Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

29 minutes ago, kotora said:

Ми при ограничение 50 не е адекватно да караш с 30-40 в лява лента при 3 лентов булевард :) 

 

Аз пак ще питам - Какъв е проблема с карането в лява лента?

За първия ще ти кажа - 50 е ограничение, не е задължение. Само на бул. България съм видял знаци за препоръчителна скорост. До сега от тия за задължителната минимална още не съм видял освен в правилника. Може и някъде да има.

Link to comment
Share on other sites

Проблем няма, но по тоя начи, ако караш с ограничението, трябва да изпревариш отдясно и след това да минеш пак в лявата лента :) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Същото важи за абсолютно всяка лента. Без значение лява, дясна, централна или 4-5-та. И не разбирам кое му е неадекватното на карането.

Града не е магистрала или скоростен път, че да имаш претенции кой как кара в някаква лента, в случая лява.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

То може и да не е нарушение, но винаги е предпоставка за ПТП. Не случайно е забранено при извънградско шофиране.
Пък като стане ПТП-то, мен лично не ме интересува дали е нарушение или не. Ще трябва да оправям ламарини..

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, kotora said:

3 лентов булевард

и

1 hour ago, kotora said:

да изпревариш отдясно

 

Припомни си текстовете от ЗДВП, които се отнасят до пътища с три и повече ленти за движение в едната посока.

Link to comment
Share on other sites

Знам си ги, не се бой :) 

 

Просто казвам, че е дразнещо. 

 

Ама вие всичките винаги обичате да сте буквалисти и винаги карате с ограничението, та тва не ви дразни ;) 

 

След тва обаче някой с 30 като ви засече на света Петка, омрънквате света :)
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kotora said:

След тва обаче някой с 30 като ви засече на света Петка, омрънквате света

Сравняваш засичане с каране в лента. Браво.

2 hours ago, kotora said:

та тва не ви дразни

Може да ни дразни, ама не обясняваме как ни се присирало от шофирането тука. Щото в София са ебаш най-големите. Свикнал си там да караш в нарушение и тук някой спазвал и почваш да гълташ лопедиум с шепите

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

То може и да не е нарушение, но винаги е предпоставка за ПТП. Не случайно е забранено при извънградско шофиране.
Пък като стане ПТП-то, мен лично не ме интересува дали е нарушение или не. Ще трябва да оправям ламарини..

Ивънградско и градско са много различни неща. Как тръгна да ги сравняваш само ти си знаеш.

Като стане ПТП - значи има нарушение. И има голямо значение кой е виновен, щото той плаща музиката след това.

Link to comment
Share on other sites

Добре Миро, ти си прав аз не съм :) 

 

Ще си сипа 1 бира за твоята победа :) 

 

Получих оферта, четвъртък фърлям предизвестие :D 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kotora said:

Контра оферта къде ? На старата фирма ? Няма смисъл. Просто ми е дошло до гуша... 

На новата бе човек, никога не се приема първата оферта, не са ли те учили да се пазариш? :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotora said:

Аз съм казал 1 сума, те ми я дават. По принцип мога да го направя това и да искам повече, ама може да не се навият :) 

Ако вече си казал твърда сума (аз никога не казвам такова нещо на интервю - винаги се говори в груби рамки), в контраофертата могат да се искат други неща, например повече отпуска, специфични бенефити и прочие. ;)

Link to comment
Share on other sites

Тук не е като в Канада, отпуската е 20, 25, 30 дни. Тук е 23. Бенефитите ги има даже осигуряват по 20лв на ден за ядене в сградата на офиса. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...