Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Абе Пешо и ти не си карал Вартбург (примерно), но според теб луксозна кола ли е или боклук?!?!?!
В интерес на истината баща ми имаше Вартбург и за времето си не беше никак лоша кола :)

 

Примера беше слаб.

---

Едит: Краси, не е съвсем точно сравнението - точно колкото ти тогава се съгласи с това, с което всички бяха съгласни (без фанатичните фенове на Барса), толкова и Виден с моята гледна точка...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

---

Едит: Краси, не е съвсем точно сравнението - точно колкото ти тогава се съгласи с това, с което всички бяха съгласни (без фанатичните фенове на Барса), толкова и Виден с моята гледна точка...

 

Аз се съгласих с това, че имаше грешки в двете посоки :P

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината баща ми имаше Вартбург и за времето си не беше никак лоша кола :)

 

Примера беше слаб.

---

Едит: Краси, не е съвсем точно сравнението - точно колкото ти тогава се съгласи с това, с което всички бяха съгласни (без фанатичните фенове на Барса), толкова и Виден с моята гледна точка...

 

Не трябваше да ползвам коли за пример, защото разбираш от тях, колкото аз от цигулки. Трябваше да опитам с вело..., вело..., колелета...

 

И понеже съм си сипнал вече една кайсиева с много прилична туршийка, баш ма к*рац боли какво ще ползвате, на никого наклон не давам. Поне три пъти казах какво съм решил за СЕБЕ СИ. Нещо, което е решил вече и мобо, нещо, което и Ники и още поне 5-6 човека познати от този Форум са решили, както и почти всичките ми приятели изобщо, относно оборудването на машините им. Вероятно всичко това е случайност. Over & out.

 

=============================

 

Насе, колко време да суша сланината бре? А рибицата? Средата е без вятър, средно влажна, хладна. Не искам да ги слагам в хладилника, че там трудна и неудобна работа...

Link to comment
Share on other sites

Въпрос от мен тогава:

 

Защо от 1993г. насам нямам проблеми с НИТО ЕДИН процесор на Интел и НИТО ЕДНА катра на Нвидиа?

Чшшшш, Видене, утрепа коча с правата лопата бе. Първите ГеФорси излизат чак през август 1999-та. Преди тази дата си ползвал Нвидиа само в сънищата си най-вероятно. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Йоо! Много време е изминало от както последно съм дал визита на това знатно форумче.

Надявам се сте имали весели празници, с малко закъснение искам да пожелая много здраве предимно на пловдивчани, останалите да се чусвстват леко поздравени... живи и здрави, за още много години.

;) :cheers:

Link to comment
Share on other sites

Чшшшш, Видене, утрепа коча с правата лопата бе. Първите ГеФорси излизат чак през август 1999-та. Преди тази дата си ползвал Нвидиа само в сънищата си най-вероятно. :laughing1:

 

А първият си Интел? Относно видео първо имах VOODOO MONSTER 3DFX, общо взето може би една от първите такива карти в региона изобщо. Верно не знам дали беше 1996 или 1997, но някъде там беше. Беше трудно да убедиш купуващия защо точно ти трябва карта за 220$ на ония пари.. biggrin1.gif

 

Като казвах 1993, имах предвид първите си машини като цяло..

 

Еееееех, спомени.... beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Oooo, Стенли, къде зачезна толкова време - да не си се снимал във втора серия на Ван Хелзинг? :laughing1: (между другото в момента го дават по НоваТв)

Link to comment
Share on other sites

Йоо! Много време е изминало от както последно съм дал визита на това знатно форумче.

Надявам се сте имали весели празници, с малко закъснение искам да пожелая много здраве предимно на пловдивчани, останалите да се чусвстват леко поздравени... живи и здрави, за още много години.

;) :cheers:

 

Да си жив и здрав и ти. Къде изчезна бре момко!

Link to comment
Share on other sites

Никъде не съм изчезвал хаха, все тук се въртя като господ и бдя над тоя интернет.

Имах лоши сектори по органичният хард диск, демек не помня много... причината за появата ми всъщност е съобщение от Раптор, та като истински Шерлок ХоУлмс проследих АЙ СИ КЮ номера до тук. ;)

Link to comment
Share on other sites

Чшшшш, Видене, утрепа коча с правата лопата бе. Първите ГеФорси излизат чак през август 1999-та. Преди тази дата си ползвал Нвидиа само в сънищата си най-вероятно. :laughing1:

а Вантите и Рива ТНТ не бяха ли дядовците на Гефорсите?.

ма иначе си прав че по онова време повече важеше дали имаш 640/480 или 800/600 монитор и дали професора ти е с КО-лега или тц.

Link to comment
Share on other sites

TNT-тата бяха някъде около 95-96 най-рано. Тя самата компания пише, че е създадена 93-та :) Ама Виден от рано се е ориентирал :lol:

Link to comment
Share on other sites

@RaptoR Да закръглим на една, ба ли го, отдавна беше! ;) Радвам се че това форумче е още живо.

@Midex Истината е че те заради мен го дават, хвърли едно зорко око и ще ме видиш там, ако ли не, поне филма е хубав.

 

П.П. И Йорданов ден... честит имен ден на всички именници, все с добро да ви се споменава името.

Link to comment
Share on other sites

Специално за чукундури, които се стараят да пречат на човек да си пие ракията:

 

In 1993, Intel announced the Pentium chip. The word "Pentium" comes from the Greek root word "pentas" meaning "five." The Pentium is the Intel 80586 chip. The Pentium is a 32-bit chip with superscalar design, and is estimated to be two times faster than the 486DX2 (66MHz) chip. The Pentium uses dual pipelines to allow it to process two separate instructions in a single cycle. The Pentium has a 64 bit bus interface, an eight bit code cache, an eight bit data cache, and branch prediction memory bank. Don Alpert was the architecture manager of the Pentium, John Crawford was co-manager. In March 1994, Intel announced new and faster versions of the Pentium microprocessor, with speeds of over 100 MHz. By 1996, 200 Mhz microcomputer systems were available on the market. (This chip has now been far surpassed by current microprocessor technology.)

 

Имал съм и 386, и 486 преди това... Спомени...

 

============================

 

Стенли, добре си ни дошъл обратно. НЕ знам как си решил, че мо'ем да закрием Форума евентуално, но ние сме много по-упорити, отколкото предполагаш. laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

АМД-то X2 6000+, което купих 2007-ма, ако не беше tedy нямаше дори да разбера до ден днешен, че трябва да му инсталирам някаква шитня, че да заработи нормално с ядрата си? И че съм го планирал като отоплителен уред я за офиса, я за село, защото работи на космически градуси?

 

Същият, пак от 2007, на дъно гигабайт, с НВидиа, винаги е работил на 50-55гр. Пускани са му ВСИЧКИ по-засукани игри от тогава насам. НИКОГА не е правил проблем. Винаги е чистен и му е сменяна редовно пастата. С прост обикновен охладител.

 

Нз, как може от лични впечатления да се правят генерализации просто така. Понеже съм от едно известно време с (1 година) с преки впечатления върху доста модели лаптопи и чистенето им ви казвам нещо мноооого просто, хората нямат елементарна култура на ползване на нещо.

 

INTEL, AMD, ATI, NVIDIA... идват преебани по един и същ начин, набити с мръсотия по един и същи начин. Ако са DV-серия на HP са и за реболинг най-честичко. Хората са свине, не ползват нищо с нужната грижа.

 

Само за показ давам "Тоя лаптом ме прецакаха с него" - щото виел, подозират продавача 2 години преди това от който е купен.

IMG_20130103_113308.jpg

 

Та и за мен е нещо като градска легенда това с "кофти" АМД-тата.

Link to comment
Share on other sites

Чета коментарите по - горе и се плаша какви предмониторни устройства има. Добре, че работата ми не е пряко свързана с такива.

 

Вкъщи комбинацията на която съм се спрял е Интел + Ати. От повече от 10 години се представя много добре. Никога не съм имал проблеми с драйвери и софтуер.

Link to comment
Share on other sites

Йоо! Много време е изминало от както последно съм дал визита на това знатно форумче.

Надявам се сте имали весели празници, с малко закъснение искам да пожелая много здраве предимно на пловдивчани, останалите да се чусвстват леко поздравени... живи и здрави, за още много години.

;) :cheers:

 

Ейййй Стенли, за много години. Преди някой и друг месец се чудех къде изчезна изведнъж така даже се притеснявах да не е станало някое произшествие и питах Теди ама той ме успокои че си жив и здрав :)

 

Имал съм и 386, и 486 преди това... Спомени...

 

Щом си нямал 286SX че да е трябвало нещо да работи на него (щото 386DX беше направо самолет) значи нищо не знаеш :P

 

A бяхме написали с един приятел програма, която работеше на 286 при това за обозримо време, докато за да свърши подобно нещо на конкуренцията искаше 386 и пак работеше по-бавно от нашата в пъти. Избихме рибата тогава. Същото нещо вместо за 1ч успяваше да си "измисли" нещата буквално за секунди на първите пентиуми. После пък програмите имаха проблеми, че компютрите им идваха прекалено бързи и не щяха да тръгват (поне тези ползващи Борландското CRT).. ех спомени :)

 

 

Та и за мен е нещо като градска легенда това с "кофти" АМД-тата.

 

АМД-тата им тръгна лошата слава около Duron-ите които се препичаха прекалено лесно. И бяха толкова крехки че трябваше да се молиш при монтирането на вентилаторите да не ги прецакаш. Така 2 успяха да ми счупят при ъпгрейд, отделно дъната за АМД обикновено бяха по-евтини оттам и по-претенциозни, затова и въпросната слава на нещо евтино и скапано.

 

ПС2: И относно темата за видеокартите: до преди 2 години нямах нищо напреки АТИ-тата, даже с един приятел бях тръгнал да споря че грам проблеми не съм имал, дори драйверите им съм ги инсталирал по-лесно. Е да ама явно спомените ми са били от преди 10на години. Тогава за пръв път опитах да се оправя с драйверите им и видях зор, но стана. После като се опитах на моята машина да ги инсталирам и загубих маса време окончателно се отказах да се занимавам с тях.

Link to comment
Share on other sites

Щом си нямал 286SX че да е трябвало нещо да работи на него (щото 386DX беше направо самолет) значи нищо не знаеш :P

 

Ти пък к'во се пишеш, че много знаеш...:P

Като оставим настрана, на какво съм програмирал още през 1984-5-та (помниш 8-битовите), малко след това си купих първия истински компютър - Atari ST, с мишка, графичен интерфейс и OS в чип, а по времето на споменатата от тебе 286-ца (която не ми вършеше никаква работа, заради тоталното пренебрегване на аудиото от страна на IBM) вече си бях взел ATARI Falcon + Midex с 5 Х MIDI Out (80 канала) & 3 Х MIDI IN (48 канала) + SMPTE синхронизация, SFX чип и всякакви др. екстри. и в началото на 90-те вече записвах на SCSI хард дискове, работещи на многоканален хардуерен харддиск рекордер, синхронизиран с Фалкона.

 

Между другото и двете Атарита, макар и да не ги ползвам от доста време, все още си ги пазя...както и харддиск рекордера. :love

Link to comment
Share on other sites

А като се замисля, че първите ми детски спомени са от Каратека, когато съм бил 2-3 годишен, което е 89-та или 90та ... :)) / и нз дали от тогава насам сме пропуснали някоя серия на интел, плюс 1-2 амд-та случайно дето са се завъртели вкъщи :)) /

Абсолютно разбирам вижданията на Раптора - защо да сменя марката когато е доволен от тази която ползва?

Но личните ми лаптопи все са били с ати-та, на десктопите ми съм ползвал 1-2 техни карти, брат ми последните години все такива си взима, а той си е геймър и там се търси най-доброто от към пърформанс. Е и докато си бях в БГ си сглобих новата му машина и си взех старото му ати, ами никакви дертове с каквото и да е. Драйвърите на асуското дъно от CD–то. Ати драйвъра дори не помня аз ли го инсталирах или уина сам си го свали. Кое трябва да е проблематичното ?

А ситуации като на djadomraz се случват. Взимал съм 3 seagate диска, 2та умряха след 1 седмица, третият въобще не запали - ами бъгава серия. Е какво, да обявя seagate за боклуци ли ? :)

AMD vs Intel е друга история, никой не може ме убеди да си взема амд :))

Link to comment
Share on other sites

Като оставим настрана, на какво съм програмирал още през 1984-5-та ...

 

Аз тогава още се учех да програмирам :)

 

А като се замисля, че първите ми детски спомени са от Каратека, когато съм бил 2-3 годишен, което е 89-та или 90та ... :))

 

89-90 май имаше вече Правец 16... някои хора тогава прописахме на С а после заради скоростта на компилатора на Pascal щото на кривеца Borland C компилираше от днес за утре.

 

 

Ати драйвъра дори не помня аз ли го инсталирах или уина сам си го свали. Кое трябва да е проблематичното ?

Инсталирай 2008 сървър. Подкарай го като работна станция (10тина стъпки са да разрешиш това и онова). Ха сега се опитай да му инсталираш на АТИ драйверите. На нвидия се инсталират next->next->finish общо взето. На АТИ така и не успях.

 

А ситуации като на djadomraz се случват. Взимал съм 3 seagate диска, 2та умряха след 1 седмица, третият въобще не запали - ами бъгава серия. Е какво, да обявя seagate за боклуци ли ? :)

 

Ми да. Това ми е последния Seagate. Оттогава само WD купувам

Link to comment
Share on other sites

Аз тогава още се учех да програмирам :)

 

А, то тогава мойто "програмиране" какво ли е било - на Бейсик и Асемблер. Просто ми се налагаше да правя приложения (стигал съм до близо 1000 реда), защото пишех дипломна работа, свързана с демонстрации, множество разклонения "IF->THEN", следвани от задължителното за Бейсик "GO TO" :P, на тема използването на компютрите в училище. Toгава на 8 бита беше голяма мъка, особено при липсата на хард и с наличието на чирпанските флопита, които по-често не работеха, а само стържеха. Издаването на едноглас беше на нивото на първите GSM-и, а за да докараш до двуглас се искаше известна доза магия и бързо редуване (възможно най-бързото) на двата тона на интервала, така че да се получи илюзията за хармоничен интервал, вместо мелодичен (подобно на кадруването при филмите). За триглас процесорът нямаше тяга и не се получаваше. За двуглас обаче имаше една програма, дето го правеше по-добре, отколкото аз и се изяждах от мъка, че не знам как точно го прави и променя заедно с това така готино тембъра....ама нямаше как да го видя, защото беше компилирана за бързодействие. Даже от онова време имам една статия в едно от списанията (книжните, щото други нямаше), в което step by step обяснявам начина на работа с програмата ("Electric duet" май се казваше тая програма).

Въобще...голяма мъка беше с оня хардуер. Още не мога да забравя въпроса на една моя състудентка, която знаеше, че се занимавам с компютри - веднъж ме попита "- Добре де, за какво може да служат тия компютри?", на което аз дълбоко се замислих и се оказа, че трудно мога да й дам смислен отговор през 1985-та в България. :ghost

 

П.П. Това горното май на ЛС трябваше да ти го пратя, щото на малките наш'те спомени от типа "А по наше време к'во беше...", много-много не ги касаят...:beer:

Link to comment
Share on other sites

Аз тогава още се учех да програмирам :)

89-90 май имаше вече Правец 16... някои хора тогава прописахме на С а после заради скоростта на компилатора на Pascal щото на кривеца Borland C компилираше от днес за утре.

Дедо, по това време бяха излезли вече 386-ците бе, не се излагай. Аз имах през 87-ма в казармата една 286-ца японско производство с невероятния за времето си EGA цветен монитор. Беше докарана от Кинтекс по сложните канали заобикалящи ембаргото на CoCom. Софтуерът, с който се бичеше тогава беше някакви турбо паскали и С-та на Борланд. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ивановци! Да сте млади, да сте живи, да сте здрави, да сте обичани! Да творите и рушите, да правите и разваляте! И всичко с усмивка да създавате!

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...