Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 minutes ago, plameni said:

И ти показах, че има...


Когато купувах аз - НЯМАШЕ НИКЪДЕ В БЪЛГАРИЯ. Не знам как по-ясно да го напиша. Защо се опитваш да спориш? И то с мен? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ще изпадна в Буквализъм :lol:

Не оспорвам дали някога го е имало или нямало. Само че ти употребяваш сегашно време.

 

On 12/27/2021 at 11:39 AM, RaptoR said:

Тй това да уредиш е трудно, а го няма и в България. 

 

Днес (допреди 1/2 час) го има.. в България. Горе-долу на цената, която първоначално посочи.

Единствената "трудност" в намирането, е уточняването на продуктовия номер GRG93. 

Link to comment
Share on other sites

Ами щом те влече - това е КОЛЕДЕН подарък. Тоест на бъдни вечер след като си легнат децата трябва да се солжи под елхата. Естествено е леко тъпо да се чака този момент, за да се купи. Изрично упоменах, че МЕСЕЦИ НАРЕД детето се подлуди на тази тема, само  за това говори, маса писма изписа и за нищо друго не иска и да чуе. Да повторим - МЕСЕЦИ НАРЕД. Някак си логично баща й започва да търси нещото, което се окзава далеч не лека задача, тъй като е огромно, скъпо и ГО НЯМА НИКЪДЕ В БЪЛГАРИЯ. Според търсенето в интернет - не броя ходенията на място по магазини - ЕДИНСТВЕНО Хиполенд го има в листата си на страницата си, като изрично пише, че за бройки и наличности не отговарят. Стои само една безумна цена от 500 лева. С наближаването на празника притесненията се увеличават, а провалът не е опция. Петко знаеше добре, че търсим къщата от месеци и я намира в Одрин. Нямаше обаче как той а я докара, понеже е един багажник. Обаждам се в Хиполенд - НЯМА наличност. Финалната ни опция беше да слизаме до Одрин само заради това, но слава Богу той откри вариант срещу заплащане да си я получа директно тука в Пловдив. Респективно всичко се урежда и приключва благополучно при това на една съвсеееем друга цена.
И естествено, че ще се изразя така. В момента, в който съм приключил казуса и съм си прибрал пакета в гаража за мен случаят е приключен и не ми пука какво става нататък. Не е нелогично разбира се някой да внесе 2-3 бройки в последните 2 дни преди коледа, но е абсолючно логично аз да не разчитам на подобни глупости. Също така е логично да не си и помислям дори за амазонска брадва във врата. Дори 500 лева тук са безумие на фона на 340, а НАЛИЧНОСТИ НЯМА. Та в момента ми е през чепа, ако ще да го има в кварталната бакалия. Нарочно споменах само нашата цена в началото, не е като вече да не бях платил другата. Та буквализмът ти е абсолютно безсмислен в случая и няма нищо общо. 

Link to comment
Share on other sites

Бах тая елха у вас, щом си напъхал нещо цял багажник под нея.

И да, четем го буквално. Щото нали стана ясно, че сме буквалисти :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

ЕДИТ:

Тук има една бройка. Потвърдиха ми по телефона.

Аматьор! :laughing1:

Ма ти вЕрно ли се обади да питаш, ахахах :lol:

 

У тоя форОм споровете за всякакви дивотии между 10-те останали юзъра са просто на друго ниво. Вселенско :lol:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, RaptoR said:

Та буквализмът ти е абсолютно безсмислен в случая и няма нищо общо. 

 

В първият ти пост по този въпрос изобщо не си коментирал колко време си я търсил. Обясненията ти бяха няколко поста след това. 

След като установих точния модел, потърсих и намерих.

Относно цената - много харесам един еврейски лаф: "Проблем, който се решава с пари, не е проблем, а разход"

  

1 minute ago, deus_pld said:

Ма ти вЕрно ли се обади да питаш, ахахах :lol:

При положение, че беше посочено място, за което се пише, че има наличност, но след проверка се е оказало, че няма, как да постна друг линк, без да съм проверил??

Изгубих 32 секунди, а заради абонаментния ми план, не съм претърпял други загуби :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

 

Голяма мъка ще се окаже този английски език. Типичното за теб четене, без разбиране:

Barbie® Hello Dreamhouse™ е play set. Приложението, за което пишеш е Hello Dreamhouse™ Companion App

 

Dreamhouse-mattel-2021-12-29-02.png

 

Няма да коментирам написаното, щото не ми се занимава.

Ама къде в текста от тоя линк пише, че е discontinued?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

Ама къде в текста от тоя линк пише, че е discontinued?

 

Dreamhouse-mattel-2021-12-29-03.png

Това е за DPX21, а впоследствие се разбра, че моделът показан от Raptor е GRG93

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, plameni said:

 

В първият ти пост по този въпрос изобщо не си коментирал колко време си я търсил. Обясненията ти бяха няколко поста след това. 

След като установих точния модел, потърсих и намерих.

Относно цената - много харесам един еврейски лаф: "Проблем, който се решава с пари, не е проблем, а разход" 


Няма първи - втори - трети - пети пост. Първият ми пост беше по-скоро закачка, понеже се оплакваше някой, че не може да вземе някаква кухничка от Лидл . Което си е смях в сравнение с моите перипетии. Между другото имам абсолютно цялата серия KIDLAND - кухнята, магазина, абсолютно всички уреди и аксесоари и всичко взето на половин цена. Само че се дебне в Кауфланд, не в скапания Лидл. В Лидл се ходи само за нещо на Парксайд евентуално. 

Аз не съм длъжен да разказвам в подробности цялата история, освен ако НЯКОЙ не тръгне да се опитва да се заяжда. Но пък ето - не ми пречи да го направя. 

Link to comment
Share on other sites

Мани, тоя човек с доста странни неща си запълва свободното време. Че чак и звънял по телефона! :Facepalm:Важното е, че нямал загуби за месечната сметка за телефон! :lol: Ни моа, ша пометна.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Първият ми пост беше по-скоро закачка

и по-късно му отговорих по идентичен начин.

 

1 hour ago, RaptoR said:

Между другото имам абсолютно цялата серия KIDLAND - кухнята, магазина, абсолютно всички уреди и аксесоари и всичко взето на половин цена. Само че се дебне в Кауфланд, не в скапания Лидл.

KIDLAND е марка на Кауфланд, PLAYTIVE е на Лидл, а собственикът на двете вериги е Schwarz Gruppe.

Моделите поразително си приличат и ще е напълно разбираемо ако производителят на кухните е един и същ.

Тази зима разликата в официалната им цена, е 10 лв. в полза на KIDLAND Ако имаш допълнителни отстъпки, които да смъкнат цената до 50% е друга тема.

 

52 minutes ago, earache said:

Ни моа, ша пометна.

Не си се похвалил със забременяването...

:lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

KIDLAND е марка на Кауфланд, PLAYTIVE е на Лидл, а собственикът на двете вериги е Schwarz Gruppe.

Моделите поразително си приличат и ще е напълно разбираемо ако производителят на кухните е един и същ.

Тази зима разликата в официалната им цена, е 10 лв. в полза на KIDLAND Ако имаш допълнителни отстъпки, които да смъкнат цената до 50% е друга тема.


Елементарно е - не се чака последния момент да се купи подарък. И се гледа кога ги пускат в Кауфланд на 50% и се купува веднага. Всичките неща съм ги взел така на промоции на 40-60%. И куклената къща, с влакчетата от дърво пък мога да застроя цяла стая. Види ли се промоция - купува се. С Лего е същата работа - ако влезна в Хиполенда и хвана 33% надолу няма да блея естествено... В гаража ми винаги има играчки на тоя принцип и винаги съм готов за всякакви поводи. 

ЕДИТ: Ето ги тук преди време, даже е много празно, явно е преди промоцията 50% на всички уреди... Някои ги имам по два - миксера и тостера... 

81528005_10220140394437679_3114077174814

Link to comment
Share on other sites

Другарки и другари, преди да съм полазил де що има из нета тоя боклук - никога не купувайте нищо от "фирма" Експрес Линк, ама НИКОГА! Този нагъл, долен простак му звъня преди малко след като установявам, че ми е продал телефони за регион Индонезия и аз се чудя и мая за чий чеп не искат да ми се ъпдейтват... И културно му казвам - виждам, че сте в Пловдив, дайте да се видим да ви дам телефоните да ги флашнете, защото не искам да рискувам да осера нещо и да ги брикна. НЕ МОЖЕЛО (?!?!?) Трябвало аз да ги пратя с куриер (?!?!?!) Веднага усещам накъде отива работата.... Двамата сме в Пловдив и куриер... Опитвам пак с доброто - ще ги донеса, ще ви ги дам - НЕ! Той бил ОПЕРАТОР (?!?!?!?!?) и така му било наредено... Последна проба с шеги - гледам сте на пловдивдски адрес, да дойда на място да ви ги дам - НЕ! Идете - там няма никой (?!?!?!?) Добре де викам ти къде си - у нас съм си! Тука вече избухнах тотално, понеже вече се убедих, че работя с някаква фъфлеща гнида, която внася телефони, продава и се крие като мишка. За последно обяснявам, че не съм нито данъчен, нито полицай... Той се опитвал да ми помогне (?!?!?!) Да ми прател бил смс как да му ги пратя.... Тука вече избухнах тотално и го направих на путки и парцали както само аз си мога. И за десерт му обещах, че ще го направя на гъз из целия интернет. Такъв нагъл простак и тотална мишка не съм виждал скоро... Подивях и си сипвам един стандарт...

Link to comment
Share on other sites

Много фирми работят така, защото с куриерите има проследимост. И не само, де.
Друг е въпросът, че тоя явно е някакъв шанаджия, който продава незнайни телефони, внасяни от незнайни места, без никаква гаранция към производител. Пали свещи и се надява да не ти се развали.
Направо му ги връщай и си взимай парите. От 14-те дни за връщане на онлайн поръчки няма как да избяга. Само с доставката ще те набута, но това е малък дерт. Представи си да трябва да им търсиш гаранция на тия телефони след време!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Много фирми работят така, защото с куриерите има проследимост. И не само, де.
Друг е въпросът, че тоя явно е някакъв шанаджия, който продава незнайни телефони, внасяни от незнайни места, без никаква гаранция към производител. Пали свещи и се надява да не ти се развали.
Направо му ги връщай и си взимай парите. От 14-те дни за връщане на онлайн поръчки няма как да избяга. Само с доставката ще те набута, но това е малък дерт. Представи си да трябва да им търсиш гаранция на тия телефони след време!


Че аз съм ги взел още септември! НИщо има няма на телефоните, но се подлудихме защо не искат да се ъпдейтнат до нашите версии. Оказва се, че другарите китайци имат ромове за незнамсиколкоси световни региона. И двата ми телефона ПОКО от тоя помияр са с индонезийски фърмуеър. Сега трябва да се правят разни магии, които са опасни и мене не мисе занимава и му казвам на бастуна, че съм готов да му платя за услугат. Той ми се крие като мишок!!! Ебати боклука честно!!!!

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм сигурен той какво може да направи, защото ако смени фърмуера им чупи гаранцията (потенциално). И ако случайно тази гаранция не е Франция, а е към някой, си вкарва автогол.
Единствено може да ти даде такива от друг район. Ако има.

Link to comment
Share on other sites

Повечето се крият така, но защо идея си нямам. Няколко пъти съм го ял тоя вече, намирам обява в ОЛХ и звъня по телефона, понеже дадената стока ми трябва спешно сега да я взема. Ама те щяли да ми я пратят с куриер. Абе човек, звъня на теб понеже си в Пловдив и да го взема веднага, от която и да е част на града. Не можело така, те били интернет магазин. То като ще поръчвам тогава, ще е от другаде не от вас и приключвам...

 

Относно телефоните, от години ползваме един доставчик от София и до сега не ме е подвел. Ползвал съм го и гаранционно без проблем. По едно време поръчвах директно от Китай, но цените на тея модели в момента са почти като неговите и файда няма. Сегашните пак ги взех от него.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jozo said:

Повечето се крият така, но защо идея си нямам. Няколко пъти съм го ял тоя вече, намирам обява в ОЛХ и звъня по телефона, понеже дадената стока ми трябва спешно сега да я взема. Ама те щяли да ми я пратят с куриер. Абе човек, звъня на теб понеже си в Пловдив и да го взема веднага, от която и да е част на града. Не можело така, те били интернет магазин. То като ще поръчвам тогава, ще е от другаде не от вас и приключвам...

 

Относно телефоните, от години ползваме един доставчик от София и до сега не ме е подвел. Ползвал съм го и гаранционно без проблем. По едно време поръчвах директно от Китай, но цените на тея модели в момента са почти като неговите и файда няма. Сегашните пак ги взех от него.


Много ясно защо - за да не плащат данъци!!! 

ЕДИТ: Ангеле, обърни внимание, че той НЕ ОТКАЗВА да го направи - той отказва да се видим кто човек с човека и лъже и маже като мангал. Ще остана аз без телефон - т.е. в случая баща ми и дъщеря ми и ще чакам някакви куриери и някакъв ЧУКУТ, който обявил и 30 дена срок!!!! ТИ ЛУД ЛИ СИ?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Ама те при лично предаване ще платят по-малко данъци. Иначе всичко им се води при куриера.
Имаше някаква врътка, но не помня дали беше при личното предаване или при пращането по куриер.... Мисля, че имаше случаи, при които обявяват устройството за крадено ако е предадено лично. После ходи обяснявай пред полицията, че не си го откраднал.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Ама те при лично предаване ще платят по-малко данъци. Иначе всичко им се води при куриера.
Имаше някаква врътка, но не помня дали беше при личното предаване или при пращането по куриер.... Мисля, че имаше случаи, при които обявяват устройството за крадено ако е предадено лично. После ходи обяснявай пред полицията, че не си го откраднал.


Виж кво едитнах по-горе. Начи една фирма ми праща - експрес линк, съвсем друга имам на документите при проблем - а ся!

Link to comment
Share on other sites

Тва си е някаква друга врътка с фирмите. Може да е прекупвач, като ти пуска гаранцията към вносителя, което е напълно нормално.

А между другото, ти дори да му го занесеш на място, пак може да си чакаш 30 дни. Носенето на място ти спестява само разходите по куриерите и 2 дни в транспорт.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, w00x said:

Тва си е някаква друга врътка с фирмите. Може да е прекупвач, като ти пуска гаранцията към вносителя, което е напълно нормално.

А между другото, ти дори да му го занесеш на място, пак може да си чакаш 30 дни. Носенето на място ти спестява само разходите по куриерите и 2 дни в транспорт.


Абе моля ти се сега... Номера. Спокойно мога да ида при него и дето се вика докато пием по бира да ги флашне. Работата е 5 минути, няма разглобяване, няма части, няма дявол. 75 меги е фърмуеъра! Ай сиктир. МИШКА! Шанаджия! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Абе не е точно така. Не са точно "5 минути". А и при флашването, ще ти изтрие целите телефони.

А ти преди да пращаш и даваш (ако решиш), бъди сигурен, че си запазил всичката информация, защото тези телефони ще ти се върнат празни.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, w00x said:

Абе не е точно така. Не са точно "5 минути". А и при флашването, ще ти изтрие целите телефони.

А ти преди да пращаш и даваш (ако решиш), бъди сигурен, че си запазил всичката информация, защото тези телефони ще ти се върнат празни.


Баш толкова като чета. За информацията - ти мислиш че ям доматите с коловете ли? Ко ма напраи?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...