Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

реално разликата в цените на топ моделите на Самсунг - Ейпъл не е чак толкова голяма.

аз проблеми нямам с ябълките и не съм имал а не съм ползвал друг телефон от както излезе 2-ката айфон. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

реално разликата в цените на топ моделите на Самсунг - Ейпъл не е чак толкова голяма.

аз проблеми нямам с ябълките и не съм имал а не съм ползвал друг телефон от както излезе 2-ката айфон. 

Ами тогава как знаеш, че другите не правят качествени продукти, след като ползваш само "ябълка"???

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми обясни защо една дамска чанта на Шанел или ония Вутон, произведени през 97-ма и естествено втора ръка - струват по 3600 и нагоре долара...двете коли, които съм имал през живота си не струват толкова. Могат ли да ме хванат за хОя. Ще се сменя естеството на подаръка или най-малко марката

Такива са ти колите бе майна. Пък и тези чанти са за хора, каращи поне С-класа.

 

 

В смисъл, че те са единствените и неповторими на света и, че друг не може да прави таблети и телефони ли? Понякога се чудя как така другите производители оцеляват на пазара и не са си направили ритуално самоубийство.

Точно така. Освен епъл и самсунг другите е хубаво да се съберат на едно място и заедно да направят едно ритуално самоубийство.

За 160 лева най-доброто ли е Киндъл?

Ако ще взимаш киндъл гледай да е новия paperwhite заради ретина дисплея - на другите са им едни грозно назъбени буквите и мен ме дразни.

Ами тогава как знаеш, че другите не правят качествени продукти, след като ползваш само "ябълка"???

Аз съм пробвал няколко таблета и отговорно мога да заявя, че единствения, който си струва е iPad-a. Евентуално последния samsung galaxy tab, но по браузъра му имам забележки (споменавах ги в другата тема)

Link to comment
Share on other sites

Ами тогава как знаеш, че другите не правят качествени продукти, след като ползваш само "ябълка"???

 

това че ползвам ОСНОВНО ябълка не значи че не съм докосвал други устройства никога.

дори съм опитвал да мигрирам към андроид но просто не ме грабват , дори бих казал че ме дразнят.

 

 

а сравнението между който и да но нейм таблет за 300-400лв и айпад 2-ка примерно който се намира на тая цена е като да се сравнява Бентли със Жигула и двете вършат еднаква работа но до там. 

Link to comment
Share on other sites

Някак си е наивно да твърдиш, че марка като NOOK (Barnes & Noble) e "но нейм таблет". Всъщност аз не исках да предизвиквам спор, а просто попитах дали някой го е ползвал за да даде мнение. А тези мнения от рода на "вземи си ейпъл, щото всичко друго е боклук" са най-малкото не сериозни.

 

Дядо бюджета на Sothbiss не покрива paperwhite, а и лично според мен, освен осветлението, другите разлики са почти неразличими, още по малко пък дразнещи.

 

Имах няколко пъти възможност да тествам продукти на Samsung и LG, става въпрос за ТВ, монитори, телефони и HI-FI системи. Ами личното ми мнение е, че LG, бие по всички показатели. Дисплей, бързина, екстри и най-вече звук. 

Link to comment
Share on other sites

попита за мнение аз го дадох , това че не те устройва е друг въпрос.

виж ако искаш да те надъхаме колко е хубаав ноок таблета трябваше да го споменеш. 

Link to comment
Share on other sites

попита за мнение аз го дадох , това че не те устройва е друг въпрос.

виж ако искаш да те надъхаме колко е хубаав ноок таблета трябваше да го споменеш. 

Попитах за мнение на хора които евентуално са го ползвали, а не предложения за други марки. Нямам нужда от надъхване. Ако не е НУК-а, най вероятно ще поръчам KOBO ARK HD. Всъщност уважавам мнението ти и ако някога реша да си купя, ябълка, напълно естествено е да се допитам до теб и дядо Мраз.

Link to comment
Share on other sites

Дядо бюджета на Sothbiss не покрива paperwhite, а и лично според мен, освен осветлението, другите разлики са почти неразличими, още по малко пък дразнещи.

По-старите са с по-кофти дисплеи, а не са и осветени. Не стига, че буквите са "рошави" ами и на тъмно не може да се чете. Това исках да кажа.

 

Имах няколко пъти възможност да тествам продукти на Samsung и LG, става въпрос за ТВ, монитори, телефони и HI-FI системи. Ами личното ми мнение е, че LG, бие по всички показатели. Дисплей, бързина, екстри и най-вече звук.

За ТВ, монитори и т.н. може и така да е (за телефони нямам наблюдения над LG), но за таблети е друго. Ако искаш ги гледай като параметри, но моите впечатления, от тестовете, които съм правил и като разработчик от устройствата, с които съм си играл е, че таблетите се делят на 3 вида: ipad, скъпи андроид устройства (като самсунг галакси таб) и всички останали боклуци, които за нищо не стават (или ако стават е за нещо доста ограничено и са много дървени на вид, тежки и с кофти екран, или пък батерията държи много малко). Напоследък windows rt ужким тръгна да се развива, но засега е много в страни от пазара, иначе като устройство не е зле, но няма никакъв софтуер за него.

Ако не е НУК-а, най вероятно ще поръчам KOBO ARK HD.

Тази тегра 4 - прегледай отзиви да не би да прегрява, че на моето HTC направо ми пареше на ръцете след 10 минути игра на angry birds

Link to comment
Share on other sites

Според мен всякакви подобни диалози като горните ще бъдат спестени ако "препоръчващият" не препоръчва с "най-якото и единствено е...", а използва изрази като "за мен...", "според мен...", "доколкото имам опит с..." и т.н. ;)

Link to comment
Share on other sites

Чарм, знам че ще те хвърля в трета глуха, но бих ти препоръчал да купиш на жена ти Acer A1-810. В момента е на прИмоция в Техномаркет. Аз съм с такъв от лятото (8ГБ), като тогава беше 350 лева, а сега 16-джиджибайтовия е намален на 320 лева - http://www.technomarket.bg/products/09130282/acer-iconia-tablet-a1-810-16gb

Уникална машинка е. Ако се ориентираш към този таблет, ми пиши едно лично да ти разкажа малко повече :).

Link to comment
Share on other sites

Чарм, знам че ще те хвърля в трета глуха, но бих ти препоръчал да купиш на жена ти Acer A1-810. В момента е на прИмоция в Техномаркет. Аз съм с такъв от лятото (8ГБ), като тогава беше 350 лева, а сега 16-джиджибайтовия е намален на 320 лева - http://www.technomarket.bg/products/09130282/acer-iconia-tablet-a1-810-16gb

Уникална машинка е. Ако се ориентираш към този таблет, ми пиши едно лично да ти разкажа малко повече :).

Това не е никак лоша идея. Аз исках да е с възможно най-голям дисплей, заради естеството на работа на жена ми. Затова се бях насочил към NOOK-a. Но това е добра идея за подарък на синът ми.

Link to comment
Share on other sites

Според мен всякакви подобни диалози като горните ще бъдат спестени ако "препоръчващият" не препоръчва с "най-якото и единствено е...", а използва изрази като "за мен...", "според мен...", "доколкото имам опит с..." и т.н. ;)

Абсолютно!

 

Щото тука са си баш сектантски войни :) Злобила с жезъла с отхапаната ябълка, Ангел с HTC скиптъра, дядо, развял таблетите на мойсей и всеки куткудяка като уличен проповедник в хайд парк :lol:

Link to comment
Share on other sites

Той не е тийзър в никакъв случай. Тейзър е. И принципно хич не се знае какво точно ще пуснеш, че може да е нещо отзад в гащите. Това е Америка и в повечето случаи оръжието е истинско, а не играчка. Аз лично се чудя как полицаят не го застреля тоя като куче... 

Link to comment
Share on other sites

Той не е тийзър в нинакъв случай. Тейзър е. И принципно хич не се знае какво точно ще пуснеш, че може да е нещо отзад в гащите. Това е Америка и в повечето случаи оръжието е истинско, а не играчка. Аз лично се чудя как полицаят не го застреля тоя като куче... 

Добре,тейзър е.Но аз говоря за момента на "представлението",което го остави да изнесе полицая.Твърде дълго го остави да си прави каквото иска и да спори в началото.И познавайки себе си ако бях ченге щях да проявявам адекватни професионални реакции каквито ги имам в работата си сега.Едва ли щеше да ми заобиколи колата,да бръкне някъде отдясно в купето и да ми извади нещо приличащо на оръжие.Та думата ми е едва ли щях да усетя нещо в гащите си-по-вероятно някакъв мирис в резултат на възпроизведените изстрели от зачисленото ми служебно оръжие. :)) 

Link to comment
Share on other sites

Има едно такова нещо като judgement call. В случая полицаят вижда ясно, че тоя е тотално луд и решава да постъпи разумно, викайки подкрепление и прикривайки се до колата си. Разбира се съвсем спокойно идиотът можеше да извади истинско оръжие от жабката и открие огън. В такъв случай 10000% щеше да бъде разстрелян. 

 

Какво правим обаче ако го направи на решетка и после тоя палячо цъфне в новините с големи заглавия "полицейско насилие"? Изключваме факта, че убийството не е нещо, което човек може да забрави разбира се. И да припомним какво се случи само преди месеци, след като двама полицаи-кретени разстреляха жестоко 13 годишно дете с пластмасов автомат, понеже им заприличал на АК47? И детето беше мургаво латинско дете? Може да потърсиш да прочетеш по въпроса. Така и не отговориха на родителите защо по дяволите убиха детето и то с 10-на изстрела ако не се лъжа... 

 

Та хайде да не подхождаме така по детински относно такива сериозни ситуации. 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...