчо решиха да дестабилизират държавата, като направиха опит да фалират четвъртата по големина банка (колко е успешен ще се разбере тепърва). Домино ефктът се очакваше и нещата не вървят на хубаво...

 

 

edit: уж почнали разследване -> http://dnes.dir.bg/news/bankova-sistema-tzvetlin-yovchev-ktb-16946859?nt=4

Link to comment
Share on other sites

Братовчед ми е второ поколение финансист, ето отговора му:"натискат банковата система да предизвикат криза... препдоалгам кръга "Доган-Пеевски" no ПИБ е стабилна всичко идва от КТБ създава се психоза у хората да си теглят парите и да предизвикат срив в системата.... възможно е да влязат и квестори в ПИБ по примера на КТБ като влоговете до 100 000 са гарантирани от държавата, но при поставяне на банката под сепциалнен режим може да не разполагате със средствата за определен период около 3 месеца.... въпроса е да излезе някой с топки от управниците и да каже че системата е стабилна. Това е моето мнение:)"

Link to comment
Share on other sites

 

 

Изобщо не се съмнявам, че население, което вярва в ХААРП, кемтрейлс и прочие дивотии, може да си причини криза само по слухове.

И тия, които го правят, са много наясно с това.

 

Дано да не пуснат пророчеството на баба Ванга за банките....

 

Напълно споделям това мнение. Хората, които се редят пред банките, явно нямат нищо в главите...

 

Ред.

 

 

Съдбата на вложителите

Според експерти, в създалата се ситуация сигурни могат да се чувстват единствено онези клиенти на КТБ и „Креди агрикол“, чиито влогове са с размер до 100 000 евро. Законите в България не дават същата гаранция за по-големите вложители.

0,,17567133_404,00.jpg

Красен Станчев

Красен Станчев припомня, че значителна част от влоговете в банката на Цветан Василев, а именно парите на държавните предприятия, са били привлечени чрез политическо влияние. „Случилото се отново доказа, че проблеми в системата създават банките, в които значителна част от собствеността е в ръцете на българи, а не банките с преобладаващо чуждестранно участие“, обобщава Станчев. А колегата му Гарабед Минасян, който участва пряко в потушаването на банковия пожар през 1990-те години, посочва, че КТБ е примамвала вложители с необичайно високи лихви, което всъщност е трябвало да задейства червената лампичка.

Link to comment
Share on other sites

 

ПИБ в кичука има огромна опашка , спряно е онлаийн банкиранет

 

Не е само в кичука, а в цяла България вероятно. Очаквам и ПИБ, до края на деня, да направят същото, което направи КТБ. 
 
 

Офф...Добър индикатор за наближаващ срив....

 

Не съм хванал смисъла на предния ти пост, моя грешка ;)

 

...въпроса е да излезе някой с топки от управниците и да каже че системата е стабилна. Това е моето мнение:)"

 

А аз само да питам - кой ще е тоя с ташаците, дето да излезе и да каже, че системата е стабилна? И в това тотално сринато доверие в управлението, на кой точно ще повярват хората? Дали на съседа Кънчо, дето си пият ракията всеки ден, или на Гей Станишев?

 

Една теория на конспирациите - умишленият опит да се фалира КТБ с цел купуването и от ВТБ просто излизна от контрол. Ефектът на доминото не беше спрян навреме и резултатът е поголовно безсмислено теглене на влогове от банките.

Link to comment
Share on other sites

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2014/06/27/mvr-umishleno-se-organizirat-opashki-pred-bankite.230478

Май има нещо вярно. Понеже на мен кредитната карта ми е в ПИБ, и имам навика покрай заплатата да си оправям разходите по нея, отидох да питам дали ще има отделено гише за подобен вид операции, да не чакам с овцете 2-3-4 часа, една бабка тъкмо излизаше и коментираше нещо за кредити до 1000 лв и т.н Явно беше се намушила да пита за кредити, а не да тегли пари. Та според мен има нещо вярно в това, че и искуствено се генерират опашки.

Link to comment
Share on other sites

И по другите банки има увеличени опашки. Аз имах малко работа в райфайзен и цкб и на двете вътре имаше поне 3-4 пъти повече хора от обикновено. Вместо да блокират банки, да вкарат свиньо, мустачко и доган за 3 месеца в кауша и ще се оправи всичко.

Link to comment
Share on other sites

Еййй до 196хил лв е лимита на гаранцията по влоговете ... Браво. Най-накрая са го променили. Преди беше на 1/2 - до преди 2-3г мисля.

Link to comment
Share on other sites

И у нас има пиячка. Боре, не се скатавай, кажи кво пиене има у вас. Пешо и той вече е под чехъл - трайка си. Котора ше се обади с нещо неочаквано :D

Ми почти :D Имам някъв ром от преди 3 години и няква ракия от преди 2 :D И двете са купешки.Та ще пия от вашите :lol:

Мхъм и на FI на Стамболийски имаше опашка.Тъкмо се чудех за какво е.Още от сутринта в 9 се бяха наредили.

Link to comment
Share on other sites

 

Една теория на конспирациите - умишленият опит да се фалира КТБ с цел купуването и от ВТБ просто излизна от контрол. Ефектът на доминото не беше спрян навреме и резултатът е поголовно безсмислено теглене на влогове от банките.

 

И аз първоначално си мислех, че врътката е такава, но ВТБ казаха, че нямат намерение да наливат пари в КТБ :D Истината май е, че Пеевски се е скарал за нещо с Ц. Василев и от там Доган изтегли парите на държавните предприятия от КТБ, пуснаха се едни слухове и нещата взеха да се омазват сериозно

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...