Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 minutes ago, kotora said:

Ама трябва по-често да си правим такива форумни сбирки културни :D 


Никви грижи! Аз обаче мисля силно да забавя темпото, защото ужасно го бях засилил, а смъртта на Торлака ми дойде като гръм и поредният, този път оглушителен камбанен звън. С него споделяхме същите пороци, той и много пушеше... Аз подлежа всеки момент на същото нещо.  

Link to comment
Share on other sites

Това с пиенето ми е пределно ясно. Аз за това през седмицата гледам да не пия. Ама в Калофер като бях почти всяка вечер по 1 голяма мастика с 2-3 бири. 

 

@RaptoR днес и утре е пика на персеидите ;)

 

 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, kotora said:

Това с пиенето ми е пределно ясно. Аз за това през седмицата гледам да не пия. Ама в Калофер като бях почти всяка вечер по 1 голяма мастика с 2-3 бири. 

 

@RaptoR днес и утре е пика на персеидите ;)


Николчо мой, ако ти кажа какво изпих в Гърция за 8 дни ще се уплашиш, затова няма да ти казвам :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:


Нколчо мой, ако ти кажа какво изпих в Гърция за 8 дни ще се уплашиш, затова няма да ти казвам :laughing1:

Не ми казвай, че си пил Пиринско с узото в Гърция. Мен само това може да ме уплаши. :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, HEMO said:

 

За сравнение на ток: апартамента ми е ~120 кв. (етаж от къща) миналата зимата с онлайн ученето на щерката "постигнахме" 420лв за ток.Три инверторни климатика(12+12+18)два бойлера и тн.Това в Пловдив...В същото време плащам на баба ми парното,ТЕЦ,в нова кооперация на Руски,за миналия сезон топла вода+парно за ~50-на квадрата жилище....60!лв.

Яко субсидирана история.

 

А между временно затворил торовия завод в Димитровград:

https://money.bg/companies/toroviyat-zavod-neohim-zatvori-zaradi-skapiya-gaz.html

Тока все още остава най-евтин за отопление с ползване на климатик. Но като излезе битовия потребител на свободния пазар, ще е съвсем друга история. Гласят го за януари 23-та. Очаквам до две години цена към 0,50 лв. за квтч.

Link to comment
Share on other sites

Мдам,

Либерализацията на пазара на дребно по отношения на домакинствата предстои, като според някои разчети и обсъждани пътни карти, трябва да се реализира до края 2024г.”

Всъщност от догодина вече ще има възможност за сключване на договор за доставка от друг търговец освен трите “стандартни”. 

Link to comment
Share on other sites

Какво нещо е живота. В нашата рОдина все повече се доказва факта, че на никого не може да разчиташ.... Особено ако имаш жива стока. Не ми се мисли ако бях останал до 15-ти в Гърция какво щеше да стане. 
Отивам одеве да си нагледам овцете и виждам плевенското ми кочле с един рог напред, един назад. Проверявам - едното рогче изкъртено напред и открита рана, полазена от мухи. Казвам на отговорното лице - ти сляп ли си бе, бастун? Ми аз не съм видял... Викам толко си гледАл. Ма иначе дай пари, водка ми вземи, цигари ми купи...  Подивях. Отивам вдигам доктора, караме го на място. Моичкият кръста го боли - викам айде, внесе сам сламата оня ден, ще му простя... Гледат ме с доктора и си мислят тоя градския лигльо... Хващам си кочлето, но трябва и да излезнем на светло да се види проблема - аха да идем до вратата, той е вече над 60 кг и ме мята на суплес. Гушваме се на земята, той мирясва - ония гледат като натровени. Докторът мой човек, викам действай. Измъкваме строшения рог, от раната излиза вече червей на муха... Поглеждам го моя - това викаш от вчера, бастун?!?!? Гледа като насран. Късаме, кървища, аз си го държа и си го галя детето, третираме раната с 3 вида лекарства, пускам си момчето и ставам с едно обелено коляно, на което ме бутна връз цимента. Продължават да гледат като натровени. Интересно е подценяването на хората, за което невежднъж съм ви казвал колко съм доволен като се случи...
Извод - когато някой отбива номер и просто слага храна и вода, нещата не се получавт съвсем правилно. Едно ще си имаме сериозен разговор и второ - може би е време вече за наказания... А сега малко кислородна вода, риванол, едно бързо узо и продължаваме... 

EDIT: Естествено, че си носех Пиринско в Гърция, но си го пиех вкъщи, по плажовете носехме гръцки бири и след като тествах 4 вида, накрая се спрях на Митос. Приятна бира по моя вкус, само дето на близо 1.7 евро шишето малко ме стягаше гърлото :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

EDIT: Естествено, че си носех Пиринско в Гърция, но си го пиех вкъщи, по плажовете носехме гръцки бири и след като тествах 4 вида, накрая се спрях на Митос. Приятна бира по моя вкус, само дето на близо 1.7 евро шишето малко ме стягаше гърлото :laughing1:

Потвърждавам, от гръцките бири, Митос и на мен най - ми допадна. 
Само дето на Корфу беше по 4 евро шишето(в заведенията):)

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mockingbird said:

Мдам,

Либерализацията на пазара на дребно по отношения на домакинствата предстои, като според някои разчети и обсъждани пътни карти, трябва да се реализира до края 2024г.”

Всъщност от догодина вече ще има възможност за сключване на договор за доставка от друг търговец освен трите “стандартни”. 

 

Това не е ли добре по принцип? Каква е логиката да се вдигне цената при нарушаване на монопола и възможност за свободен избор на доставчик?

Link to comment
Share on other sites

Проблема е енергийната спекула/мафия. В цяла Европа е същата драма.... Както казах до няколко години очаквам цената ни да стане поне средно европейската, около 25 евро цента.... В енергетиката свободния пазар не се е движил никога на пазарен принцип (като цяло за Европа) ... Може да има дребни разлики, но е общо взето като при мобилните оператори - плюли са си в устите.... 

Link to comment
Share on other sites

Който ми казва, че не е трудно да се стане програмист, мое ме фане за ъхъ. 

 

От 2 дена се занимавам с една задача за едно интервю, емии с някви елементарни неща се борих супер много време. 

В крайна сметка ми се получава желания резултат, ама 12 часа копченатискачество :D 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kotora said:

Който ми казва, че не е трудно да се стане програмист, мое ме фане за ъхъ.

Защо се връзваш на мисирщините на бат' ти Виден? :lol:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kotora said:

Който ми казва, че не е трудно да се стане програмист, мое ме фане за ъхъ. 


То ако се ставаше лесно - всички щяха да са програмисти. Кой не иска да 'зима по 5-10 бона на месец за да си цъка игрички на компутурЪ :lol:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mIRCata said:

Тва "момъка" дето беше дошъл в рибарника ли?


Баш - вчера ми идеше да го плесна, дип че е исполин... 
 

7 hours ago, kotora said:

Който ми казва, че не е трудно да се стане програмист, мое ме фане за ъхъ. 


Кой, кога и къде е казвал подобна тъпотия? 

Link to comment
Share on other sites

Не казвам, че сте вие. Ама доста народ си мисли, че се клатят крака. 

 

Да няма общо с физическата работа, но пак е тегаво. 

 

Видене, ходил ли си в ресторант Барбекюто в Тракия? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kotora said:

Да няма общо с физическата работа, но пак е тегаво. 

 

Видене, ходил ли си в ресторант Барбекюто в Тракия? 


Да, а между другото физическата работа за разлика от копченатискаческата може и да бъде полезна за работещия. В смисъл не върви със задължителните хемороиди на прикованите на бюро... 

Не съм, мили мой, аз рядко излизам. Ей го на - снощи ме измъкнаха стари приятели в селската кръчма и се наложи като вица със зайо байо и якето... 
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...