Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Значи глей ся, винаги може да се вземе повече. Моята платена отпуска в момента е 28 дни, как мислиш съм стигнал до такива стойности тук на тръстиката? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

31 minutes ago, Godfather said:

Значи глей ся, винаги може да се вземе повече. Моята платена отпуска в момента е 28 дни, как мислиш съм стигнал до такива стойности тук на тръстиката? :lol:

Ще ми дадеш ли 3 милиона американски долара на заем? 2ка за да се се пенсионирам утре и 1чка да връща трите с лихвите на месечна вноска? Обещавам да ме пишат по новините ако някой богаташ иска да гледа сеир. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Значи глей ся, винаги може да се вземе повече. Моята платена отпуска в момента е 28 дни, как мислиш съм стигнал до такива стойности тук на тръстиката? :lol:

По нашите ширини тези неща ги няма и/или не ги дават на всеки. Моят опит с корпорация от 550к човека ако в Америка отидеш с оферта то ти предлагат веднага контра такава, но в България няма такова нещо. Ний сме корпорация с балкански привкус и толкова пари не ни се дават. Предлагаме еднократен бонус Х пари и 6мес договор, ако се махнеш по-рано връщаш пропорционална сума. И пак не стига офертата ама работа има за всеки само да ти се работи. Колкото по-голяма е фирмата толкова са по-малки квадратчетата на Ексел.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, DON_CHEFO said:

Ще ми дадеш ли 3 милиона американски долара на заем? 2ка за да се се пенсионирам утре и 1чка да връща трите с лихвите на месечна вноска? Обещавам да ме пишат по новините ако някой богаташ иска да гледа сеир. 

Ама си ми скромничък. :lol:

 

6 minutes ago, UzITo said:

По нашите ширини тези неща ги няма и/или не ги дават на всеки. Моят опит с корпорация от 550к човека ако в Америка отидеш с оферта то ти предлагат веднага контра такава, но в България няма такова нещо. Ний сме корпорация с балкански привкус и толкова пари не ни се дават. Предлагаме еднократен бонус Х пари и 6мес договор, ако се махнеш по-рано връщаш пропорционална сума. И пак не стига офертата ама работа има за всеки само да ти се работи. Колкото по-голяма е фирмата толкова са по-малки квадратчетата на Ексел.

Може и така да е, но пък и трябва да има една критична маса от хора, които да се борят нещата да се променят, щото иначе май няма да стане никога. Според мен добре аргументирана контраоферта от страна на кандидастващия в разумни рамки (не като мечтите на Стефчо по-горе) си е просто задължителна. Дори и да не се приеме (което би означавало некадърност и глупост от страна на мениджмънта), пак е една стъпка напред.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Godfather said:

Според мен добре аргументирана контраоферта от страна на кандидастващия в разумни рамки (не като мечтите на Стефчо по-горе) си е просто задължителна

+1

 

Не е срамно да си поиска човек, а много често и дават след това. Когато говорим за големи компании, хората си имат бюджет, ако не искаш повече от бюджета пък въобще не е проблем. 

И наистина помага ако не се започне с "искам 3к чисто", не гарантира отказ, но вътрешно трябва да се пречупиш да поискаш повече:laughing:

Аз съм досаден в това отношение и ще ме чопли вътрешно, че не съм пробвал да си поискам :)))

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Godfather said:

Ама си ми скромничък. :lol:

 

Може и така да е, но пък и трябва да има една критична маса от хора, които да се борят нещата да се променят, щото иначе май няма да стане никога. Според мен добре аргументирана контраоферта от страна на кандидастващия в разумни рамки (не като мечтите на Стефчо по-горе) си е просто задължителна. Дори и да не се приеме (което би означавало некадърност и глупост от страна на мениджмънта), пак е една стъпка напред.

Наистина съм. Казах заем, а не подарък. 3 милиона на 4% годишно - ще работиш ли? Аз не. А има хора ламтят за кариера, милиарди... Ама половината, че и повече от живота ни мина. Набутвам всичко което мога в робинхуда, но от заплата само става бавно 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, w00x said:

Къде са тия 4% годишно сигурни?

Защо трябва да са сигурни? Аз правя и повече на годишна база, но риска винаги си съществува. Няма такова нещо като сигурни печалби.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Ивънградско и градско са много различни неща. Как тръгна да ги сравняваш само ти си знаеш.

Като стане ПТП - значи има нарушение. И има голямо значение кой е виновен, щото той плаща музиката след това.

 

Като става въпрос за надминаване отдясно, не са особено различни. Дори смея да твърдя, че при градското, надминаването отдясно е по-рисково, отколкото при извънградското. При евентуално ПТП, заради високата скорост, пораженията при извънградското ще са по-големи - да. Но пък и посоката при извънградско движение много често е постоянна. Не се шава толкова, колкото при градското. Като гледаш шофьорите как карат, наистина ли си достатъчно смел да предположиш, че някой ще си погледне сляпата зона преди да предприеме изпреварване? Освен това, при извънградското, може да видиш колите около себе си и да ги наблюдаваш с времето, тъй като си седят предимно същите. При градско каране, докато зад теб няма никой, след 2 секунди вече може да има.

 

Случвало ми се е в София. Гледам пътя, с половин око гледам GPS, чакам пресечката, оглеждам се около мен какво се случва с другите автомобили, избягвам дупките, обикалям шахтите, давам мигач да се престроявам за завой, гледам отдясно, няма никой, гледам сляпата зона, няма никой, гледам отзад, няма никой, тръгвам да се престроявам бавно и отнякъде се появи някакъв, който караше над ограничението и беше решил да надмине отдясно (мигачът ми мига поне 5 секунди вече). Хубаво, че пак погледнах огледалото като тръгнах да се престроявам и го видях с периферието си, за да се прибера рязко, иначе щях да го кача на тротоара. Това същото ми се е случвало още няколко пъти, пак в София.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Godfather said:

Защо трябва да са сигурни? Аз правя и повече на годишна база, но риска винаги си съществува. Няма такова нещо като сигурни печалби.

 

Защото той говори за сигурна възвращаемост, така като гледам. Преди имаше сигурна възвращаемост с лихвите в банките и можеше да се извадят тия 4, че и повече процента, но вече това го няма.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, w00x said:

Като става въпрос за надминаване отдясно, не са особено различни

Извънградско и изпреварване от дясно. Доооообре.

Пак ще повторя - градско и извънградско са различни неща и ситуациите и правилата. Ако до сега не си го разбрал, няма какво да ти помогне.

По отношение на другите разсъждения - слагайте колите на трупчета, книжката върната в кат и пеша. Дай да не карам в дясно на 3 лентов булевард, щото някой нямало да си види сляпата зона и задължително да съм най-бавния колкото съм по в ляво.

Дали ще си види или не зоната си е негов проблем. И задължение по закон като сменя лентите - независимо от посоката - ляво - дясно. Както казах като има ПТП има и нарушител.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Може и така да е, но пък и трябва да има една критична маса от хора, които да се борят нещата да се променят, щото иначе май няма да стане никога. Според мен добре аргументирана контраоферта от страна на кандидастващия в разумни рамки (не като мечтите на Стефчо по-горе) си е просто задължителна. Дори и да не се приеме (което би означавало некадърност и глупост от страна на мениджмънта), пак е една стъпка напред.

Аз в сряда ще съм на едно интервю. Нямам намерение да приемам оферта, а целта ми е да им обясня, че има много идиоти сред тях и така както го мислят няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Може и така да е, но пък и трябва да има една критична маса от хора, които да се борят нещата да се променят, щото иначе май няма да стане никога. Според мен добре аргументирана контраоферта от страна на кандидастващия в разумни рамки (не като мечтите на Стефчо по-горе) си е просто задължителна. Дори и да не се приеме (което би означавало некадърност и глупост от страна на мениджмънта), пак е една стъпка напред.

Ами имах оферта за +400лв чисто на месец. Това е на база почивни дни, допълнителни бонуси, годишен бонус, годишно увеличени като сравнявам сегашна и бъдеща. Офертата беше за еднократен бонус 2.4-3.0 преди данъци за 6 месеца обвързващ договор. Оставих им 3ма подготвени кадри и начален Аутомейшън проект.

И аз не спирам да чопля и за 1г и 5м имам 3 добри повишения и чакам 4то. Дано не се изложат, но само времето ще покаже. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mIRCata said:

Извънградско и изпреварване от дясно. Доооообре.

Пак ще повторя - градско и извънградско са различни неща и ситуациите и правилата. Ако до сега не си го разбрал, няма какво да ти помогне.

По отношение на другите разсъждения - слагайте колите на трупчета, книжката върната в кат и пеша. Дай да не карам в дясно на 3 лентов булевард, щото някой нямало да си види сляпата зона и задължително да съм най-бавния колкото съм по в ляво.

Дали ще си види или не зоната си е негов проблем. И задължение по закон като сменя лентите - независимо от посоката - ляво - дясно. Както казах като има ПТП има и нарушител.

 

Недай си боже някой отвеян да те засече, докато го надминаваш отдясно, на него може да му обясняваш да ходи да си слага колата на трупчета. 


Аз сам преценям рисковете за себе си и съм решил, че рискът при надминаване отдясно не си заслужава. Ако съм се престроил, за да правя маневра и надминаването отдясно е неизбежно, подавам газ, за да се изнеса от сляпата зона на водача възможно най-бързо, тъй като в последния момент, на него също може да му хрумне да завива в пресечката, в която ще завивам и аз. Не е като да не се е случвало многократно някой да предприеме изненадваща маневра.

А това бягане от отговорност "ние станахме тука на кълбета, но не бях аз виновен" ми е любимо. Затова и не надминавам отдясно. Защото ако някой ме засече, виновен ще съм аз, че не съм му прочел мислите. И той ще обяснява, че не е виновен.
Дори вината за ПТП-то да не е твоя, разчитай на гражданска отговорност да ти оправи колата при ПТП. Личи си, че не си се занимавал. Я ти платят 40-50% от сумата, я не. И то на най-ниската ставка, с най-евтините материали.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, netrootbg said:

Аз в сряда ще съм на едно интервю. Нямам намерение да приемам оферта, а целта ми е да им обясня, че има много идиоти сред тях и така както го мислят няма да стане.

Хахахаха, аз също съм правил такива интервюта, но беше преди време, сега вече не ми се занимава. Като ми се обади поредния рекрутор с идиотско-звучащи обяви, направо му изплясквам едни шест-цифрени суми, от които му се завива свят и нещата приключват до там. :lol:

 

4 hours ago, UzITo said:

Ами имах оферта за +400лв чисто на месец. Това е на база почивни дни, допълнителни бонуси, годишен бонус, годишно увеличени като сравнявам сегашна и бъдеща. Офертата беше за еднократен бонус 2.4-3.0 преди данъци за 6 месеца обвързващ договор. Оставих им 3ма подготвени кадри и начален Аутомейшън проект.

И аз не спирам да чопля и за 1г и 5м имам 3 добри повишения и чакам 4то. Дано не се изложат, но само времето ще покаже. 

Това е разковничето - да не спираш да чоплиш. Нищо не губиш от тази работа, напротив! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако имаше развитие в посоката в която аз искам, може би щях да стоя. Ама да ми се правят на интересни и да не ми дигат заплатата с довода: плаващ ти е перформънса, и след това като питаш ок, кое не е наред, да няма адекватен отговор. От началото на годината се опитвам да натисна за automation повече, ама уви никой неще да наеме още 1 човек в екипа :) И след това като се демотивирах, очакват чудеса от храброст :lol:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

Къде са тия 4% годишно сигурни?

 

Вероятно има предвид инвестиране в някои от големите индекси: S&P500, SXR8 (за Европа) или друг подобен, или пък някой от глобалните ETF-и. Исторически средногодишно всеки от тях би носил около 10% доходност преди данъци, т.е. 4-5-6% "чиста" печалба.

Link to comment
Share on other sites

Причината е, че не мога да се развивам в посоката в която искам: Automation QA. Още при постъпването на работа се разбрахме, че ще съм 50/50. Да де ама все повече и повече неща ми се стоварваха на главата и нямаше как това 50/50 да се случи. Даже 20/80 нямаше как да стане.  Също така, мениджмънта от Израел определя оценките на хората, няма значение какво са казали колегите ми за мен, аз мога да си върша работата на 110% ама според мениджмънта да е на 70% :)  От година и половина съм сам в екипа и на моменти натоварването е било доста голямо, което разбира се изби в пиене петък и събота :lol: 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kotora said:

Причината е, че не мога да се развивам в посоката в която искам: Automation QA. Още при постъпването на работа се разбрахме, че ще съм 50/50. Да де ама все повече и повече неща ми се стоварваха на главата и нямаше как това 50/50 да се случи. Даже 20/80 нямаше как да стане.  Също така, мениджмънта от Израел определя оценките на хората, няма значение какво са казали колегите ми за мен, аз мога да си върша работата на 110% ама според мениджмънта да е на 70% :)  От година и половина съм сам в екипа и на моменти натоварването е било доста голямо, което разбира се изби в пиене петък и събота :lol: 

Правилно си направил, такива токсични среди трябва да се напускат скоропостижно! Да духат супата меринджеите от Израел. :lol:

Успех на новата работа!

Link to comment
Share on other sites

Не бих казал, че средата е била токсична. Просто мога повече и не искам да се напъвам да го показвам някъде, където не ме оценяват :) 

 

Тук пазара е много голям, а читави кадри няма. Qa Lead-a на едната дейли каза, че от пускане на обявата им трябват 4 месеца да намерят човек. 

 

 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Честно казано, ако си в позиция в която просто оглеждането за нова работа ти носи сериозно повишение то няма нищо странно в смяната. Особено ако на актуалната ти месторабота не ти вдигат заплатата със съответните темпове. 

 

Link to comment
Share on other sites

еми 25% хич не са малко :D Предвид, че е криза и има инфлация.

А и ми изскочи една възможност за няколко месеца по 3-4 часа на седмица, ставката на час е много много добра :)  Та и там ще си бачкам.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...