Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

9 hours ago, kotora said:

Който ми казва, че не е трудно да се стане програмист, мое ме фане за ъхъ. 

 

От 2 дена се занимавам с една задача за едно интервю, емии с някви елементарни неща се борих супер много време. 

В крайна сметка ми се получава желания резултат, ама 12 часа копченатискачество :D 

Е лесно е колкото и останалата част от IT, общо взето :D Но виж задачките за домашна работа са абсолютна идиотщина ако питаш мен, но все пак са една идея по-добре от другата идиотщина - пиши код на дъската :D 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 minutes ago, kotora said:

Е не са много идиотски, просто на работа ни е готов framework-a и само пишем сценарии, докато за задачката всичко от 0. 

Имам предвид, че намирам самата идея да дадеш задача за ДР като част от интервюто за идиотска. Защо бих очаквал някой да си даде вечерта или уикенда за фирмата ми , безплатно ? :))  Пък и над junior позиции е съвсем безсмислено. Уверен съм, че умеят да ползват гугъл :laughing:

Но това са си мои виждания, не съм развивал кариерата си като програмист и когато се сблъсках с този тип интервюта бях "леко" изненадан :D Заради това и на интервютата ми за програмисти не давам задачки за ДР

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RaptoR said:

Абе аз ще натъпча един сач пък....

 

Нямам търпение да дойде Коледа, имаме си традиция да си правим капама, Как си трябва 3 вида месо, наденици, Ориз със Зеле. Е тва е бруталия голяма. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kotora said:

Нямам търпение да дойде Коледа, имаме си традиция да си правим капама, Как си трябва 3 вида месо, наденици, Ориз със Зеле. Е тва е бруталия голяма. 


Миличък, туй всеки ден моем ти го праи даже и на покрива. Ся там ще почвам борба за огнище... .НО не е като да нямаме ежедневни опции :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм ходил в Барбекю в Тракия. Не е нищо кой знае какво. В голямата зала (зимна градина тип аквариум)се пуши като за световно….много е задимено. Храната на мен не ми хареса изобщо. Няма да повторя.

В Ефир 100 и в Ноте ди Вино е много, ама много по-хубаво и вкусно.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kotora said:

Ама доста народ си мисли, че се клатят крака. 


Не, то наистина отстрани изглежда лесно и като цяло бих казал, че не е чак толкова трудна работа. Като примерно парамедик, лекар в спешното, работниците по нефтените платформи и купища други.
Просто трябва да дресираш мозъка си на определен начин на мислене и трябва да си притежател на определени отклонения, за да можеш да го работиш продължително :lol:
 

  

2 hours ago, ARPAnet said:

Но това са си мои виждания, не съм развивал кариерата си като програмист и когато се сблъсках с този тип интервюта бях "леко" изненадан :D Заради това и на интервютата ми за програмисти не давам задачки за ДР

Да ти кажа, има страшно много сходности между системното администриране и програмирането. В крайна сметка пак изграждаш конструкции и решаваш логически задачи, просто инструментариума е различен. Та опита в едното, осъзнавам, че ми е огромен head start спрямо останалите започващи програмисти.

Но тия интервюта, в които те карат да рецитираш BGP като по учебник, да пишеш код на лист най-често са задания, дадени от хора, които не са особено в час с работата. Тъжното е, че най-често първата, а понякога и втората цедка, поне тук, при търсенето на работа са ти хора, които идея си нямат от естеството на работата ти. Хурките (HR) много често са потресаващо зле.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Antares said:

Да ти кажа, има страшно много сходности между системното администриране и програмирането. В крайна сметка пак изграждаш конструкции и решаваш логически задачи, просто инструментариума е различен. Та опита в едното, осъзнавам, че ми е огромен head start спрямо останалите започващи програмисти.

Да, а ако си писал и скриптове като сис админ, прехода е още по-лесен. В зависимост какво ще програмираш, разбирането на някои основи като мрежи, OS–и, виртуализация също е плюс пред "чистите" програмисти. Докър/кубе, бази .. добре е човек да има някакви базови знания и извън програмирането, за да му е по-лесно. 

Имам примери и в двете посоки, сис админи/мрежари към програмисти и програмисти към девопс/инфра .. забавно е, и проблемите са точно там където ги очакваш :D 

 

23 minutes ago, Antares said:

Хурките (HR) много често са потресаващо зле.

Това е навсякъде.. и ние разчитаме на HR–ките ни в София за наемането, и ако не ги гониш постоянно, даже интервютата няма да ти договорят :laughing: Но и тукашните са заспали общо взето, тези които се правят и на рекруитъри са още по-забавни. Забавен бизнес е това 

26 minutes ago, Antares said:

Но тия интервюта, в които те карат да рецитираш BGP като по учебник, да пишеш код на лист най-често са задания, дадени от хора, които не са особено в час с работата.

Най-готиният ми пример в това отношение е една банка в която даже поработих .. След като бях приел се оказа, че и мой колега е кандидатствал там, но не са го одобрили. Та сравнихме интервютата как са минали.. Интервюираха едновременно за няколко позиции, AWS, Azure, Kube .. При мен си мина както бих очаквал, поприказвахме, обсъдихме архитектура, алабала .. всичко супер - харесай си коя позиция искаш.. При него на интервюто е присъствал още едно момче от Кубе тийма .. Карал го е да пише на дъска код .. да рецитира като по учебник .. съответно съвсем го е изкарал от ритъм и не са го одобрили за нито една позиция .. А колегата беше по-напред от мен в някои теми, и сертифициран, а той е от учещите.  Та идиотско интервю докарва до идиотски резултати :D 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

 

Аз съм на мнение, че един добър дев трябва да е поне малко сисадмин, както и че един добър сисадмин, трябва да е поне малко дев. 

Иначе т'ва за хурките малко ме натъжи. Надявах се, че е част от родната картинка, ама явно навсякъде са така...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Аз съм на мнение, че един добър дев трябва да е поне малко сисадмин, както и че един добър сисадмин, трябва да е поне малко дев. 

+1 

То заради това се създадоха и devops/sre/srd :D Ефекта е .. според зависито но все пак :)

 

1 hour ago, Antares said:

Иначе т'ва за хурките малко ме натъжи. Надявах се, че е част от родната картинка, ама явно навсякъде са така...

Мисля, че е глобално, прекалено търсени станаха, съответно наемат поголовно .. и ефекта е там

Link to comment
Share on other sites

Някой от общината сякаш тайно е чел форума и се задействал.

Тази седмица видях, че двете кръстовища на Мария Луиза където с Пламени обсъдихме колко са неориентирани шофьорите къде да ходят, са им сложили маркировки как продължават :) :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Абе ей - да го барате меча копченатискачите бе!!! Кво ми се сълзливите тука! :laughing1::rofl::laughing1:

ща плесна по обеленото коляно :D 

 

Аз най-мразя интервюта в които те карат дословно да им рецитираш. Един даже ме пита какво било новото в Java 8 спрямо 7. 

 

А хр-ките, нямам думи... Имам  познати, които са много читави и само тях ги питам като тръгна да сменям работата. 

 

Ама HRS България са леле майко. И Галя една от шефките има ебати самочувствието :D 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ARPAnet said:

+1 

То заради това се създадоха и devops/sre/srd :D Ефекта е .. според зависито но все пак :)

 

Мисля, че е глобално, прекалено търсени станаха, съответно наемат поголовно .. и ефекта е там

Взе ми думата от устата. Глобална е Agile модата и според мен е точно това - мода, която се следва безусловно, без да се влага особено мисъл. При нас отдавна ги разпердушиниха всички стари организационни структури и вече отдавна няма сисадмини, всичко е девопс и "фамилии" събрани от кол и въже. Ама ефект никакъв. :lol:

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Godfather said:

Взе ми думата от устата. Глобална е Agile модата и според мен е точно това - мода, която се следва безусловно, без да се влага особено мисъл. При нас отдавна ги разпердушиниха всички стари организационни структури и вече отдавна няма сисадмини, всичко е девопс и "фамилии" събрани от кол и въже. Ама ефект никакъв. :lol:

Това е тема за дъъъълга bitching сесия.. :laughing:

Engineering team който реши да се прави на agile наистина води до забавни резултати. 

Но като цяло  ми е толкова омръзнало от решения водени от "модерно", в последно време все по-често питам - а какво ни носи тази промяна ? Аз като клиент какво печеля? :confused:laughing:

Любимото ми е - Х решава че Go е куул и вече ще пише на Go, шефа му се съгласява.. минава време, само Х пише на Go, "неочаквано" Х напуска... кой ще поддържа кода му сега? :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Тема за маса :D Според мен заради разраствaнето на AWS и сега Google Cloud. Нещата с Кубернетес, и Докер станаха супер популярни. Каквото и да си говорим трябват си определени хора да правят деплои. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mIRCata said:

Някой от общината сякаш тайно е чел форума и се задействал.

Тази седмица видях, че двете кръстовища на Мария Луиза където с Пламени обсъдихме колко са неориентирани шофьорите къде да ходят, са им сложили маркировки как продължават :) :)

 

Похвално е, че най-накрая го направиха.

За съжаление, от пет минавания на кръстовището на Св. Петка, на два пъти пак се опитаха да ме засекат. Пълно е с хора, които са над нещата и не живеят непременно за тебешира на асфалта (цитирам израз от форума). 

Единственото ми успокоение, ако изобщо може да се нарече такова, е че ако стане беля, вече е очеизкормващо чия е вината.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, plameni said:

Единственото ми успокоение, ако изобщо може да се нарече такова, е че ако стане беля, вече е очеизкормващо чия е вината.

Което не е малко за нашите ширини, че много австрлопитек с книжка има из града

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Примирете се с това и се съобразявайте. Градът ни е фраш със селяни, потурнаци и де що се сетиш малоумник от областта. Новите градове на ПИМК, Томов, Гербери и прочее пшознайте с какво се натъпкват... Кошмарът е налице. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Няколко пъти съм го споменавал, като вляза в Пловдив и ми се присира :D с 40-45 в лявата лента, нормална практика :)

 

Звъннаха ми, ще ми пращат оферта. Така, че добре съм го написал кода :D 

Link to comment
Share on other sites

КогИ Ангел ви говори за техника - казвате да, взимате и плащате на касата. Да е жив и здрав, че за 3 минути ми показа по-добра техника от педала в бест бай дето му се доверих, а он за комисионната само си мисли. Картината на новия телевизор дори в нас е супер. Вече станаха слушалки, колони, ресийвър и един или два телевизора... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

с 40-45 в лявата лента, нормална практика

2 въпроса.

1 С колко се очаква да карат и защо?

2 Какъв е проблема с карането в лява лента?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...