Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Не е по-скъп, да. Ако само се храниш и живееш на улицата. Ама като тръгнеш да използваш градски транспорт или вземе, че ти се развали нещо.. Или пък искаш да се подстрижеш при фризьор.. Нещата придобиват различен образ.


Месечна карта за градски транспорт в Берлин - 89 евро.

Билет с влака от Брюксел до Брюж и обратно (50 минути) - 60лв.

Билет с влака от Флоренция до Венеция еднопосочно (2 часа) - от 50лв нагоре. Ако искаш с влак стрела да пътуваш - 200лв.

Подстригване - 50-60лв.

и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

31 minutes ago, Mockingbird said:

Така де….

Факт е, че цените на много хранителни (и не само хранителни) продукти на запад са по-ниски… Но това е определено заради размера на пазара, а не че ние сме баровци…. Защото на малък пазар се работи с по-голям марж иначе няма да оцелееш дълго време…..Но темата е много дълбока, а сега не ми се пише….Но да, не е много по-скъп живота там, особено за ежедневните битовизми.


Митаче, говорим за паница с ... нещо бря!  :effemine3:
Междувременно - уроци по ценообразуване за копченатискачи - 79.99 ЛЕВА на час :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:

Не е по-скъп, да. Ако само се храниш и живееш на улицата. Ама като тръгнеш да използваш градски транспорт или вземе, че ти се развали нещо.. Или пък искаш да се подстрижеш при фризьор.. Нещата придобиват различен образ.


Месечна карта за градски транспорт в Берлин - 89 евро.

Билет с влака от Брюксел до Брюж и обратно (50 минути) - 60лв.

Билет с влака от Флоренция до Венеция еднопосочно (2 часа) - от 50лв нагоре. Ако искаш с влак стрела да пътуваш - 200лв.

Подстригване - 50-60лв.

и т.н.

Колко струва месечна карта за София? 60 лв, а в Берлин е 89 лв. Не е фрапиращо различно.

 

А цените за влаковете ги даваш в парична единица или си ги обърнал от евро в лева?

 

И още нещо, услугата на какво ниво е? Щото тука БДЖ-то е тоталка, а разумен градски има само в София…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Колко струва месечна карта за София? 60 лв, а в Берлин е 89 лв. Не е фрапиращо различно.

Интересно,  в Прага е 44лв месечната карта

 

Ние преди си правихме наш си индекс- колко бири може да купи съответната заплата :laughing:

Та в този смисъл, да в БГ храната наистина излиза доста по-скъпа, ти още минаваш леко като сравняваш просто парични единици:))

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:

Междувременно - уроци по ценообразуване за копченатискачи - 79.99 ЛЕВА на час :laughing1:

Има ли кой да се връзва все още на такива соц-шаманизми? Между другото не го вдигаш - утвърдените копченатискачи прибират поне два пъти по толкова. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Има ли кой да се връзва все още на такива соц-шаманизми? Между другото не го вдигаш - утвърдените копченатискачи прибират поне два пъти по толкова. :lol::rofl:


Какво пак соц те преследва тебе?!?!? Абе те нека си прибират - аз съм скромен :laughing1:

=========================================

Айде още едно село.....

https://trafficnews.bg/biznes-klub/podsiguriha-iztsialo-izgrazhdaneto-kristalniia-grad-plovdiv-246421/?fbclid=IwAR0Zvq55zxapBg_Mnqgis47-yutZDI_qQv5m7nGigGKVh2I4Tdntx03zEkA

 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

Колко струва месечна карта за София? 60 лв, а в Берлин е 89 лв. Не е фрапиращо различно.

 

А цените за влаковете ги даваш в парична единица или си ги обърнал от евро в лева?

 

И още нещо, услугата на какво ниво е? Щото тука БДЖ-то е тоталка, а разумен градски има само в София…

 

Цените на влаковете са в лева, както съм написал. :)

Качеството на услугата е по-добро от това в България със сигурност, но въпреки това... Не беше нещо специално.

 

Как го виждаш (по твоята схема за обръщане) - 30лв билет до Пазарджик и обратно. Дори не ти е гарантирано място, та на връщане може да пътуваш прав.

 

А този в Италия, за 2 часа трасе, пристигна с 2 часа закъснение.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kotora said:

Ще се виждаме ли в петък или да ходя в Капана да си пия :D 


Аз съм стенд бай. Ама пак ли всичко аз трябва да организирам? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Е нали си Шеф :D Аз вече не организирам, защото все има недоволни.

Пък като те знам теб, след това ще мрънкаш цяла вечер как масата не е ок. 

 

@Godfather Кажи си за петък :) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, plameni said:

Като гледам проекта за сградите, по-скоро още осем села или градче.


Не точно, което откровено ме изненадва - 650 жилища, аз мислех ще са повече. Ма както и да го гледаме дори с пентхаусовете (с по 60 квадрата общи площи - бахти наглярите) ще се изтърсят още поне 2500 души, а може би и 3000. Очаквай скоро паркоместа по 3.80 :laughing1:
Иначе бая се позамислих, че там няма застрояване и ще е яко да си някъде на високото откъм реката. Ама гмеж... Не понасям гмеж. И като знам, че 90% ще са от планината... 
 

17 minutes ago, kotora said:

Пък като те знам теб, след това ще мрънкаш цяла вечер как масата не е ок. 


Кога е било аз да мрънкам? Нещо май си се объркал! Аз съм с групата. Виж ако от заведението се осерат нещо - слагам си ги на място. Нищо общо няма с организатора. 

Link to comment
Share on other sites

Чета за 675 жилища за първите три сгради, т.е. около 1800 жилища за целия комплекс.

 

Quote

Първият етап ще бъде финализиран в рамките на 2 години и половина.  Той включва три пунктови жилищни модула
...

Трите модула са с 25, 21 и 17 етажа, като към всеки има един допълнителен пентхаус, като общият брой на жилищата е 675.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, plameni said:

Чета за 675 жилища за първите три сгради, т.е. около 1800 жилища за целия комплекс.


Е значи ужасът е пълен - не съм обърнал внимание, че четох по диагонал... Трагедия... 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, plameni said:

Чета за 675 жилища за първите три сгради, т.е. около 1800 жилища за целия комплекс.

 

 

 

Виж цените. На последните етажи има пентхауси по 300-400-500 квадрата.

От тези 1800 жилища, едва ли ще се запълни и 1/3.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, plameni said:

С това строителство на етапи, дълго време ще бъде строителна площадка.


Ти виж как се говори за две години... Между другото тия си имат абсолютно пълната възможност да го изпълнят. Зверска машина за пари. 
Смятай сега как вече тотално Хаскьой, Кърджали, де що е от Помаклъка по Родопа и Пазарджик ще слезне при нас... Тва половината ще се продаде на зелено

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

А останалите пет модула?


Мислиш ще попречат на милиардери? Да не би да се съмняваш, че ще го направят? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

Говоря за това, че най-малко пет години ще се строи в тази зона.

Да му мислят първите новодомци.

 

съмнявам се, освен ако няма технологично забавяне заради височината. Като гледам в гетото как изникват за година цели села... А новодомците не са малоумни - има си договори и срокове на изпълнение. Едва ли ще дойдат с каруците с бохчите на третия ден да се нанасят. Тука няма шанс да се получат ситуации от 90-те, където някои хора увиснаха да чакат 15 години... 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:


Ти виж как се говори за две години... Между другото тия си имат абсолютно пълната възможност да го изпълнят. Зверска машина за пари. 
Смятай сега как вече тотално Хаскьой, Кърджали, де що е от Помаклъка по Родопа и Пазарджик ще слезне при нас... Тва половината ще се продаде на зелено

 

Как ги виждаш на тия цени да дойдат точно тези? Защото аз не. Това се спряга за луксозна жилищна сграда, а не Гербера 2. Някак не ми се връзва как ще дойде някой от Кърджали да работи на заплата в Пловдив и ще си купи 400 квадрата апартамент за по 1500 евро квадрата.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

Как ги виждаш на тия цени да дойдат точно тези? Защото аз не. Това се спряга за луксозна жилищна сграда, а не Гербера 2. Някак не ми се връзва как ще дойде някой от Кърджали да работи на заплата в Пловдив и ще си купи 400 квадрата апартамент за по 1500 евро квадрата.


Ти колко точно такива апартамента видя? Броят се на пръстите на ръцете. Много ясно, че те не влизат в схемата. И какво им е на цените за такъв комплекс? Тираджиите взимат по 3000 евро на месец. Цялата работна ръка е навън, скотува и къта пари. Поради някаква за мен абсолютно неразбираема причина масово се нахендрят млади хора с кредити за по 30-35 години, за да платят ей такива цени за ... много често за пълни глупости от строителна гледна точка... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:

 Тука няма шанс да се получат ситуации от 90-те, където някои хора увиснаха да чакат 15 години... 

 

Това се случи със сградите до Колодрума. Доста по-скоро от 90-те беше. Дори в Господари на Ефира имаше репортаж.
А и с развиването на този лош навик от страна на строителите да извиват ръцете за още пари посред строежа на сградата, нищо добро не ни чака..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RaptoR said:

съмнявам се, освен ако няма технологично забавяне заради височината. Като гледам в гетото как изникват за година цели села... А новодомците не са малоумни - има си договори и срокове на изпълнение. Едва ли ще дойдат с каруците с бохчите на третия ден да се нанасят. Тука няма шанс да се получат ситуации от 90-те, където някои хора увиснаха да чакат 15 години... 

 

Изобщо не става въпрос за забавяне и чакане.

Срок за първите три - 2.5 год.

Кога започват следващите? Дори да има презастъпване, т.е. да кажем, че след една година започват следващите, пак ще има период, в който първите жители са се нанесли, а на метри от тях ще се строи здраво. 

Каквито и технологии да се използват, пак ще има шум и прахоляци.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...