Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

3 hours ago, RaptoR said:

ТОТАЛНИ МИСИРКИ!!!! This is the way. Толкова сте зле, че да ви заобича човек от умиление към МИСИРКИТЕ

Честита Коледа и на теб, Мисире! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 12/22/2021 at 1:03 AM, mIRCata said:

Ще го бъдели James Webb или не. Чакам да видим.

Ама го отложиха с 3 дни до Коледа.

Днес изстрелването мина перфектно. Сега големият въпрос е как това чудо ще се разгъне, защото цялата технология на сгъване и разгъване на топлинния щит и самите сегменти на огледалата е като нещо извънземно. :bowdown:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

до колкото разбрах разгъването ще отнеме 2 седмици

охлаждане , тестове едно друго и след 6 месеца най-рано ще почне да работи.

Дано няма проблеми, че няма ни совалки да го поправят, нито е близо, че да го стигне някой.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mIRCata said:

до колкото разбрах разгъването ще отнеме 2 седмици

охлаждане , тестове едно друго и след 6 месеца най-рано ще почне да работи.

Дано няма проблеми, че няма ни совалки да го поправят, нито е близо, че да го стигне някой.

Мдам, това чудо ще се разгъва около две седмици като извънземно оригами. По принцип има риск някой от тия процеси да запецне, но да се надяваме, че това няма да стане - все пак са го тествали в продължение на години. Иначе основния проблем за бъдещето, ако всичко заработи е, какво ще се прави, когато свърши горивото в двигателите (все пак телескопа трябва да прави постоянно леки корекции за да стои в правилната орбита на точното място). Понеже изстрелването беше перфектно, това дава надежда, че горивото ще стигне за период от почти десет години (в смисъл, че на телескопа няма да му се налага да прави някакви сложни и продължителни корекции, докато стигне L2 точката на Лагранж на 1.5 милиона км. от Земята). Обаче може да се наложи по някое време ако телескопа почне да прави сериозни открития, да решат да се изпрати роботизирана "цистерна", която да го презареди с гориво. Такава технология вече е тествана от НАСА за презареждане на сателити и само трябва да се измисли как да се направи сондата. Иначе ракети за изстрелването на нещо такова има достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

Имаш предвид кухня с шкафове - горни и долни, уреди за вграждане, плот и т.н.?

Зависи от кухнята... Колко е голяма и колко екстри има.... За 2 часа и по-малко едва ли може да се сглоби кухня до функциониращо състояние от един човек. Какво те притеснява? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, earache said:

Бе някой успявал ли е да сглоби Кухнята за под 2 часа?

 

1 hour ago, earache said:

Имах предвид тази играчка, заради която се трепааме в Лидл.

 

:lol: И аз успях да се преборя за внучката.

Ще питам дъщеря ми за колко време я сглоби.

 

btw, впоследствие разбрах, че в немския Лидл постоянно е налична, при това на същата цена.
С 4.95 € доставка до немския адрес на Габиели и 3 лв./кг. идва малко по-скъпо, но все пак е вариант, защото тук май я пускат веднъж в годината. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Аматьори, такива кухни са дребна работа. Тй това да уредиш е трудно, а го няма и в България. 

 

Всичко с времето си :D
Само не разбирам, защо трябва да се сравнява с нещо спряно от производство.

Discontinued

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, earache said:

Имате ли обяснение, защо като тръгваш да ставаш чичак, един единствен косъм от веждите ти решава да става 5-10 пъти по-дълъг от другите? :wtf:

 

На мен от 17 годишна възраст веждите ми растат така и то с по повече от 1 косъм, та друго е обяснението. Не е чичачеството. :) 

Link to comment
Share on other sites

On 12/27/2021 at 1:18 PM, plameni said:

 

Всичко с времето си :D
Само не разбирам, защо трябва да се сравнява с нещо спряно от производство.

Discontinued


Нещо ти е грешна информацията. Няма ги в България просто, та чак от Одрин се наложи да дойде. За разликата в цените да не говоря. 

Link to comment
Share on other sites

На тази страница не пише нищо за спирането от производство. Дори горе до Discontinued няма дата, а седи празно.

Или поне аз не виждам да е споменато.

 

Информацията по-долу се отнася за някакъв App за телефони, който е discontinued. Заедно със съответния сървър.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Информацията не е моя, а е от сайта на Mattel

Сега, ако някой прави качествени ментета, е друг въпрос.


Айде сега да не спорим за нещо, което съм търсил седмици наред, защото детето ми 3 месеца не може да спи и го сънува. Освен всичко друго Barbie Dreamhouse има 4-5 разновидности като тази е най-голямата. В България единствено Хиполенд имат такава къща в листата си и разбира се НЕ Е НАЛИЧНА - специално се обаждах. И логично при цена от пе'стин леа да няма, щото сигурно са продали общо 2. 
В Одрин имаше останали две последни бройки, като едната е вече при мене. Не ми се мисли ако не бях успял да я взема какво щеше да става... И пак добре че е Петко и неговите връзки там. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:


Айде сега да не спорим за нещо, което съм търсил седмици наред, защото детето ми 3 месеца не може да спи и го сънува. Освен всичко друго Barbie Dreamhouse  има 4-5 разновидности като тази е най-голямата. В България единствено Хиполенд имат такава къща в листата си и разбира се НЕ Е НАЛИЧНА. В Одрин имаше останали две последни бройки, като едната е вече при мене. Не ми се мисли ако не бях успял да я взема какво щеше да става... И пак добре че е Петко и неговите връзки там. 

 

Тази точно не я намирам на първо търсене, но има налична една друга.

 

814hC7QFimL._AC_SL1500_.jpg

Изглежда ми дори по-голяма. Поне на снимката.

 

А, тази горе била версия 2020. Твоята явно е 2021. И нея я има.

 

71d6K8XmXrL._AC_SL1500_.jpg

 

266 евро.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, w00x said:

Информацията по-долу се отнася за някакъв App за телефони, който е discontinued. Заедно със съответния сървър.

 

Голяма мъка ще се окаже този английски език. Типичното за теб четене, без разбиране:

Barbie® Hello Dreamhouse™ е play set. Приложението, за което пишеш е Hello Dreamhouse™ Companion App

 

Dreamhouse-mattel-2021-12-29-02.png

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, RaptoR said:

Освен всичко друго Barbie Dreamhouse има 4-5 разновидности като тази е най-голямата.

Съгласен. Моделът от 2021 е наличен в Амазон и няма никакъв проблем да се поръча и достави.

Не виждам някакви трудности, освен ако държиш на офлайн покупка, че да ни наричаш Аматьори :lol:

 

ЕДИТ:

Тук има една бройка. Потвърдиха ми по телефона.

Аматьор! :laughing1:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Явно бройката се е появила след като аз съм си свършил работата. Да дойде това от Амазон е просто смях - предвид факта, че кутията зае на практика целия ми багажник и безумната и без това цена - не ми се мисли колко трябва да е зле някой да поръча от там предвид какъв би бил шипинга. Ценичката в линка ти просто разплаква - типично дилдо за аматьори, на което ония чакат да седнеш. В Хиполенд е поне 499. Трудностите са си МНОГО големи като почнем от липсата на наличност от месеци, през огромните размери и теглото на пакета и стигнем до цената. И приключваме с момента, че аз я купих за ..... 340 лева. И дадох 20 лева на шофьора... Та кой бил аматьор? 

Link to comment
Share on other sites

On 12/27/2021 at 11:39 AM, RaptoR said:

Аматьори, такива кухни са дребна работа. Тй това да уредиш е трудно, а го няма и в България

 

Тук да си писал за цена???

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

Тук да си писал за цена???

Какво значение има къде съм писал за цена? И още в началото споменах за цената, просто не казах за колко съм я взел аз. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...