Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Държа пак да уточня, че не става дума за обикновено главоболие, а за синузит. Последния път беше след амстел кен, като един от "пропуските" е пак амстел, но бутилка. Та не мисля, че е от марката на бирата. 

Link to comment
Share on other sites

Тъпа болка в синусите, усещане за тежест в същата област,  запушва ми се носа, обикновено една от двете ноздри, като от тази половина болката е по-силна, при по-тежките случаи и леко замайване. Загряване на лицето и носа (най често горещи душове) е от малкото неща, които облекчават положението.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

Тъпа болка в синусите, усещане за тежест в същата област,  запушва ми се носа, обикновено една от двете ноздри, като от тази половина болката е по-силна, при по-тежките случаи и леко замайване. Загряване на лицето и носа (най често горещи душове) е от малкото неща, които облекчават положението.


Винаги мога да ти спретна пункции с Боша - тъкмо на покрива разпробивам през две "плочи" за дюбели 26-ци. важно е да ме спреш преди да излезна отгоре обаче... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Честно да ти кажа, в някой момент почва да ми се приисква да ги отпуша баш така веднъж завинаги де*а и проклетиите...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Честно да ти кажа, в някой момент почва да ми се приисква да ги отпуша баш така веднъж завинаги де*а и проклетиите...

Жена ми от дете имаше голям проблем със синусите, докато една лекарка, подчертавам, лекарка не я изпрати при една баба билкарка в Асеновград миналата година и срещу 5 лв. които и платихме, жена ми вече няма проблеми. Отиваш на място, баба Елена ул. Чая 5. 

Link to comment
Share on other sites

Процедура. Трябваше да вдиша за 2 секунди от няква билка. Каза и, че един два дни ще изкарва секрети да се изчисти и наистина от тогава край на проблемите, а жена ми беше доста тежък случай.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Честно да ти кажа, в някой момент почва да ми се приисква да ги отпуша баш така веднъж завинаги де*а и проклетиите...


Знам, брат ми беше така...
 

1 hour ago, Mockingbird said:

Операция?!? 


Не - пункции - което си е баш разпробиване с дрелка. 
 

1 hour ago, w00x said:

Аз имам проблем с ушите. Видене, може мен да ме дупнеш след като отремонтираш Пешо.


Бургията ми може да те мине открай докрай без даже да пускам ударното... Какво ще изтече е дрига работа... 
 

33 minutes ago, Antares said:

Бахахахахахаха :rofl:


Далеч е от синусоидални проблеми слава Богу. Там други се намесват. 
 

16 minutes ago, charmock said:

Жена ми от дете имаше голям проблем със синусите, докато една лекарка, подчертавам, лекарка не я изпрати при една баба билкарка в Асеновград миналата година и срещу 5 лв. които и платихме, жена ми вече няма проблеми. Отиваш на място, баба Елена ул. Чая 5. 


Явно е било нещо слабо. 
 

3 minutes ago, charmock said:

Процедура. Трябваше да вдиша за 2 секунди от няква билка. Каза и, че един два дни ще изкарва секрети да се изчисти и наистина от тогава край на проблемите, а жена ми беше доста тежък случай.


В НИКАКЪВ случай не е била тежък случай. Иначе мога да пръцна в ушите на Ангел и да го оправя. Да не дава Господ да виждаш тежки случаи като брат ми.  

Link to comment
Share on other sites

Рапторе не пиши неща които не знаеш. Жена когато и се запушваха синусите я удряше и в главата. Много добре съм наясно кое е тежък случай. Аз никои не карам на сила, за тази жена достетъчно се е писало.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, charmock said:

Рапторе не пиши неща които не знаеш. Жена когато и се запушваха синусите я удряше и в главата. Много добре съм наясно кое е тежък случай. Аз никои не карам на сила, за тази жена достетъчно се е писало.


Дай да спорим, мили мой, на кой му е текла повече гнойта като река и е стигал ръба на смъртта. Аре молим те. Нямаш си понятие за какво ти говоря. Който иска да ходи да диша по 2-3-5 секунди. Няма грижи. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, charmock said:

Ами абсолютно, дай да не спорим, щото да правиш диагноза през форума без да знаеш за какво става въпрос е меко казано несериозно.


Прав си, но съм сигурен, че река от гной не си виждал. И да не дава Господ да видиш. Сополи, главоболие - дребна работа. Вервай ми. Пункциите са ужас и са неописуемо болезнени. Знам, защото и на мен са ми ровичкали в носа с игли, когато бе счупен. Болката е тип Хелрейзър и нагоре.
Но кое е най-важното в случая - знаеш ли? Когато ми попиляха носа не исках да пия антибиотиците. Трябваше да ги пия 15 дни. Ама нали съм мъж, отказах. Д-р Василева много бързо ме вкара в пътя. Накара ме да сложа пръстите си на челото. Мозъкът, каза, е на 4 пръста отгоре. Едно възпаление, една шурня гной, мъничко да стигне там и си пътник. Неспасяем пътник. Заради едно тъпо възпаление вследствие интервенция. Ай ся са сети кво става при хронично възпаление. И да се подуе главата ти все едно Майк Тайсън те е млял. С гной

 


 

 

Link to comment
Share on other sites

:popcorn-and-drink-smiley-emotic

:popcorn:

шамрок,, ти не разборашщ, от раптора по-изстрадал и по-препатил няма, не е имало и не може да има. само и единствено на него се случват в каквито и да е неща със степен "най-", но поради физическите му ограничения във пространствено-времевият континуум се налага да прехвърля част от тежестта на близки роднини, като той поема само тежестта на наблюдението, за да знае как се прави нещо "най".

 

на нас простосмъртните ни е разрешено само степен "по-". но не може да сме "по-" от неговото "най-".

 

Link to comment
Share on other sites

Тъста ми, който е дългогодишен лекар и хирург, ми беше казал, че асеновградски билкар е бил най-ефикасния "лечител" на синузита му. Само че той говореше за дядо, който вече е починал. Та може и да я потърся бабата. Щото последния УНГ, при който ходих ме обърна на прасенце касичка - "пробвай тия и тия и ако не помогнат ела пак". Така три пъти, средно по 50 лв. на рецепта. Без особен краткотраен или дълготраен ефект.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Antares said:

Тъста ми, който е дългогодишен лекар и хирург, ми беше казал, че асеновградски билкар е бил най-ефикасния "лечител" на синузита му. Само че той говореше за дядо, който вече е починал. Та може и да я потърся бабата. Щото последния УНГ, при който ходих ме обърна на прасенце касичка - "пробвай тия и тия и ако не помогнат ела пак". Така три пъти, средно по 50 лв. на рецепта. Без особен краткотраен или дълготраен ефект.

Бабата е неговата съпруга. Те са започнали преди много години и доколкото знам си имат и лицензи и т.н.

Link to comment
Share on other sites

За синузит препоръчвам:

1. Синупрет Форте

2. Геломиртол Форте

3. Промивки със солен разтвор, 2-3 пъти на ден. Аз когато се налага ползвам каничката на Нелимед и техните прахчета, или това: https://www.amazon.co.uk/Neilmed-SinusRinse-Natural-Sinnus-Sachets/dp/B000RJGB5C/ref=sxts_sxwds-bia-wc-drs1_0?cv_ct_cx=neilmed&dchild=1&keywords=neilmed&pd_rd_i=B000RJGB5C&pd_rd_r=ca7a34a2-05c2-406f-9e2c-7e3673b2c88f&pd_rd_w=mu199&pd_rd_wg=DFPIB&pf_rd_p=17736ecb-713f-42f4-87f4-0de65a993334&pf_rd_r=HZTBEWWX7GTVZHR5CCER&psc=1&qid=1599029545&sr=1-1-95fb4f3c-fa15-48dc-bab1-67b29ab0ca13

 

Синузита обикновено е свързан със проблеми в имунната система, или друго заболяване. От опит не препоръчвам капки или мехлеми за отпушване на носа, имат краткотраен ефект и впоследствие става по-лошо. Много е важно да се отбъбне носната лигавица, за да се подобри оросяването на синусите и ако има секрети в тях да изтичат през носа или носоглътката... когато лигавицата е набъбнала секретите остават в синусите и става лошо. Има ли жълто-кафяви секрети вече е започнал възпалителен процес... може да се направи посявка и да се види ако има бактерия да се пие антибиотик. На мен лично антибиотици не ми помагат, карам с нещата които съм писал по-горе когато имам проблем.

 

Link to comment
Share on other sites

Под една опаковка геломиртол гледам да не падат наличностите. В банята имам бутилка физиологичен разтвор с чашка, която съм си пригодил за промивки. Отпушващи носа капки не ползвам, знам за риска от тях. Но тресне ли ме кратуната - к'вото и да правя - обикновено ефекта е краткотраен.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mobo said:

:popcorn-and-drink-smiley-emotic

:popcorn:

шамрок,, ти не разборашщ, от раптора по-изстрадал и по-препатил няма, не е имало и не може да има. само и единствено на него се случват в каквито и да е неща със степен "най-", но поради физическите му ограничения във пространствено-времевият континуум се налага да прехвърля част от тежестта на близки роднини, като той поема само тежестта на наблюдението, за да знае как се прави нещо "най".

 

на нас простосмъртните ни е разрешено само степен "по-". но не може да сме "по-" от неговото "най-".

 

 

Все си мислех, че по-гнусни, долни и помиярски гниди от комунистическите тролове няма. След това видях герберастките... Едно е сигурно - и двата вида не могат те стигна. 

----------------------------------------------------------------------------------

 

12 hours ago, Antares said:

 

 

2 hours ago, Veno said:

 


Вас пък изобщо не съм ви подозирал, че страдате от тая гнас... Успех в лечението и дано се оправите скоро. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...