Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

GTX660 или 7850. Аз се бях засилил да си взимам първата, но много забавиха вноса в България на Гигабайт* и като ми изпадна оферта за 7950, хич не се поколебах :).

7850 много я хвалят - много се клоквала и т.н. Ако предпочиташ физиката и цъкаш много BF3 :D, то избора ти е GTX660. Ако не - взимай АМД задължително с 2ГБ.

Цени:

660 - 412лв

7850 - 360лв

GTX660 vs. HD7850

* - казвам Гигабайт, тъй като разликата им с Палит е 15 лева, но охлаждането е по-добро и има 3 години гаранция

 

@Raptor :Facepalm:

Благодаря, май ще се насoча към AMD-то и да спестя някой лев, че съм намислил да сложа и едно Vertex 4 128gblaughing1.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Видене, кога си имал шанса лично да сравниш сходни класове ATI и nVidia? На базата на какво даваш такива сравнения? Ти, лично! Не, аверите ти, Гошо Хакерчето от махалата или кварталния компютурджия?

 

Аз имам доверие на приятелите си, много от които професионално се занимават с компютри. Затова съм се и опазил от дъски! Между другото ти в каква връзка викаш се обаждаш?

 

================

 

Сотбис, като го донесеш тоя компютър най-много да се напием... laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ама не бе човек, това е глупаво! Аз имам приятел, който е писал половината фърмуери на MSI-ските продукти и постоянно им оптимизира лайната. Никога не съм го чул да каже това е по-добро от едикоеси. И AMD процесори ползва и Intel-ски и не съм го чул да каже нещо от типа на "мани ги тия". А човека искаха в Холандия да го взимат на работа, но самия той отказа. Та едва ли е кой да е.

 

Не е в това въпроса, въпроса е да си изградиш лично мнение. Щото твоите приятели може да са фанатици, да са си въобразили, че това е по-добро от онова и да звучат достатъчно убедително. Като ония с кемтрейловете...

Link to comment
Share on other sites

Ама не бе човек, това е глупаво! Аз имам приятел, който е писал половината фърмуери на MSI-ските продукти и постоянно им оптимизира лайната. Никога не съм го чул да каже това е по-добро от едикоеси. И AMD процесори ползва и Intel-ски и не съм го чул да каже нещо от типа на "мани ги тия". А човека искаха в Холандия да го взимат на работа, но самия той отказа. Та едва ли е кой да е.

 

Не е в това въпроса, въпроса е да си изградиш лично мнение. Щото твоите приятели може да са фанатици, да са си въобразили, че това е по-добро от онова и да звучат достатъчно убедително. Като ония с кемтрейловете...

 

Съвсем не е така, както си го мислиш... Да поясня:

 

Ползвам продукт Х откакто го има на пазара и имам с него 0 (НУЛА) проблема. За чий чеп бих си купил продукт У, при положение, че чувам само лоши неща за него? За да си изградя лично мнение и да правя за база сравнение? WTF?

 

 

MSI също е нещо, с което повече едва ли ще сгреша някога... biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Видене, както винаги отиваш в крайности - по твоята логика и MSI, и AMD да са фалирали досега, защото ти си имал проблеми с драйверите, следователно всички закупили техни продукти също си имат проблеми с драйверите и повече никога няма да си купят нещо от тях. Дай да не спорим за качества и драйвери, понеже тези спорове по начало са обречени и не довеждат до никъде, както и много други сравнения между двойки производители в други области. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ама не ми я продаде тогава, нали лигльо? :) Дори и след хилядите уговорки на ЛС :). И въпреки че ти правеше проблеми, сега е в компютъра на жена ти.

Бях я сложил там преди седмица-две и жена ми само като чу, че пак ще сменям и полудя. Какво ли не опитах - не се даде. В настоящият момент ми е излишна вече, но тогава стана политически проблем

 

а дядката само обещава и никога нищо не подарява - само кълне колко му било гадно. явно обича да се мъчи, та затова няма да му дам гроздова ракия от грозде.

Тежко е. Галин ми е обещал малко елексир и аз от септември месец се каня да ида да го взема... Ако не го е изпил вече...

 

 

 

А за спора - верно е от вечните теми и победители няма. Аз имам кофти спомени от АМД и дори да са ок сега на мен не ми се рискува.

Link to comment
Share on other sites

Да се задавите бе! Истините са минимум две!

 

Но сланините са три!!! laughing1.gif

 

Пламене, за тебе няма да обяснявам за 14-ти път (като с тавата с баниците). То и Лада не са фалирали, но не очаквай да си купя скоро. За всеки влак си има пътници. Аз повече компромиси НЕ правя. Плащам си като поп по-скъпите Интел и Нвидиа и нямам проблеми и се кефя на спокойствие.

Link to comment
Share on other sites

Не, че нещо, но историите с проблемните драйвъри на АТИ са от преди 10 години, и дори тогава не бяха особено реални...

Някоя си геймка оптимизирана за nvidia правила дертове с еди кой си драйвър на ати за еди коя си карта - ати имат проблемни драйвъри :) Ей такива все бяха изцепките, много рядко нещо по-сериозно от към съвместимост. Не, че Nvidia са цвете за мирисане, особено ако намесим и линукс. Ама хейтвате и се изказвайте "обективно" ;)

Link to comment
Share on other sites

добре де. мир да има. всички производители са гадни.

всички производители си планират продуктите с определен живот. все пак трябва да си купиш нови и то колкото може по-рано, иначе китайчетата в заводите дето не спят за да лепят чипчета нема да имат и за паница ориз, а шефа на завода ще остане без служебен самолет за това тримесечие. въобще ще настъпи тотален катаклизъм и то само заради такива зли потребители, които отказват да дават пари за нови компоненти редовно, кат мен.

досега не се бях виждал като пеперудка, ама с тия бури дет ги предизвиках без да искам, почнах да се замислям....

Link to comment
Share on other sites

То и Лада не са фалирали, но не очаквай да си купя скоро.

 

Сравнението ти изобщо не е на място - в случая говорим за двата основни играча при видеокартите. По-точно да беше ми казал - "Аз си имам Мерцедес, то и БМВ не са фалирали, ама никога няма да си купя тяхна кола"...Че даже и това не е добро сравнение, цитирай ми равностойни производители.

Link to comment
Share on other sites

Мммм...тогава да ти зашием едни крила на задника, пък ти сам ще си ги оцветиш, става ли biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Не, че нещо, но историите с проблемните драйвъри на АТИ са от преди 10 години, и дори тогава не бяха особено реални...

 

От миналата година. И след толкова псувни сериозно се надявам някой от екипа на АТИ да го е сърбял задника поне едно 30 минути :)

 

добре де. мир да има. всички производители са гадни.

 

Тук сме на едно мнение :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Тежко е. Галин ми е обещал малко елексир и аз от септември месец се каня да ида да го взема... Ако не го е изпил вече...

 

Абе... Още не съм, ама скоро (до къмто седмица макс) и това ще стане :blush:

Link to comment
Share on other sites

Сланините са поне 11, според зависи от породата и линията...

 

Коя от тях е мойта? Между другото аз съм направил обмазка като хоросанова мазилка! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Съвсем не е така, както си го мислиш... Да поясня:

 

Ползвам продукт Х откакто го има на пазара и имам с него 0 (НУЛА) проблема. За чий чеп бих си купил продукт У, при положение, че чувам само лоши неща за него? За да си изградя лично мнение и да правя за база сравнение? WTF?

В това няма нищо лошо - нарича се избор. Но тогава защо обявяваш АКИ за боклуци? Без да си ги ползвал?!
Не, че нещо, но историите с проблемните драйвъри на АТИ са от преди 10 години, и дори тогава не бяха особено реални...

Някоя си геймка оптимизирана за nvidia правила дертове с еди кой си драйвър на ати за еди коя си карта - ати имат проблемни драйвъри :) Ей такива все бяха изцепките, много рядко нещо по-сериозно от към съвместимост. Не, че Nvidia са цвете за мирисане, особено ако намесим и линукс. Ама хейтвате и се изказвайте "обективно" ;)

Мммммдааа, голям кеф е да подкараш на нВдивия картите под линукс. Почти без значение дистрибуцията. Няма да забравя едно изказване на Линус "FUCK YOU, NVIDIA!" :)

 

 

Иначе моето мнение е, че всички са равностойни дървета. Общо взето купуваш и се молиш... Щото Китайците хич не се престарават, мама им ***** жълти мангали немарливи...

Link to comment
Share on other sites

Коя от тях е мойта? Между другото аз съм направил обмазка като хоросанова мазилка! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

http://bg.wikipedia....%B8%D0%BD%D1%8F

 

Моли се да не мухляса тогава....

Link to comment
Share on other sites

Въпрос от мен тогава:

 

Защо от 1993г. насам нямам проблеми с НИТО ЕДИН процесор на Интел и НИТО ЕДНА катра на Нвидиа? Как така става тая работа??? Защо напирмер на село още работи KLAMATH 350 на ... не помня на колко вече години, а АМД-то X2 6000+, което купих 2007-ма, ако не беше tedy нямаше дори да разбера до ден днешен, че трябва да му инсталирам някаква шитня, че да заработи нормално с ядрата си? И че съм го планирал като отоплителен уред я за офиса, я за село, защото работи на космически градуси?

 

Както Ники много важно отбеляза - важна е работата БЕЗ ПРОБЛЕМИ. Интел и Нвидиа са доказали многократно предимствата си в тая сфера.

 

P.S. Пеше, хареса ми с това АКИ laughing1.gif

 

ЕДИТ: Насе, няма бе - като кирпич става! beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Понеже явно не си прочел, ще попитам отново, как определяш производител, чиито продукти не си ползвал, за боклук?

 

 

Щото от 95-та година насам реално единствения хардуер, който ми е изгърмял е един хард диск и едно Codegen захранване (на 6-7 години)... К'во, всичките производители, които съм ползвал през годините да ги възхвалявам? И АКИ и нВдивия съм ползвал и не мога така категорично да кажа, че някой от производителите е по-добър, камо ли да обявя другия за боклук.

 

 

И пак ще попитам, без да си ползвал, как определяш продукт за боклук?

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха, Пешо, всичко се връща, дето се пее в една песен. И аз преди години се опитвах да ти обяснявам едни работи за Челси - Барселона, давах ти клипчета, пишех коментари и какво ли не, но резултата беше горе-долу същия, който постигаш ти в моментаlaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Понеже явно не си прочел, ще попитам отново, .................

И пак ще попитам, без да си ползвал, как определяш продукт за боклук?

 

Нещо много почна да питаш, а той си го каза по-горе в пост #63383: "- за какво да си купува продукт Х, след като чува само лоши неща за него". Само не разбирам, под продукт се счита цялото производство на фирмата или определена серия...

Link to comment
Share on other sites

Понеже явно не си прочел, ще попитам отново, как определяш производител, чиито продукти не си ползвал, за боклук?

 

Абе Пешо и ти не си карал Вартбург (примерно), но според теб луксозна кола ли е или боклук?!?!?!

 

Понеже явно не се разбира какво казвам, а на мен СИЛНО ми писна да обяснявам едно и също, има една хубава приказка - "Let's agree to disagree". Надявам се поне сега съм ясен.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...