Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Единствено за "В като Вендета" мога да се съглася. А тъпотията за Русия няма да я коментирам. По тая логика не би трябвало да харесвам "Писма от Иво Джима","Мемфис Бел","Патън" и прочие. Имам изненада за теб - харесвам ги.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Цъ... Ни кучката, ни бозата ставаха за ручане.

Ефектите яко смучат гномски топки, актьорската игра - истинска драма, историческа достоверност - (минус) 99.999999999999999999 %.

Че ко да му е на филмчето?

 

Аз викам ти да смучеш тролски топки... Дето вика Иван - наблегни на Дискавъри и Хистъри... Историческа достоверност... Какъв ли процент от зрителите са мислили за нея? 00,0000000000001% може би... И Наско, разбира се...

 

Стига бе онзи. Оная сцена при Саламин ме накара да си изплюя бирата. Лошото е, че нямаше кой да ме потупа по гърба, като се задавих....То бива тъпня...Що не казаха за откритите от атиняните сребърни рудници и построената благодарение на тях флота... Мани, достоверност като в Пеевска медия... Па за сичкото камикадзе и тракийски мечове у елини не ми са говори. А корабите бяха жив ташак. Хеле па гребците на галерите.... Чак противопоставяха гледната точка - свободни гребци при гърците срещу окованите роби при персите...Айде моля. И персите не са носили тюрбани по онуй време, молим. Стига с тая прикрита анти-мюсюлманска реклама...

 

Наско, земи се стегни. Ти учебник по история ли очакваш, или ЯкшАн? Познай верния отговор. Кораби, гребци, тюрбани... Ти луд ли си? На кой му дреме? Това не е ИСТОРИЧЕСКА САГА, това е ЯкшАн!!! За 3Д!!! С много кръв и кораби. Точка. Всичко друго са глупости. Ами топването на Ксеркс в черната боза в пустинната пещера?!?!?! Ебати малоумието! Ами съдбата на страхотната цица? Изключително НЕвъзможна! Анатема! ОП - не съм очаквал обаче исторически енциклопедични факти... Та си пия бирата и се наслаждавам на емоциите.... 

 

Всички сте много зле. Ама мнооого. Първата част беше правена по комикс! Втората очаквате да е исторически филм ли? Има такива по History Channel. Говорим за филми правени по комикс.

 

Тотални злета, какво да ти кажа... Така и не могат или не искат да направят това деление. Също както при филм, който почва с логото на Дисни....

 

300 първа част е многооооо як. 300 втора част е боза с цица.

 

Епична цица!!! Единствено съм бесен, че е френска, но тая не може да не е мелез. 

 

Всеки филм с цица/и е хубав филм :D

 

Стефчо, трябва да видиш тая цица!

 

Хубав

 

WATCHMEN !!!

 

E Пак бива, че ти си по-добре emoticon-0144-nod.gif  Щот на мен леко в повече ми иде, кога ми се пробутват филми за историческо събитие, без абсолютно никакво съобразяване с историческата достоверност.

И впрочем, това, че са правени по комикс, изобщо не оправдава бездарието им!

 

Какви исторически събития те вълнуват по точно? Ами има там книги, учебници, документални филми може би... Това е ЯкшАААААн! Никой не го бОли за историческа достоверност.  

 

Единствено за "В като Вендета" мога да се съглася. А тъпотията за Русия няма да я коментирам. По тая логика не би трябвало да харесвам "Писма от Иво Джима","Мемфис Бел", "Патън" и прочие. Имам изненада за теб - харесвам ги.

 

Този филм за Вендетата между другото бе силно тъп, ако питате мен лично. Но си го изгледах без много да се замислям - лежерна история, малко от стар калъп, но става. Все глупост от същия тип, но не е като да съм очаквал нещо различно. То си е ясно още преди да стартираш филма. 

Link to comment
Share on other sites

Ти си насред лоното на циганките бре!  :laughing:

 

=========================

 

Навън е 45+, аз гледам ICE ROAD TRUCKERS.... Е па стаа ми по-хладно хахахахахахах

Link to comment
Share on other sites

Блалала.Аз пък от тъпотия си карах с 1 литър масло в двигателя вместо с 3.Нищо му няма де.Все пак е хонда :D 

Link to comment
Share on other sites

Ти така си мислиш. Дано наистина му няма нищо, но все пак обикновено всички лагери и валове са с надрано покритие. 

 

Не ви знам как си карате  така. Аз си проверявам маслото 1 път минимум в месеца, а обикновено почти всяка седмица - просто профилактично щото никога не се знае с 20г кола какво може да стане. Да не говорим, че преди и след извънградско пак го наглежда. Тва е един от най-бързите начини да се хване някакъв проблем по карантиите още в началото.

Link to comment
Share on other sites

Проверих го миналата седмица и си беше точно както преди.Отделно,че карах с тънко масло и ресурса може да му е по-малък.В понеделник сменям и се надявам всичко да е наред,ако не здраве да е :( 

Link to comment
Share on other sites

Ти номрален ли си? 2л масло за 1 седмица и мисли, че е от маслото?! Брат... тва е ТЕЧ! Не разход. Колко км си минал? Вземи някво квото и да е поне 1л ако ще караш колата и досипи до минимума ... щото не се знае как е заминало.

 

Някакви следи по гарнитурите няма ли? Пушек като я настъпиш отзад на празен ход? Не може просто така да липсват 2л масло за 1 седмица. 

Link to comment
Share on other sites

Да, определено има нещо нередно. Или лъжеш, че си го проверил миналата седмица, или някъде здраво тече. Също така отвори казанчето за охладителна течност, да не ги е смесил двигателя..

Link to comment
Share on other sites

Ти номрален ли си? 2л масло за 1 седмица и мисли, че е от маслото?! Брат... тва е ТЕЧ! Не разход. Колко км си минал? Вземи някво квото и да е поне 1л ако ще караш колата и досипи до минимума ... щото не се знае как е заминало.

 

Някакви следи по гарнитурите няма ли? Пушек като я настъпиш отзад на празен ход? Не може просто така да липсват 2л масло за 1 седмица.

 

Проверих го миналата седмица и си беше точно както преди.

 

Това не значи, че е било 3л :) Може да е било 1,1л.

И аз карах маздата по едно време без масло, докато не взе да потраква, наливаш и продължаваш.Нищо им няма, кучета големи са от към двигатели (виж за ламарината е друга бира).

Link to comment
Share on other sites

... без масло, докато не взе да потраква, наливаш и продължаваш.Нищо им няма, кучета големи са от към двигатели (виж за ламарината е друга бира).

 

Ммм, много добре...

Link to comment
Share on other sites

После се чудите новият внос що били бараки и плюете ИталЯнците че не сменяли.....  :Facepalm:

+1

 

И не знам как така караш с 1л. масло и не ти прави впечатление, че моторът работи по друг начин? С 1л. масло, може точно да се смаже картерът и малко отгоре. Мотор с 1л. масло трябва да работи като трактор... Ако не е тракала, значи не е с 1л., а по-скоро нивото ти е под минимума, но не е и 1л. Отделно - лампата за маслото нищо ли не обажда?

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така. При стара ми кола /406/ с отишла гарнитура на капака на клапаните, маслото ми беше точно на Min на щеката и при един рязък завой, лампата ми присветна, което ме накара да спра и да си погледна маслото. Просто гарнитурата си беше изсъхнала и от задния край си беше протекла. Смених си я, долях около 400г. масло общо, защото при самото сваляне на капака имаше още малко загуба и всичко си заспа. Маслото малко над средата и ни лампа, ни гявол. Ако караш с 1л. масло и лампата не ти свети, нещо в колата никак не е наред...

Link to comment
Share on other sites

Ти си насред лоното на циганките бре!  :laughing:

 

=========================

 

Навън е 45+, аз гледам ICE ROAD TRUCKERS.... Е па стаа ми по-хладно хахахахахахах

а дали някоя от тях след свирка ще може да изкара нова кУрмилна рейка за без пари....че после трябва и да се слага

Link to comment
Share on other sites

Лампата на маслото не е светвала нито един път.Не е голям проблема.Ще знам за напред и ще си я гледам всеки път преди тръгване.А също може да е от по-високата скорост.При 140-150 да го е изгорила.Но вече ще знам,че тва масло е прекалено тънко :D 

Link to comment
Share on other sites

Дърдърдърдър, имам пясък в задника, дърдърдърдър..., пу, дееба, бирата се е вкиснала, дърадърадъра и прочее булшит....

Абе, Мисир! Вземи се гръмни със самосвал в главата и стига си плещил глупости, порфавор.

Когато се правят филми, които касаят някакви исторически събития, пък без значение по чии бозави комикси са снимани, би трябвало да има поне минимална доза придържане към съответните факти. И това е правило, което се спазва още от преди времето, когато великият адмирал Камбов е преплувал Ламанш с флотилията си от водни колелета в дирене на златната чаша.

Капиш?  :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

Всъщност аз не виждам какъв точно е проблема с филма? В общи линии това е режисьорско виждане за една битка край остров Саламин между персите на Ксеркс I  и гърците на Темистокъл. Това е историческо събитие което наистина се е случило. А съответните факти за самата битка...мисля, че трудно някой може да ги докаже със сигурност. На мен лично ще ми е нтересно да има и трета част за битката при Маратон, където гърците окончателно разбиват персите. А битката при термопилите и тази при Саламин са се състояли по едно и също време. За това спартанците влизат малко по късно в мащабната война, но благодарение на тяхната помощ, персите са напълно разбити. На мен лично филма ми хареса много. 

Link to comment
Share on other sites

Да, само дето казаха в бозата, че битката при Маратон вече се е случила. Което е така(Първата гръко-персийска война, нещо, а-у.). Есхил(оня същия, да) е пряк участник в битката при Саламин и дава сведения за нея. Молим. Херодот(да, бащата на историята) също дава сведения. Така че - аре. Вие си съдете за ефектите и циците, ние ще хвърляме кал по историческата достоверност.

 

П.С. Ааааааааааааахаааааааааааааааахаааааааааааааахааааааааааааааахахахахха!!!

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B8_%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD

 

Вижте на командири какво пише.

Link to comment
Share on other sites

Да, само дето казаха в бозата, че битката при Маратон вече се е случила. Което е така(Първата гръко-персийска война, нещо, а-у.). Есхил(оня същия, да) е пряк участник в битката при Саламин и дава сведения за нея. Молим. Херодот(да, бащата на историята) също дава сведения. Така че - аре. Вие си съдете за ефектите и циците, ние ще хвърляме кал по историческата достоверност.

 

П.С. Ааааааааааааахаааааааааааааааахаааааааааааааахааааааааааааааахахахахха!!!

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B8_%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD

 

Вижте на командири какво пише.

Виж сега, това е филм, създаден за кеф и удоволствие на хората. Нормално е да има цици и т.н. Дори и във Властелина на пръстените вкараха любовна авантюра, нещо което в книгата го няма. Ако толкова държиш на достоверни исторически данни гледай History chanel, всичко друго си е обикновен хейт.

Link to comment
Share on other sites

Аз да съм казал, че Вазелина за отдръстване ми харесва? :) Хистори не гледам вече, че много взеха да пишат историята, както на тях им изнася...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...