Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

 

 

Щом си нямал 286SX че да е трябвало нещо да работи на него (щото 386DX беше направо самолет) значи нищо не знаеш :P

 

 

Дедо, кажи какво е представлявала тая 286-ца, какъв е бил първия ти Интел и какво представлява сегашния ти компютър....адски ми е любопитно да видя разликата. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Абсолютно разбирам вижданията на Раптора - защо да сменя марката когато е доволен от тази която ползва?
О, ама разбира се, аз също - аз съм така в някои отношения.

Във велосредите има вечна война между SRAM и Shimano, аз лично от години насам залагам само на Sram за всичко по скоростите, нямам намерение да ги сменям, защото ми харесват (а и защото ще трябва всичко наведнъж да сменя), но никога няма да тръгна да обяснявам, че Shimano са боклуци. Въпреки, че имам приятели, които го твърдят.

 

Също така на тема окачване едва ли някога ще сложа нещо различно от Fox, щото знам, че като сложих вилката и при първото каране щях да си свърша в гащите от кеф... Задния шок също - все едно карам облак. Възможно е останалите вендори да изкарват чудеса, възможно е да има някакви хипер-мега-гига-тера хави, но тези си ми харесват (да не говорим, че за две години имам сменени само едни семеринги и втулки). Но не твърдя, че Rock Shoxx, Magura, Marzocchi са боклуци. Само за Suntour, щото такива съм карал и миришат...

 

Та общо взето сме на един акъл с Виден, само аз не генерализирам за продуктите, които не съм ползвал :)

 

Иначе...

 

 

Ваньо (психчо), да си жив и здрав, чАдо, все за хубави неща да си чуваш името и да всява респект,

Ванка (netroot) и ти да си жив и здрав, все напред и нагоре на сушата и все по-дълбоко и по-дълбоко под вода :)

 

Останалите Ваньовци да сте живи и здрави :)

Link to comment
Share on other sites

Честит Имен Ден, именици :laughing1: Да сте здрави и усмихнати, обичани и мразени, ама никога забравяни :) Весело изкарване :)

 

Като се опитах да прочета предните 3 страници, се радвам (като Чефо), че живея в блажено неведение за дискове, Нвидии, всякакви видии и болтчета :)

Хайде, лек ден :tongue

Link to comment
Share on other sites

Като се опитах да прочета предните 3 страници, се радвам (като Чефо), че живея в блажено неведение за дискове, Нвидии, всякакви видии и болтчета :)

Хахаха, Галчето сцепи мрака с тези видии и болтчета! :bowdown:

 

Честит имен ден на всички Ивановци, Иванки и прочие именици! Да са живи и здрави и да се радват на много късмет! :beer:

Link to comment
Share on other sites

Накрая се появиха старците и ни припомниха създаването на компютъра като цяло.... laughing1.gif

 

=======================

 

Честит имен ден на всички именици! Да сте живи и здрави и рабира се - НАЗДРАВЕ! beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Ваньовците - ЧЕСТИТО. Нека само хубави неща се говорят за вашите имена и обезумели жени да го крещят в моменти на екстаз. :)

Link to comment
Share on other sites

Да са живи и здрави Ивановците и само хубави неща!

 

П.П. Това горното май на ЛС трябваше да ти го пратя, щото на малките наш'те спомени от типа "А по наше време к'во беше...", много-много не ги касаят...:beer:

 

Очаквах и на кръстника да му е интересно гледам и той се е включил :)

 

Дедо, по това време бяха излезли вече 386-ците бе, не се излагай.

 

Ми забравям. Верно 87-ма май писах на Правец 16, после отнякъде се появиха 286ците после 386-ците и така

 

Дедо, кажи какво е представлявала тая 286-ца, какъв е бил първия ти Интел и какво представлява сегашния ти компютър....адски ми е любопитно да видя разликата. :rolleyes:

 

Какво какво - същото - кутия с прах, телевизор и пиано. Само едното прави грешките с по-голяма скорост и побира повече мп3-ки :)

 

Накрая се появиха старците и ни припомниха създаването на компютъра като цяло.... laughing1.gif

 

Ти какво се криеш? Я се напъни и ти да си спомниш :P

Link to comment
Share on other sites

Чефо, то нямаше настройки по онова време, щото всичко беше в 2D, често и в монохромен режим, а 1-мегабайтов сим струваше колкото един стар компютър сега. :P

 

Честито на Ивановците, Ванчовците и Иванките! :))

Link to comment
Share on other sites

тюх, да го ева. тва с базите данни май нема ми върже да се самообуча. ма нищо. имам още време да го докарам до някаква употребяема форма.

 

 

 

 

чистит имен ден на всичкото Иван/ки.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Чефо, само за информацията

 

1995-та, Компютър:

Процесор: 486DX4 - 100MHz

Памет: 4MB

Видеокарта: S3 - 1MB VRAM

Твърд диск: Quantum Fireball 1GB

Без звукова карта, без мрежова карта. Тотална цена: $1200

допълнително:

Звукова карта: SoundBlaster Pro - 30 лв (по ония пари, 95-та)

Мрежова карта 10Mbit Coaxial - 30 лв

 

2012-та, телефон Samsung Galaxy S3:

Процесор: Coretex A9, 4x1,4 GHz

Памет: 1GB

Видеокарта: Mali-400MP

Мемори Карта: 16/32/64 GB

 

 

Цена от 900 лева...

Link to comment
Share on other sites

Баси, така като ви чета направо се чувствам изостанал, тъй като първият ми компютър е от 2002 година :blush: . Иначе на зали ходих от 97-ма.

Link to comment
Share on other sites

Пламене, аз предпочитам да говоря от личен опит :) Тоест - това, което тати ми купи по време оно :)

 

 

Помислих, че си прихванал от Ангел и си изровил нещо с гугъла...:P

 

@Сотбисе, не се коси - след още 10-15 години във форума ще чете друго някое малко сотбисче и като разбере откога ти е бил първия компютър, ще се усети, че даже и не е било родено тогава...кръговрат, к'во да правиш...;)

Link to comment
Share on other sites

640KB трябва да са предостатъчни за всеки и всичко :)

 

Няма да цитирам кой го е изръсил, въпреки че по времето когато го изръси още работехме някои хора на Правец 8М и правехме едни магии за да докопаме всичките 128КБ памет (щото иначе я останат чисто 32 я не.. забравян вече)

Link to comment
Share on other sites

А можеш ли да пуснеш най-тежката игра на най-голямата резолюция и всичко на "хай" :confused :rolleyes: :laughing1:

 

 

Чефо, то нямаше настройки по онова време, щото всичко беше в 2D, често и в монохромен режим, а 1-мегабайтов сим струваше колкото един стар компютър сега. :P

 

Честито на Ивановците, Ванчовците и Иванките! :))

 

С горния цитат имах предвид сегашния му компютър понеже беше писал, че иска един камион с РАМ, свирепо видео и процесор. Знам, че човека не е геймър...просто любопитство :)

 

Чефо, само за информацията

 

1995-та, Компютър:

Процесор: 486DX4 - 100MHz

Памет: 4MB

Видеокарта: S3 - 1MB VRAM

Твърд диск: Quantum Fireball 1GB

Без звукова карта, без мрежова карта. Тотална цена: $1200

допълнително:

Звукова карта: SoundBlaster Pro - 30 лв (по ония пари, 95-та)

Мрежова карта 10Mbit Coaxial - 30 лв

 

2012-та, телефон Samsung Galaxy S3:

Процесор: Coretex A9, 4x1,4 GHz

Памет: 1GB

Видеокарта: Mali-400MP

Мемори Карта: 16/32/64 GB

 

 

Цена от 900 лева...

 

За тва горе-долу знам. Един мой преподавател беше ни казвал какви пари е давал за компютър около 92-ра, 93-та. Свирепи суми...ся за тия пари ще имам лаптоп с уникални параметри или Астра GSI или Пунто Турбо :D

 

Иначе Note 2 е по-мощен от настоящия ми лаптоп, а той е взиман 2009-та началото(като модел май беше излезнал лятото на 08-ма)

 

Най-голямата моя глупост беше да виждам компа като средство за игра, а не като средство за вадене на куфарчета с пари :rolleyes: :laughing1:

 

Иначе първия ми комп беше в годината, когато трябваше да кандидатствам в ТЕТа...значи 99-та или 2000-та. Беше втора употреба и беше 560 долара(но какъв е бил...по-скоро бих сметнал корен квадратен от 3435 на ум :D )...ако мога да се върна назад във времето, ще го направя и ще лепна 2 шамара на нашите, за да НЕ го взимат...ебаси грешните пари :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе така си е, с "малката" разлика, че $1200 преди 30 години бяха неимоверно повече от сегашните $1200 (в пъти), а за тия пари се взимаше нещо, работещо на 8 мегахерца, с 14" монитор "Херкулес", с 1 мегабайт памет и ако имаше късмет - с 20 мегабайтов харддиск.

 

:Facepalm:

 

Не те подценявам - това си е негово "откритие"....то и да търсиш с гугъл се иска акъл. :))

Link to comment
Share on other sites

С горния цитат имах предвид сегашния му компютър понеже беше писал, че иска един камион с РАМ, свирепо видео и процесор. Знам, че човека не е геймър...просто любопитство :)

 

Откъде да знам. На мен паметта ми трябва за друго. Видеокартите са две но с друга цел - трябва да има къде да ръгна кабела на 4те монитора пък всяка от видеокартите има по 2 "дупки".

 

Най-голямата моя глупост беше да виждам компа като средство за игра, а не като средство за вадене на куфарчета с пари :rolleyes: :laughing1:

 

Ти ако мислиш, че аз съм почнал по различен начин много се лъжеш. Само че имаше ред - който иска да играе трябва първо да изтрае малко лекции, да направи някоя и друга задача и тогава. Пък и подкараш ли някоя програма кефа е голям.

 

ебаси грешните пари :lol:

 

Те с друга цел са го били взели ами ти си го ползвал по грешен начин :)

 

 

Иначе Note 2 е по-мощен от настоящия ми лаптоп, а той е взиман 2009-та началото(като модел май беше излезнал лятото на 08-ма)

Tова не е точно така. 2008ма имаше Core2 ако не се бъркам. Различни класове процесори са, но наистина съвсем скоро ще има телефони, на които графичната карта само ще го удари в земята целия ти лаптоп...

 

 

 

 

Midex, това можеш ли да го преведеш?

 

1-12.jpg

Link to comment
Share on other sites

Лесно е :) Само последният символ не помня "всичко" или "край" означаваше :) Занесох си лапататопата на сервиз...Дано ми сменят целия охлаждащ блок, така и така е в гаранция...

Link to comment
Share on other sites

640KB трябва да са предостатъчни за всеки и всичко :)

 

Няма да цитирам кой го е изръсил, въпреки че по времето когато го изръси още работехме някои хора на Правец 8М и правехме едни магии за да докопаме всичките 128КБ памет (щото иначе я останат чисто 32 я не.. забравян вече)

А аз знам... Знам кой го е изръсил. Знам и как в последствие (след време) същият този е олекнал доста след един студентски апостроф :D

 

А я кат ми се пишете толкоз многострадални геновеви... некой така да каже, дали му се е случвало да записва и стартира програмки на и от аудио касета?

 

П.п. Ше ми плюете чирпанските флопита, а!? Лайкове такива!

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...