Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Лесно е :) Само последният символ не помня "всичко" или "край" означаваше :)

 

Нито едното, нито другото - човекът пита дали трябва да повтаря нещо от горното. :))

 

А я кат ми се пишете толкоз многострадални геновеви... некой така да каже, дали му се е случвало да записва и стартира програмки на и от аудио касета?

 

Аз - на 8Д.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Аз - на 8Д.

Не го вдигаш. :P Работил съм с първообраза и пра-пра-дядото на всички компутури в България - Имко 2, който вървеше с единствената възможна периферия: касетофон "Унитра". :bowdown:

 

photo-imko-2-2.jpg

 

 

Unitra_grundig.jpg

Link to comment
Share on other sites

Щом не сте ръгали перфокарти не вАжи. То и аз не съм ама съм гледал как става. Още бях малък и не ми даваха да барам само гледах скъпата техника :) После гледах как я носят на вторични суровини - що нещо желязо беше :)

 

 

ПС: Аз така и не разбрах превода на онова листче обаче

Link to comment
Share on other sites

Щом не сте ръгали перфокарти не вАжи.

Кой ти каза, че не съм ръгал? В случая говорехме за "персонални" компютри, затова стана въпрос за ИМКО-то. Иначе в епохата на динозаврите съм програмирал на FORTRAN и PL/1 на тази симпатична машина (ЕС 1020) дупчейки хиляди перфокарти. Абе какво знаете за кумпутурите вие деца ... :laughing1:

 

abb_04_01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не го вдигаш. :P

 

То е от възрастта...простено ми е. :laughing1:

 

ПС: Аз така и не разбрах превода на онова листче обаче

 

Стига бе, дедо - имах те за интелигентен човек, а не може да схванеш играта на думи...ама то май пак от възрастта идва. :P

(hint: диез->sharp (през което е минал) ; бемол->flat(за спуканата гума)...за нотата да ти казвам ли или ще го свържеш с омонимите в английския?). :))

Link to comment
Share on other sites

Кой ти каза, че не съм ръгал? В случая говорехме за "персонални" компютри, затова стана въпрос за ИМКО-то. Иначе в епохата на динозаврите съм програмирал на FORTRAN и PL/1 на тази симпатична машина (ЕС 1020) дупчейки хиляди перфокарти. Абе какво знаете за кумпутурите вие деца ... :laughing1:

 

 

Много добре знаеме точно за перфокартите - аз още пазя доста за спомен. Майка ми работеше с тия компютри-стаи. Какво толкова правеха, така и не разбрах, но бяха със секюрити като на Федералния резерв... laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Стига бе, дедо - имах те за интелигентен човек, а не може да схванеш играта на думи...ама то май пак от възрастта идва. :P

(hint: диез->sharp (през което е минал) ; бемол->flat(за спуканата гума)...за нотата да ти казвам ли или ще го свържеш с омонимите в английския?). :))

 

Всъщност ключа сол беше това което не схванах. Както и това най-накрая.

 

 

Нормален ден на саунд инженера :)

...

 

Ахахаха егати виртуоза беше тоя пич ;)

Link to comment
Share on other sites

Всъщност ключа сол беше това което не схванах. Както и това най-накрая.

 

За 'накрая' вече го казах по-горе на Наско (знак за повторение). Дедо, опитвал ли си се някога да нарисуваш сол ключ? :P

 

 

Ахахаха егати виртуоза беше тоя пич ;)

 

Забавно е, но е вярно отчасти - истината е, че по време на запис освен да следиш нивото, друго не правиш, а всичките тия магии се постигат с доста работа след като си тръгне изпълнителят. :music

Link to comment
Share on other sites

Така е да, просто е по-лесно за пипане след като се запише, а не в риъл тайм, но пък какви настроики падат на концерти на живо, за не чак толкова добри певачки...там си гурно се потят колегите :D

Link to comment
Share on other sites

Ахъм...и проблемът е, че певачките почти никога не са доволни от къртовския труд на озвучителя. ;)

 

Така е да, просто е по-лесно за пипане след като се запише, а не в риъл тайм, ...

А при записа - не е по-лесно, просто е невъзможно - все още няма измислен софтуер, който да знае във всеки един момент какво ще му предложи изпълнителя ; уреди за корекция има, но те се ползват само на live. Даже си е почти задължително да записваш на нулеви настройки, за да не направиш ти самият неволен гаф ако си слухово изморен например...

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми конфигурация за настолна машина(заебал съм тотално хардуера и не съм в течение на новите моди). За игри, филми, работа(КАД програми, фтп сървър, графични редактори и обработка на филми). Може и без монитор.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не ми допада на мен лично, а и модела който са избрали да прави този липссинк също не ми на сърце. Иначе да не споменаваме бетонната джунгла :)

Link to comment
Share on other sites

@Сотбисе, не се коси - след още 10-15 години във форума ще чете друго някое малко сотбисче и като разбере откога ти е бил първия компютър, ще се усети, че даже и не е било родено тогава...кръговрат, к'во да правиш...;)

Нали знаеш - от твоите уста в на хазяина ушите. Ама и аз съм го измислил вече - ще имам едно момче, после момиче и третото пак момче. :beer:

 

Препоръчайте ми конфигурация за настолна машина(заебал съм тотално хардуера и не съм в течение на новите моди). За игри, филми, работа(КАД програми, фтп сървър, графични редактори и обработка на филми). Може и без монитор.

Кажи с колко пари разполагаш и ще продължим на лични. :)

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми конфигурация за настолна машина(заебал съм тотално хардуера и не съм в течение на новите моди). За игри, филми, работа(КАД програми, фтп сървър, графични редактори и обработка на филми). Може и без монитор.
Мога да ти кажа само, ако няма да жалиш парите да вземеш Intel i-нещоси, ако парите са от значение - AMD, лично за мен вадят доста по-добро съотношение цена/качество. За видео - не мога да кажа лични предпочитания, за мен вземи картата, която излезне на по-оферта...

 

В момента съм с Athlon 2 x4 на около 2.6 GHz, 8GB DDR3, АКИ 6850 с 1GB VRAM и да ти кажа, всичко тръгва. Е, за някои чудовищно тежки игри като PlanetSide ми се налага да смъквам от качеството, но за почти всичко останало - играя на доста прилично качество. Забравих да спомена, че процесора съм го поизпържил в момента на 3,3 (мързи ме да си играя за по-високи честити), ама и съм със 750W захранване и 120mm перка на процесора.

Но и без запръжката си вървят доста добре нещата на него.

Link to comment
Share on other sites

Като каза 750W захранване се сетих че аз взех на принципа "да има" едно захранване 1kw. В момента с i7 от най-топлите, със 8 вентилатора в кутията (3 броя от които са 25см-ови), 2 видеокарти, 6 диска и знам ли какво още според едно уредче на belkin (преди УПС-а даже) конфигурацията ми харчи 470-500W някъде при това със всичките монитори и то докато върви StarCraft. Какви калкулатори на захранването ползвах, какво гледах не знам ама резултата според онази джаджа е такъв. Без мониторите и без да товаря машината - 220W

 

Хубавото захранване си е хубаво от друга страна пък и знам ли какви пикове има при пускане (онова не отчита толкова бързо) но колкото и да е от 250W до 1KW ....

 

 

А за машината - Атанасе, ако искаш гаранции, че няма да се занимаваш с проблеми и не ти е проблем да дадеш някой лев отгоре взимай интелски процесор, дъно и видео на ASUS и някакво хубаво захранване като enermax или cooler master. Но наистина дай бюджет, че моята машина последно без мониторите и без дисковете подмина последния път $1700 без ДДСто

Link to comment
Share on other sites

... че моята машина последно без мониторите и без дисковете подмина последния път $1700 без ДДСто

 

Пак се сетих за оная тема за компютрите отпреди 30 години (спокойно, не смятам да я връщам :devil). Просто сега като се замислих, установявам, че за всичките тия години изискванията ми спрямо всяка нова конфигурация не са се сменили ни най-малко и всеки път когато съм купувал нова машина, винаги ми е излизала около $1500 (с ДДС-то :P), разбира се без да включвам аудио-джаджите ми, които струват доста повече от компютъра. Та всъщност цените от тогава никак не са се променили - просто всеки път за една и съща цена обикновено взимаш нещо, което е няколко пъти по-добро от предишното и еднакво актуално в момента, както е било актуално предишното в момента, когато си го купувал. :))

Link to comment
Share on other sites

И винаги ако вземеш възможния максимум като хардуер (при това без да се оливаш с дискове като мен) подминаваш тройно цената на една доооооста добра конфигурация, която пък обикновено е някъде 2но по-скъпа от това, което се продава масово.

 

И аз съм го забелязал това. Правя-струвам - все около $1500 излиза една свястна машина.

 

 

PS: Нищо не може да те спаси от собствената ти глупост. Друго си е да поправяш на едно място а да гледаш архив и да се чудиш защо не ще да тръгне пущината...

Link to comment
Share on other sites

Сумата ми е до към 1500лв,,,То на лизинг ше се зима, че има и бая други разходи, ама спрямо това, което си нацъках в конфигуратора на буркан компютърс, едва едва стигнах до 800лв...Сигурно нещо някъде съм сбъркал laughing.gif. Добро утро.

 

П.С. Пламен беше споменал нещо за едни снайперисти :) ----> _sniper__by_Ser1x.gif

Link to comment
Share on other sites

Medix, стига си говорил за младините си. Половината форОм тогава още е бил искра в очите на пра-дядовците си :lol:

 

Дедо, тоя кульер мастър го взех за да знам, че занапред поне за PSU няма да мисля. Щото и правя някакви клокерско опити :]

Link to comment
Share on other sites

Сумата ми е до към 1500лв,,,То на лизинг ше се зима, че има и бая други разходи, ама спрямо това, което си нацъках в конфигуратора на буркан компютърс, едва едва стигнах до 800лв...Сигурно нещо някъде съм сбъркал laughing.gif. Добро утро.

 

П.С. Пламен беше споменал нещо за едни снайперисти :) ----> _sniper__by_Ser1x.gif

i5 3570 или 3570K, К-то е по-добро за клокове, но ако не те влекат е излишно.

Видео от класа на Nvidia GTX 660, някакво 120G SSD

Дъно, захранване и други дискове по вкус, гледай да са бързи дискове /7200 оборотни поне/. Или примерно един 7200 и един голям за сторидж и бавен.

i7 е напълно излишно, освен ако нямаш софтуер който наистина да ползва CPU. :)

RAM - ако си със ССД - 12/16G, че да изключиш pagefile–а и да не го мислиш въобще. Пък и по принцип рам си трябва :)

Link to comment
Share on other sites

С оглед на няколко променливи в бъдещите ми планове и наложената от тях по-голяма мобилност минах на лаптоп... :( Спрях се на това -> http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3571g_NX_RZPEX_045 със 16ГБ...Не ме кефи, че е гланцов, ма с една по-едра шкурка ще го матирам....lol.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...