Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

То това няма лечение. Има само облекчение до следващия пристъп.... От синузит може да се развие дори астма. Целия проблем е, че нашите велики доктори лекуват следствието, а не причината.... и играят тото с хаповете... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 9/2/2020 at 12:47 PM, RaptoR said:

 

Все си мислех, че по-гнусни, долни и помиярски гниди от комунистическите тролове няма. След това видях герберастките... Едно е сигурно - и двата вида не могат те стигна. 

----------------------------------------------------------------------------------

 

 


 

и както винаги на подчертано необиден тон се отговаря с директни квалификации, нямащи нищо общо с темата, но пък за сметка на това свалят няколко нива.

извинете ме за безпокойството, съжалявам че сте се почувствал натролен.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Classy since 2004.

 

image.png

 

И дискусията, която се е разразила в темата е върха! :D

 

jozo казва, че не му харесва. ZGAN обяснява какво е в подробности. :D :D :D 

 

Ех, колко беше забавен Интернетът в зората му в БГ..... :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobo said:

и както винаги на подчертано необиден тон


Ти явно или имаш психични отклонения или наистина си най-наглото създание в околията... 
 

41 minutes ago, w00x said:

Classy since 2004.

 

И дискусията, която се е разразила в темата е върха! :D

 

jozo казва, че не му харесва. ZGAN обяснява какво е в подробности. :D :D :D 

 

Ех, колко беше забавен Интернетът в зората му в БГ..... :)

 


Не бих го нарекъл класно, но пък определено е забавно да се върнем назад в годините... На бас, че много от мненията са се преобърнали с времето :laughing1:

Анчето и Иван чупят гипса.... А срам не срам - не мога да си спомня кой беше DJ MATRIX, а имахме приказка с него... 

ЕДИТ: Ангеле, зората на интернета беше едни още 10 години преди 2004, че и повече. 

Link to comment
Share on other sites

Зората на Интернета в България съм написал. А тя беше точно по времето на интернет залите в началото на 2000-те години, когато повечето хора имаха достъп до Интернет.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Зората на Интернета в България съм написал. А тя беше точно по времето на интернет залите в началото на 2000-те години, когато повечето хора имаха достъп до Интернет.


Е та аз затова говоря също. Изобщо не беше в началото на 2000-те, а в началото на 90-те. За мен лично собствената ми зора беше 1995 с Топор Нет, след това с карти на Визио, после Евроком и някъде по времето, когато говориш за твоята зора или по-скоро зората на твоята възрастова група - Гарови. С тях и до днес. Преди 1995 съм гледал истинската зора с BBS-те и т.н. Беше като нещо извънземно. Не забравяй, че за добро или лошо, някои тук сме с поне 10 години по-стари.  

Link to comment
Share on other sites

Видене, аз контакт с Интернет имам от 1993-та година.
Това, което визирам, е моментът, в който Интернетът стана общодостъпен. Преди това си беше лукс и далеч не беше толкова интересен, колкото стана в последствие, когато повече хора се накачиха.

Link to comment
Share on other sites

Зората на интернета в България беше точно края на 90-те с откриването на първите компютърни зали 97-ма (ако не ме лъже паметта). За онова време поне от моето обкръжение никой нямаше компютър :). 98-ма няма да забравя, как след училище тичахме до залата да цъкаме Starcraft и Half-life. Все едно беше друг живот.

Link to comment
Share on other sites

Много сте ми интересни - как пък решихте, че интернет залите са "зора на интернета"? От моя гледна точка това е просто смешно. Ако пък ви чуят някои, които са по-възрастни и от мен ще ви се подиграват доста. За мен интернета не е бил лукс, а да не говоря какви неща имаха и правеха хората в София преди да чуем даже ние тук в Пловдив - е те там имаше лукс, компютри по 2-3 хиляди долара без монитора. И колко интересен си очаквал да бъде интернет в онези години предвид обема и разнообразието на съдържание? Най-вероятно е в стотици хиляди пъти по-малко от сега като сравнение. Пак ще повторя - някои сме по-големи и в края на 90-те завършвахме университета, не тичахме от училище в зала. Правихме си сами мрежови партита , които ще оставят незабравими спомени. Аз лично в зали съм бил не повече от 3-4 пъти и то за да си фиркаме с приятели, като все някой от тях е бил админ или собственик в съответната зала.   

Link to comment
Share on other sites

Зората на нета в бг са си началото на 90те, че за някои и по-рано може би. Когато и ни бананят от аол и т.н. за абюз :))

А Жоро Визиото първите машини си ги пазари от баща ми, след като реши че бизнеса с талавизори не стига :))

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ARPAnet said:

Зората на нета в бг са си началото на 90те, че за някои и по-рано може би. Когато и ни бананят от аол и т.н. за абюз :))

А Жоро Визиото първите машини си ги пазари от баща ми, след като реши че бизнеса с талавизори не стига :))

 

От стария магазин над залата няма да забравя как мангалите докараха една Ифа и изнесоха мисля първия огромен, който беше в порядъка на 6000 долара. :laughing1:

Впоследствие аз си купих уредба Panasonic за 480 долара - 50 плюс един диска - до ден днешен работи... После някъде 1996 или1997 Жоро се опитва да ме плаши с отлюспване, след като ми подариха външен US Robotics 56.6k и бях в топ 3 откъм обем трафик в цялото Визио... После пък оня факс от ФБР.... Незабравими истории... 

ЕДИТ: Ясене, в началото сървър беше компютъра му в офиса. ХАХАХА. И като зависне за нещо оня рестартира и ние всички аут. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

a9nmnMK_700b.jpg

 

На този етап нещата наистина изглеждат така, но мисля е малко рано за окончателната присъда. Въпреки това е очевидно, че Nvidia минаха с тежкия товарен влак. :lol:

 

Относно зората на интерньета в България, разбира се, че залите не бяха първата лястовица, но просто направиха достъпа по-масов. Служебно още от 93-та закачих пъривя рутер (Cisco 2509, който по онова време струваше майка си и баща си, мисля към 5-6 хиляди гущера излезе със синхронния интерфейс) и така мрежата ми стана поредния permanent node, но иначе dial-up и най-вече различни BBS бяха "масовото" по онова време. Слагам масово в кавички, защото по онова време BBS и интернет бяха само за ентусиасти, но не и нещо масово.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Много сте ми интересни - как пък решихте, че интернет залите са "зора на интернета"? От моя гледна точка това е просто смешно. Ако пък ви чуят някои, които са по-възрастни и от мен ще ви се подиграват доста. За мен интернета не е бил лукс, а да не говоря какви неща имаха и правеха хората в София преди да чуем даже ние тук в Пловдив - е те там имаше лукс, компютри по 2-3 хиляди долара без монитора. И колко интересен си очаквал да бъде интернет в онези години предвид обема и разнообразието на съдържание? Най-вероятно е в стотици хиляди пъти по-малко от сега като сравнение. Пак ще повторя - някои сме по-големи и в края на 90-те завършвахме университета, не тичахме от училище в зала. Правихме си сами мрежови партита , които ще оставят незабравими спомени. Аз лично в зали съм бил не повече от 3-4 пъти и то за да си фиркаме с приятели, като все някой от тях е бил админ или собственик в съответната зала.   

 

Обясних какво имах предвид под "зората на Интернета в България". Нямах предвид "първата поява на Интернет".

 

Преди голямата част от населението да се запознае с интернета и да има лесен достъп (в залите), интернет пространството си беше просто нещо, с което повечето хора не знаеха какво да правят. Нямаше почти нищо. Аз лично в началото на 90-те (93, 94) отварях Lycos.com и обикалях в стаята, докато ми се заредят всичките картинки. След това цъках по линковете с новините, за да се случва нещо.

То и след това беше така известно време, но поне можеше да се води комуникация. Появиха се големите mIRC сървъри. Появиха се игрите в мрежа. Появиха се FTP сървърите със съдържание. Сайтове с музика. Audiogalaxy, Napster. Хората започнаха да социализират ПОКРАЙ интернета. В зали, в чатове, във форуми. В края на 90-те и началото на 2000 година, интернета стана нещо ново, интересно и достъпно за всички. Преди това си беше просто "нещо", което е нямало почти никакъв ефект върху живота на хората в България.

 

Всяко нещо се развива най-много тогава, когато стане достъпно за повече хора. И се проваля по същото време, но това е друг въпрос.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:

 Преди 1995 съм гледал истинската зора с BBS-те и т.н. Беше като нещо извънземно. Не забравяй, че за добро или лошо, някои тук сме с поне 10 години по-стари.  

 

BBS-ът на Камен Мицев ( @mitzev.com ) беше един от най-интересните :rolleyes:

  

11 hours ago, RaptoR said:

... външен US Robotics 56.6k и бях в топ 3 откъм обем трафик в цялото Визио... 

 

Предполагам и ти си бил към 26-а/27-ма централа, защото другите бяха леш и дори 33.6 беше подвиг.

Голям късмет беше да имаш "прав" телефон към тези централи. Държеше връзка по цял ден. Един разговор - един импулс.

Сега ако тръгнеш да обясняваш на "младите" какво е дуплексна линия/телефон и  какво е да звъниш на комшиите, за да затворят, че трябва да се обадиш спешно... :lol:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

 

BBS-ът на Камен Мицев ( @mitzev.com ) беше един от най-интересните :rolleyes:

  

 

Предполагам и ти си бил към 26-а/27-ма централа, защото другите бяха леш и дори 33.6 беше подвиг.

Голям късмет беше да имаш "прав" телефон към тези централи. Държеше връзка по цял ден. Един разговор - един импулс.

Сега ако тръгнеш да обясняваш на "младите" какво е дуплексна линия/телефон и  какво е да звъниш на комшиите, за да затворят, че трябва да се обадиш спешно... :lol:


Не, не съм имал тоя късмет... В началото беше някакъв ад, аз незабавно си прекарах цифрова линия. Картите на Визио бяха по 65 лева, толкова, че и повече ми беше телефона... А на младите какво да им обясняваш и за дуплекси и за това какво беше да свалиш една песен 2-3 мб без да прекъсне нета... Само дето свещи не палехме

Link to comment
Share on other sites

Ранните години с BBS-ите ги прекарах с разкачен хард и гостуващ на приятели :lol:  Толкова бързо прехвърлях jumpera от master на slave, че не е истина :]] По онова време бях с 1GВ диск, което беше върховната гъзария. А за мен зората на интернет беше когато БТК пуснаха impulse/infotel - два месеца подред телефонната сметка беше трицифрена и имах тежки разговори с родителските тела. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Antares said:

Ранните години с BBS-ите ги прекарах с разкачен хард и гостуващ на приятели :lol:  Толкова бързо прехвърлях jumpera от master на slave, че не е истина :]] По онова време бях с 1GВ диск, което беше върховната гъзария. А за мен зората на интернет беше когато БТК пуснаха impulse/infotel - два месеца подред телефонната сметка беше трицифрена и имах тежки разговори с родителските тела. 


Или времето, когато момчетата нямаше нужда да се питат един друг защо държат пинсети за скубане на вежди на най-видно място в чекмеджето... И до ден днешен са ми на първа линия :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...