Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Чудя се Галин още колко батерии на цигарата си е изгорил - абсолютен унищожител на батерии, как успява направо не знам. :bgrin:

 

Ако искаш... мога да ти покажа.... с твоите. :rolleyes:

И айде като си я подхванал тази тема... да ти зачукам един интимен въпрос - А, какво стана с онази миризма, дето се чудеше на кой да я харижеш? И кога ще имам честта да прегледам асортимента ти то други капки....

Link to comment
Share on other sites

Спориш с Дядо? Не те е срам!

 

Дедото е извратен на тема монитори и резолюции - отдавна е изгубил мярката им, а и след като му видях екраните у тях и особено оня с двете хиляди и не знам си колко пиксела...съвсем си затвърждавам мнението. :bgrin:

Иначе моят лаптоп е със 17" (видим диагонал предполагам около 16" и малко) и работи на 1600Х1200. Малко мънички са иконките с буквите, почти съм на границата да си ги увелича, но засега се натискам. Не мога обаче да си представя как щеше да изглежда с 1920 пиксела по хоризонтала - или трябва да си орел, сокол или нещо, дето вижда мравка от 100 метра или да си запишеш час при очния за след 2-3 месеца...таман тогава ще си за него.

 

...да ти зачукам един интимен въпрос - А, какво стана с онази миризма, дето се чудеше на кой да я харижеш? И кога ще имам честта да прегледам асортимента ти то други капки....

Ауууу....как обичам интимните въпроси и особено този за зачукването.:wub: :lol:

Всъщност чукането обичам да си го правя аз, така че ще ти отговоря само на интимния въпрос...

Ароматът Ruyan4 може да си го получиш по всяко време - интересно, че или аз не съм наред, или ония в сайта съвсем са луднали, тъй като във форума им има анкета за любими аромати и на първо място седи точно Ruyan4 с убедителната преднина от 25%, а след него следващия е на 15%. Всъщност не е чак толкова лош на първо дръпване, дори е приятен, но аз поне не мога да го пуша дълго, затова и не го ползвам изобщо. За другите аромати сам знаеш, че са необходими или отделни (чисти) атомизатори за всеки аромат, или доста време за промиване, изсушаване и премахване миризмата на предишния аромат - иначе се смесват и нищо не може да се разбере. След вчерашно целодневно дърпане на 555, вече започвам да се чудя дали не е от тия новите пратки с "легалните" наркотици - толкова е готин, че постоянно посягам към него, а е безникотинов. Малко сух ми идва спрямо Камел-а, но пък толкова е як, че му прощавам този недостатък.

 

Видяхте ли к'во става в темата за благотворителността? То не е за разказване, братче...

И к'во чак толкова става?

Link to comment
Share on other sites

Видяхте ли к'во става в темата за благотворителността? То не е за разказване, братче...

Ми кво да става...!? Обичайните излияния и пикаломерене по повод нечии имагинерно наранени чуства. Нищо ново за форОма, освен ако Бати или Виден не са пуснали водата след нечии по-сочни писания.

 

Ауууу....как обичам интимните въпроси и особено този за зачукването.:wub: :lol:

Всъщност чукането обичам да си го правя аз, така че ще ти отговоря само на интимния въпрос...

Ароматът Ruyan4 може да си го получиш по всяко време - интересно, че или аз не съм наред, или ония в сайта съвсем са луднали, тъй като във форума им има анкета за любими аромати и на първо място седи точно Ruyan4 с убедителната преднина от 25%, а след него следващия е на 15%. Всъщност не е чак толкова лош на първо дръпване, дори е приятен, но аз поне не мога да го пуша дълго, затова и не го ползвам изобщо. За другите аромати сам знаеш, че са необходими или отделни (чисти) атомизатори за всеки аромат, или доста време за промиване, изсушаване и премахване миризмата на предишния аромат - иначе се смесват и нищо не може да се разбере. След вчерашно целодневно дърпане на 555, вече започвам да се чудя дали не е от тия новите пратки с "легалните" наркотици - толкова е готин, че постоянно посягам към него, а е безникотинов. Малко сух ми идва спрямо Камел-а, но пък толкова е як, че му прощавам този недостатък.

 

 

И к'во чак толкова става?

Виж ся! Не си ме разбрал правилно. Не искам да те обидя, но нямах предвид да чукам теб (прекалено си дрЪт за моя вкус)..., просто исках само да ти зачукам въпрос. :bgrin:

 

Тези дни ако си в града, ще ти звънна да се разберем за згляда... щото жената ми изяде джигеря за безникотинови капки, а единственото което аз намерих са някакви ароматизатори за капки (които странно защо, но се опитаха да ми пробутат като готови капки)

Link to comment
Share on other sites

Нее 17ките са прекалено тежки.Направо откъсват рамото.А иначе тая 1366х768 е някаква нова резолюция въведена последните 2 години.Направиха всички лаптопи по-къси ,но по-широки за да има нумпад.

ЙЕС БЕЕЕЕ Korpiklaani на 13ти в блу бокс с Eluveitie

Link to comment
Share on other sites

Нее 17ките са прекалено тежки.Направо откъсват рамото.А иначе тая 1366х768 е някаква нова резолюция въведена последните 2 години.Направиха всички лаптопи по-къси ,но по-широки за да има нумпад.

...

Не съм съгласен. Всеки "нормален" лаптоп около 15.4/6" може спокойно да има нумпад, дори ако трябва всеки клавиш да е с незабележим да кажем 1мм по-малък. Нали гледам и смятам и по моя 15.6" дето няма нумпад. Отляво има само бутона за включване, вдясно нищо. По около 2.5-3см свободни от двете страни. Но честно казано вместо нумпад по- бих предпочел да има онези 6 клавиша хоме/енд/пагеуп и т.н. като нормален блок там, и нормални стрелки. Айде PgUp/Down са ми горе долу удобно сложени от двете страни на горна стрелка, но хоме/енд/дел са ми мъка, щот при едит на къв да е текст, страшно много ги ползвам.

За резолюцията, наистина тая 1366х768 за нищо не става. Не че и 1280х800 става за кой знае какво, но мисля, че 1440х900 е нормална за един лаптоп, примерно 16". Хем да не е много огромен, хем да става за Някаква работа. И ако е около или под 3 кила, и за разнасяне. Вече ако на човек му трябва за по-някакви цели дето трябва по-малък, примерно в кола тва онва, взима нещо 13" или подобно.

Link to comment
Share on other sites

Новината е стара, но не ми е ясно как се правят милиони от торент тракери - http://www.bbt.tv/news/2752

Само от реклами ли идват парите или има някакъв тънък момент с трафика на данни?

 

Ти май четеш новината през ред:

 

Потребителите влизали с код за достъп, получен след изпращане на СМС. По тази схема престъпниците са усвоили над 5 милиона лева.

 

От 4storing не си ли теглил досега? За какви тракери говорим в случая? Сайтове като 4storing, рапишеър и др. подобни съществуват отдавна. Фрий тегленето обикновено е умишлено затруднено - винаги изписва, че трафикът е изчерпан и да се опита по-късно. Целта - да си пуснеш SMS на стойност 2.40 с ДДС, за да си получиш кода, който действа определен период от време.

Link to comment
Share on other sites

Новината е стара, но не ми е ясно как се правят милиони от торент тракери - http://www.bbt.tv/news/2752

Само от реклами ли идват парите или има някакъв тънък момент с трафика на данни?

 

В случая е било от SMSи. При Arena и Zamunda е главно от реклами.

Link to comment
Share on other sites

Тези дни ако си в града, ще ти звънна да се разберем за згляда... щото жената ми изяде джигеря за безникотинови капки, а единственото което аз намерих са някакви ароматизатори за капки (които странно защо, но се опитаха да ми пробутат като готови капки)

 

Искам и аз!!! Викайте ме ако ще се виждате!

Link to comment
Share on other sites

FullHD резолюция върху 15-16" екран, дори на лаптоп идва МНОГО и изключително и феноменално дребно за повечето хора, поразровете се из нета да видите колко хора горчиво съжаляват, че не са поразгледали по-обстойно или дори не са погледнали изобщо да видят колко дребно ще им идва. На 24" е Ок, айде и на 22. На 20 бих се поприпотил, но на 15-16, моля ви се.

Да не говорим, че за 1200-300 лв не можеш да намериш нещо читаво като параметри и с по-висока от 1366х768, какво остава за нелъскав дисплей.

 

Един приятел има Lenovo 15" на 1920х1080 - не е проблем да се работи. При такава разделителна способност 2 неща са малки: иконите и по default буквите на 8pt размер. Да но иконите се увеличават лесно а буквите в браузъра с ctrl+ също стават по-големи. Т.е. няма нещо което да е малко на тази разделителна способност. Освен евентуално toolbar-a на MS Office, който тъй или иначе не ти трябва да е голям и да ти заема 1/4 от екрана. Това че по default са малки буквите не значи че не могат да се увеличат, а вЕрвай ми увеличен шрифта почти 2но на по-висока разделителна способност е МНОГО ама МНОГО по-четлив отколкото неувеличен на по-ниска. Картинките също се увеличават от браъзъра и нищо че са леко размазани те по-малко размазани на ниската разделителна способност няма да са. Дотук нито един аргумент защо трябва да е ниска разделителната способност не виждам. А като си пишеш в текстов редактор спокойно може да си избереш какъвто шрифт те кефи. Та кое каза че ти е малко? :)

 

 

Видяхте ли к'во става в темата за благотворителността? То не е за разказване, братче...

 

Не. Къде това? А видях... класика...

 

 

Дедото е извратен на тема монитори и резолюции - отдавна е изгубил мярката им, а и след като му видях екраните у тях и особено оня с двете хиляди и не знам си колко пиксела...съвсем си затвърждавам мнението. :bgrin:

Иначе моят лаптоп е със 17" (видим диагонал предполагам около 16" и малко) и работи на 1600Х1200. Малко мънички са иконките с буквите, почти съм на границата да си ги увелича, но засега се натискам. Не мога обаче да си представя как щеше да изглежда с 1920 пиксела по хоризонтала - или трябва да си орел, сокол или нещо, дето вижда мравка от 100 метра или да си запишеш час при очния за след 2-3 месеца...таман тогава ще си за него.

 

Ми не е така. Аз ти демонстрирах форума колко готино се вижда :) Пък и какво ли видя ти за 5те минути...

Link to comment
Share on other sites

Един приятел има Lenovo 15" на 1920х1080 - не е проблем да се работи. При такава разделителна способност 2 неща са малки: иконите и по default буквите на 8pt размер. Да но иконите се увеличават лесно а буквите в браузъра с ctrl+ също стават по-големи. Т.е. няма нещо което да е малко на тази разделителна способност. Освен евентуално toolbar-a на MS Office, който тъй или иначе не ти трябва да е голям и да ти заема 1/4 от екрана. Това че по default са малки буквите не значи че не могат да се увеличат, а вЕрвай ми увеличен шрифта почти 2но на по-висока разделителна способност е МНОГО ама МНОГО по-четлив отколкото неувеличен на по-ниска. Картинките също се увеличават от браъзъра и нищо че са леко размазани те по-малко размазани на ниската разделителна способност няма да са. Дотук нито един аргумент защо трябва да е ниска разделителната способност не виждам. А като си пишеш в текстов редактор спокойно може да си избереш какъвто шрифт те кефи. Та кое каза че ти е малко? :)

...

Ам, аз (а и хората) обикновено искам/взимам екран с по-голяма резолюция за да виждам повече букви/елементи/табове/whatever на екрана :) . За мен стандартните "ръбати" символи с стандартната големина в Windows са ми перфектно Ок. Просто искам с тази големина да виждам повече неща ;). И НЕ бих увеличавал шрифтове и елементи/икони за да компенсирам нещо, което не съм желал на първо място. А дали при увеличаване на шрифта ще е по-неръбат, ми е абс. все тая. Увеличавайки пък икони и картинки, не печеля нищо, защото най-вероятно те са векторно пазени в Windows (или с няколко големини), а ако са растерни и се увеличат, стават даже по-грозни (както е в много програми).

 

Иначе естествено има хора, които на 15" 1920 си им е Ок, просто мисля, че доста повече са които не биха работили на такова, факт е, че дори тук сме попадали на мнения за декстоп монитори, които хората на 22" 1920 ги пускат на 1680 или нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

 

От 4storing не си ли теглил досега? За какви тракери говорим в случая? Сайтове като 4storing, рапишеър и др. подобни съществуват отдавна. Фрий тегленето обикновено е умишлено затруднено - винаги изписва, че трафикът е изчерпан и да се опита по-късно. Целта - да си пуснеш SMS на стойност 2.40 с ДДС, за да си получиш кода, който действа определен период от време.

 

Никога не съм свалял от тези сайтове. До колкото помня страниците на наносет и рапидадд бяха някакви тракери, а другите не съм ги чувал :)

И след това видях изречението за голямата печалба без да си играя да чета цялата новина :)

 

Така е четене му е майката :\

Link to comment
Share on other sites

Ам, аз (а и хората) обикновено искам/взимам екран с по-голяма резолюция за да виждам повече букви/елементи/табове/whatever на екрана :) . За мен стандартните "ръбати" символи с стандартната големина в Windows са ми перфектно Ок. Просто искам с тази големина да виждам повече неща ;). И НЕ бих увеличавал шрифтове и елементи/икони за да компенсирам нещо, което не съм желал на първо място. А дали при увеличаване на шрифта ще е по-неръбат, ми е абс. все тая. Увеличавайки пък икони и картинки, не печеля нищо, защото най-вероятно те са векторно пазени в Windows (или с няколко големини), а ако са растерни и се увеличат, стават даже по-грозни (както е в много програми).

 

Пропускаш че можеш на същото място да гледаш леееко повече информация - примерно с 10% повече. Когато си с по-висока разделителна способност това може да стане, в другия случан просто няма как. Старт бутона и да е по-малък не пречи, нали? :)

 

Другото е че когато увеличиш шрифта става МНОГО по-четлив... Ако са растерни и ги увеличиш НЕ СТАВАТ по-грозни стига да

 

Абе ти кога ще ми дойдеш на гости да прекратим спора за разделителната способност?

 

 

Иначе естествено има хора, които на 15" 1920 си им е Ок, просто мисля, че доста повече са които не биха работили на такова, факт е, че дори тук сме попадали на мнения за декстоп монитори, които хората на 22" 1920 ги пускат на 1680 или нещо такова.

 

Което в крайна сметка излезе, че проблема е в кривия им кабел и единия с който спорехме си го смени и сега доволно си го пуска на по-високата разделителна способност :lol:

 

 

PS: Защо му трябваше на котора да отваря дума за лаптопи че и аз да се вържа да проверявам кой какъв е та се зарибих излишно че и хвърлих око на ей тоя: http://pic.bg/laptopi/Dell/2788

Link to comment
Share on other sites

Ееее, не, признах го Chicane... Giants е просто... better than sex...

 

163.gif

 

АХАХАХХАА! :Д

Link to comment
Share on other sites

Добрютру.

 

Снощи минах покрай площада... Бахти чалгите, бахти чудото - фраш с народ, средна възраст 14 години, сумарно IQ - 100-120... Мъйка, мъка... Тоя дъжд, дето ги окъпа сигурно е отмил 50-на кила грим...

 

И се сетих, че последните 5 години не съм пил Каменица и реших да й дам нов шанс... За идните поне 5 години няма да повторя, още си е същата газирана конска пикоч...

Link to comment
Share on other sites

...

Онзи с кабела дали не беше на 23" или 22" монитор.. Което е далече далече от 16 или 17"...

 

Иначе каквото и да си говорим, както казах, не искам да увеличавам шрифта (все пак основно за него ставаше дума), защото всяко увеличаване на шрифт води до намаляване на обема текст/съдържание, което се показва едновременно ;) . Те това ми беше идеята.

При мен пиксела е 0.27, при теб е 0.25, което би било донякъде Ок за мен предвид че за тази резолюция няма по-големи от 30", но при лаптоп fullHD вече говорим за точка 0.21 или нещо такова, не съм смятал, та именно големината на пиксела е важен.

Link to comment
Share on other sites

Онзи с кабела дали не беше на 23" или 22" монитор.. Което е далече далече от 16 или 17"...

 

Иначе каквото и да си говорим, както казах, не искам да увеличавам шрифта (все пак основно за него ставаше дума), защото всяко увеличаване на шрифт води до намаляване на обема текст/съдържание, което се показва едновременно ;) . Те това ми беше идеята.

При мен пиксела е 0.27, при теб е 0.25, което би било донякъде Ок за мен предвид че за тази резолюция няма по-големи от 30", но при лаптоп fullHD вече говорим за точка 0.21 или нещо такова, не съм смятал, та именно големината на пиксела е важен.

 

Води дръжки.... нали по начало при 1080п ще имаш доста повече текст. Увеличаваш шрифта така че да събереш същото съдържание като при 1400х1050 примерно... само че шрифта ще е 10 пъти по-четлив...

 

При мен съм сложил "large fonts" и large icons... чудно е просто.

 

Спора приключва като ми дойдеш на гости ... или след като се сбием :lol: Последното е майтап защото не съм сигурен че дори тогава би се съгласил но поне ще си видял мониторите :)

Link to comment
Share on other sites

Дедо малко си се изхвърлил пак. Мисля си че за 2 хилки и нещо ще си вземеш първо 17ка след това 4 ядрен с 6гб рам и пак ще е як ,и пак може да е Full HD.

Link to comment
Share on other sites

Води дръжки.... нали по начало при 1080п ще имаш доста повече текст. Увеличаваш шрифта така че да събереш същото съдържание като при 1400х1050 примерно... само че шрифта ще е 10 пъти по-четлив...

...

Именно де, точно си води, ти сам го потвърди: увеличавам шрифта и събирам съдържание като при 1400х1050, а екрана е 1920 :rolleyes: . Губя 520 пиксела, а дори за твоите разбирания 500+ пиксела са адски много ;) . А за четимост, не се притеснявай, и в момента си ми е адски четим :) .

Link to comment
Share on other sites

Снощи минах покрай площада... Бахти чалгите, бахти чудото - фраш с народ, средна възраст 14 години, сумарно IQ - 100-120... Мъйка, мъка... Тоя дъжд, дето ги окъпа сигурно е отмил 50-на кила грим...

 

В грешка си...сумарно за тълпа 14-годишни това са цифрите "по дефолт" - на чалга-концерт падат още...и то, драстично.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...