Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 От час гледам как не могат да извадят екипажа на драгона на Илон Мъск. Приводнаване по учебник, а след това капсулата взе да изпуска хептил ( хиперголно гориво за ракетни двигатели). Хептила е доста токсичен и предпочетоха да държат екипажа затворен в капсулата на вътрешната система за жизнеобезпечаване. И си мисля че май никой не е отменил законите на Мърфи. Все нещо ще се оплеска!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wolf said:

 От час гледам как не могат да извадят екипажа на драгона на Илон Мъск. Приводнаване по учебник, а след това капсулата взе да изпуска хептил ( хиперголно гориво за ракетни двигатели). Хептила е доста токсичен и предпочетоха да държат екипажа затворен в капсулата на вътрешната система за жизнеобезпечаване. И си мисля че май никой не е отменил законите на Мърфи. Все нещо ще се оплеска!

Това са пълни глупости. Изпускането беше нарочно, а нивата бяха далеч под критичните, просто искаха да продухат изцяло и малкото останали изпарения в системата без да се подлагат на ненужен риск. Капсулата Дракон е изключително просторна и комфортна за екипажа. За който не знае английски - на няколко пъти екипажа беше питан дали искат да ги извадят по-рано, че нивата на диазотния тетраоксид са твърде под критичните, но все пак предпочитат да продухат изцяло системата, при което астронавтите няколко пъти отговориха, че се чувстат отлично и че няма смисъл да бързат да излизат. Не така стоят нещата в руската капсула, в която екипажа е така яко натъпкан, че никой не иска да прекара и секунда повече от минималното необходимо време, дори с цената на поемане на известен риск. Дори и в този случай обаче излизането от Союз става три часа след кацане, докато тук се случи след час и десетина минути. Та не знам за какъв Мърфи става въпрос в случая.

Link to comment
Share on other sites

 

SpaceX за почват ударно месеца! Понеже мащаба не е ясен от тази позиция - чудото е с диаметър от 9 метра и височината на 10-етажна сграда. Теста е само с един двигател, но пълната конфигурация е 6 двигателя Раптор (ама не мисирски). :lol: :punk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

 

На мен ми прилича на бойлер или казан за варене на ракия.

Този казан за ракия е пълномащабен прототип използващ същите материали и резервоари и двигатели, с които ще се прави реалния космически апарат (липсва само конусната част за полезния товар). Ето така ще изглежда завършения вариант с височина от 50 метра. Бустъра, който е просто цилиндър добавя още 70 метра към цялата ракета. Трябва да извежда 100 тона полезен товар в земна орбита.

 

starship.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Този казан за ракия е пълномащабен прототип използващ същите материали и резервоари и двигатели, с които ще се прави реалния космически апарат (липсва само конусната част за полезния товар). Ето така ще изглежда завършения вариант с височина от 50 метра. Бустъра, който е просто цилиндър добавя още 70 метра към цялата ракета. Трябва да извежда 100 тона полезен товар в земна орбита.

 

starship.jpg

Пфу, дейба....

Тия дали са си платили авторските права на Мультфильм!?

Link to comment
Share on other sites

Шибаниите на оная еврейска гнида и подопечните му почват вече много сериозно да ме изнервят... Шибани боклуци безпредметни!!!! 

 

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Какво гледаме на тоя скрийншот?

Някаква мисирищина, дето само той си я знае и очаква всички останали да са в час с това. Не му е за първи път. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Доколкото се вижда от снимката, май не е с българска регистрация?

Винаги ще се измъкне, че се е объркал, че не познава града, че е стресиран и т.н.

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2020 at 4:03 PM, w00x said:

Какво гледаме на тоя скрийншот?


Краварката в левия ъгъл. 
 

On 8/10/2020 at 8:25 PM, Godfather said:

Някаква мисирищина, дето само той си я знае и очаква всички останали да са в час с това. Не му е за първи път. :lol:


Мисири сте неспасяеми, многократно съм го казвал и пак ще го повторя. 
 

15 hours ago, w00x said:

Платформата стърчи на 40см извън оградата.

Шофьорът на Поршето спря на аварийни и отиде в CHANGE бюрото.

 

IMG_20200812_160544.jpg


Абсолютно нищо нередно няма с тая платформа, дори отлично позиционирана за съответната работа. Нередното тук е блокирането на целия тротоар.

 

Link to comment
Share on other sites

Все още не мога да видя какво му гледаме на скрийншота с Волтрон.

 

Тези железа ако паднат, падат на улицата. За дъската върху железата, дори няма да говоря.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...