Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Според мен нещата във Варна са комплексни - че валя много, това никой не го оспорва, но във Варна е валяло много по-малко отколкото в Шабла например (151 литра по сутрешни данни). Доколкото разбрах над този квартал имало някакъв друг с множество незаконно застроени цигански бараки, спирайки нормалното оттичане на водата ; над циганите пък имало някакъв баир, в който от години имало масова незаконна сеч. Логично е, че когато няма дървета с коренова система, които да задържат почвата, тая огромна вода, дето се изсипа се смесва с калта, спира се в циганските къщи по-долу и по някое време се изсипва, заедно с всичката останала вода, дето продължава от валежите. Може и да не е точно така, но поне аз така си го обяснявам...А иначе в Северна България нещата наистина са страшни - Велико Търново...Добрич...Килифарево и други села, Хаинбоаз е затворен поради множество смъкнати мантинели, пропадания на цели участъци от пътя и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Толкова дъжд сигурно от 100години не е валял :O 

 

Това по собствени спомени ли го твърдиш или прадядо ти ти е разказвал?

Link to comment
Share on other sites

Не мога да си намеря спътниковите снимки, да видите кво се формира над Източна България...

 

Ред. Намерих ги.

 

Преди 12 часа.

10500320_728674023856837_657842465446865

Link to comment
Share on other sites

С две думи - множество бавни клетъчни бури, характерни с обилни дъждове.

 

Ред. Ванка, да, това е сега - циклонът се изнася на североизток към Украйна.

 

Ред.2 Приятел от варненската ГЗ:"Там, където се е срутил склона е насрещна стена на дере. Над него са незаконни цигански къщи, а самото дере, явяващо се локален отток на води е било задръстено с боклук. Получило се е нещо като нестабилен микро-язовир, чиято стена се е праснала."

Link to comment
Share on other sites

Циганията няма връзка. Виновниците са всички тези за последните 20+ години, които разрешиха тя да се случи, защото на всички избори се изнасят факти и видео доказателства как се купуват цигански гласове (вкл. и на последните избори), но ефектът от изнасянията е нулев. Всичките ония горе имат пряка полза от бройката гласуващи цигани.

Link to comment
Share on other sites

Ето една друга гледна точка. И тъй като познавам отлично Варна, съм склонен да се съглася.

 

На мен пък тази Веселина Томова ми прилича като на заплата към премиера.

 

- Значи далеч не цяло Аспарухово е под вода?

- Абсолютни спекулации са това. Нищо вярно няма в приказките, че Аспарухово било пометено от вода, че Аспаруховият мост едва ли не ще падне. Абсолютна манипулация и лъжа!

- Обаче се твърди, че Варна не е виждала такъв дъжд, че във Варна се е излял потоп.

- Още една лъжа. Това абсолютно не отговаря на истината. Разбира се, дъждът беше силен. Ако имаше нещо страшно в този дъжд, това бяха гръмотевиците, които бяха страхотни.

..................

- Реагира ли адекватно централната власт според вас?

- Според мене – да, реакцията ѝ беше напълно адекватна. На практика тя не можеше да направи нищо повече от това, което направи.

 

WTF :JC_golly:

Link to comment
Share on other sites

Аз доколкото разбрах това е бедняшки квартал с незаконни или съвсем леко законни строежи, където всеки е слагал и махал тръби както му скимне, а някои колиби дори са строени в дерето (където и малките деца знаят, че се събира всичката вода). Но сега всички ще ревнат, че държавата е виновна.

Link to comment
Share on other sites

 Но сега всички ще ревнат, че държавата е виновна.

И ще са напълно прави, защото държава е тази, която трябва да осъществява контрола и да отстранява, включително принудително, всички тези нередности.

Link to comment
Share on other sites

Ето една друга гледна точка. И тъй като познавам отлично Варна, съм склонен да се съглася.

 

Тва интервю ли е, какво е, не знам, Но толкова глупости на едно място не съм виждал.

Link to comment
Share on other sites

И ще са напълно прави, защото държава е тази, която трябва да осъществява контрола и да отстранява, включително принудително, всички тези нередности.

Мисълта ми беше, че на "лошата държава" никой не плаща данъци, никой не ходи да вади разрешителни (освен ако не е напълно неизбежно),  когато се изразходят пари за оборудване "много излишни пари гълтат тия държавни служби" и т.н., а като стане белята "лошата държава" много закъсняла с реакцията и много малки обезщетения дала.

 

А ако трябва принудително да се отстраняват нередности, трябва половината народ да остане бездомен и да станем като НСР на запад - с доживотни ипотеки и 16 часа работа на денонощие.

Link to comment
Share on other sites

Тва интервю ли е, какво е, не знам, Но толкова глупости на едно място не съм виждал.

Добре  :)) . Кажи сега ти някоя умност с която да обориш казаното. Аз не мисля, че е глупост защото познавам отлично района, също така имам роднини и приятели които живеят там. Тази трагедия е благодарение на абсолютна човешка глупост, немърливост и корупция. Хората в района от години си знаеха, че рано или късно това ще стане. Всяка година във Варна има проблем със свлачищата и канализацията, както и незаконното строителство и сечища затова лично за мен това не е изненада.

Link to comment
Share on other sites

 

 

А ако трябва принудително да се отстраняват нередности, трябва половината народ да остане бездомен и да станем като НСР на запад - с доживотни ипотеки и 16 часа работа на денонощие.

 Тук не съм съгласен, не може да си плащам една камара пари за всички проекти и разрешения, да чакам месеци за технологично време, след това да си плащам данъците на имотите, а някои хора да си цъкат постройки една до друга, и една след друга без никакви проблеми. 

Всичкото незаконно строителство да се маха!

Link to comment
Share on other sites

 Тук не съм съгласен, не може да си плащам една камара пари за всички проекти и разрешения, да чакам месеци за технологично време, след това да си плащам данъците на имотите, а някои хора да си цъкат постройки една до друга, и една след друга без никакви проблеми. 

Всичкото незаконно строителство да се маха!

И как си го представяш това махане на всичкото? Нали който го направи няма да събере и 1% на следващите избори.

 

Като начало трябва да се ограничат рекета и подкупите при новите строежи, но не става с магическа пръчка. Първо трябва да израснем като гражданско общество. Селският тарикатлък ни е дълбоко закодиран в ДНК-то.

Link to comment
Share on other sites

И как точно да стане това израстване като гражданско общество!? С толериране дори и на леки нарушения няма да стане.

 

За премахването на незаконно строителство, имам апартамент точно пред аджисан махала,(бул. Мария Луиза) последния път като бях там видях, че 70% от махалата е премахната. Нещо, което трябваше да се случи преди 20 години. Хората са доволни. Никой не иска незаконни цигански постройки.

Link to comment
Share on other sites

Ей така става. Малко по малко, с поетапни проверки, уволнения, глоби. Както се променихме за други неща.

 

За паразитите в Аджисана - много хубаво. Само дано не са ги обезщетили с общински жилища. :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...