Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

47 minutes ago, mIRCata said:

Според pihole над 30% от заявките са за реклами и такива простотии. Баси мамата

И тъпите китайци от huawei са забили някъде на дълбоко твърди ДНС сървъри и не мога да накарам телефона да минава през pihola.....

Яко снифят тия боклуци.

Направи правило в рутера да ти пренасочва днс трафика от телефона към pihole.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 hours ago, netrootbg said:

Само това.

Нещо всичко спря. Ще погледна да не бъркам нещо вида пренасочване

Да. Стана сега. Вече виждам заявките и блокиранията от телефона и работи :) :beerchug

Чудя се дали да не направя правило целия трафик задължително да отива на натам. Сега разчитах на настройките подавани през DHCP.

Само има 1 нещо, което да съобразя. Сега имам активиран netwatch, който следи ако изчезне берито с pihole-a да почне да ползва DNS-те от доставчика. Като се появи, пак ползвам pihole-a. Че по едно време забиваше, жената го спираше чат пат и автоматизирах процеса, да не правя нищо на ръка като отпадне/появи се.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Точно в това отношение - да. Не знам кои други са им така телефоните, трябва да тествам машинките из вкъщи да видя колко от тях имат други настройки за ДНС

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Аз като ти казвам, че хуЙвей са ТОТАЛНИ КРЕТЕНИ

 

Ти ако мислиш, че Шиоми са чо-различни в това отношение.. не са.

Link to comment
Share on other sites

Не. Нямам контакт с Чефо. И той ли го е постнал някъде?

Гледам 70К мили - значи към 100К километра.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mIRCata said:

Не. Нямам контакт с Чефо. И той ли го е постнал някъде?

Гледам 70К мили - значи към 100К километра.


У фейсот обикаля от вчера... Не виждам каква е толкова драмата. Аз лично бих сменил направо колата при заминала батерия, а тук не знаем и ЗАЩО е заминала батерията. 

Link to comment
Share on other sites

Обяснението на цената е много просто - оригинален компонент, който отдавна е спрян от производство.

Оригиналните резервни части се заприхождават в складовете на първоначалната им стойност, а след това цената им само расте.

Помня случай от преди десетина години, в който се търсеше оригинален диск на HP, с обем 10МБ за медицинско оборудване на 20 и повече години, за който се платиха $1800

 

Съвместима батерия за тази кола е под $7к

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Секи гледа да изменти на принципа АКО МИНЕ... Не е като тук да не е същото. Мондеото ми струваше около няма и 1000 лева, когато за оригинален автомат за предно дясно стъкло ми поискаха малко над 400 лева... Изсмях се на глас и си тръгнах. 

Link to comment
Share on other sites

При мен Волвото почна да ми прави проблеми с педала на газта, имам си диагностика специална на Волво, диагостицирах си проблема горе долу сам - проблемни кабели. Закарах я във Волво, там седя три дена след което ме офертираха с 1750 лв за смяна на сноп кабели (1200 материял/500 труд) - което ще стане след средата на септвемрви - нямат капацитет в момента. Отакзах им естествено. Останах един ден след работа в работата, че ми е по-удобно а и имам иструменти, и след 10 минтутно презвъняване на кабелите (бях си изтеглил схемите) си намерих проблема и си го реших за още час. Тотала ми беше 10 лв за метериял.

 

kabel.jpg.782c924d347c746b3400886ab235a3e9.jpg

 

Врата ми е увислана, ремонтен комплект на един водач с втулка струва 180 лв.

 

Снех му размерите и сега чакам стругара да ми ги направи.

vtulka.jpg.c0e34f41f4fe88b1258e4358b76b81b4.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ARPAnet said:

Изглежда и Чеви са си поискали хубава цена, повече от Тесла в това видео (27) Tesla wanted him to pay $22500 to replace a battery pack, we did it for 75% less! - YouTube :))

Бих взел RS7-цата пред теслата :D :D :D

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, kotora said:

Бих взел RS7-цата пред теслата :D :D :D

Вероятно бих взел и двете ако можех :D

Честно казано, ако се реша да взема нещо по-малко и градско, много вероятно е да бъде електричка. 

Link to comment
Share on other sites

Ебаси тъпотията, пуснах си предизвестието и имам чувство, че до края ще ми строшат неврите. Хиляда неща и се дава зор. No comment е положението. 

Link to comment
Share on other sites

Хмм, личен лекар нямаш ли :D

Аз наскоро минах по тоя път, това предизвестието е най-сладкото.

Отделно им бях предложил по-скоро да се разделим по взаимно съгласие, отказаха.

Бачкаш си както ти е кеф, колкото ти е кеф :)

 

Link to comment
Share on other sites

Хаха като каза личен лекар, оня ден отивам за медицинско и магически се оказа, че съм без личен лекар. Как е станало само тия които са правили системата могат да кажат. Записаха ме наново и така :) 

 

Аз имам 5 дена отпуска още, но може да се направят на луди и да не ми я дадат... Което ще ме изнерви доста, защото исках 1 седмица да си почивам. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...