Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Ами гони си ги, да - и същевременно се хили едно такова заразно, любимата му игра е явно. Оня ден една жена ги хранеше, той като ги подгони тя му се зарадва и почна да му бута хляб в ръцете да ги храни и той. Обаче е твърде малък (под 2г) и не я разбираше. Ще взема да го отучвам като поотрасне, щом толкова дразни дъртаците.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На тая възраст всичко е изгубено... :laughing1:
Рано е да го учиш, няма да вдене. Или онзи трябва да приеме играта, понеже нищо им няма на гълъбите, или трябва да не се срещате.

Link to comment
Share on other sites

Мили ми мисири, кукувци, гълъби и други форОмни пернати и не индивиди - да сте ми живи и здрави! И по-малко да се караме онлайн и по-често над халбите :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Айде пак се изпозаразихме с ковид. Сега и Радост е позитивна. Аз съм контактен от началотто на декември, след коледа лежах два дни... Ебал съм му майката и на всичкото вече... Почна сериозно да ми писва 

Link to comment
Share on other sites

+1!

След тъста, декември го изкарахме с жената и децата за втори път! 
Все повече се убеждавам, че файдата от тия ваксини е почти никаква! Да пускат хапчетата  за Ковид и да се свършва кат с всеки друг грип ( пояснявам за буквалистите, Ковид не е като обикновен грип) 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, XMD said:

+1!

След тъста, декември го изкарахме с жената и децата за втори път! 
Все повече се убеждавам, че файдата от тия ваксини е почти никаква! Да пускат хапчетата  за Ковид и да се свършва кат с всеки друг грип ( пояснявам за буквалистите, Ковид не е като обикновен грип) 


И все пак си е чиста проба грип, както бях казал ден първи. Явно изкарахме новата версия, защото дъщеря ми беше с тежко главоболие снощи и цял ден температура над 38 и лека хрема. Аз като ваксиниран бях само с хрема, като се опита да ме хване за гърлото, но му разковах главата с бисептол. Едно е сигурно - ако не бях ваксиниран щеше да е друго. За баба ми да не говоря, че щях да я копая на 90. 
Ако както подозираме го е донесла бртовчедка ми, вероятно от летището Франкфурт, където по описание нещата са по-зле от Одрин на пазара, версията определено е нова. 
Има и позитивен момент - Радост нямаше никакви антитела - 35 - и сега ще си създаде и документално ще е изрядна. А малката пък изпатка 350 - двойна доза и ся си джътка и не й дреме. А как се фукаше със зеления сертификат не е истина - like a boss. "Тате, само аз и ти можем да ходим където си искаме и да правим каквото си искаме..." :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Аз такива глупости не съм правил, нито имам намерение. Но има места, където гледат хубаво. В Практикер в началото поне сканираха QR-а и проверяваха. Единствено и само там

Link to comment
Share on other sites

Да сканират и проверяват колкото си искат. Без да сравнят с лична карта е все тая... Само РЗИ инспектор или полицай имат право да искат лична карта... А тях ги няма никакви.... Едните са адски натоварени покрай пандемията, а другите така или иначе нищо не вършат, освен да спят из патрулките по храстите... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

но му разковах главата с бисептол

Срещу вирус антибиотик. Браво. После що антибиотиците почват да не действат и бактериите стават все по устойчиви.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mIRCata said:

Срещу вирус антибиотик. Браво. После що антибиотиците почват да не действат и бактериите стават все по устойчиви.

 

Къв антибиотик бе, Слакър хахахах
Кой ти каза, че съм пил Бисептол срещу вируса, мисирко? Пия го срещу болки в гърлото. От 25 години насам. Реално това е най-тежкото лекарство, което поемам и то само, когато усетя, че е неизбежно. 
И какви бактерии? Я си гледай копченатискането моля те.  

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:

Айде пак се изпозаразихме с ковид. Сега и Радост е позитивна. Аз съм контактен от началотто на декември, след коледа лежах два дни... Ебал съм му майката и на всичкото вече... Почна сериозно да ми писва 

 

1 hour ago, XMD said:

+1!

След тъста, декември го изкарахме с жената и децата за втори път! 
Все повече се убеждавам, че файдата от тия ваксини е почти никаква! Да пускат хапчетата  за Ковид и да се свършва кат с всеки друг грип ( пояснявам за буквалистите, Ковид не е като обикновен грип) 

 

Аз като ви казвах, че само /и преди всичко/ силна собствена имунна система ви пази... Останалото са мерки тип "дай ми едни пари тука, и пак, и пак, и пак..."

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, instinct said:

Аз като ви казвах, че само /и преди всичко/ силна собствена имунна система ви пази... Останалото са мерки тип "дай ми едни пари тука, и пак, и пак, и пак..."


Не почвай антиваксърските тъпотии. Ако не бяха ваксините баба ми щеше да е мъртва, а аз можеше да съм в болница. Вместо това го изкарахме с по една хрема - тя за 5, аз сега за два дни. Имунната система за да пази, трябва да е минала ваксина. Другото са тъпащини а ла Костя Копейкин.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, RaptoR said:


Не почвай антиваксърските тъпотии. Ако не бяха ваксините баба ми щеше да е мъртва, а аз можеше да съм в болница. Вместо това го изкарахме с по една хрема - тя за 5, аз сега за два дни. Имунната система за да пази, трябва да е минала ваксина. Другото са тъпащини а ла Костя Копейкин.

 

Коя е тая чудодейка - иди им кажи на учените, че те горките са заблудени и вече наредиха "зачетвъртване" и на ново през три месеца - че иначе нямало ефект.

 

Ама специално у вашия апартамент само една била достатъчна, и то дори и срещу най-най-последната версия грип :laughing1:

 

Стига си ме разсмивал.

 

 

 

 

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, instinct said:

 

Коя е тая чудодейка - иди им кажи на учените, че те горките са заблудени и вече наредиха "зачетвъртване" и на ново през три месеца - че иначе нямало ефект.

 

Ама специално у вашия апартамент само една била достатъчна, и то дори и срещу най-най-последната версия грип :laughing1:

 

Стига си ме разсмивал.


Първо - още утре ще говоря с администрацията за директно банване за антиваксърска пропаганда в този Форум.
Второ - кой те е излъгал тебе, че ваксината е лек за вируса? И последващите му мутации? Поредният неграмотник, който не знае що е ваксина и какво е преднанзначението й и сере антиваксърщина?
Ваксините действат отлично и това се вижда ясно в световен мащаб, освен разбира се от тия дето си препикават потниците. 
ВСЕКИ ДЕН специално за некадърници от твоя тип се публикуват цифри на огромен брой заразени дневно  с новите щамове спрямо предните вълни и В ПЪТИ, до смешност занижени хоспитализации и на практика почти никаква смъртност. Или тия от Възраждане не ги четете с алуминиевите шапки? 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, RaptoR said:

Пия го срещу болки в гърлото.

Welcome to the club! Аз не се тествах, но вече съм абсолютно сигурен, че ме хвана това новото нещо, есествено след като се набутах на една конференция пълна с американци, обиколили кой знае колко летища докато се додрапат до тук. От това нещо няма опазване, но пък хубавото е, че се разминаваш само с едно гърло и главобол за два-три дни (ако си ваксиниран, антиваксърите не мога да ги мисля). :)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:


Първо - още утре ще говоря с администрацията за директно банване за антиваксърска пропаганда в този Форум.

 

Е каква пропаганда  - задавам ти прост въпрос 'защо противоречиш на учените като обявяваш, че само с една бройка и си вече спасен и караш леко дори и последната версия'?

 

Демек никой да не си слага повече, нямало нужда. Така излиза като те слуша човек.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Godfather said:

Welcome to the club! Аз не се тествах, но вече съм абсолютно сигурен, че ме хвана това новото нещо, есествено след като се набутах на една конференция пълна с американци, обиколили кой знае колко летища докато се додрапат до тук. От това нещо няма опазване, но пък хубавото е, че се разминаваш само с едно гърло и главобол за два-три дни (ако си ваксиниран, антиваксърите не мога да ги мисля). :)

 

Мда - определено главоболът е определящ в новата схема. Радост е с тежък главобол. Сега я поотпуска вече, надявам се да се оправи без разправии надолу, защото там вече е опасно с кашлици и прочее. 
В момента изчаквам, утре директно ще я тестват кръвно, защото аз реално само на това вярвам изцяло. Така ще си мине и по официалния ред и ще си получи и китапа. 
А иначе ти много мисирски си се наврял, но пък колкото по-рано, толкова по-добре ако питаш мен. Не ти се иска да е лятото, когато пътуваме насам натам по курорти. 

 

22 minutes ago, instinct said:

 

Е каква пропаганда  - задавам ти прост въпрос 'защо противоречиш на учените като обявяваш, че само с една бройка и си вече спасен и караш леко дори и последната версия'?

 

Демек никой да не си слага повече, нямало нужда. Така излиза като те слуша човек.


Първо НИКОЙ НИКЪДЕ не говори за бройки, макар баба ми да е с една ваксина, аз с друга, а братовчедка ми е И с бустерна доза от трета - ВСИЧКИ минахме по тъча, кой за ден, кой за два, кой за 4 (на 90г.). Никой не се е влошавал, никой не е страдал повече от една обикновена настинка. Или ваксините работят ПЕРФЕКТНО.
Не противореча на никакви учени - това важи ЗА ВСИЧКИ ваксинирани и никой не е "спасен", макар че спокойно може да се употреби и тази дума, а е предпазен от тежко боледуване, болница и смърт. Противореча на алуминиевите шапки, под които акъл не вирее. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:

 

Първо НИКОЙ НИКЪДЕ не говори за бройки, макар баба ми да е с една ваксина, аз с друга, а братовчедка ми е И с бустерна доза от трета - ВСИЧКИ минахме по тъча, кой за ден, кой за два, кой за 4 (на 90г.). никой не се е влошавал, никой не е страдал повече от една обикновена настинка. Или ваксините работят ПЕРФЕКТНО.

 

Стига глупости - специално ти нали си с еднократна янсен преди повече от три месеца? Кой ти каза, че имаш защита заради нея, и че дори имаш такава и срещу новия вариант, и затова ще караш всичко леко?

 

То ако можеше да е така, нямаше учените да препоръчват нови и нови дози, и то през все по-малък период една от друга.

 

Напълно е възможно просто да сте хванали версия на нещото и да сте го изкарали без особени проблеми заради собствената си имунна система; или пък заради това, че е било в малки количества; или по принцип е по-лек вариант отколкото предишния. Има много възможности, и да правиш "наукообразни заключения" на база на никакви данни, особено когато при това противоречиш на останалите научни изледвания, не е много коректно.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...