Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Само искам да отбележа, че ето тук:

 

Quote

Тежка злополука в Русия. 19 души починаха, откакто пътнически рейс падна от мост в замръзнала река в Сибир, оповестява БГНЕС. В транспортното средство е имало 40 души.

Инцидентът станал поради спукана гума на рейса. Шофьорът изгубил надзор и транспортното средство паднало от мост над река Куенга в сибирския Забайкалски район.

 

очевидно става въпрос за друго. Шофьорът е изгубил надзор над автобуса, а не контрол. Докараш ли се до положение, при което само да наглеждаш движещият се автобус, падането от моста е някак гарантирано. Без значение колко голям стаж имаш като професионален "шофьор".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Шофьорът какво е загубил очевидно СЛЕД гръмването на гумата при кой знае какво ниво на превод от руски не е особено ясно. 

Link to comment
Share on other sites

То няма такъв израз "загубил надзор" на български.

 

......

 

На мен за пожара най-логично ми звучи обяснението за пренасяне на гориво в товара.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, gado said:

Аре малко по-внимателно с тъпотиите от уикипедия, а!?

Че повечето, дето е писано там е писано от хора, дето са чували, ама не са ползвали. Или е копирано от источници, дето твърдят как М16 от самото си раждане била далеч по-добра от АК-47.

 

Чувствай се свободен да го преформулираш по твое усмотрение. По време на двугодишната си наборна служба, с АК-47 съм изстрелял числом и словом 6 патрона; клетвата я дадох с карабина Манлихер в ръката. Колко десетки тонове материали са ми минали през ръцете там, не съм в състояние да оценя, (може и да са над 100) та тая работа с патроните и Уикипедията я оставям на теб. Само знам, че като думнах гудето с Байкал-а между очите, даже не се олюля. Да ме простят чувствителните души тук, само исках животното да не се мъчи.

Толкоз. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w00x said:

очевидно става въпрос за друго. Шофьорът е изгубил надзор над автобуса, а не контрол.

 

Не знам колко си учил руски език, но очевидно става въпрос за "изгубени в превода"... и в източниците.

 

https://zab.tv/news/62892

Quote

По предварительной информации у машины лопнуло колесо. Водитель потерял управление на полной скорости. Автобус рухнул на крышу. 

 

https://rg.ru/2019/12/01/reg-dfo/opublikovano-video-s-mesta-padeniia-avtobusa-v-reku-v-zabajkale.html

Quote

На кадрах, снятых с самого моста, видно, что одно из задних двухскатных колес с левого борта деформировано. Как считают правоохранители, именно оно лопнуло в ходе движения, из-за чего водитель потерял управление и транспортное средство, протаранив ограждение моста, рухнуло вниз.


И цитат от друг превод на български език на същата новина:

https://nova.bg/news/view/2019/12/01/270331/тежка-автобусна-катастрофа-в-русия-има-жертви-видеоснимка

Quote

Инцидентът станал заради спукана гума на автобуса. Шофьорът загубил контрол и превозното средство паднало от мост над река Куенга в сибирския Забайкалски регион.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

Не знам колко си учил руски език, но очевидно става въпрос за "изгубени в превода"... и в източниците.


Не очевидно ами очеизбождащо направо... 

Link to comment
Share on other sites

Втрещяващ буквализъм и липса на чувство за хумор се наблюдават по тези ширини...
Щом тръгнахте да си губите времето, за да ми обяснявате защо се е получила грешката...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kotora said:

Хаха това щом ти го казваш, значи са на друго ниво :D :D


Тука е толкова NO COMMENT ситуацията, че направо няма такова меме по въпроса :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

On 11/29/2021 at 8:57 AM, plameni said:

 

 

Напоследък го захранвам с power bank и го слагам на място, където сигналът на хотелската мрежа е най-силен.

Свърже ли се към интернет, веднага прави VPN връзка към мой сървър и край на всякакви филтрирания и т.н.

А кой vpn препоръчваш?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kotora said:

Хаха това щом ти го казваш, значи са на друго ниво :D :D

 

Аз никога не съм бил буквалист, но това е трудно да го обясниш на банда буквалисти.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEMO said:

А кой vpn препоръчваш?

Така, както той го е писал, предполагам, че говори, че не ползва такaва услуга от някой, а си е пуснал сървър/рутер в къщи, към който се връзва.

Аз така си направих в къщи Ip/Sec. PPTP е колкото да има и да се избегнат разните ограничения на услуги и т.н, но не е много сигурен. Ако не те гони параноя за това, че някой ще те слухти и т.н може и него да ползваш.

Най-добре е обаче някой VPN на порт 443, защото няма лесно да го филтрират, понеже вече масово с навлизането на HTTPS всичко минава през този порт, вместо 80 за сайтовете и е трудно някой да каже какво точно върви

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

 

Не правиш нищо по-различно от това да доказваш думите ми. :D 

Ти не разбра ли най-сетне, че този форум не е за хора като нас :rolleyes: . Поне да имаше малко повече от 3-4 пищещи редовно хора, та поне да има малко разреждане на нещата с повече нормалност... Само че колкото повече пише даден човек, толкова повече потъва в кафявостта. Затова поне за себе си гледам да пиша по-рядко, че иначе (напълно безсмислените) препирните се превръщат в основното занимание на човек и време за друга работа.. не остава. ;)

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Аз никога не съм бил буквалист, но това е трудно да го обясниш на банда буквалисти.

 

RepentantHarshCaterpillar.webp

 

Казано някой, който се хвана за една дума, но не схвана смисъла, не звучи много убедително:

12 hours ago, w00x said:

очевидно става въпрос за друго. Шофьорът е изгубил надзор над автобуса, а не контрол.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, plameni said:

 

RepentantHarshCaterpillar.webp

 

Казано някой, който се хвана за една дума, но не схвана смисъла, не звучи много убедително:

 

 

9 minutes ago, w00x said:

 

Не правиш нищо по-различно от това да доказваш думите ми. :D 

 

Link to comment
Share on other sites

Винаги. :D 
В момента се опитваш да ми кажеш какво съм разбрал аз и с каква цел съм го написал. Осъзнаваш ли колко нелепо и егоцентрично е това? :D Граничещо с комично, но не по хубавия начин.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

В момента се опитваш да ми кажеш какво съм разбрал аз и с каква цел съм го написал.

 

Би ли могъл да ми посочиш, къде се опитвам да ти покажа с каква цел си го написал?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, HEMO said:

А кой vpn препоръчваш?

 

29 minutes ago, mIRCata said:

Така, както той го е писал, предполагам, че говори, че не ползва такaва услуга от някой, а си е пуснал сървър/рутер в къщи, към който се връзва.

 

Почти е така, но с една добавка. Освен домашния рутер/VPN-сървър, имам няколко VPS-а в Австрия, Германия, UK и БГ, които са с инсталиран Cloud Hosted Router (CHR) Mikrotik и това ми позволява сам да си подбирам възможните решения. Обикновено използвам PPTP, L2TP и OpenVPN

С най-малко натоварване за хардуера при висока скорост е PPTP и обикновено го ползвам за видеопотоци с рутери, които нямат hardware accelerated IPsec, но сравнително лесно се блокира.

L2TP не е лош. Бързо и лесно се настройва и има клиентска част за много ОС, но заради фиксираните портове също се не е проблем да се блокира.

Както написа mIRCata, най-добре е VPN-а да се пусне на порт 443. Така съм направил с моя OpenVPN.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:

Начи първо като пееш тоя рефрен за пред блока се погледни незабавно в огледалото. Лафът със зетя и двата камиона е толкова закопаващ за авторитета ти, че няма накъде. По "предблокаджийска" приказка...здраве му кажи. Отново оставам озадачен как съм пропуснал твоята компетентна експертиза на тема АВТОБУСЕН транспорт... 

Сега първо да потретя, че говорим за АВТОБУС, нямащ нищо общо с камион, хеле па натоварен камион, като етествено и камиони хвърчат от пътя и се търкалят след спукани гуми. 
И второ - срещу голословието винаги могат да се намерят факти. Особено пред такова безумно изказване и то с категоричност:
 

 

 

 

 

Излишно е да продължавам, мога и на камиони да мина, там съм сигурен са и повече инцидентите заради спукани гуми. Но пък който търси - намира, Гугъл е голям. И накрая цитат за съжаление от статия на клоаката свободна европа по повод именно факела на Струма:
 


Да повторя за пореден път, че не се знае още със сигурност какво е станало. Обаче някак си навсякъде всички като първо предположение имат спукана гума при висока скорост. Де да знам аз , вероятно е най-логично. Не че друга възможност няма, не е като да няма още куп неща, които може да са предизвикали това рязко дръпване вдясно, просто това изскача най-отпред. 

Чичка, продължаваш да издишаш, ама не се усещаш! Ударението беше сложено на ЗАДКОРМИЛНОТО. Ама нали си мисир, започна да носиш вода от неизкопани кладенци, че да доказваш как гръмналата предна гума е тотал фаталити.

Пък ти кажи пак за автобусите, разликата им с камионите (нали, кое е по-тежко). Кое при еднаква скорост е по-трудно управляемо. И как аджеба, тресне ли гума, после се яде жито.

 

П.п. Нали, моето преживяване го оставяме настрана, въпреки, че в момента съм и една джанта назад. Щото си мисир и освен сопа в междурогието, друго не чуваш.

8 hours ago, alchemy said:

Чувствай се свободен да го преформулираш по твое усмотрение. По време на двугодишната си наборна служба, с АК-47 съм изстрелял числом и словом 6 патрона; клетвата я дадох с карабина Манлихер в ръката. Колко десетки тонове материали са ми минали през ръцете там, не съм в състояние да оценя, (може и да са над 100) та тая работа с патроните и Уикипедията я оставям на теб. Само знам, че като думнах гудето с Байкал-а между очите, даже не се олюля. Да ме простят чувствителните души тук, само исках животното да не се мъчи.

Толкоз. 

Ами да речем, че съм бил свидетел в миналото на достатъчно свински погребения с помоща на Макаров. Родата ми без бащата са все ченгета.

Та когато се започне по-от рано с подгряването, обикновено се стига до Макаров (освен, когато го нямаше дъртата чичка, той беше с ТТ). Та интимната ми мисъл е, че след като добичето разпиляваше пиянките като кегли, накрая си получаваше куршума в главата от десетина метра (най-често именно от Макаров).

Та така... Кинетичните енергии, дулните скорости и прочее ги оставям на твоя богат опит и дълбоки познания в областта.  :)

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, plameni said:

 

Би ли могъл да ми посочиш, къде се опитвам да ти покажа с каква цел си го написал?

 

Противоречейки на написаното от мен, правиш точно това. Казваш ми, че не съм го написал с такава цел, с каквато твърдя.
Освен това ми се и присмя. 

2 for 1.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

Противоречейки на написаното от мен, правиш точно това. Казваш ми, че не съм го написал с такава цел, с каквато твърдя.

 

Имаш много сбъркана логика (ако изобщо може да се нарече логика).

Никога не съм коментирал целите ти. Не ме интересува и какво си се опитвал да кажеш.

Коментирам само крайните резултати. Може да си искал кажеш едно, но да си го написал по начин, по който се разбира друго.

 

13 minutes ago, w00x said:

Освен това ми се и присмя. 

Не съм се присмял, а се опитах да илюстрирам реакцията на "банда буквалисти", когато са обвинявани в буквализъм, от някой, който се хвана за една дума и заради нея преиначи смисъла на цялата новина.

 

Ето сега се присмивам
:lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...