Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

4 hours ago, Antares said:

В момента е в последния стадий Ashes of Creation. Общо взето, взела бая идеи от Lineage, като Castle Siege :) И бая други отгоре. Чак ме е шубе да я пробвам, като излезне :))


Мани мани... Най-после - НАЙ-ПОСЛЕ - са узряли и са автоматзирали левълинга изцяло, така щото да не плащаме бот програми и да не бдиме като чакали по цели нощи. След има-няма само ... 16 години :laughing1:

Един приятел, много по-луд от мен се изрази така - ако си направиш правилно макротата, може да ги пуснеш да бият и да идеш на почивка. Тук имам доста да уча, а инфо няма никакво, тъй като явно съвсем пресен е тоя ресет. Математиката е силно променена, но пък за първи път има някакъв шанс да се стигне до върховете без да се превърнеш в зомби. Не че не почнаха да излизат още на третия ден предупреждения "играете от 18 часа, моля починете си", но то си е жажда след години пауза... Сега трябва да открия хора, които да дадат рамо с макротата, че да може да се спира само в сряда по време на профилактиката :ninja:

В момента се става 90 за час - два, за няколко дни 100-101 и оттам вече става джумбиша. Доколкото видях тавана е 130, като каквито "хора" срещнах - глътнАх си езика... Тия хардкор ненормалниците са МНОГО тежки случаи, явно през всичките години не са спирали да играят. 

Абе накратко - кой дявол дръпнах за опашката, та ме накара да се логвам отново.... :devil 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Цитирам от другата тема, че стана голям офтопик:

  

22 hours ago, netrootbg said:

Тука сте бахти и дъртите пичове. Вече съм в средата на 30-те и така и не схванах израза... Явно средната възраст е 50 години вече във форума.

 

Ванка, факт.

Има и много други фрази от онова време и доста от тях са от скечовете на Шкумбата (сещам се на прима виста за "Я камилата, я камиларя"), Весо Парцала, дори по-назад - Мирча Кришан. И понеже бяха апокрифни записи от халтури на живо, има и различни версии. Това щото да не спорим как ТОЧНО е бил някой лаф.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Както бях писал и преди (мисля) - тази година стоки от Китай се поръчват само ако не са належащи и могат да бъдат прежалени, ако не дойдат. В средата на февруари купих някакви безжични bluetooth слушалки, които така и не пристигнаха. Върнаха ми парите, прежалих ги и ги забравих. Онзи ден от пощата ме известяват, че имам пратка. Чудо - слушалките. 

Само половин година по-късно.:moon:

Link to comment
Share on other sites

Някой наясно ли е как стоят нещата с ипотечните кредити в България за екземпляри живеещи постоянно в чужбина? Замислил съм се, че е време да поинвестирам малко в български имоти и ми трябват източници на информация. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Някой наясно ли е как стоят нещата с ипотечните кредити в България за екземпляри живеещи постоянно в чужбина? Замислил съм се, че е време да поинвестирам малко в български имоти и ми трябват източници на информация. :)


Че как да стоят - заложеният имот си е тука, така че не мисля, че ще имаш грижи. Между другото тук на Смолянските езера каква приятна оферта има за 500 евро на квадрат - направо да се замисли човек. Погледни Oak REsidence. ИдЯлно за дърт мисир като тебе ХАХАХА

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


Че как да стоят - заложеният имот си е тука, така че не мисля, че ще имаш грижи. Между другото тук на Смолянските езера каква приятна оферта има за 500 евро на квадрат - направо да се замисли човек. Погледни Oak REsidence. ИдЯлно за дърт мисир като тебе ХАХАХА

Мисире, в момента е още рано да се скача, трябва кризата да се разрази още и да почне да се отразява на имотния пазар (който реагира бавно), на тия цени в момента не мисля, че е разумно, но пък е време човек да започне да се ослушва за дреболиите. Моето пътуване така или наче пропадна за тази година, но Луфтханза ми държат билетите и за догодина, та евентуално май ще се нацели момента тогава, ама да видим. :lol:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Godfather said:

Някой наясно ли е как стоят нещата с ипотечните кредити в България за екземпляри живеещи постоянно в чужбина? Замислил съм се, че е време да поинвестирам малко в български имоти и ми трябват източници на информация. :)

Аз съм теглил преди време. Някои банки имат точно специални програми за клиенти които са в чужбина. Уникредит имат такава линия. Други също, но не съм запознат с тях. В момента наистина е много рано и цените все още са в небесата. Кризата не е ударила още. Бих ти препоръчал нещо друго. Има платени кредитни консултантни. Цените им са символични, но за сметка на това ще ти свършат работа да ти кажат в коя банка ще ти е най - изгодно според твоите нужди. Могат също да ти помогнат с придвижването на документите и т.н. Качествените такива си струват всяка една стотинка.

 

edit:

Ако ще е с цел бъдеща продажба си струва. Ако ще разчиташ на наеми, не точно. Страшно много българи(особено такива в чужбина) си вкараха парите в имоти и разчитат, че ще живеят от наеми. При спадащо население, сметката не излиза. И в момента има страшно много пустеещи имоти в цялата страна. Всичко обаче е много относително. Примерно гаражите са много добра инвестиция. И по - добра ще стават с времето, особено когато навлезнат електромобилите.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, netrootbg said:

Аз съм теглил преди време. Някои банки имат точно специални програми за клиенти които са в чужбина. Уникредит имат такава линия. Други също, но не съм запознат с тях. В момента наистина е много рано и цените все още са в небесата. Кризата не е ударила още. Бих ти препоръчал нещо друго. Има платени кредитни консултантни. Цените им са символични, но за сметка на това ще ти свършат работа да ти кажат в коя банка ще ти е най - изгодно според твоите нужди. Могат също да ти помогнат с придвижването на документите и т.н. Качествените такива си струват всяка една стотинка.

 

edit:

Ако ще е с цел бъдеща продажба си струва. Ако ще разчиташ на наеми, не точно. Страшно много българи(особено такива в чужбина) си вкараха парите в имоти и разчитат, че ще живеят от наеми. При спадащо население, сметката не излиза. И в момента има страшно много пустеещи имоти в цялата страна. Всичко обаче е много относително. Примерно гаражите са много добра инвестиция. И по - добра ще стават с времето, особено когато навлезнат електромобилите.

Мерси Ванка, определено ще го имам това предвид! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Godfather said:

Мисире, в момента е още рано да се скача, трябва кризата да се разрази още и да почне да се отразява на имотния пазар (който реагира бавно), на тия цени в момента не мисля, че е разумно, но пък е време човек да започне да се ослушва за дреболиите. Моето пътуване така или наче пропадна за тази година, но Луфтханза ми държат билетите и за догодина, та евентуално май ще се нацели момента тогава, ама да видим. :lol:


Точно днес говорих с моите приятели тук в Смолян и се оказа, че проблем явно има. Искали са да купят един апартамент, но им отказали ипотечен кредит. Причините граничат с безумно малоумие, но не се изненадвам, че тук са некадърници И в това отношение. Като предлог изложили кредитните им карти в САЩ, като заявили "умно", че ако ги елиминират там, ще им отпуснат кредит тук. Естествено местните дебили не знаят какво означава това и получават високо вдигнат среден пръст. За жалост жената изпуска възможност а купи апартамент от майка си, който е до гребната... А жената твърдо решена да продаа и го купуват други. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:


Точно днес говорих с моите приятели тук в Смолян и се оказа, че проблем явно има. Искали са да купят един апартамент, но им отказали ипотечен кредит. Причините граничат с безумно малоумие, но не се изненадвам, че тук са некадърници И в това отношение. Като предлог изложили кредитните им карти в САЩ, като заявили "умно", че ако ги елиминират там, ще им отпуснат кредит тук. Естествено местните дебили не знаят какво означава това и получават високо вдигнат среден пръст. За жалост жената изпуска възможност а купи апартамент от майка си, който е до гребната... А жената твърдо решена да продаа и го купуват други. 

Мдам, затова и аз почвам да се ослушвам от по-рано, че кой знае с какви идиотщини трябва да се сблъсква човек. Иначе тия цени в Смолян ми се видяха горе-долу добри, но аз ги сравнявам по отношение на собствени възможности, а не на пазарна ситуация, нямам идея дали са надценени спрямо местния пазар. :)

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Godfather said:

Мдам, затова и аз почвам да се ослушвам от по-рано, че кой знае с какви идиотщини трябва да се сблъсква човек. Иначе тия цени в Смолян ми се видяха горе-долу добри, но аз ги сравнявам по отношение на собствени възможности, а не на пазарна ситуация, нямам идея дали са надценени спрямо местния пазар. :)


Наистина цената е изненадващо прилична на фона на умопомрачаващо наглите оферти в региона. Ядох и пих със синовете на собственика, разведоха ме из комплекса и останах с много добри впечтления. Между другото за тая цена ти дават направо ключа - всичко е обзаведено без чаршафите. Таксата за общите площи е 400 евро годишно, срещу което ползваш постоянно фитнес, сауна, парна баня, дори и малък басейн. Мястото е уникално откъм въздух, а са потрошили и стотици хиляди левове за собствено водохващане директно от извор със собствена пречиствателна станцийка. Бащата просто е турбо инат и не клекнал на ВиК, даже ги осъдил. На един чеп място е лифта и за нула време си горе на кулата. Нали си мисир-скиор... 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, RaptoR said:


Наистина цената е изненадващо прилична на фона на умопомрачаващо наглите оферти в региона. Ядох и пих със синовете на собственика, разведоха ме из комплекса и останах с много добри впечтления. Между другото за тая цена ти дават направо ключа - всичко е обзаведено без чаршафите. Таксата за общите площи е 400 евро годишно, срещу което ползваш постоянно фитнес, сауна, парна баня, дори и малък басейн. Мястото е уникално откъм въздух, а са потрошили и стотици хиляди левове за собствено водохващане директно от извор със собствена пречиствателна станцийка. Бащата просто е турбо инат и не клакнал на ВиК, даже ги осъдил. На един чеп място е лифта и за нула време си горе на кулата. Нали си мисир-скиор... 

Мисир, голяма муха ми вкарваш в главата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се струва неразумно да се инвестира в Пампорово. С толкова много хотели (и особено такива недостроени от миналата криза), предлагането отдавна е надминало нуждите. 
 

Сега като се заговорихте, погледнах цените на етажите от къщи в Прослав. През далечната 2008 извършихме продажба на един такъв и към днешна дата цената си е същата... Та за 12г не е имало никакво раздвижване.

 

По центъра на Пловдив от време на време излиза нещо интересно, но е много надценено. 


аз си мисля, че с тази поевтиняваща турска лира, може да изпадне нещо добро в южната ни съседка.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:


Наистина цената е изненадващо прилична на фона на умопомрачаващо наглите оферти в региона. Ядох и пих със синовете на собственика, разведоха ме из комплекса и останах с много добри впечтления. Между другото за тая цена ти дават направо ключа - всичко е обзаведено без чаршафите. Таксата за общите площи е 400 евро годишно, срещу което ползваш постоянно фитнес, сауна, парна баня, дори и малък басейн. Мястото е уникално откъм въздух, а са потрошили и стотици хиляди левове за собствено водохващане директно от извор със собствена пречиствателна станцийка. Бащата просто е турбо инат и не клакнал на ВиК, даже ги осъдил. На един чеп място е лифта и за нула време си горе на кулата. Нали си мисир-скиор... 

 

Каква е цената? Аз погледнах името, но ми излезнаха офертите в Букинг и други сайтове за настаняване.

С тия 400 евро годишно трябва да се взима за инвестиция. Не виждам иначе как може да е рентабилно поддържането на този имот за престой няколко седмици в годината. И престиж.

А инвестицията точно там е малко .... спорна, както е написал и Ferante.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, преди години и аз си мислех да купувам някаква вила. На фона на това колко време мога да прекарам в нея и колко пари ще дам, просто не излиза сметката. Дори и да я няма тази такса от 400 евро, пак си има доста разходи за поддръжка. По - добре да си плащаш за нощувки и да си обикаляш по много места. Ако сметнеш колко пари даваш и го разделиш на нощувките които ще прекараш в имота и .... Виж сега ако човек е в Бг и има доста време да ходи е малко по - различна ситуацията, но пак зависи.

Link to comment
Share on other sites

Не е лошо като идея за място където човек да се пенсионира

Проблема е, че е в България, и точно когато човек става най-зависим от доктори, да се окажеш в България е малко .. опасно :D

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Godfather said:

Мисир, голяма муха ми вкарваш в главата. :lol:


Мястото си струва да се види. Не са жалени пари, изключително качествено строителство. Някои хора си живеят там. Няма навалица, даже им се чудя как се оправят. Сградата е нова - от 2013. Някои от апартаментите са с уникален изглед. Тишина и спокойствие отвсякъде. А за мястото ми обясняваха нещо за йонизацията на въздуха, че е уникален по рода си, но това беше след 5-то малко узо и не го отразих особено. Кухнята в ресторанта е направо убийствена, тия хора не правят никакви компромиси. Без никакви грижи може да си караш зимните месеци там. 
 

4 hours ago, w00x said:

 

Каква е цената? Аз погледнах името, но ми излезнаха офертите в Букинг и други сайтове за настаняване.

С тия 400 евро годишно трябва да се взима за инвестиция. Не виждам иначе как може да е рентабилно поддържането на този имот за престой няколко седмици в годината. И престиж.

А инвестицията точно там е малко .... спорна, както е написал и Ferante.


Казах ти - 500 евро на квадрат, като веднага ми пуснаха муха, че ще ми спретнат изгодна оферта. И никой не говори за инвестиции, говорим да си го вземе за себе си, не е като да не може. Естествено е безумие ако ще стои 5-10 дни в годината там. 

Link to comment
Share on other sites

Ясно.

Аз не обсъждах това той да си го вземе, а аз да взема, например.

Възможностите за отдаване под наем обаче са минимални..

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

Ясно.

Аз не обсъждах това той да си го вземе, а аз да взема, например.

Възможностите за отдаване под наем обаче са минимални..


Дори не си ги помисляйте тия... Те не могат напълни хотела с клиенти... Между другото на мен точно това най-много ми харесва. 

Открих го това за уникалния въздух:
 

Oak Residence Hotel & Relax е сгушен сред девствената природа и спокойствието на Смолянските езера. Тишината тук има магическо влияние върху хората. Наши гости споделят, че по време на тихи разходки получили яснота относно даден въпрос, вдъхновение да започнат нов проект или по-дълбока връзка със себе си.

Въздухът в този район е всеизвестен със своето лечебното и терапевтично действие. Това се дължи на особен вид ветрове, наречени планински "Бризи", които имат способността да насищат въздуха с отрицателни йони, правейки го неблагоприятна среда за развитието и разпространението на вируси, бактерии и болести. Научно е доказано, че хората тук боледуват по-рядко и се възстановяват сравнително по-бързо от всякакъв вид заболявания.

ЕДИТ: Ако някой иска да чете - ето ТУК. Ако пък някой тръгне да пазарува - имаме директна връзка със собствениците. :laughing1:


 

Link to comment
Share on other sites

Сметката показва, че тези апартаменти ще са на сметка ако някой реши да живее целогодишно поне 5 години...

А после за препродаване ми изглежда мисията почти невъзможна, тъй като сградата е завършена 2013/4 и половината от апартаментите са празни.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Ferante said:

Сметката показва, че тези апартаменти ще са на сметка ако някой реши да живее целогодишно поне 5 години...

А после за препродаване ми изглежда мисията почти невъзможна, тъй като сградата е завършена 2013/4 и половината от апартаментите са празни.


Аз да подчертая отново - не става въпрос за финансова инвестиция. Става въпрос сравнително изгодно (предвид други, щях да кажа нереални, но са си направо ненормални оферти) да си купиш нещо на такова място. Разбира се с цел лично ползване. И ползване не целогодишно, ползване сезонно. Познавам много хора, които имат такива имоти и когато не ги ползват ги споделят с други от фамилията, дори с приятели и пак запълват сезона. Редуват се цяло лято да ходят в апартаментите си на морето (например) и нещата замязват. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pavlan said:

Гледам на сайта им пише 480Е , ти викаш 500 :)) комисионна ?


Има разлика между различните апартаменти, изгледът е особено важен. Не сме правили точни сметки, той ми каза, че продава на 500 или поне апартамента, който ми показа. Тъй като бяхме събрани да ядем и пием, а не да правим сделки, просто бях информиран, че ще ми се направи евентуално комплексна оферта. Никакви комисионни няма, за пръв път виждам двамата братя наследници - те са приятели на мои приятели. Просто ако някой реши да си купи нещо, можем да го свържем доректно с тях, именно за да няма посредници. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...